🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Benim anlamadığım, ilk vaka açıklandığında ortalık ayağa kalkmış, ilk ölüm açıklandığında resmen medeniyet durmuş, her yer kapanmıştı. Şimdilerde aralıksız her gün sadece resmi olarak 15-20 ölüm açıklanıyor, her gün ve sadece resmi olarak bir de, tüm dünyada iki üç haneli günlük ölümler açıklanmaya devame ediyor. Buna rağmen Türkiye de tüm dünya da sanki pandemi tamamen bitmiş moduna girdi İsveç ve İngiltere gibi, resmen sürü bağışıklığı benimsendi.

Peki 1 ölüm açıklandığındaki korku nasıl oluyor da her gün düzinelerce ölüm açıklandığında artık olmuyor? Galiba kanıksama ve insan psikolojisi dedikleri tam olarak bu...

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,945
Puanı
1,061
Benim anlamadığım, ilk vaka açıklandığında ortalık ayağa kalkmış, ilk ölüm açıklandığında resmen medeniyet durmuş, her yer kapanmıştı. Şimdilerde aralıksız her gün sadece resmi olarak 15-20 ölüm açıklanıyor, her gün ve sadece resmi olarak bir de, tüm dünyada iki üç haneli günlük ölümler açıklanmaya devame ediyor. Buna rağmen Türkiye de tüm dünya da sanki pandemi tamamen bitmiş moduna girdi İsveç ve İngiltere gibi, resmen sürü bağışıklığı benimsendi.

Peki 1 ölüm açıklandığındaki korku nasıl oluyor da her gün düzinelerce ölüm açıklandığında artık olmuyor? Galiba kanıksama ve insan psikolojisi dedikleri tam olarak bu...
O zaman bilinmezlik de çok etkiliydi şimdi tedaviler belli ve iyileşme oranı da yüksek olduğu için zamanla alışıldı.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

Konu hakkındaki sessizliğini bozmaya karar verdin ve bu mesajı mı yazdın?.. Hayal kırıklığına uğradım. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Uzun zamandır sizin rakamlara bakıyorum ve genelde15-18 arası.
Bizimki
Salı günü 2 kişi
Çarşamba (29 Temmuz) 28 kişi
Perşembe 9 kişi
Bugün 4
Çok ilginç gerçekten.
1 günümüz diğeriyle hep orantısız.
IMG_20200731_195442.jpg

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Böyle yaşanacağı anlaşıldı :D
İnsanların çoğu iki yüzlü. Şeyma Subaşından nefret ederim. Ama kadın 2-3 ay önce Cüneyt Özdemir'in kanalında temmuz gibi partilere başlarız dediği zaman tüm Türkiye dalga geçmişti. Şimdi herkes partiliyor :A

• Güldürdün

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Oranlar takılı kaldı, tüm dünyadaki yaza düşürürüz olayı da tutmadı. Şu an dünyadaki çoğu ülkede vakalar epey artışa geçti. Yaz ortamı, herkesin açık havada olduğu da göz önüne alındığında oranlar hayli yüksek. Bu da demek oluyor ki sonbahar epey kötü geçecek. Kötü düşünmek istemiyorum ama havaların soğumasıyla insanların kapalı ortamlara girmesi, okulların ve üniversitelerin açılacağının konuşulması (ben pek sanmıyorum açılacaklarını, uzaktan eğitimleri devam eder), tatilin sona erip yazlıkların/köylerin boşalarak tekrar şehirlerin hareketlilik kazanması çok büyük risk taşıyor.

Aşı olayı da Ekim ortası, Kasım gibi çözülür. Ama ülkemize gelmesi ne kadar zamanı bulur orası muamma. Olayın 2021 Şubat-Mart'ı gibi tamamen konrol altına alınacağını ve eski düzene geçeceğimizi düşünüyorum. Evet çok var önümüzde, özellikle grip mevsiminin de başlayacak olması ayrı kötü durum... Şimdiden Allah yardımcımız olsun, umarım hükümet de bunları göz önünde bulundurarak çalışmalarını sürdürüyordur, ileriye dönük planları hazırdır.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Virüsün 14 gün kuluçka süresi var ya, bu rakamlar daha bayram etkisinin görülmediği rakamlar yani muhtemelen. Aile ziyaretine gidenler, bayram gezmesine çıkanlar falan derken yine 1000’i geçeriz. :D
Son verilere göre genelde 14 günü bulmuyor ya 2-10 gün arasında etkisini gösterme ihtimali daha yüksek. Evet bayramlaşmanın etkisini görmedik daha ama bunun kurban satışı, memlekete gidişi falan var. Ön etkileri görmüşüzdür. :D