13. Grup - En Favori Güzel 2019 - 2. Tur

Hangi 4 güzel üst tura çıksın?

• Kullanılan toplam oy
    22
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
Evet :A Youtube'de vurdum baya video geldi ama direk bunu tıkladım :A
Bunu bilmediğine göre LM pek izlememişsin herhalde :A canım sıkıldıkça açar izlerim bu videoyu sonda bir de yanayım yanayım söylüyor ya bitiyorum ona :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bunu bilmediğine göre LM pek izlememişsin herhalde :A canım sıkıldıkça açar izlerim bu videoyu sonda bir de yanayım yanayım söylüyor ya bitiyorum ona :A
Diziyi izlemişliğim var ama hakim değilim. Her bölüme bakmadım. Bi dinliyeyim şimdi videoyu. Şimdi sen yanayımı deyince sanki izlemiştim :A

• Güldürdün
Reactions: eskici

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
Diziyi izlemişliğim var ama hakim değilim. Her bölüme bakmadım. Bi dinliyeyim şimdi videoyu. Şimdi sen yanayımı deyince sanki izlemiştim :A
Buraya attığın videoyu da mı izlemedin neye göre attın acaba :A

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Amine Gülşe
Büşra Develi
Özge Özpirinçci
Eda Ece

• Harika

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bu kadar az oy almasına şaşırdım ben de, o kadar güçlü bir grup da değil aslında :A
Uzun zamandır ekranlarda yok, ondan olabilir artı dizilerini izleyen az üye vardır :A Malum, 80% dizilerinden dolayı oyluyor :A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Uzun zamandır ekranlarda yok, ondan olabilir artı dizilerini izleyen az üye vardır :A Malum, 80% dizilerinden dolayı oyluyor :A
Güzellik yarışması güzellerinin aslında o kadar da güzel olmaması gibi bir durum var ama Amine Gülşe nispeten iyilerden bence :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Güzellik yarışması güzellerinin aslında o kadar da güzel olmaması gibi bir durum var ama Amine Gülşe nispeten iyilerden bence :A
Onun güzelliği tescillenmiş üstelik :A
@xemrexxx diyorki, Türkiye'de kalmıyor niye oylayayım, ama gidip Türkiye'de kalmayan Meryem'i oylamasını biliyor :A

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Onun güzelliği tescillenmiş üstelik :A
@xemrexxx diyorki, Türkiye'de kalmıyor niye oylayayım, ama gidip Türkiye'de kalmayan Meryem'i oylamasını biliyor :A
Yalnız ben de onu diyorum işte, güzelliğinin tescilli olması çok bir şey ifade etmiyor :A Azra Akın mesela, bırak Türkiye'yi Dünya güzeli seçildi. Ehh işte yani Türkiye'de ondan güzel 18109135013531 kadın vardır :A (Sayı Dünya nüfusunu bile aşmış olabilir ama demek istediğim şey belli :A )

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Yalnız ben de onu diyorum işte, güzelliğinin tescilli olması çok bir şey ifade etmiyor :A Azra Akın mesela, bırak Türkiye'yi Dünya güzeli seçildi. Ehh işte yani Türkiye'de ondan güzel 18109135013531 kadın vardır :A (Sayı Dünya nüfusunu bile aşmış olabilir ama demek istediğim şey belli :A )
Çünkü o 18109135013531 kadın yarışmaya katılmıyor, katılsa kazanacaklar :A :A :A
Aman tescillenen baya çirkinlerde var. Fizik beğeniliyordur ama yüz olarak gerçekten güzel olmayanlar var :A

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Çünkü o 18109135013531 kadın yarışmaya katılmıyor, katılsa kazanacaklar :A:A:A
Aman tescillenen baya çirkinlerde var. Fizik beğeniliyordur ama yüz olarak gerçekten güzel olmayanlar var :A
Yarışmamaya katılmamak da bir etken ama ondan önce güzellik yarışmasında fiziğin olmazsa zaten katılamıyorsun. 1.70 bile kısa bir boy en az 1.75 falan olacaksın 90-60-90 falan olacak ölçülerin falan da filan da. E bu kriterlerle Türkiye'nin %95'ini elemiş oluyorsun zaten, bizim o beğendiğimiz insanların neredeyse hepsi dışarıda kalıyor :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Yarışmamaya katılmamak da bir etken ama ondan önce güzellik yarışmasında fiziğin olmazsa zaten katılamıyorsun. 1.70 bile kısa bir boy en az 1.75 falan olacaksın 90-60-90 falan olacak ölçülerin falan da filan da. E bu kriterlerle Türkiye'nin %95'ini elemiş oluyorsun zaten, bizim o beğendiğimiz insanların neredeyse hepsi dışarıda kalıyor :A
At gibi kadın derlerya, öyle olmalılar işte demek :A
Aynen sizin beğendiğinizin çoğu özellikle boydan kaybediyor :A 95% fazla oldu sanki be? Bu arada %95 mi yoksa 95% mi yazılır? yani bizde 95% de, Türkiye'de farklı galiba? (b)
Bak gece gece kafamı nereye taktırdın :F

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
At gibi kadın derlerya, öyle olmalılar işte demek :A
Aynen sizin beğendiğinizin çoğu özellikle boydan kaybediyor :A 95% fazla oldu sanki be? Bu arada %95 mi yoksa 95% mi yazılır? yani bizde 95% de, Türkiye'de farklı galiba? (b)
Bak gece gece kafamı nereye taktırdın :F
%90 kesin diyorum ben, 95'i de zorlar :A Türkçede önce yüzde sonra sayı. Diğer dillerde tersi olabilir İngilizce 95% oluyor mesela dediğin şekilde yani :A

• İlginç

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
%90 kesin diyorum ben, 95'i de zorlar :A Türkçede önce yüzde sonra sayı. Diğer dillerde tersi olabilir İngilizce 95% oluyor mesela dediğin şekilde yani :A
Bunu şuana kadar bilmemem :eek:
doğru, siz yazıyla yüzde doksan diyorsunuz, biz ise nittio procent diyoruz :A
Bende hatlar çok karışıyor sizinle yazışırken. Mesela arşiv yazacağım zaman muhakak arkiv yazıp yolluyorum sonra k'yi ş ile değiştiriyorum. Bizde okunuşu arşiv ama yazılışı arkiv. K harfi ş'ye dönüşüyor :A @Tolstoyevski @xemrexxx @Forumdash
Başka şeyde, parantes, positiv falan bu şekilde yazıyorum isveçcenin alışkanlığından dolayı :T:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Bunu şuana kadar bilmemem :eek:
doğru, siz yazıyla yüzde doksan diyorsunuz, biz ise nittio procent diyoruz :A
Bende hatlar çok karışıyor sizinle yazışırken. Mesela arşiv yazacağım zaman muhakak arkiv yazıp yolluyorum sonra k'yi ş ile değiştiriyorum. Bizde okunuşu arşiv ama yazılışı arkiv. K harfi ş'ye dönüşüyor :A @Tolstoyevski @xemrexxx @Forumdash
Başka şeyde, parantes, positiv falan bu şekilde yazıyorum isveçcenin alışkanlığından dolayı :T:

Aslında zor olan Türkçe bazı durumlarda, mesela parantes’in okunuşu parantez’e göre daha rahat ve doğal ama yabancı dilden geçmiş olduğu için parantez olarak kalmış. Positiv de pozitif’den daha rahat dil açısından. Mesela sessiz bir şekilde Z harfini kelime ortasında çıkarmak çok zor, “Zenezez” gibi anlamsız bir kelime örnek. :D

Yüzde işaretinde ise kafa karıştırıcı bir durum yok. Okurken önce yüzdeyi sonra sayıyı söyleyip yüzde on denildiği gibi yazarken de önce yüzde işareti % sonra da sayı, %10. Binde olunca da bir yuvarlak atılıyor zaten. ‰10

• Beğendim
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...