Sohbet & Muhabbet Konusu

Senin kesin istemeyeceğin isimler belli değil mi 2 kişi geliyor direkt akıllara :A

Yeter bu kadar hasret giderme artık gidebilirler :A
Yalnız istemeyeceğim sadece bir isim var. O da sevmediğim bir isim değil, çok yanlış tarafa gitti düşüncen :A

• Güldürdün
Reactions: Bully
Biraz sıvacı tayfa dışına çık derim ben :A

Gelmesin artık yeter yaşlandık bünye kaldırmıyor fazla sürpriz :A Sen de geldiğin yere dönebilirsin bir an önce :A
Bu gece çok uzun olacak :A
------

Biraz tanıyoruz maalesef :A
------

Bak giderim ama...

İstenmediğimiz yerde durmayız :A

Sen bizim onca yalvarmamıza rağmen bizimle forum dışında iletişim kurma ama sonra o malum sürpriz adamla konuş dışarıdan. Vaay bee... Bunlar da hep yazıldı bir tarafa Hainli haberin olsun :A
İnsanları zan altında bırakmayalım :A
------

Kaan'ım benim bee :bhr: Sen istersin de kalmaz mıyım ben... @Maskeli Fedai sana ayrılan sürenin de sonuna gelmiş bulunmaktayız. Hadi naş naş...
Şişkolok nerdesin seri gel.. @Sherlock

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and MasacRE
İnsanları zan altında bırakmayalım :A
------

Şişkolok nerdesin seri gel.. @Sherlock
Gerçekler bunlar zan altında bırakmak falan yok ortada :A
------

@Maskeli Fedai Sabar Tayfaya büyük yanlış yapmıştır ve kalemi kırılmalıdır. Burada hainlere yer yok yallah köyüne melun…
Ağzından bal damlıyor bee... @Maskeli Fedai bak bir değil iki değil herkes aynı şeyleri düşünüyor senin için. Çok tehlikeli bir insansın maalesef seninle aynı ortamda bulunmak bile istemiyorum artık...
------

Ben olmasam ölü toprağını atacağınız yoktu :A İki dakikada Icardi etkisi yarattım size :A @MasacRE
Tamam çok da şımarma sanki sen başlattın bu dalgayı. Sen olsaydın bunca zaman beklemezdik...

Gerçekler bunlar zan altında bırakmak falan yok ortada :A
------

Ağzından bal damlıyor bee... @Maskeli Fedai bak bir değil iki değil herkes aynı şeyleri düşünüyor senin için. Çok tehlikeli bir insansın maalesef seninle aynı ortamda bulunmak bile istemiyorum artık...
------

Tamam çok da şımarma sanki sen başlattın bu dalgayı. Sen olsaydın bunca zaman beklemezdik...
Yaşlandık komisyonumuz bu kadarına yetiyor :A @Bully

Melih Kibar ile Çiğdem Talu 1975 yılında ortak bir dostları aracılığıyla müzik için tanıştırıldıklarında birbirlerinden çok etkilenirler. Ama Çiğdem Melih'ten oldukça büyüktür. Melih 24 yaşındadır. Üniversiteyi yeni bitirmiş ve kimya mühendisi olmuştur.
Bir yandan da müzikle ilgilenmektedir.
Çiğdem ise 36 yaşındadır ve bir lisede İngilizce öğretmenidir. Evlenip boşanmış ve bir kız çocuğu annesidir.

Toplum baskısından korkan ikili birbirlerine mesafeli durmaya çalışır. Bu süreçte Erol Evgin'in söylediği şarkıların sözlerini Çiğdem yazmakta, Melih ise bestelemektedir. Tüm Türkiye'de büyük ses getiren İşte Öyle Bir Şey, Bir de Bana Sor, Söyle Canım, Her Şey Seninle Güzel, Hep Böyle Kal gibi efsane şarkılar bu üçlünün işbirliği ile ortaya çıkmıştır.

Tanıştıktan birkaç yıl sonra bir müzik festivali için gittikleri Avrupa'da aşkları doludizgin başlar. Ancak Türkiye'ye döndüklerinde bu ilişkiyi herkesten saklarlar.

Bir süre sonra Melih Kibar yüksek lisans eğitimi için İngiltere'ye gider. Bir gece şiddetli sağanak eşliğinde korkunç bir fırtına kopar. Elektrikler kesilir. Melih çok korkar. Kaldığı otelin lobisinde bir piyano çıkar karşısına. O anda korkusunu yatıştırabileceği tek şeyin piyano olduğunu biliyordur. Oturur piyanonun karşısına ve mum ışığında fırtınanın ona hissettirdiklerini damıtarak bu besteyi yapar. Daha sonra besteyi bir kasede kaydeder ve Çiğdem Talu'nun söz yazması için Türkiye'ye gönderir. Kasedin yanına özlem içeren bir mektup da iliştirir. Ancak bu besteyi hangi şartlarda ve nasıl bir ruh hâliyle bestelediğinden Çiğdem'e bahsetmez.

Sonra Çiğdem, Melih'in gönderdiği mektubun arkasına o beste için yazdığı şarkı sözlerini yazar ve İngiltere'ye gönderir.

Eline ulaştıktan sonra mektubun arkasını çevirip şarkının ismine bakan Melih büyük bir şaşkınlık geçirir ve eliyle duvara tutunur. (Bunu bizzat kendisi anlatmıştır)

Şarkının ismi İçimdeki Fırtına dır.

İşte Melih Kibar & Çiğdem Talu uyumu budur..
Onlar adeta ruh eşidir..

Maalesef Çiğdem Talu meme kanserinden 1983'te, Melih Kibar ise cilt kanserinden 2005'te vefat etmiştir..

İkisini de sevgi ve büyük bir hayranlıkla anıyorum...🌹
@RüzgarGülü Şu yazıyı okumanı rica ediyorum.

• İlginç
Reactions: RüzgarGülü

Forum İstatistikleri

Konular
171,042
Kullanıcılar
8,439
Son Üye
Wickah