ATV Şahin Tepesi - Dizi Yorumları

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
İlk 3 bölümü izledim, 4'e de birazdan geçerim ama birkaç şey söylemek istedim. :A

Daha önce sadece bir iki sahnesine bakmıştım ama hiç tam olarak izlememiştim. Kadroda çok güçlü ve sevdiğim isimler olduğu için hep merak ediyordum. @serhatt izle deyince başladım iyi ki de başlamışım. :Z

Öncelikle senaryo gerçekten harika. Tuna ve Melek'i izlemek bana aşırı zevk veriyor. Ebru Özkan ve Zerrin Tekindor gibi asil, zarif ve başarılı oyuncuları izlemek çok keyifli. :bhr: Uzun süreye rağmen 3 bölüm de sıkmadı beni. :Z

Dizinin müzikleri harika. Melek ve Demir sahnelerinde çalan müzik ve jeneriği dünden beri defalarca dinledim. Toygar Işıklı yine döktürmüş.

Sürekli verilen flashback sahneleri biraz işi sıkıcı yapmış. (Melek ve Tuna'nın geçmiş sahnelerini kast etmiyorum, oradaki her ayrıntıyı vermeleri güzel ama sürekli Melek'in evden atıldığı anı görüyoruz. :F Bir de mesela Cem'in Ayça'nın abisini bıçakladıktan sonra o sahneyi göstermesi falan sıkıyor.)

Tuna karakterine ne kadar sinir olsam da mimiklerine falan bayıldım. Zerrin Tekindor şahane giymiş karakterini. Tuna'nın Ezgi'yle uğraşması, Cem'i yakalatması, Nilüfer'in dükkanına saldırı düzenlemesinden sonra korktum iyice. :A

Melek'in de gittikçe güçlü olması çok güzel oldu. Özellikle 3.bölümde odada toplantı yapılırken onları kovması çok iyiydi. :Z

Mete cidden psikopat çıktı. :eek: O kadar dayak yedi, telefonu da kaptırdı derken meğer video başka telefondaymış. Tuna'yı sıkıştırdı köşeye. :A İlhan Şen'i ilk defa izliyorum. İyi oyuncuymuş. :A

Bu arada umarım Erkan ve Melek olur. Ben aşırı yakıştırdım. Kaan Taşaner çok iyi oynuyor. Erkan'ın da Melek'e yardım etmesi falan çok iyi. Ama Ceylan'a da üzülürüm eğer öyle olursa. Esra Dermancıoğlu ilk defa bu kadar sakin bir rolde. :A

Efe&Verda çifti güzel, özellikle köpekle olan sahneleri ve Verda'nın dans sahnesi çok iyiydi. Replikleri, atışmaları güzel ama sahneleri, karşılaşmaları hep zoraki gibi. :A Verda bahçeye çıkar, Efe hop oradadır falan. :F Bu arada Aybüke Pusat gözüme batmadı hayret. :eek:

Deniz'e çok üzülüyorum. Böyle bir anası varken kafayı yer iyice. Yaşadığı şeyler çok zor ama amcanın başına gelenlere sebep olduğu için de yumuşak davranmak istemiyorum. :A Leyla Tanlar da harika. :bhr:

Beni en çok şaşırtan ve kanımın kaynadığı karakter de Cem oldu. Mustafa Mert Koç'un ilk dizisiydi ama bence Cem'e çok yakışmış. İlk projesine rağmen gayet iyi oynuyor. Bir iki sahne dışında o deli dolu, bir yandan serseri karakteri güzel canlandırıyor.

İçimden bunları yazmak geldi, diziyi bitirince ayrı bir yorum daha yapacağım. :Z

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,563
Puanı
1,060
İlk 3 bölümü izledim, 4'e de birazdan geçerim ama birkaç şey söylemek istedim. :A

Daha önce sadece bir iki sahnesine bakmıştım ama hiç tam olarak izlememiştim. Kadroda çok güçlü ve sevdiğim isimler olduğu için hep merak ediyordum. @serhatt izle deyince başladım iyi ki de başlamışım. :Z

Öncelikle senaryo gerçekten harika. Tuna ve Melek'i izlemek bana aşırı zevk veriyor. Ebru Özkan ve Zerrin Tekindor gibi asil, zarif ve başarılı oyuncuları izlemek çok keyifli. :bhr: Uzun süreye rağmen 3 bölüm de sıkmadı beni. :Z

Dizinin müzikleri harika. Melek ve Demir sahnelerinde çalan müzik ve jeneriği dünden beri defalarca dinledim. Toygar Işıklı yine döktürmüş.

Sürekli verilen flashback sahneleri biraz işi sıkıcı yapmış. (Melek ve Tuna'nın geçmiş sahnelerini kast etmiyorum, oradaki her ayrıntıyı vermeleri güzel ama sürekli Melek'in evden atıldığı anı görüyoruz. :F Bir de mesela Cem'in Ayça'nın abisini bıçakladıktan sonra o sahneyi göstermesi falan sıkıyor.)

Tuna karakterine ne kadar sinir olsam da mimiklerine falan bayıldım. Zerrin Tekindor şahane giymiş karakterini. Tuna'nın Ezgi'yle uğraşması, Cem'i yakalatması, Nilüfer'in dükkanına saldırı düzenlemesinden sonra korktum iyice. :A

Melek'in de gittikçe güçlü olması çok güzel oldu. Özellikle 3.bölümde odada toplantı yapılırken onları kovması çok iyiydi. :Z

Mete cidden psikopat çıktı. :eek: O kadar dayak yedi, telefonu da kaptırdı derken meğer video başka telefondaymış. Tuna'yı sıkıştırdı köşeye. :A İlhan Şen'i ilk defa izliyorum. İyi oyuncuymuş. :A

Bu arada umarım Erkan ve Melek olur. Ben aşırı yakıştırdım. Kaan Taşaner çok iyi oynuyor. Erkan'ın da Melek'e yardım etmesi falan çok iyi. Ama Ceylan'a da üzülürüm eğer öyle olursa. Esra Dermancıoğlu ilk defa bu kadar sakin bir rolde. :A

Efe&Verda çifti güzel, özellikle köpekle olan sahneleri ve Verda'nın dans sahnesi çok iyiydi. Replikleri, atışmaları güzel ama sahneleri, karşılaşmaları hep zoraki gibi. :A Verda bahçeye çıkar, Efe hop oradadır falan. :F Bu arada Aybüke Pusat gözüme batmadı hayret. :eek:

Deniz'e çok üzülüyorum. Böyle bir anası varken kafayı yer iyice. Yaşadığı şeyler çok zor ama amcanın başına gelenlere sebep olduğu için de yumuşak davranmak istemiyorum. :A Leyla Tanlar da harika. :bhr:

Beni en çok şaşırtan ve kanımın kaynadığı karakter de Cem oldu. Mustafa Mert Koç'un ilk dizisiydi ama bence Cem'e çok yakışmış. İlk projesine rağmen gayet iyi oynuyor. Bir iki sahne dışında o deli dolu, bir yandan serseri karakteri güzel canlandırıyor.

İçimden bunları yazmak geldi, diziyi bitirince ayrı bir yorum daha yapacağım. :Z
İnsan izlemeye doyamıyor gerçekten. Böyle bir kadro heba oldu. :(

İyi ki başla demişim sana, seveceğinden hiç şüphem yoktu. :Z

• Harika
Reactions: Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
İnsan izlemeye doyamıyor gerçekten. Böyle bir kadro heba oldu. :(

İyi ki başla demişim sana, seveceğinden hiç şüphem yoktu. :Z
Yani kadro harika, senaryonun işleyişi harika. Entrika desen var. Harika oyunculuklar da var. Yönetmen de iyi ama kanal faktörü resmen diziyi bitirmiş. :(

Tek korkum var o da 6.bölümde pat diye final yapmış olma ihtimali. Öyle mi oldu yoksa sonu bağlandı mı?

Valla geç bile kalmışım. :Z

• Harika
Reactions: serhatt

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,563
Puanı
1,060
Yani kadro harika, senaryonun işleyişi harika. Entrika desen var. Harika oyunculuklar da var. Yönetmen de iyi ama kanal faktörü resmen diziyi bitirmiş. :(

Tek korkum var o da 6.bölümde pat diye final yapmış olma ihtimali. Öyle mi oldu yoksa sonu bağlandı mı?

Valla geç bile kalmışım. :Z
Çok alelacele de olsa bağlandı, yarıda kalmıyor ama tatmin edici değil pek.

Yeni bölüm çekimleri devam ederken sette haber almışlar final haberini.

• Güldürdün
Reactions: Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Kalan 3 bölümü de izledim. Öncelikle gerçekten tadı damağımda kalan bir iş oldu. Bu kadar güzel bir hikayenin, oyuncu kadrosunun böyle harcanmasına çok üzüldüm. Son 5 dakika olmasa sezon finali gibi bir bölüm aslında yani bayağı olaylı şeyler oldu. Son 5 dakikadaki o sahneyle en azından dizi bir sona bağlanıyor ama daha izleyeceğimiz çok şey vardı. :(

Yer yer tahmin edilebilir olaylar, bazı klişeler ve gereksiz birkaç karakter olsa dahi sürükleyiciliği ve kadronun muazzam performansıyla çok güzel akıyor. Herkes gibi daha uzun süre tadını çıkararak izlemek isterdim bu diziyi.

Kaza olayı benim için büyük sürpriz oldu. Ben Tuna bu sefer amacına ulaşır ve Mete’den kurtulur diyordum ama olan evladına oldu. Tabi kendini ve Deniz’i de bitirdi. Dizi biraz daha sürseydi Tuna Akdora iyice fenomene dönüşebilirdi. Hareketleri, mimikleri efsaneydi. Köşeye sıkışsa, çaresiz kalsa bile olaylardan kurtulma hamlelerini izlemek keyifliydi. :A

Melek’in “Erkan’ın evlilik teklifini kabul ettim”dediği an resmen gözlerim parladı. :bhr: Erkan’ın o saf ve temiz sevgisinin karşılık bulmasına sevindim. Keşke daha çok izleyebilseydik. Erkan ve Melek çifti içimde kaldı. :(

Mete’nin de cezasını çekmesine çok sevindim. :Z Arif’i öldürmesine, 5.bölümün sonunda Deniz’le el ele Tunaların karşısına çıkma cesaretine falan çok şaşırdım ama kurtulduk. :A

Deniz ve Cem’in mutlu olmalarını çok isterdim. Sırdaşlıkla başladıkları ilişkileri bana keyif verdi. O gereksiz Ayça ve abisi keşke hiç olmasaymış dizide. :A Nazik’in yerine gelen Hatice de son 2 bölümün neşesi oldu çenesiyle. :F

Ceylan’ı çok sevdim. Hiç Tuna gibi değildi. Erkan’a Melek ve Demir’in geçmişteki ilişkisini söyleme hamlesi dışında dizinin en iyilerindendi. Umarım Erkan’ın dediği gibi birini bulmuştur. :A

Efe ve Verda her ne kadar yer yer klişelerden ve tesadüflerden beslenen sahneleri olsa da enerjileri ve atışmaları çok güzeldi. :bhr:

Dizide 5 bölümde 3 ölüm oldu. :A en çok entrika ve ölümün düştüğü dizi olabilir. :A

Uzun lafın kısası iyi ki izlemişim. 6 bölümlük de olsa güzel bir seyir zevki yaşattı şu 4 günde. :Z

Son olarak dizide en sevdiğim repliklerden biri olan ve finalde de duyduğumuz replikle bitireyim: “Masumiyet diye bir şey yok Tuna. Hayat herkese bir suç yükler.”

0DD9486B-10AC-4682-9AD4-2F560FAC5102.jpeg

• Beğendim
  • Harika
Reactions: serhatt and Aserat