Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,340
Puanı
1,060
Beyaz Zambaklar Ülkesinde / Grigoriy Petrov

Daha ortalarındayım ama Atatürk'ün boşuna müfredata alınmasını önermediği çok net anlaşılıyor. Keşke gerçekten istediği sonucu da verebilseymiş. :(

Bir arkadaş önermişti unutmuşum. :D İyi oldu gördüğüm ekledim alınacaklar listeme.
Nette kitap hakkında araştırma yapıyordum,Atatürk kitabın müfredata alınmasını istediği bilgisine ulaştım.Sadece Askeri okullarda okutulmasını istemiş.

• Beğendim
Reactions: bazinga

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
  • Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Hişt Hişt hikayesini ayrı olarak geçen yıl okumuştum, şu an kitapta henüz oraya gelmedim ama bildiğim bir hikaye. Klasik Sait Faik yani, durum hikayesinin babası. :D Hişt Hişt ile beraber bu kitaptaki Sarmaşıklı Ev, Yani Usta, Melahat Heykeli de sevdiğim hikayeleri.
Çok iyi yazar da, kopuk kopuk bir tarafı var. Bunun sebebi ise, işte durum hikayecisi olması. Olayla bir derdi yok, derdi durumla. Durumu ortaya koyar kesit kesit ve anlaşılmak gibi de bir derdi yok, en azından çıkardığım sonuç buydu. Yine de lezzetli bir tat oluyor edebiyatında. :D

• Beğendim
Reactions: Yiğitt

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,941
Puanı
1,061
Aynı yazarın diğer kitabı ''Uçurtma Avcısı'' okumadıysan öneririm, muhteşem bir kitap. ''Bin Muhteşem Güneş''i de çok duydum, çok övülüyor. Kitabı bitirince yorumunu bekliyorum. :D
Uçurtma Avcısı'nı çok eskiden alıp okumaya başlamıştım ve yoğunluktan yarım bırakmıştım. Sonra bu sene en baştan tekrar okuyup çok beğenince Ve Dağlar Yankılandı kitabıyla birlikte onu da aldım üşenmesem yazarım. :D

• Beğendim

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Uçurtma Avcısı'nı çok eskiden alıp okumaya başlamıştım ve yoğunluktan yarım bırakmıştım. Sonra bu sene en baştan tekrar okuyup çok beğenince Ve Dağlar Yankılandı kitabıyla birlikte onu da aldım üşenmesem yazarım. :D
Geçen yaz okumuştum, çok beğenmiştim. ''Ve Dağlar Yankılandı'' pek beğenilmiyor, bu iki romanın gölgesinde kalıyor deniyor hep. Tamamdır, bekliyorum. :D

• Beğendim
Reactions: Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,941
Puanı
1,061
Ve Dağlar Yankılandı - Khaled Hosseini

Aynı yazarın diğer kitabı ''Uçurtma Avcısı'' okumadıysan öneririm, muhteşem bir kitap. ''Bin Muhteşem Güneş''i de çok duydum, çok övülüyor. Kitabı bitirince yorumunu bekliyorum. :D
Detaylı yorum yazmayacağım ama gerçekten çok akıcı ve etkileyici bir romandı. Hikaye çok geniş bir zaman aralığında geçiyor ve o geçmişlik hissini okurken bile hissedebiliyorsun. Keşke daha önce okuma fırsatım olsaymış mutlaka oku sen de. :D

• Harika