🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Bugünlerde popüler olan şu benzetmeyi bir kez daha söz konusu edelim,

diyelim ki gebelik testi yaptırdım ve pozitif çıktı, üstüne ultrasondan da kanıtlandı; fakat gebelik belirtisi göstermiyorum, o halde gebe değil miyim yani?

• Güldürdün
Reactions: Özgür

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Çin'den gelecek aşıdansa yerli aşıya güvenmeyi tercih ederim. İnşallah olumlu sonuç alınır. :)
Yerli aşının gelmesi en iyi ihtimal Mart-Nisan'ı bulur. Çin'in aşısı faz3'ü bitirmek üzere. Çin'de yüzbinlerce kişide denendi ve olumsuz bir etki görülmedi. Türkiye'de de Çin'in aşı denemeleri birkaç hafta önce başladı, birkaç haftadır hiçbir olumsuz durum yok. Tabi daha beklenmesi lazım ama güvenilir görünüyor şimdilik. Almanya'nın aşısı da olumlu, bir haftaya onun da sonuçları gelecek sanırım. Rusya'nın aşısı da güvenilir görünüyor, ülkeler tedarik etmek için çalışmalara başlamış bile. Makalelerde de olumsuz durum yok, incelemeler hep olumlu görünüyor. Yıl sonunda birden fazla aşı hazır olacak büyük ihtimal. :X

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,294
Puanı
1,060
Yerli aşının gelmesi en iyi ihtimal Mart-Nisan'ı bulur. Çin'in aşısı faz3'ü bitirmek üzere. Çin'de yüzbinlerce kişide denendi ve olumsuz bir etki görülmedi. Türkiye'de de Çin'in aşı denemeleri birkaç hafta önce başladı, birkaç haftadır hiçbir olumsuz durum yok. Tabi daha beklenmesi lazım ama güvenilir görünüyor şimdilik. Almanya'nın aşısı da olumlu, bir haftaya onun da sonuçları gelecek sanırım. Rusya'nın aşısı da güvenilir görünüyor, ülkeler tedarik etmek için çalışmalara başlamış bile. Makalelerde de olumsuz durum yok, incelemeler hep olumlu görünüyor. Yıl sonunda birden fazla aşı hazır olacak büyük ihtimal. :X

Valla aşı olsun da, güvenilir olması ikinci ön planda. :D

• Güldürdün
Reactions: Yiğitt

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
"@Emre Ozansoy süreci çok iyi yönetti." diyebilir miyiz? :A @Maskeli Fedai
Çok net. :A @Maskeli Fedai

Dr. Emre.jpg

Doğan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,116
Puanı
710
her gün polisler maske takmayanlarla kavgamı olsun...sonra sevgilime yan baktım diye kavga edenler sosyal mesafey uymayan maske takmayan hep polis uğraşıyor..amewrikan polisi elektriklı cıhazla acımadan uyarıyor..bizimkiler kıbarcada uyarsada kıbarlıktan anlamıyorlar..amerikan polısı affetmez.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
SON DAKİKA | Yüz yüze Eğitim Başlıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamalara göre 12 Ekim'den itibaren 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim belirli kurallar çerçevesinde başlayacak.

Cumhurbaşkanı'nın diğer açıklamaları şu şekilde:

Erdogan-5.10.2020-Aciklama.jpg

• Sinir Bozucu
  • Beğendim
Reactions: Doğan and Aserat

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Yok aslında :A
Dün bakan test yaptıranların %10'u corona dedi :D Bu mantıkla ben de %15-20'dir o diyorum :D
Hocam kimlere yapıldığına da bağlı ama. Mesela devlet kurumlarında çalışanlar olsun veya özel sektördeki büyük şirketler olsun, hatta dizi setleri olsun bunlara sürekli olarak yapılıyordur. Eğer bahsedilen genel toplama bunlar da dahil ediliyorsa oran çok sağlıklı olmayabilir ki değildir de zaten. :D

• İlginç
Reactions: xdragxx

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,088
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
ZİYA SELÇUK 'YÜZ YÜZE EĞİTİM' İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU!

"Yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın iki günü okulda olacaklar."

"İsteyen velilerimiz çocuklarını okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak."

"İl hıfzıssıhha kurullarının koşullarını uygun görmediği köy okulları yüz yüze eğitime devam edemeyecek."

"Cumartesi günü eğitim olabilir. Bu tamamen okullarımızın ihtiyacına göre belirlenir."