İngiltere Premier Lig - Genel Yorum & Sohbet Konusu

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,610
Puanı
860
Everton ilk yarı mükemmele yakın oynadı. Beraberliği de yakaladı neredeyse öne de geçiyordu. Ronaldo ipten almazsa OGS maç sonu gider bence. Üst düzey maçlar harici iyi bir performans gösterdiğini düşünmüyorum.

Ronaldo bitiricilik olarak takıma çok şey kattı. Oynadığı her maç banko golü var gibi ama bence oyun olarak takımı da aşağı çekiyor. Hatta bazı oyuncuların da performansını kötü etkiliyor bile diyebilirim.

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Ole kendisinden olmayacağı konusunda bir kez daha ders verdi, Conte'yi aşeriyor artık bu takım...

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Nereye gitmeye çalışıyor 3-4 gündür anlamadım. 19 numaralı futbolcuyu arkasına aldıktan sonra o kadar bilinçsiz ki. Sarı kart aldırmış olmasına ve atağı başlatıp geliştirmesine rağmen pas vermemesi kötü.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Nereye gitmeye çalışıyor 3-4 gündür anlamadım. 19 numaralı futbolcuyu arkasına aldıktan sonra o kadar bilinçsiz ki. Sarı kart aldırmış olmasına ve atağı başlatıp geliştirmesine rağmen pas vermemesi kötü.
Ben olsam, ben de Ozan Kabak gibi yapardım ama sonunu getiremedi sadece. Stopersin ve o kadar adamı geçip ceza sahasına kadar giriyorsun, bunu taçlandırmak istersin ama taçlandıramadı. Kolay kolay böyle bir pozisyona bir daha denk gelemeyebilir. Keşke devamını getirebilseydi.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Ben olsam, ben de Ozan Kabak gibi yapardım ama sonunu getiremedi sadece. Stopersin ve o kadar adamı geçip ceza sahasına kadar giriyorsun, bunu taçlandırmak istersin ama taçlandıramadı. Kolay kolay böyle bir pozisyona bir daha denk gelemeyebilir. Keşke devamını getirebilseydi.
Pukki'ye pas verip taçlandırabilirsin ve bu muhtemelen çok daha kolay ve olası. Şu ne yapacağını bilmezliğe bakılırsa bir noktadan sonra işi bilene bırakmak en doğrusu.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Pukki'ye pas verip taçlandırabilirsin ve bu muhtemelen çok daha kolay ve olası. Şu ne yapacağını bilmezliğe bakılırsa bir noktadan sonra işi bilene bırakmak en doğrusu.
Pukki'nin golü atacağı ne malum? En azından kendi başlattığı atağı, kendisi sonlandırdı. :D

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Hiçkimse hiçkimseye pas vermesin o zaman. 🤔🤔

Dayı ne biçim avunma biçimi o. :F
Stopersin sen stoper, şimdi öyle kolay kolay da ileri taşıyamıyorsun topu, hem de adamları geçerek. Finali de kendisi yapmak istedi ama yapamadı kısacası. Bence sorun da yok, sence var. Bu sürekli olan bir şey de değil bu arada. :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Stopersin sen stoper, şimdi öyle kolay kolay da ileri taşıyamıyorsun topu, hem de adamları geçerek. Finali de kendisi yapmak istedi ama yapamadı kısacası. Bence sorun da yok, sence var. Bu sürekli olan bir şey de değil bu arada. :A
Zaten yapamaz finali. Öylece koşuyor. Sağa veya sola atacak pası, Pukki daha uygun pozisyonda, küme düşecek olan takımın alacağı 3-5 puana biraz olsun katkı sağlama şansına erişecek. Olay bu.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Zaten yapamaz finali. Öylece koşuyor. Sağa veya sola atacak pası, Pukki daha uygun pozisyonda, küme düşecek olan takımın alacağı 3-5 puana biraz olsun katkı sağlama şansına erişecek. Olay bu.
Bu takım her türlü küme düşecek, çok yanlış bir takım tercihi. Ozan Kabak'ın kalitesine yakışmayan bir takım tercihi. Başka bir takımda olsaydı eğer, muhtemelen pas verirdi. Liverpool'da olsaydı mesela, bu derece ileri gider miydi, şüpheli. :D

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Newcastle bakalım yeni Man.City olabilecek mi ama hiç sanmıyorum çünkü City’nin ligi domine etmeye başladığı 2010’ların ilk çeyreğinde Premier Lig’de ManU hariç ligi domine eden bir takım yoktu, ManU’nun da sistemi artık eskimişti ve zaten Ferguson emekliye ayrıldı çok geçmeden.

Ama şu an zaten kafadan City ve Liverpool gibi iki çok güçlü takım ligi domine ediyor, yetmezmiş gibi onlardan bile daha tehlikeli olabilen Chelsea var. Üsten ManU pusuda bekliyor. Tottenham bu aralar formsuz ama bir form yakaladı mı onlar da domine ediyor ilk 5’i. Leicester’i de var bunun…

Üstüne bir de UEFA FFP kriterleri de eklenince zor gözüküyor ne City ne de Abramovic Chelsea’si gibi olmaları. En fazla C.Palace tarzı olabilirler. Ama gelenle yaz transfer dönemi büyük transferler gerçekleştirirlerse hedeflerinin ligi domine etmek olduğu anlaşılır, abartmazlarsa orta-üst sıralar arası kendi yağında kavurulacak Premier Lig takımı olarak kalırlar…

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Newcastle bakalım yeni Man.City olabilecek mi ama hiç sanmıyorum çünkü City’nin ligi domine etmeye başladığı 2010’ların ilk çeyreğinde Premier Lig’de ManU hariç ligi domine eden bir takım yoktu, ManU’nun da sistemi artık eskimişti ve zaten Ferguson emekliye ayrıldı çok geçmeden.

Ama şu an zaten kafadan City ve Liverpool gibi iki çok güçlü takım ligi domine ediyor, yetmezmiş gibi onlardan bile daha tehlikeli olabilen Chelsea var. Üsten ManU pusuda bekliyor. Tottenham bu aralar formsuz ama bir form yakaladı mı onlar da domine ediyor ilk 5’i. Leicester’i de var bunun…

Üstüne bir de UEFA FFP kriterleri de eklenince zor gözüküyor ne City ne de Abramovic Chelsea’si gibi olmaları. En fazla C.Palace tarzı olabilirler. Ama gelenle yaz transfer dönemi büyük transferler gerçekleştirirlerse hedeflerinin ligi domine etmek olduğu anlaşılır, abartmazlarsa orta-üst sıralar arası kendi yağında kavurulacak Premier Lig takımı olarak kalırlar…
FFP büyük takımlar para harcamasın için değil küçük takımlar iflas etmesin diye yapıldı,bir de üstüne Premier Lig'de takımların gelirleri herzaman diğer liglerle kıyasla daha yüksek bu yüzden bunlar her sezon 300-400m doları rahat rahat harcayacaklar.

Hemen City ve Chelsea gibi olamazlar bende katılıyorum ama Palace gibi de olmayacaklar adamlar takımı almak için 18 ay çalıştı, en fazla 3-4 yıl sonra sürekli ilk 4'e girmek için bir takım kuracaklar bence.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski