49. Pantene Altın Kelebek Ödülleri (2023) Sahiplerini Buldu!

Of Of 2000'lerin en kült şarkısı olabilir o tartışmaya kapalı zaten ama sonuç olarak Gülşen son 7 yılda albüm yayınlamamasına rağmen, albümleri patlayan ve hit çıkarmak için Benden Bir Tane Daha Yok gibi tiktok şarkısı seviyesine düşen Hande Yener kadar bakkal olmadı ve olmayacak da.

Mor'un da o albümden dinlenen iki şarkısı var sadece. Diğer 8'inden millet bi haber iken verilen ödüller fazla olmuş bence. Adaylık yeter de artardı.

Subjektif bir yorum yapmadım. Albümlerin satış rakamları, dinlenme sayıları, saygınlıkları, günümüzdeki popülariteleri vs her bakımdan AKRA üstünken bu yorumlarına anlam veremedim.

Bi bakkal şarkısını savunmaktan daha kötü bir şey varsa o da torpili ve hak yemeyi savunmaktır. Sana yakıştıramadım.

------

mor'un o albümdeki klipsiz şarkıları bile Gülşen'in en büyük hiti dediğiniz Of Of'dan daha fazla dinlenmeye sahip. Hatta 10 şarkılık albüm, komple Gülşen'in tarihi geçmiş bakkal şarkılarıyla dolu diskografisinden daha fazla dinlenmiş bile olabilir.

Gerçeklerin farkında olmana rağmen kendini kandırıyor gibi görünmekte ustasın.

Son düzenleme:
Kendi dünyanda durum böyle olabilir ama gerçek dünyaya indiğinde Mor'un da Gülşen'in de güncel durumları ortada. Hiç karşılaştırmaya girme istersen.

Kendi dünyanda durum böyle olabilir ama gerçek dünyaya indiğinde Mor'un da Gülşen'in de güncel durumları ortada. Hiç karşılaştırmaya girme istersen.
Evet mor ve ötesi 40.000 kişilik stadyum konserleri verirken, 1 günde 17.000 bilet satıp rekorlar kırarken Gülşen gazinomsu mekanlarda 50 yaş ortalamasına konserler veriyor. Halk tarafından gördükleri değer buradan anlaşılıyor.

Gülşen zamanında şöyle bir yalanlama yapmış o konu ile ilgili. Erol Köse müziği bitince primlerle var olmaya çalıştığı için dedikleri hiçbir anlam ifade etmiyor. Tabii ki gerçeği hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz orası ayrı.

Bir kere Gülşen tüm şarkılarını kendisi yazan ve bir o kadar sektöre şarkı kazandıran, hiçbir zaman çizgisini bozmayan bir sanatçı. Hande Yener gibi TikTok şarkıları yapacak kadar aşağı düşen, listelere sallayıp sonra 10 yıl sonra iyi bir derece yakalayınca paylaşmaktan da geri kalmayan biriyle karşılaştırılamaz, karşılaştırılmamalı…

Reactions: kerem
Ben Gülşen'i severim, daha bu yaz konserine gidip en önden izledim hatta.

Ama objektifim de aynı zamanda.

Gülşen'in kariyerindeki albümlerin sadece 3'te 1'ini kendi yazmasına rağmen tüm şarkıları kendi yazdı demem mesela.

Ya da torpille aldığı ödülü savunmam.

Son şarkıları Lolipop, Sor, Bir Kereden Bir Şey Olmaz, Nirvana vs bakkal müziği bile olamayacak kadar kalitesizken çizgisini korudu demem.

Size de objektif olmayı tavsiye ediyorum.

Son olarak Altın Kelebek'te en iyi çıkış yapan kadın sanatçı ödülünü kazanmış. Hande zaten daha önceki albümlerinde milyonlar satıp kadın popta çoktan zirveye yerleştiği için -ki Gülşen bütün kariyerini toplasan 1 milyon albüm satışı yoktur
- ve patlaması Gülşen gibi 8 yılını almadığı için o ödülde mantıken kategori dışı kalıyor.

Son şarkıları Lolipop, Sor, Bir Kereden Bir Şey Olmaz, Nirvana vs bakkal müziği bile olamayacak kadar kalitesizken çizgisini korudu demem.
Hiçbiri Hande Yener’in son albümü Afrodizyak kadar kötü değil.

Önemli olan çıkışın ne zaman olduğu değil o başarıyı ve saygınlığı ne kadar elinde tutabildiğindir.

Gülşen'in kariyerindeki albümlerin sadece 3'te 1'ini kendi yazmasına rağmen tüm şarkıları kendi yazdı demem mesela.
Olabilir, yazdığı şarkılar şöyle de olabilirdi buna şükür diyelim…

Reactions: kerem
Yıldız Tilbe ve Serdar Ortaç'tan sonra Gülşen şarkıları coming soon.
Gerçek sanatçılar hiçbir zaman unutulmayacak çünkü.

Bazıları da tiktok şarkılarını kovalamaya devam etsin. Ya tutarsa.

Reactions: 12.Adam