EnveR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,767
Puanı
611
Web Sitesi
beniboylesev.wordpress.com
Herkesten özür diliyorum. Ancak bir Allahın kulu bana son 15 dk açıklayabilir mi ? Bunlara ek olarak Büyük Sır ne ? Gazeteci boşuna mı 2 bölüm oynadı ? Ama en önemlisi o son 15'i açıklayın bana ne olur? O kadar ayrıntılı izleyen biri olarak o son 15'in açıklamasını senarist'ten bekliyorum.
Senarist bile ne yazdığını bilmiyor. Bir oyuncu bile sormadı mı bu ne? Biz neden böyle sahne çekiyoruz? 4.sezon çöpe mi attılar?

Yılmaz Gruda gibi efsane oyuncular bile nasıl bu sahneleri oynadılar anlamış değilim.

Dizi o yemek masasında bitseydiya

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,115
Puanı
280
Senarist bile ne yazdığını bilmiyor. Bir oyuncu bile sormadı mı bu ne? Biz neden böyle sahne çekiyoruz? 4.sezon çöpe mi attılar?

Yılmaz Gruda gibi efsane oyuncular bile nasıl bu sahneleri oynadılar anlamış değilim.

Dizi o yemek masasında bitseydiya
Ya en olmadı 2 seçenek çok net önünde duruyor. 1. 4'ünün kahvenin kaldırımında oturduğu sahnede bitir kimse bir şey demez.
2. Yamaç'ı büyüttün madem gazeteci ile konuştur hikayeyi anlattır ileri ki zamanda. Ya da merak edilenleri anlattır. Orada bitsin.
Senaristin akıl almaz fantazisini izledik son 15 dk. Birde yamaç herkesi gömmüş maşallah. En son o gitmiş. Bu nedir ya.
------

Senarist fantazisi diye bir şey kesin var. Son 15 bunu çok net gördüm. Allem ettiler, kallem ettiler mutlu son tarzı bir şey yazdılar ya. Vallahi de billahi de Türkiyede ki dizilerde mutsuz sonlu final yazmak yasaklanmış. İnanılır gibi değil.

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: EnveR

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Rezil bir final oldu. İçerde'de aynı şeyi yaptılar burada da. Kardeşim romantik komedi dizisi mi bu da mutlu sonla bitiriyoruz? Güzelim dizi klasik Türk sonuyla bitti.

Kaç sezondur büyük sır dediler açıklanmadan bitti. Akın'ın dedesinin ölümünde parmağı vardı oğlan az daha yakalanıyordu ama bir anda unutuldu gitti.

Son reklama kadar idare ediyordu dizi ama o reklamdan sonra "tırt" bir final izlettiler. Gerçekten yakışmadı bu diziye.
Diziye hiç bir şekilde hakim değilim ama o önizlemeyi izlerken nedense finalde Yamaç ölmüştür, ve sevdiği kadınlar deniz kenarında bir araya gelmiştir diye düşündüm.
Bu dizi yıllardır var ve bu sezon uzatılmış bir sezondu. Hikayenin eksik kalmasına şaşırdım.

• Beğendim
Reactions: mesmeso

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,115
Puanı
280
Diziye hiç bir şekilde hakim değilim ama o önizlemeyi izlerken nedense finalde Yamaç ölmüştür, ve sevdiği kadınlar deniz kenarında bir araya gelmiştir diye düşündüm.
Bu dizi yıllardır var ve bu sezon uzatılmış bir sezondu. Hikayenin eksik kalmasına şaşırdım.
Ay Yapım, enteresan bir şekilde deniz,kum,güneş'e bağlıyor finalleri. Artık bir dizisi final olduğunda izlemeyi düşünmüyorum Ay Yapım'ın.

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
1 sezon finalinin bölümü bunun yanında efsane gibi duruyor

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Olmaz olmaz diyordum da bu kadarını gerçekten hiç beklemiyordum... Evet finale doğru çok sert ve etkileyici bölümler yaptılar ve 'sözde' bir build up yaptılar. Ancak o kadar işle işle ve hiç bir yere bağlamadan seyirciye oynayıp Polyanna bir final yap... Hiç yakışmadı ve sinir bozucu bir hale geldi diyebilirim... Şunu da söyleyebilirim ki EZEL gibisi bir daha kolay kolay gelmez... Evet Çukur bize çok kaliteli bölümler izletti özellikle şu son kısımda ancak finalde bunların hepsini çöpe atması gerçekten akıl alır gibi değil... İşte popüler kültür etkisi, işte senaristlerin bunlara ayak uydurması...

SIR mevzusu nereye bağlandı? Akın mevzusuna neden hiç girilmedi? Finalde bu kadar güçlü düşmanlar nasıl bu kadar basit bir senaryo ile yenildi? Çok güçlü olan karakterler bir bölümde nasıl bu kadar çöpleşip saçma sapan şekilde veda etti? Final sahnesinde hayal falan diyebiliriz ama neden böyle bir sahne çektiniz, ne gerek vardı? Tabi ki 4 sezonluk senaryo çöpe gitmedi son sahne Yamaç'ın rüyası veya hayali şeklinde bitti ama gerçekten o sahneye ne gerek vardı... Aklım almıyor bu kadar saçma sahnelerin çekilmesini. Seyirciye oynamak tam olarak bu olsa gerek... Yamaç Koçovalı gibi bir karaktere yazdığın sona bak be adam... Gökhan Horzum sınıfta kaldı bu finalle net şekilde. Çok daha epik ve bambaşka şeyler bekliyordum ama gerçekten içim acıdı izlerken...

offensive

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
2,998
Puanı
310
Çukur’un 23 Ekim 2017’de başlayan macerası dün akşam son buldu.

Mühtiş bir işti, baştan beri çok sevildi, hep takip edildi, en iyi sezonu ilk sezondu. Sonrası sıkıntıya girdi ama bir ailenin yaşadığı mahallede başına gelenler ana teması sabit devam ettiği için çıta düşmedi.

Her şeyiyle çok kıymetli bir iş oldu, İçerde’ye göre çok daha oturaklı, sağlam ve geniş kadrolu bir diziydi.
Kimler kimler oynamadı ki... Nejat İşler, Ercan Kesal, Perihan Savaş, Nur Sürer, Burak Sergen, Öner Erkan ve nicesi...

Finale kadar gelen kadro da iyiydi, final hikayesini Müfit Kayacan iyi sırtladı performansı şahaneydi zaten yılların tiyatrocusu.

Her şey çok güzeldi, ben vurucu ve mutsuz son bekliyordum.
Son sekans çok hızlı işlendi, bölümün ilk yarısındaki şeyler ilk çeyrekte işlenmeliydi, geri kalan 3/4lük kısımda daha doyurucu bir final izlemek isterdim baştan beri takip eden izleyicisi olarak.

Emeklere sağlık, Türk tv tarihimizde asla unutulmayacak diziler arasında yerini aldı.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
1. sezonunu ve 2. sezonunun ilk beş-altı bölümünü izlemiştim. Ara sıra sahnelerine denk geliyordum. Final sahnesini izledim. Çok güzeldi.

Keşke bu kadar uzatmasaydılar, yine de efsane dizilerden biri oldu. Galiba 2010`larda yapılmış en unutulmaz bir kaç diziden biri.

Son düzenleme: