Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Yiğitt

Emekli
9 Aralık 2013
73,722
42,880
1,061
Ankara
Bereketli Topraklar Üzerinde - Orhan Kemal

dreamy

Favori Üye
♫ MusicSurvivor Şampiyonu ♫
21 Temmuz 2016
7,161
4,425
460
Anthony Burgess - Otomatik Portakal

En kısa zamanda filmini de izlemek istiyorum. :Z

Yiğitt

Emekli
9 Aralık 2013
73,722
42,880
1,061
Ankara
Mustafa Kemal - Yılmaz Özdil

Uzun süredir rafımda duruyor ama bir türlü nasip olmamıştı, şimdi sırası geldi. :)

Yiğitt

Emekli
9 Aralık 2013
73,722
42,880
1,061
Ankara
Çok iyi bir kitaptı, aynı yazarın Fareler ve İnsanlar'da var, o da güzel. :)
Fareler ve İnsanlar'ı geçen yıl okumuştum, hayran kalmıştım. Ondan önce de 600 sayfaydı sanırım, 'Gazap Üzümleri' kitabını okumuştum, o da efsaneydi. John Steinbeck muhteşem bir yazar, Türkiye'nin Yaşar Kemal'i, Orhan Kemal'i olabilir. Yoksullukları, göçleri, yoksunlukları çok güzel anlatıyor. Betimlemeleri biraz fazla, hatta bayağı fazla özellikle Gazap Üzümleri'nde yer yer sıkıyor ama eserlerini başyapıt yapan da bu bence. :X

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Emre Ozansoy

Konu Editörü
26 Ağustos 2017
3,242
1,934
224
İstanbul
Fareler ve İnsanlar'ı geçen yıl okumuştum, hayran kalmıştım. Ondan önce de 600 sayfaydı sanırım, 'Gazap Üzümleri' kitabını okumuştum, o da efsaneydi. John Steinbeck muhteşem bir yazar, Türkiye'nin Yaşar Kemal'i, Orhan Kemal'i olabilir. Yoksullukları, göçleri, yoksunlukları çok güzel anlatıyor. Betimlemeleri biraz fazla, hatta bayağı fazla özellikle Gazap Üzümleri'nde yer yer sıkıyor ama eserlerini başyapıt yapan da bu bence. :X
Gazap Üzümleri'ni bilmiyordum. Göz atarım bir ara. :) Evet, çok başarılı ve eserlerini okurken kendine hayran bırakan bir yazar. Eserleri de çok kaliteli ve aşırı güzel...

• Beğendim
Reactions: Yiğitt