Star Ömer - Dizi Yorumları

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,370
Puanı
1,060
sartlar olusursa -ben daha fazla alabilir hissiyatindayim..-dedigim donemec baglaminda.

peki, dedigin puan, devam etmesi adina yeterli degil mi ?
bence fena degil.

@Sanalbellek ayni gorusteyim.
+, hikaye nin potansiyeli dolayli ,sonraki bolumlere dair kanalin diziye ozen gostermesi elzem bir durum.

bu arada, onceki bolumlere dair yorumlarim da veya izleyen arkadaslarin yorumlarinda bahsettik mi,suan hatirlamiyorum-fakat;
dizi de, sokak hayvanlari konusunun islenmesi cok hos bir dokunustu.
gamze nin kedilere mama vermesi , bulusma da pastane sanirim, gamze nin kucaginda kedi sevmesi vs . bayildim resmen. :)

kanal mi yoksa dizi yetkilileri mi kedici tam kestiremedim :p
bugun ekledikleri twitte omer vee kedi vurgusu beraber islenmisti, guzel dusunulmus bence . oyuncular dan gokce nin iyi bir hayvan sever oldugunu biliyorum, kimin onerisi bir fikrim yok, ama iyi oluyor ekranda pati dostlarimiza yer verilmesi.
~tacsiz prenses dizisinde de keza ayni sekil.

hepimize yeni bolum icin iyi seyirler diliyorum.
Devam etmesi için her hafta tüm gruplarda en az 5 almalı.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,147
Puanı
1,060
Potansiyeli var. Rakiplerine de bağlı. Yılbaşı başlaması da iyi oldu. Sezon başında olsa o hengamede harcanabilirdi..

@STAR birkaç bölüm sonra görebiliriz kocasını, sahnedeki silah mutlaka patlar sözü gereği. Diziyi uzatmak için güzel yöntem.

@kimmeryali_conan Gamze'nin eniştesini oynayan oyuncu Ömer'in abisi olsa (mahkum dizisindeki karakterinin müzisyen geçmişine atıfla, shtiselde ise karakter müzisyen olmak istemiş ama aile baskısıyla olamamış), Ömer'in abisini oynayan oyuncu da orjinaline göre 1-2 bölüm sonra görebileceğimiz başka bir karakter olsa tam olurmuş. Onun haricinde karakterler genelde iyi seçilmiş.

Gamze'nin ailesi diziye farklı bir tat katmış, şimdilik iyi ama uzun vadede tüm bu farklılıklar birleşip diziyi orjinalinden çok farklı yere götürürse de hoş olmaz bence. Dozunu ayarlamaları önemli.

Bir yanım dizi bizden de kıvamında birşeyler katarak aslına da uygun şekilde 3 sezon devam etsin istiyor ama diğer yanım orjinalin sezon finalinin aksine sezon sonunda mutlu sonla fazla da uzatıp bozmadan bitsin istiyor. 2. Sezon Gökçe Bahadır'ı aratmayacak en fazla 30 - 35 yaşında (20'li yaşlar olsa daha iyi) oyuncu pek aklıma gelmiyor.

Güzel yorumlamışsın Gamzenin kocasını bende bekliyorum bakalım ne zaman gelecek birde Gamzenin ailesi konusunda sana katılıyorum orjinali izlemedim ama aile böyle kalmalı bencede

• Beğendim
Reactions: Mehmet Can

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,632
Puanı
1,060
Reklam yapılır da bu kadarı biraz fazla. Star TV neden dizilerinin fragmanlarına diğer dizisinin fragmanını da ekliyor? Rahatsız edici bir durum.

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
Sosyal medyada kanal sayfalarını takip etmiyorum ben. İzlemediğim onlarca yapım hk. İçeriğe maruz kalmak saçma geliyor. Sadece izlediğim dizilerin resmi sayfalarını takip ediyorum.

O yüzden dizinin resmi sayfalarındaki paylaşımları dikkate almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,931
Puanı
1,061
Reklam yapılır da bu kadarı biraz fazla. Star TV neden dizilerinin fragmanlarına diğer dizisinin fragmanını da ekliyor? Rahatsız edici bir durum.
Star'dan çok OGM'yle alakalı bir durum gibi. 2014 döneminde Kanal D de yayınladığı dizilerin peşinde yeni dizi fragmanlarını koyardı. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
...~ senin sıcaklık sandığın şeyle ''kalbin'' çöle döner, kavruluruz sonra ~ . . .

.
,,,,,~ senin sıcaklık sandığın şeyle ''kalbin'' çöle döner, kavruluruz sonra ~,,,,,

< adeta bolumun muthis olacaginin habercisi bir pasajdi gamze nin soyledikleri -derin ve de bir o kadar anlami yogundu-... hemen akabinde "yaaaaa" diye giren fon tinisi..+, bu sahne ozelinde -pier loti cafesi de- yine basrollerde yer aldi yukseklerde iki asiga ev sahipligi yaparak. -----------

''spoiler'' tadinda kendimce bolume dair bir kac sey karalamak gerekirse ; begendigim ve begenmedigim noktalar ; # son bolum de gamze & omer pier loti cafesinde bolumun giris sahnesi her yonden cok iyidi, cekim acisi, giyimler, makyaj, muzik, secilen replikler, ozel roman dan vs sozler ve de her bolum de oldugu gibi cok muazzam oyunculuk performansi ile bolume bu ilk derinlikli sahne ile giris yaptik. - onceki yorumlarimda da degindigim gibi, bu dizi de '' ic mekan'' cekimler olmaz olmaz bir denklem. ki, bu bolumde de ornk, omer'lerin evinde ; # babasi ve babaannesi ile olan diyaloglar cok cok iyidi,, baris falay'in da hakkini vermek gerekir, hem bolumum baslarindaki hesap sorma sahnelerindeki dokturmesi , hemde omer'e yuzuk hediye ederken yaptigi solo resital,o dusen goz yasi sahneyi tamamlayan ince nuansdi... # babaanne nin endiseli halleri de cok iyidi, bolumun baslarinda ozellikle. # derken, gamze ve ablasinin dokturmeleri, kriz anlari,tartisma ciddi ciddi gercek abla kardes kavgasi gibiydi,anne yetismeseydi sac bas ilerlerdi bu adrenalini bol sahne. bu sahnede gamze ve ailesi cok iyi oynadilar, kapanisi gamze nin icten yurek yakan aglamasi ile bitirdik :( muthis solo resital ,ki, bu sahnelerde makyajssiz cok dogal yer aldi gordugum kadariyla. # derken, 48.dakika da ; simdilik icine kapanik kiz kulesi manzarasi esliginde -yine bir gamze & omer sekansina gecis yaptik, burda gamze nin dogal yuz hatti ve mimikleri disinda, giyim yine harikaydi bayildim. siyah bogazli kazak uzeri pastel secim cok guzel ve asil gorunuyordu. replikleri de bayagi vurucu idi adeta tokat gibi. . . onceki bolumlere dair yorumlarim da ozellikle vurguladigim bir isim vardi performans bazli ; # nisa nin kizi ''emine'' cok yetenekli genc oyunculardan. kendisini ben ilk defa bu dizi ile tanidim. yan rol olmasina ragmen, kucuk sahnesini bile genisleten performansini takdir etmistim. dolayisiyla daha cok sahnesi olmasini temenni etmistim. ki, son bolum sonrasinda, bu bolumde daha fazla sahneleri vardi ,~ve hepsinden de alninin akiyla cikmayi basardigini dusunuyorum. bolum sonrasinda neler yazilmis diye sanala baktigimda ornk ; youtube da bir cok mesaj da ''emine nin oyunculuguna'' vurgu yapildigini gormeyi bu denli beklemiyordum,bayagi ovgu almis... sahsen ,bazi sahneler de cidden merve dizdar'in onune gecmis buldum-performans bazli. nisa nin kabullenmisligi ,sessizligi de bir bakima asist olmus kizi emine in sahnelerinde buyumesine/devlesmesine. anne kiz yer degistirmis gibiydi olaylari ele alma bakimindan. performans solo bazli - begeni - bu elbette goreceli. . . # gamze ve ablasi nin sokakta sureyya ve ailesine denk gelmesi cok iyi sahneydi. adrenalini ben bile burdan hissettim :) ve geldik bolumun benim adima -epik sahnesine - ruya sahnesi. # dizi ilk basladigindan beri, dekora, isiklara,renklere, muziklere, kostume,mekanlara ozellikle her bolum vurgu yapiyordum. bu bolumde cita bir tik yukari cikmis buldum.> bolumun giris sahnesi geneli... kiz kulesi sahil onu bulusma ... omer'in ruyasin da kullanilan art house dunya... # ruya sahnesi yanilmiyorsam 1.14.40 da basladi, secilen renkler cok cok iyidi, makyaj ise dekor ve isiklar ve de giyimle uyumluydu, kirmizi koltuk detayi cok guzeldi.bayildim. muzikler alp yenier imzali muthis dokunuslar. bu sahne de keman vs arka plam cok iyidi . 1 saat 25 dakika gecmisti. . .derken geldik gamze'mizin adeta bir ''melek'' gibi 'evin bebeginin ve abisinin imdadina yetismesine ; burada gokce bahadir'in bolum ici peak yaptigi muthis performansi alkislari bolca hak ediyor. keza, selahattin pasali/omer de sonrasinda kadraja girip bu leziz oyunculugu paslasarak beraberce doruga cikariyorlar.... ''salca'' muhabbeti , corba konusu vsye dair tatli inatlasmalari cok guzel sekanslardi, , , kendi aralarinda mutfakta ve cocuk odasindaki karsilikli konusmalari da cok iyi repliklerdi. bir bir gamze atis yapiyor bir omer. :p sanki evli gibiydiler anne ve baba gibi rol icinde bir role burunduler. . .< cocuklarina telasla yemek yapiyor, sagliklari ile endise ediyorlardi. kendi iliski cikmazina dair guncel durumlarini da seviyeli sekilde tartismayi da ihmal etmiyorlardi. evdeki hengame, hem bebek hem diger cogugun durumlarin dan bagimsiz ' izlemesi asiri keyifli sahnelerdi gamze/omer ikilisi ozelinde. ikiliye emine ve kerem de guzelse katildilar.corba icilirken. :) ozetle. gamze nin melek gibi yetisip duruma el atmasi sihirli elini degdirmesi ile evdeki kaotik panik durum kontrol altina alindi.... bu sahnelerin tamami bence ince nakis gibi islemis yonetmen.... tebrik ederim. # omer'in apartmanda duvardaki cizim resimi kontrol etmesi guzel ince bir detaydi. -derken, 1 saat 43.dakika geldiginde ; baba ogul evde basbasa sohbeti cok ince detay bulunduran sahnelerdi. babasina omer'in dedikleri merhum annesi ozelinde ~ < omer'in agzindan dokulen sozler > . . .keşke seni seviyorum ayşem diyebilseydin anneme, belki o zaman içindeki o boşluğu doldurur ve belki o zaman böyle suçlu ve pişman bakmazdı gözlerin . . . derken , 1 saat 46.dakika da kiz kulesi ve sahil bu sefer gece isiklari altinda arka planda su duet ile tamlaniyordu flashbackler dolayli; ask engel tanimazmis. . .kiz kulesi nin efsane aski.(omer'in anlattigi masal)
< konusulan sahnedeki calan '' sarkiyi'' bu dizi ve bu sahne vasitasiyla ilk defa denk geldim. sarki da kullanilan muzik aletlerinden ozellikle bir tanesini hint muziginde, dunya rock muziginde duymustum . sitar olabilir. sence @mrt-06 ? son olarak bolume dair ; son sahneler epikti. sana son kez soruyorum...bana soyleyecek son bir sozun var mi ? gamze lutfen sadece tek bisey soyle bana. . . ~ kal -de-. . . gitme -de- . . kalayim ! . ~ omer bu guzel dokunakli naif sozleri ve derin gozleriyle sahne de adeta devlesirken, gamze sessiz ama bir o kadar sesli derin gozlerle ve mimiklerle yalin ve dogal hal hareketi ile sahneyi mukemmellestirerek bolumu sonlandirdilar. harika bir kapanis sahnesiydi...

eksi anlamda ise;
sureyya nin aglama sahnesini anlamsiz buldum...
birde nisa'nin omer ve ailesine kendi mevcut durumunu acmama konusu var, . . < elbette aceleye gerek yok, ''zamanla'' konuya dair sahnelerin dolu dolu islenerek problemi halledeceklerinin beklentisiyle -nisa nin rahatlayacagi donemi -heyecanla bekliyor olacagim.

son olarak -
yeni bolumu sabirsizlikla bekliyorum. ben dahil izleyecek arkadaslara iyi seyirler dilerim."]
.
Tespitlerin çoğu çok güzel, ekleyebileceğim şu Piyer Loti tepesi güzel bir mekan seçimi olsa da sonuçta diziler yurt dışına da satıldığı için İstanbul manzaralarının dizilerde yer alması önemli, gerçekçilik açısından sırf konuşmak için o kadar mesafe gidilmeyeceğinden ötürü 15 sene önce taşınmış olsam da eski bir Üsküdar Sultantepeli olarak Fethi Paşa korusunun seçilmesini tercih ederdim.

Orjinalinde de olan bazı şeyler var ona değineyim,

Süreyya orjinalinde daha ağlaktı,
Nisa'nın durumu aynıydı.

Emine'yi oynayan oyuncu her ne kadar iyi oynasa da, orjinaline göre 2. Ve 3. Sezon Emine karakteri daha ön planda olacağı ve senaryonun gidişatı için karakterin 18 yaşında olmasını beklerdim. Oyuncu olarak Ruchami (Emine) 'yi oynayan Shira Haas'a çok benzeyen Yeşim Çelebi daha iyi bir seçim olabilirdi.

Son düzenleme:

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,370
Puanı
1,060
''fethi pasa korusu'' benim de begendigim bir yer. dizi ozelinde-dizinin cekildigi semt dolayli tespitin de bence de kulaga oldukca mantikli geliyor.
belki ileri de yayinlanacak bolumler de bu ozel yeri de kullanabilirler. bekleyip gorelim .

- aglama konusu.- sureyya daha ilk sahnelerin den benim icin surpriz oldu aglama dolayli. zaten benzer yonde bir kac elestilere youtube da denk geldigim de,bir tek benim dikkatimi cekmedigini fark ettim. -
aglama daha da artacaksa, o sahneleri ileri sarabilirim bi ihtimal.

nisa nin durumunu merak ediyorum. sahsen, nasil ilerleyecekler tahmin yapmak zor. 4 bolum de pek bir adim atmisa benzemiyor. anca kizi zoruyla is aramaya bakti. bu sira cocuklara babaanne evine birakabilirdi.bu da ayrica anlam veremedigim durum. asiri sivri /sert isleniyor bu taraf.bence.

emine denklemin - yesim celebi onerin- malesef yesim celebi'yi cikaramadim. idmb den fotosunu veya youtube da var ise -gecmis islerin den bir kesit izlersem, cikaririm elbet.

emine ozelinde, benim sahsen oyunculugu ve sahnenin duygusunu gercekligini izleyiciye aksetme baglaminda ben cok memnunum performansindan. ki, son bolum bayagi hit almis olsa gerek, yorumlar cok cok olumlu kendisinin sahnelerine yonelik.(dizi resmi youtube,twit dolayli)
< kendi evlerindeki ve okul girisi sahnelerinde diziyi o siralar tasidi resmen.

# sayet dedigin gibi ''sahneleri '' bolumler daha da ilerledikce ''artacaksa'', ben kendime adima cok memnun olurum performansi dolayli.

dizi de ''omer''e dair - orj diziye sadik kalinip mi bir son yapacaklar - yoksa bizim tarz da olan sonlardan mi - en merak ettigim iki nokta dan biri. . .
digeri ise, ''gokce nin'' yeni sezonunda devam edip etmeyecegi. . .
kanimca,kendi kitlesi yuksek olan ozel bir oyuncu. sirf kendisi dolayli bu diziye bakan bayagi tanidigim mevcut. benzer youtube yorumlari saymiyorum bile.
tum oyuncular cok iyi performans sergiliyorlar. gokce, selahattin, baris,merve ve digerleri.

son bolum tadi damak ta kalan turde dolu dolu 2 saatlik bir seyir oldu. . .
ayni randiman da devam edelim.

iyi seyirler dilerim.
------

omer :
... ~ne oldu simdi -ne degisti ~pisman mi oldun ...

gamze: .
...~ cok pismanim desem..~bana don desem ~ donermiydin ?. . . ~
cevap ver omer ~ hadi korkma cevap ver . . . ~
{{{ donermiydin }}} - ? ?

o nasil tonlamalar be gokce'cim. bayildik. yine leziz bir bolum bizleri bekliyor.

fragmandaki -balkon sahnesini asiri merak ediyorum. hatta gokce son bolumde balkon solo bir sahne de yer aldi,
yeni bolumde ''yan yana balkonlar'' dolayli tipki -aramizda kalsin dizisindeki gibi- guzel sahneler gormemiz olasi . :) @Aserat

basta yazdigim ''repliklerin'' oldugu fragman ''kapanis'' sahnesine kalbimi biraktim .

@Mehmet Can , @cokiyitvci , @Angelica , @sanalbellek ,@12.Adam , @Vegas ve izleyen nickini hatirlayamadigim diger arkadaslar hepimize iyi seyirler dilerim.
Dizi çok iyi yükseldi bakalım devamı gelecek mi?

• Beğendim

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,370
Puanı
1,060
hissiyatima guvenirim. son bolum oncesinde yine sormustun hatirlarsan :)
ben daha yuksek almasini(8 uzeri) sezon sonuna dogru olan bolumler de tahmin ediyordum. son bolumun ise yuksek alabilecegini hissediyordum cunku bolum iyi bitmisti fragman ise cok kaliteli idi. nitekim bolum bekledigim gibi dolu dolu bir bolum oldu. ozelllikle ''ab'' reytinginin bu denli iyi gelmesi ilac gibi geldi. bolum den sonra yorumcu tepkileri asiri olumlu gordugum kadariyla. remsi youtube ve twitter dolayli. bunu kanal kendi mecralarinda olumlu kullanirsa ne ala . . .

# soruya yanitim ; ben yeni bolume yonelik olumluyum. diyaloglar ve replikler bu denli kaliteli ve saglam yazilmaya devam ederse.

arti parantez ; onceki, spoiler turunde olan mesajimi fark ettiysen, orda belirttigim arka plan sarki /flashbackler ve ikilinin karsilikli dokunakli kelimelerini -izleyiciler youtube da yaziya dokmusler begeni bazli replikleri yazmislar :) . bu tur sahneler baglaminda belli bir izleyiciyi simdiden ozellikle basrol ikili ozelinde kazanmalari onemli done bence.

ben ozellikle, omer ve gamze ozelinde yazilan replikler ve diyaloglari cok iyi ve kaliteli buldum. oyunculuklar zaten basli basina kalite. birbirlerine pasi cok iyi atiyorlar. +olarak ,diyalog disi bakismalarla bile bu denli iyi oynamalari ister istemez ''izleyiciyi etkiliyor'' ozellikle duygusal/romantik dolayli. kanimca mevcut diziler arasinda en begendim peak karsilikli oyunculuklar diyebilirim bu sezon yer alan isler arasinda - bu elbette goreceli.

gokce icin diziye baslasam da, baris falay, selahattin pasali, merve dizdar'in oyunculuklarini begenen bir izleyicileri olarak -bu dizide gosterdikleri performansi da oldukca doyurucu buluyorum. benim adima bu dizinin surprizi ve kazanimim; emine karakterini oynayan genc oyuncu nun yetenek dolayli performansi. cok basarili ilerliyor son iki bolumdur. ozellikle son bolum bayagi olumlu yorumlar almasina sasirmadim.

iyi seyirler dilerim.
Daha da iyi yazılırsa AB 9 bile görebilir.

• Aynen

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
Dizi bu haliyle Gülseren Budayıcıoğlu tarafından yazılmamış bir Gülseren Budayıcıoğlu dizisi durumunda. Baştan kendisi yazmış olsa en fazla %15 daha dram olurdu.

Orjinal dizinin hedef kitlesi (ab) iken bu haliyle dizi totale hitap ediyor.

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,370
Puanı
1,060

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
@kimmeryali_conan

Emine şu an kaç yaşında gösteriliyor bilmiyorum ama 2. Sezonda 18 yaşında gösterilmesi gerekir hikaye açısından. (Ayrıntıya girmem spoiler olur ama az çok anlaşılmıştır.)

O yüzden Yeşim Çelebi'yi bu rolde görmek isterdim. Yoksa Emine'yi oynayan oyuncu da şu anki hikaye için Gülseren Budayıcıoğlu'nun senaryoya etkisi sayesinde rolünü çok iyi yapıyor. Süreci birebir aktarsalar bu kadar kendini gösteremezdi. Dramlı dizileri sevmeyen biri olduğumdan G.B.'nin işin içinde olmasından hoşnut olmasam da en azından bu konuda pek kızmıyorum.

Dizi orjinalini severek izlediğim bir dizinin yerli versiyonu nasıl olacak diye izlediğim bir dizi olduğu için bu haliyle uyarlama değil de Gülseren Budayıcıoğlu tarafından tamamen yazılan bir dizi olsa izlemezdim, çünkü dram sevmiyorum.

Yeşim Çelebi GHBG'de Almanya yenilince yenilmiş sayılan Osmanlı gibi oldu, Aylin ve Melek'in ebeveynleri seyirci tarafından izlenmediği için diziden çıkartılınca o da çıkmak zorunda kaldı, Ozan bile tekrar başa döndü. Neyse bu Ghbg başlığında işlenecek konu. Bu kısma oradan devam edebiliriz.

Son düzenleme:

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,370
Puanı
1,060
oncelikle ,detay icin tesekkur ederim.

simdi taslar yerine oturdu. :)

ghbg dizisin de ''sanem'' rolunde gosterdigi performansi begenmistim.
hatta ghbg bolumlerini izlerken, sadgul disinda en uyumlu ve kimyasi gecen ciftin bu ikili oldugunu dusunuyordum.
misal, surdaki yorumlarin cogu gibi :

yakin cevrem den diziyi izleyenlerle 'sahnelere dair sohbet gectigin de -bu ikili nin- sahneleri cok az ,halbuki diger liselilere nazaran daha tutkulu ve saf gorunumdeler gibi yorumlar duyardim. dedigim gibi bende benzer dusunuyordum ikili ozelinde. sanem hem kendi evlerinde ,hem partneri ile oldugu sahnelerde, hemde tek basina yer aldigi sahnelerde duyguyu etkili ve iyi gecirdigini hissetmistim.

dedigin gibi, bence de - iyi bir secim olabilirdi .

iyi seyirler dilerim.
------

AB de 2 puan bir den artmis. cok iyi -cok guzel. ~ daha da artmasini yurekten temenni ediyorum.
Reytingler çok değişik, belli olmaz ama AB de 6 dan aşağı kolay düşmez gibi artık

• Aynen