2015 Eurovision Şarkı Yarışması | Genel Yorum Konusu

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Kazanırsa gelecek seneki yarışma Avrupa'daki bir ülkenin başkentinde olacakmış zaten. O ülkeyle Avustralya ortak düzenleyeceklermiş yarışmayı.
Evet biliyorum, zaten o saçma olmuş. Yarışmanın Avrupa dışında düzenlenmemesi ile ilgili bir karar mı var anlamadım? (b)
Bence Avustralya kazanacaktır, yani biraz torpil geçerler gibi.

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Evet biliyorum, zaten o saçma olmuş. Yarışmanın Avrupa dışında düzenlenmemesi ile ilgili bir karar mı var anlamadım? (b)
Bence Avustralya kazanacaktır, yani biraz torpil geçerler gibi.

Avrupa Yayıncılar Birliği'nin düzenlediği bir yarışma olduğu için yarışmanın o birliğe ait ülkelerden birinde düzenlenmesi gerekiyor diye biliyorum. Avustralya ona katılırsa kendisi düzenleyebilir ancak. :)

Bana da Avustralya sırf bu yüzden kazanabilir gibi geliyor ama bu sefer de yarışan diğer ülkelere haksızlık olacak.

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Avrupa Yayıncılar Birliği'nin düzenlediği bir yarışma olduğu için yarışmanın o birliğe ait ülkelerden birinde düzenlenmesi gerekiyor diye biliyorum. Avustralya ona katılırsa kendisi düzenleyebilir ancak. :)

Bana da Avustralya sırf bu yüzden kazanabilir gibi geliyor ama bu sefer de yarışan diğer ülkelere haksızlık olacak.
Aynen öyledir heralde. Yoksa sırf Avrupa kıtası olması gerekmiyor, çünkü İsrail kendisi Asya ülkesi ama daha önce birkaç kez ev sahipliği yaptı.

Evet haksıklık olur. Ama bildiğim kadarıyla Avustralyalılar yarışmaya çok çok büyük ilgi gösteriyor, şimdi 1 defa böyle bir şans verilince kazanmalarını ben de çok isterim şahsen.

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Aynen öyledir heralde. Yoksa sırf Avrupa kıtası olması gerekmiyor, çünkü İsrail kendisi Asya ülkesi ama daha önce birkaç kez ev sahipliği yaptı.

Evet haksıklık olur. Ama bildiğim kadarıyla Avustralyalılar yarışmaya çok çok büyük ilgi gösteriyor, şimdi 1 defa böyle bir şans verilince kazanmalarını ben de çok isterim şahsen.

Aynen. Fas bile Afrika'da olduğu halde bir sene yarışmış Eurovision'da.

Avustralya'da yarışma senelerdir yayınlanıyor, hatta kendi aralarında oylama bile yapıyorlar diye biliyorum. Böyle bir güzellik yapılması hoş olmuş tabii de bu sefer şampiyon belli ikinci kim durumu oldu, oylama çekişmeli olmayınca olmuyor Eurovision'da. :D

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Aynen. Fas bile Afrika'da olduğu halde bir sene yarışmış Eurovision'da.

Avustralya'da yarışma senelerdir yayınlanıyor, hatta kendi aralarında oylama bile yapıyorlar diye biliyorum. Böyle bir güzellik yapılması hoş olmuş tabii de bu sefer şampiyon belli ikinci kim durumu oldu, oylama çekişmeli olmayınca olmuyor Eurovision'da. :D
Evet biliyordum onu. Hatta Lübnan da katılacakmış ama vazgeçmiş.

Zaten biçok sene 1.'yi tahmin etmek zor olmuyor, yani değişen birşey olmayacak bence. :D
Azerbaycan ilk sıralarda olsun yeter. :Z

omer67

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
31
Puanı
34
Benle yarışmanı asla önermem.Senin eurovision anlayışın sadece Eurovision'u izlemekle olmuyor.
ben sadece eurovisionu izlemiyorum canım bende eurovisionun kitabı var kitabını okudum ayrıca sene boyunca eurovisionu hep takip ederim sadece o gün izlemem ayrıca anahtarlığımda bile eurovision var benle yarışacağını zannetmiyorum

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
ben sadece eurovisionu izlemiyorum canım bende eurovisionun kitabı var kitabını okudum ayrıca sene boyunca eurovisionu hep takip ederim sadece o gün izlemem ayrıca anahtarlığımda bile eurovision var benle yarışacağını zannetmiyorum
Hangi kitap var? İngilizce olanı mı, yoksa Michael Kuyucu'nun yazdığı Türkiye'nin Eurovision macerasını anlatan kitap mı? Bende de onların ikisi var, ama eski basımları bendekiler.

omer67

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
31
Puanı
34
Hangi kitap var? İngilizce olanı mı, yoksa Michael Kuyucu'nun yazdığı Türkiye'nin Eurovision macerasını anlatan kitap mı? Bende de onların ikisi var, ama eski basımları bendekiler.
michael kuyucunun olan var ingilizcesini de alacağım michael kuyucunun yeni basımı var bende

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
İtalya'da San Remo'yu Il Volo isimli grup kazandı ve Eurovision'da bu sene İtalya'nın temsilcisi olacaklar. Şahsen kendilerinden pek hazzetmem.

Bu arada Azerbaycan'ın 2008'deki ilk temsilcisi olan Elnur Hüseynov'la yarışmaya katılacağı söyleniyor ama kesin mi bilmiyorum.

GunesinOglu

Favori Üye
Reaksiyon puanı
22,464
Puanı
860
İtalya'da San Remo'yu Il Volo isimli grup kazandı ve Eurovision'da bu sene İtalya'nın temsilcisi olacaklar. Şahsen kendilerinden pek hazzetmem.

Bu arada Azerbaycan'ın 2008'deki ilk temsilcisi olan Elnur Hüseynov'la yarışmaya katılacağı söyleniyor ama kesin mi bilmiyorum.
Yok yok kesin değil.Sadece bir iddia.

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Azerbaycan bu yıl kaç yıldan sonra katılacak temsilciyi yeniden yarışmasız seçiyor. Şarkı ve temsilçilik için başvurular 6 mart'ta bitiyor. Sonuçlar ise 15 marta kadar belli olacakmış.
Böyle olması beni daha çok heyecanlandırıyor. :Z

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Tüm şarkıcı ve temcilci'lerin belli olmasına son 2 gün. Sadece birkaç ülke kaldı.

680px-ESC_2015_Map.svg.png

Dün ev sahibi Avusturya temcilcisini ve şarkısını seçti.
16 Mart'ta Avustralya ve San Marino'nın şarkıları belli olacak.

Bugün 2 komşu ülke İsveç ve Norveç'in ulusal seçimlerinin finali.
Son olarak 15 Mart yani yarın Azerbaycan'ın hem temsilcisi ve şarkısı belli olacak.