eTV 10x10 - 23. Bölüm | Yeni Bölüm

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,942
Puanı
1,061
10x10-sponsor-jpg.69039

10x10-yak%C4%B1nda-png.69044

Önceki Bölümler

10x10'un yeni bölümünden herkese selamlar! Bu hafta yine ilginizi çekeceğini düşündüğüm bir konuyu ele alıyor ve kariyerleri boyunca birbirinden farklı karakterleri oynamış olsalar da bir rolleriyle hatırlanan isimlerden 10 tanesini sizler için derliyoruz. Hemen başlayalım.​

10) Ali Atay (Mecnun Çınar)
s-100c4e96d10546f9dbd70c02b9482fcfceb660cb.jpg

Leyla ile Mecnun'un reytinglerde olmasa da sosyal medyada büyük bir fenomen haline gelmesi kuşkusuz oyuncular için zor olsa da kadrodaki çoğu isim bu sendromu atlatmayı başardı. Ali Atay her ne kadar yetenekli bir oyuncu olsa da dizinin final yapmasından geçen bunca zamana rağmen Mecnun Çınar olarak akıllardaki yerini koruyor.

9) Sinem Kobal (Selena)
dizi-tarihinin-unutulmaz-karakterleri_82218_b.jpg

Her ne kadar 'Dadı', 'Küçük Sırlar', 'Romantik Komedi', 'Gönül İşleri', 'Analar ve Anneler' gibi farklı işlerde izlemiş olsak da Sinem Kobal üzerindeki Selena lanetini atabilmiş değil. 100 bölümden fazla süren bir dizideki karakteri unutturmak zor elbette ama Kobal'ın fazlasıyla sınırlı yetenekleri işini bunun önüne geçmesini daha da zorlaştırıyor maalesef.

8) İnci Türkay (Betüş)
294326.jpg

Yine bir sihirli dizi, yine sihirli bir karakter etrafında hapsolmuş bir kariyer. Tiyatro çıkışlı bir oyuncu olmasına rağmen İnci Türkay denince aklımıza ilk gelen şey Sihirli Annem'de oynadığı Betüş karakteri. Zaten kendisi de bu diziden sonra fazla projede yer almayarak bunu unutturmak için fazla uğraşmadı. Yani alan da, satan da memnun anlayacağınız.

7) Şahan Gökbakar (Recep İvedik)
5c8cb7bd66a97c262800e568

Bir zamanlar 'Dikkat Şahan Çıkabilir' programındaki farklı karakterleriyle dikkatleri üzerine çeken Şahan Gökbakar paranın cazibesine fazla dayanamamış olmalı ki oradaki tiplemelerinden Recep İvedik'e 6 film çekti. Tabii bu kendisine büyük bir şöhret ve gelir getirirken kariyeri adına da pek çok şeyi götürdü. Yine de kendisi için pek sorun olmasa gerek.

6) Kutsi (Levent Atahanlı)
58834287c03c0e2c1c46253d.jpg

Doktorlar'ın her yaz yayınlanan tekrarları sağ olsun, tüm Türkiye Kutsi'yi doktor önlüğünden ayrı düşünemez bir hale geldi. Beyin cerrahı Levent Atahanlı karakteriyle kariyerinde yepyeni bir sayfa açtıktan sonra birçok yapımda rol almasına, yeni şarkılar yapmasına rağmen hiçbirinin bu dizideki rolü kadar büyük bir etki yaratamadığını kabul etmek lazım.

[[REKLAM]]
#Kuzgun yeni sezon ilk bölümüyle Çarşamba 20.00'de Star'da!

#MucizeDoktor yeni bölümüyle Perşembe 20.00'de FOX'ta!
[[REKLAM]]

5) Meryem Uzerli (Hürrem Sultan)

hurrem-sultan-muhtesem-yuzyil-33067085-610-395.jpg

Muhteşem Yüzyıl'ın Türkiye'ye en büyük sürprizlerinden biri de Meryem Uzerli oldu. İlk dizisiyle şöhrete kavuşmasının yanı sıra öyle etli bir karaktere (hem de gerçek bir kişilik olmasına rağmen) hayat verdi ki büyük bir fenomen haline gelmesi uzun sürmedi. Dizinin dünya çapındaki popülaritesi de bu Hürrem algısının güçlenmesinde oldukça etkili oldu.

4) Engin Günaydın (Burhan Altıntop)
D6_z9AFXsAAWJgt.jpg:small

Engin Günaydın'ın ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğu ve birçok projeyle de başarısını kanıtladığı su götürmez bir gerçek. Fakat Avrupa Yakası'nın yıllara meydan okuyan popülerliği Burhan Altıntop'un mazide kalmasına bir türlü izin vermiyor. Anlaşılan finalin üstünden 10 değil 20 yıl geçse bile Burhan'ın sahneleri halen çok izlenecek, replikleri halen dilden dile dolaşacak.

3) Beren Saat (Bihter Ziyagil)
2498132_810x458.jpg

TV'deki tekrarları ve sosyal medyada paylaşımları sayesinde unutulmayan bir karakter oldu Bihter Ziyagil. Beren Saat her ne kadar bu diziden sonra 'Fatmagül'ün Suçu Ne', 'İntikam', 'Muhteşem Yüzyıl Kösem' gibi yapımlarla adından söz ettirse de her 24 Haziran'da anılan, her final bölümü tekrarında TT olan bir fenomeni akıllardan çıkarabilmesi mümkün görünmüyor.

2) Tamer Karadağlı (Taş Fırın Haluk)
232117.jpg

Çocuklar Duymasın'da canlandırdığı Taş Fırın Haluk'la kariyerinde geri dönülemez bir noktaya girdi Tamer Karadağlı. 'Ferhunde Hanımlar', 'Yağmur Zamanı', 'Son Ağa', 'Ah Kalbim' gibi dizilerine rağmen zırt pırt başlayan yeni bölümler veya dönmese bile devam eden tekrarlar kendisinin bu imajını iyice güçlendirdi. Türkiye'nin onu farklı bir karakterle ciddiye alabilmesi çok zor.

1) Necati Şaşmaz (Polat Alemdar)
resized_c4a0c-c1ef14972f69dfe8a6149e09207d98af9d36d8bb.jpg

Geldik listenin zirvesine. Bu listedeki çoğu ismin aksine Necati Şaşmaz'ı bir "oyuncu" olarak düşünmek çok zor olsa da karakterinin yarattığı etki inkar edilemez. Zaten kendisinin de aksi bir çabası olmadığını kariyerindeki sayısız 'Kurtlar Vadisi' dizisi ve filmiyle de gayet iyi anlıyoruz. Kısacası dünya tersine dönse de, kıyametler kopsa da o tüm Türkiye için sadece ve sadece Polat Alemdar.

24. BÖLÜM (Yeni Bölüm) | SEZON FİNALİNE SON 2 BÖLÜM | 23 Eylül Pazartesi 20.00 | TV yarışmalarıyla şöhrete kavuşan 10 ünlü isim

10x10-sponsor-2-jpg.69045

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,611
Puanı
1,061
Katılmıyorum beroş Fatmagül ve yasemin de oldu bence sapıklar için Bihter olarak kalabilir :A

Neco şaşmaz, Şahan ve Ali Atay ın başka rolü mü var :A

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,060
Bihter - Burhan - Betüş ve Behzat dışında çöp bir liste :A

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
Çok fazla böyle isim var. Genel sebebi bence senaryolardaki karakter kısıtlılığı. Eskiden rolü değişse de aynı şeyleri oynayan oyuncularda olduğunu düşünürdüm ama öyle olmadığının farkına vardım. 10 karakterin bir çoğunun en az 2-3 dizide kopya karakterleri ortaya çıktı. Haliyle bir başka karaktere geçiş yapamadı bu isimler de.
En çok Tamer Karadağlı'ya üzülüyorum bu konuda. Çok iyi bir oyuncu. Birol Güven'in eline düştü, bir daha da çıkamadı ne yazık ki.

• Beğendim
Reactions: Aserat

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060
1 numaraya bak, Beren Saat 1. olmalıydı. :X

Behlül, Ruhsar, Ramiz Dayı, Pembe, Bediş, Memoli, Feriha, Hürrem, Aliye, Zerda, Gümüş, Perihan Abla, Şehrazat, Abiye Kuzu, Afet Güçverir, Fiko Baba, Dudu nerede?

Listeye koyalacak o kadar karakter varken bunlar olmamış. Beğenmedim. :A

• Beğendim
Reactions: alperuz

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,942
Puanı
1,061

Behlül, Ruhsar, Ramiz Dayı, Pembe, Bediş, Memoli, Feriha, Hürrem, Aliye, Zerda, Gümüş, Perihan Abla, Şehrazat, Abiye Kuzu, Afet Güçverir, Fiko Baba, Dudu nerede?

Konu burada bazı oyuncuların üzerine yapışan roller. Mesela Abiye Kuzu olamaz çünkü Binnur Kaya her seferinde önceki karakterlerini unutturuyor. Veya Perran Kutman'ın Afet'ten başka akla gelen rolleri de var ama Beren Saat deyince çoğu insanın aklına Bihter geliyor. Bu onun için kötü bir şey değil aksine o kadar iyi oynamış ki hala onunla hatırlanıyor. Bu listeyi de ona göre yaptım zaten. Yani konsepti tam anlayamamışsın sen. :A
Bihter - Burhan - Betüş ve Behzat dışında çöp bir liste :A
Senden ala çöp mü var. :A

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,942
Puanı
1,061
Katılmıyorum beroş Fatmagül ve yasemin de oldu bence sapıklar için Bihter olarak kalabilir :A

Neco şaşmaz, Şahan ve Ali Atay ın başka rolü mü var :A
Oldu ama sorsan hala çoğu insan Bihter der. :A Emeğe saygı olarak beğeni at bari. :A
:Z Polatım valla onun gibi bir karakter gelmez bir daha
Çok fazla böyle isim var. Genel sebebi bence senaryolardaki karakter kısıtlılığı. Eskiden rolü değişse de aynı şeyleri oynayan oyuncularda olduğunu düşünürdüm ama öyle olmadığının farkına vardım. 10 karakterin bir çoğunun en az 2-3 dizide kopya karakterleri ortaya çıktı. Haliyle bir başka karaktere geçiş yapamadı bu isimler de.
En çok Tamer Karadağlı'ya üzülüyorum bu konuda. Çok iyi bir oyuncu. Birol Güven'in eline düştü, bir daha da çıkamadı ne yazık ki.
Teşekkürler okuduğunuz için. :bhr:

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,060
Konu burada bazı oyuncuların üzerine yapışan roller. Mesela Abiye Kuzu olamaz çünkü Binnur Kaya her seferinde önceki karakterlerini unutturuyor. Veya Perran Kutman'ın Afet'ten başka akla gelen rolleri de var ama Beren Saat deyince çoğu insanın aklına Bihter geliyor. Bu onun için kötü bir şey değil aksine o kadar iyi oynamış ki hala onunla hatırlanıyor. Bu listeyi de ona göre yaptım zaten. Yani konsepti tam anlayamamışsın sen. :A

Senden ala çöp mü var. :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700

Bence de özellikle Feriha, Pembe ve Hürrem olmalıydı. Ama yine de çok güzel olmuş ellerine sağlık @Aserat :love1:

• Beğendim
Reactions: kerem