Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

ᴍᴜ̈ɴᴢᴇᴠɪ

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,211
Puanı
310
Marslı, Şifacı ve Kılıçlar Tapınağı
Bu üçünü yeni aldım ve başladım bugün

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,593
Puanı
1,060
Monte Kristo | Alexandre Dumas

2008'de okumuştum en son, 12 yılın ardından farklı bir dilde okuyunca o zaman bu kitaptan aslında hiçbir şey anlamadığımı şimdi fark ettim. :D

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Monte Kristo | Alexandre Dumas

2008'de okumuştum en son, 12 yılın ardından farklı bir dilde okuyunca o zaman bu kitaptan aslında hiçbir şey anlamadığımı şimdi fark ettim. :D
Hayatımın kitaplarından, belki de bir numarası öylesine yeri bende aşırı özel olan bir yapıttır Monte Kristo efsanesi, ismini duyunca bile içim ısındı, heyecanlandım... 1100-1200 küsür sayfanın bir bardak su gibi bir dikişte akıp geçtiği muhteşem bir hikaye, dram... 2021 kışında seneler sonra, bu kez İş Bankası çevirisiyle okumak kısmet olur umarım bana da.

• Harika
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,593
Puanı
1,060
Hayatımın kitaplarından, belki de bir numarası öylesine yeri bende aşırı özel olan bir yapıttır Monte Kristo efsanesi, ismini duyunca bile içim ısındı, heyecanlandım... 1100-1200 küsür sayfanın bir bardak su gibi bir dikişte akıp geçtiği muhteşem bir hikaye, dram... 2021 kışında seneler sonra, bu kez İş Bankası çevirisiyle okumak kısmet olur umarım bana da.
Benim Türkiye'de okuduğum kitap yaklaşık 900 sayfaydı, şimdi ise en iyi ve en orjinal Almanca çevirisini kütüphaneden alıp okumaya başladım. Bazen uykum geliyor ama okumaya devam etmek istiyorum bende, okudukça okuyası geliyor insanın. :D

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Benim Türkiye'de okuduğum kitap yaklaşık 900 sayfaydı, şimdi ise en iyi ve en orjinal Almanca çevirisini kütüphaneden alıp okumaya başladım. Bazen uykum geliyor ama okumaya devam etmek istiyorum bende, okudukça okuyası geliyor insanın. :D
Sürekleyicilik bakımından hiçbir klasiğin bu kitap gibi akıcı olduğuna şahit olmadım, ne Sefiller ne Anna Karenina ne de bir başkası... Gözlerimi bozan kitapların başında geliyor. Edmond Dantes’in hikayesi her aklıma geldiğinde şu müzik zihnimde yankılanıyor, sanki tek kelime söz içermeden bu kitabı anlatırmış gibi gelir bana hep.

• Harika
Reactions: kerem

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Serenad - Zülfü Livaneli (Yıllardır aşırı merak ettiğim bir kitaptı, tertemiz baskı bulamadığım için alıp okuyamıyordum. Geçenlerde temiz bir baskı bulup satın alabildim ve hemen başladım)