eTV 13 - 3. Bölüm | Yeni Bölüm

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
lost.jpg

13'ün önceki bölümlerinde...
Aserat: Gemi batıyor!!

mrt-06: Hadi Ozan, gelsene!
bazinga: Olmaz.. Herkesin çıktığından emin olmam lazım. Siz gidin..

mrt-06: İnanamıyorum, koca forum gözlerimizin önünde yok oldu! Ne yapacağız şimdi?

(Filika karaya vurur, bizimkiler soluğu ıssız bir adada alır.)

vadikızı: Bundan sonra hayatımızı burada mı geçireceğiz?
mrt-06: Merak etme, yardım çok yakında gelir. Yani sanırım...

Yiğitt: Neyse ben ve diğer erkekler etrafta yakmak için odun arayalım. Bayanlar da yiyecek bir şeyler bulsun, meyve falan.

(Kızlar yiyecek bulmak için farklı yönlere ilerlerken bir çığlık sesi duyulur. dizi kolik yere çökmüş ağlamaktadır.)

dizi kolik: Ben... Orada... Bir şey var..!
Çiğdem-: Eyvah, kız şimdiden kafayı yedi!
dizi kolik: Kafayı falan yemedim! Yiyecek aramak için dağılmıştık, o anda karşımdan bir karaltı geçti. Ne olduğunu anlayamadım, çok hızlıydı!
Dosi: Canım istersen şuraya geçip dinlen. Hepimiz zor anlar yaşadık, çok yorulduk.
dizi kolik: Bana inanmıyor musunuz? Bu adada tuhaf şeyler var, hemen gitmemiz lazım!

Çiğdem-: dizi kolik 'karaltı' falan deyince ödüm kopmadı değil. Ya haklıysa?

(MasacRE- ile eskici bir adım daha atamadan önceden kurulmuş tuzağa düşer.)

MasacRE-: Oğlum bu ne lan! Yıl 2019, hala çukur kazıp üstüne yaprak koymak mı kaldı?!
eskici: Kanka, ne yapacağız şimdi?
MasacRE-: Bekle, diğerleri yokluğumuzu fark edip yardım eder.

(Yiğitt ilerdeki odunları toplamaya başlarken önünde muşta şeklinde ufak bir kolye görür. Yakından inceledikten sonra Dosi'nin boynuna takar.)

Yiğitt: Güzel kolyeymiş, sana da yakıştı.
Dosi: İyi de bunun ne işi var ki burada? Yani biri düşürdü desem...

(Dosi'nin gözü mağaradaki resimlere takılır. Tam çıkmak üzereyken karşısına çıkan tuhaf görünümlü, elinde meşale tutan bir adam onu korkutur.)

pompy: Yardım edebilirim sana.
Dosi: Yardım mı? Niçin?
pompy: Yardım edebilirim, anlayamadıklarını aydınlatmak için.
Dosi: Dediklerinizi anlamıyorum.

(pompy'nin gözü Dosi'nin taktığı kolyeye takılır.)

pompy: O... O sende. Güç sende!
Dosi: Güç mü? Ne gücü?
pompy: Çok büyük bir güç!

(pompy koşarak mağaranın derinliklerinde kaybolur.)

dizi kolik: Aa Dosi, kolyen ne kadar güzelmiş. Gemide boynunda yoktu, nereden buldun?
Dosi: Ormandaydı.. Beğendiysen takabilirsin.

(Herkes uyurken dizi kolik biraz hava almak için çadırdan çıkar. Ancak karanlığın içinden gelen biri gizlice arkasından yanaşır ve eliyle dizi kolik'in ağzını kapatır. Zavallı kız bir süre direndikten sonra bayılır ve sürüklenerek ormana doğru götürülür.)

III. BÖLÜM - Sırlar
(Adada yeni bir gün başlamaktadır.)

Çiğdem-: Kahvaltıda ne var ya, çok açım.
xemrexxx: Mm, bir düşüneyim. Haşlanmış yumurta, omlet, beyaz peynir, kaşar peyniri, tost, zeytin, reçel, çay...
Çiğdem-: Bir şeyin de cılkını çıkarmasan olmaz sanki. Tüm bunlara alışamadım işte, ne yapayım.
xemrexxx: O koca çeneni kapat, bunu yapsan yeter.
vadikızı: Çocuklar, dizi kolik yok!
mrt-06: Ne demek yok, sizin çadırda değil miydi?
vadikızı: Evet, dün gece buradaydı! Bir ara biraz hava alacağım diye kalkmıştı ama gelir sandım! Ya kötü bir şey olduysa?
Dosi: Belki bir daha kalkmıştır.
xemrexxx: Aynen, sonuçta yaşlanınca gözler iyi görmeyebiliyor.
Yiğitt: Korkmayın, buralardadır.

(Herkes dört bir yanda dizi kolik'i arayıp çağırırken Dosi'nin gözüne tanıdık bir obje çarpar. Bulup ona verdiği kolye kumların üzerindedir.)

Dosi: Bu onun kolyesi...
mrt-06: Kolye mi?
Dosi: Dün Yiğitt ile birlikte yürürken bulmuştum, sonra dizi kolik isteyince ona verdim.
Çiğdem-: Ormanda kolyenin ne işi var ayol?
Dosi: Bilmem, ben de anlamadım.
Çiğdem-: Çıkarmış olamaz mı?
Dosi: Hepimiz aynı çadırdaydık Çiğdem, gördüm kolyenin boynunda olduğunu.
destere: Acaba denize atlayıp kaçmış olabilir mi?
Çiğdem-: Keşke sen de bir kaçsan!
xBUGRAx: Ay tam da Kadın-Sarp durumu gibi yani, en sevdiğim!
xemrexxx: Yok be, onun prenses bünyesi kaldıramaz o kadar aksiyonu.

(Diğerleri beyin fırtınası yaparken Dosi'nin aklına kolyeyi taktığı an ve mağarada yaşananlar gelir.)

Dosi: Aslında benim nerede olabileceğine dair bir tahminim var.. Dün sen gittikten sonra başka şeyler gördüm Yiğitt. Kolyeyi taktığım anda mağaranın kapısı açıldı.
xemrexxx: Güneş başına geçti herhalde, mağaranın kapısı mı olur?
Dosi: Ya önündeki kaya açıldı, anla işte. Merak ettim, girdim içeri. Duvarlarda garip şekiller ve yazılar vardı, ama hiçbir şey anlamadım.
Yiğitt: Niye bunları şimdi söylüyorsun?
Dosi: Ne bileyim, lazım olacağını düşünmemiştim. Ayrıca daha bitmedi. İçerde garip bir adam vardı. Sana yardım edebilirim dedi, kolyeyi görünce çığlıklar içinde kaçtı.
xemrexxx: Ben de bizim forumdakileri tuhaf sanırdım...
denizz19: O zaman bu adamı bulmak lazım, kolyeyle ilgili bir şey biliyordur belki.
Dosi: Yerini bilmiyoruz ki. Tam çıkacaktım önüme fırladı. Adanın her tarafında olabilir.
Yiğitt: En azından burada bizden başka biri daha var, bu da bir şeydir. Hadi gidelim.

(Herkes dizi kolik'i aramak için ormana gider.)

Yiğitt: dizi kolik'ten başka herkes burada, değil mi? Sanki eksik başka bir şey de var gibi.
xBUGRAx: Tabii ki var, FOX olmadan buralar çok anlamsız..
xemrexxx: Ormanda belki bir tanesini (fox - tilki) görürsün şimdi.

(Öte yandan MasacRE- ve eskici ise çukurda sarmaş dolaş uyumaktadır. MasacRE- gözlerini açar açmaz eskici'nin ayağını burnunun dibinde görünce irkilerek uyanır.)

MasacRE-: Ne yapıyorsun lan sapık?
eskici: Ya noluyo ya?
MasacRE-: (ayağını üstünden çekerek) Biraz daha uyusam olanlar olacaktı! Resmen bana sırnaşmak için bahane arıyorsun! Kanka dedik, başımıza gelene bak!
eskici: Ne saçmalıyorsun oğlum sen? Zaten bir türlü uyuyamadım horlaman yüzünden!
MasacRE-: Ne horlaması be, kendine bak. Ayağını ağzıma sokmuşsun resmen! Namus da gidiyordu az kalsın...
eskici: Abi yorgunum ne yapayım. Zaten daracık yer var! Bu arada diğerleri hala bizi fark etmedi.
MasacRE-: Çıkma mıkma yok, yoksa yenilmiş oluruz. Buraya gelsinler, sonra çıkarız elbet.

(MasacRE- ve eskici tartışmaya devam ederken diğerleri de iz peşindedir.)

Çiğdem-: Saatlerdir yürüyoruz, hala bir şey bulamadık.
xemrexxx: Abartma, daha yeni çıktık yola. Tabii yaşlılar için zaman hızlı geçiyor.
Çiğdem-: Tam ormanın ortasındayız, kaşınma istersen.
destere: İstersen onu ben senin için bir güzel kaşıyabilirim.
xemrexxx: Sen 'kaşınma'nın bu cümledeki anlamını bile bilecek zekadan yoksunsun, yürü!
denizz19: Aslında Sıla'dan bir şarkı patlatsam bu yol daha çekilir hale gelir.
xBUGRAx: İnternet çekiyorsa Kadın'ın son bölümünü izleyebiliriz aslında..
xemrexxx: İnternet çekse şu an burada mı olurduk sence?!

(Diğerleri yürümeye devam ederken mrt-06, Çiğdem-'i yavaşça kenara çeker. Ne olursa olsun hislerini ona açmaya kararlıdır.)

mrt-06: Çiğdem, hazır ortam uygunken şu gemide yarım kalan şeyi söylemek istiyorum..
Çiğdem-: Evet?
mrt-06: Ben... Ben... Ben...
Çiğdem-: Evet, sen?!
destere: Oh sonunda buldum seni Çiğdem! Öyle kaybolma ortalardan, tekin değil etraf!
Çiğdem-: Evet, özellikle de sen varken!
destere: Hayrola, bu lavuk rahatsız mı ediyor seni?
mrt-06: Onu bana mı dedin sen? Önce bir aynaya bak be lavukların şahı!

(Olası bir kavgayı Dosi'nin sesi önler.)

Dosi: (ileriyi göstererek) İşte şurası. Hatta kolyeyi de şuradaki ağacın altında bulduk.

(Bizimkiler mağaraya yaklaşır, ancak önü kapanmıştır.)

Yiğitt: Kapalı. Ne yapacağız şimdi?
Dosi: Bir fikrim var.

(Dosi cebindeki kolyeyi çıkarır ve mağaranın etrafında dolanmaya başlar. Sonunda kolyedeki muşta şekline uygun bir boşluk bularak üzerine koyar. Kapı açılmıştır.)

Yiğitt: Nasıl başardın bunu?
Dosi: Ne bileyim, filmlerde de böyle olur ya.
Çiğdem-: Çok amaçlı İsveç çakısı gibisin ayol, her foruma senden bir tane lazım.
vadikızı: Çakı deme, şeytan doldurur!

(Herkes Dosi'nin peşinden mağaraya girer.)

Dosi: (şekilleri göstererek) İşte bunları diyorum. Hiçbir şey anlamadım ama buraya çizilmelerinin bir amacı olmalı.
xBUGRAx: Sanki bunları bir yerden hatırlıyor gibiyim.. Ama nereden?
Çiğdem-: Biri sıkılmış sonra bunları çizmiş işte, faydası olmaz.
pompy: Olur olur! Ben varsam her şey olur!

(pompy'nin fırlamasıyla herkesin ödü kopar.)

Dosi: Sen nerenin manyağısın, bir onu söyle! Ayrıca neyden bahsediyorsun, gerçekten anlamıyorum!
pompy: Şekiller... Onların anlamını biliyorum... Her şey o kolyede saklı...
Yiğitt: Söyle o zaman, kıvrandırma bizi.
pompy: Arkadaşınız onun yüzünden kaçırıldı... O kolyeyi kim takarsa ertesi gün sonu geldi... Onlar için çok önemli bir sembol.
mrt-06: Onlar dediğin ne? Ayrıca bu şekiller ne anlama geliyor söyle artık.
pompy: 500 yıl önce... Kabile.. Geldiler, barındılar, savaştılar.. Çok kan döküldü.. O gün çıktı işte ortaya..
Dosi: Ne çıktı?
pompy: Lanet... Neredeyse hepsi öldü, neredeyse... Korku... İçlerini kemiren duyguyla yüzleştiler... Şekiller de bunun için çizildi.. Ölenlerin kanlarıyla...
vadikızı: Tövbe estağfurullah tövbe!
Çiğdem-: Ay ne laneti ayol?
pompy: Yıllar boyunca bunun anlamını çözmek için uğraştım, tam öğrendiğim zaman.. Zor kurtuldum yanlarından...
Yiğitt: Onlar kim, söyle!
pompy: Betüş Peri adına yemin ederim ki yalan söylemiyorum...
Yiğitt: Biliyoruz. Ama bize açıklamalısın, kim onlar?
pompy: Bu sırrı çok taşıdım, zamanı geri almayı, durdurmayı denedim. Ama olmadı, bir karabasan gibi peşimde.. Galiba diğer dünyanın sakini olma zamanı geldi artık... Belki ikinci kez dünyaya geldiğimde Taci gibi köpek olurum.

(pompy cebinden aniden bir silah çıkarıp kafasına sıkarak yere yığılır.)

Dosi: (ağlayarak) Hayır, şimdi ölemezsin! Ölemezsin! dizi kolik nerede, onlar kim? Söylemek zorundasın!
Yiğitt: Tamam, gidelim artık. Belli ki dizi kolik burada değil, daha fazla zaman kaybetmeyelim.

(Bizimkiler çıkmaya fırsat bulamadan mağaranın önündeki kaya büyük bir hızla kapanır. Herkes büyük bir şok içerisinde kalakalmıştır.)

III. BÖLÜM SONU

> IV. BÖLÜM - Mağara | 20 Haziran Çarşamba 23.00 <

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Yiğitt: Biliyoruz. Ama bize açıklamalısın, kim onlar?
pompy: Bu sırrı çok taşıdım, zamanı geri almayı, durdurmayı denedim. Ama olmadı, bir karabasan gibi peşimde.. Galiba diğer dünyanın sakini olma zamanı geldi artık... Belki ikinci kez dünyaya geldiğimde Taci gibi köpek olurum.
Hahahah şu kısım baya iyiydi :F

Emeğine sağlık @Aserat fakat ilk 2 bölüm kadar komik gelmedi daha bi gizem yönü artmış denebilir .

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
Dizikolikin kaybolduğunu bütün ekip anlayınca onu aramaya yola koyulmuş..Dosi kolyeden söz edince ilkin kimse inanmasada sonradan bunun kolyeyle bir bağlantılı olacağını tespit ettiler.destere xemrexxx Çiğdem diyalogları komikti,pompy yorumları komikti,ayrıca Buğranin Fox yorumu harikaydı:D:D
Mağaranın kapısının bir anda Kapanmasıyla ekip büyük şok yaşadı.bakalım dizikolik bulunacak mı?
Emeğine sağlık @Aserat harika bir bölüm olmuş:)

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Dizikolikin kaybolduğunu bütün ekip anlayınca onu aramaya yola koyulmuş..Dosi kolyeden söz edince ilkin kimse inanmasada sonradan bunun kolyeyle bir bağlantılı olacağını tespit ettiler.destere xemrexxx Çiğdem diyalogları komikti,pompy yorumları komikti,ayrıca Buğranin Fox yorumu harikaydı:D:D
Mağaranın kapısının bir anda Kapanmasıyla ekip büyük şok yaşadı.bakalım dizikolik bulunacak mı?
Emeğine sağlık @Aserat harika bir bölüm olmuş:)
Teşekkürler. :D
Emeğine sağlık böyle devam etmelisin gizem,komedi,heyecan , senaryo yazmanın ne denli zor olduğunu bilirim kötü de olsa emek emektir ;) Fakat zaten yeteri kadar iyi yazmışsın :)
Teşekkürler tekrar. :D

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Eline sağlık @Aserat yine mükemmel bir bölüm olmuş.
Kolyeyi takanın ertesi gün sonu geliyormuş ama neyseki benim sonum gelmemiş "henüz" :A
@MasacRE- ve @eskici bölümün komedi kısmını üstlenmiş. Bir önceki bölümde bizi farkederler deyip havalı bir konuşma olmuştu ama kimse farketmedi bile onları :A
@pompy canına kıydı :T:
@denizz19 u bir sonraki bölümde yok edebilirsin. Çok az rolü var ve tek söylediğide Sıla.
@xBUGRAx da saf dışı bırakılabilir. Onun Fox hayranlığı gına getirecek bu gidişle :A
@vadikızı da tahtalı köye gidebilir :A

Ben burda da kıvrak zekamı kullanmışım :bhr: :A
@xemrexxx seninle ilgili yorumum yok :A

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Kolyeyi takanın ertesi gün sonu geliyormuş ama neyseki benim sonum gelmemiş "henüz" :A
@MasacRE- ve @eskici bölümün komedi kısmını üstlenmiş. Bir önceki bölümde bizi farkederler deyip havalı bir konuşma olmuştu ama kimse farketmedi bile onları :A
@denizz19 u bir sonraki bölümde yok edebilirsin. Çok az rolü var ve tek söylediğide Sıla.
@xBUGRAx da saf dışı bırakılabilir. Onun Fox hayranlığı gına getirecek bu gidişle :A

Teşekkürler. Deniz zaten bu gidişle kendi sonunu hazırlıyor merak etme. :A Ama Buğra için başka şeyler düşünüyorum onun zemanı var daha. :A

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,826
Puanı
1,060

:kiki::kiki:Bölümde nerdeyse yok gibiydim zaten ölsemde birşey olmaz gibi yani

@Aserat emeğine sağlık bölüme bayıldım kolye efsaneymiş yahu neler getirdi başımıza öyle @mrt-06 kıyamam bir türlü aşkını söylemedi yaa:F:F

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Teşekkürler. Deniz zaten bu gidişle kendi sonunu hazırlıyor merak etme. :A Ama Buğra için başka şeyler düşünüyorum onun zemanı var daha. :A
Sen bu hafta yeni bölümleri yazmaya başla. Harika bir senaryo ve yarım kalsın istemem :A:A
Galiba en hoşuma giden dizin bu oldu :D hatta belkide forumda okuduğum en iyi senaryo :D

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Sen bu hafta yeni bölümleri yazmaya başla. Harika bir senaryo ve yarım kalsın istemem :A:A
Galiba en hoşuma giden dizin bu oldu :D hatta belkide forumda okuduğum en iyi senaryo :D
5'i yazmaya başladım hatta neredeyse bitti. İlk fırsatta Deniz'i öldüreceğim galiba. :A