Son Bitirdiğiniz Yabancı Dizi Sezonu ve Yorumu

1688925348580.png

Açıkçası çok iyi bir bilimkurgu,gizem,dram dizisi olmuş..
Silo Kitap Üçlemesinden uyarlama...
Dizi muazzam bir gizeme sahip ve sizi içine alıyor..

Bilimkurgu ve gizemi sevenler varsa tavsiye ediyorum.

Sezona 10 üzerinden 8,5 veriyorum.

1688925403091.png

@Gizmen @baron @Angelica @Emre Ozansoy @xemrexxx

images.jpg

@The_Erinch'in dediği gibi bilimkurgu ve gizemi sevenler bu diziyi kesin beğenecektir,dizi çok sevildiği ve izlendiği için hemen 2 sezon onayını almış çalışmalar başlamış ama grev yüzünden her şey durmuş.

Şahsen o kadar çok beğendim ki 2 sezonu(grev yüzünden 2024'de ikinci sezon zor gelir)beklemeyerek kitaplara başladım,hikaye sürükleyici ve resmen sizi içine alıyor en son ne zaman 1 günde 100+ sayfa okudum hatırlamıyorum bile.
Diziyi izleyenlere söyleyebileceğim tek şey 2 sezon muhteşem olacak.

-Silo-
9.5/10

citadel-serie-poster-sinopsis.jpg

Russo Brothers ve 300m dolar bütçe sizi büyük umutlarla başlamanıza vesile oluyor sonuçta aksiyon dediğimiz zaman Russo Brothers son yıllarının en iyileri ama bu dizi büyük bir hayal kırıklığıydı eğer beklentileriniz yüksekse yoksa genel netflix dizileri gibi ortalama bir dizi ama aldıkları bütçeyi hiç göstermiyorlar.
Priyanka Chopray'ı manken olarak düşünün ve kötü oyunculuğu daha az göze batıyor, Richard Madden ise iyi ama başrol potansiyeli yok tek başına bir diziyi sırtlayamıyor sevdiğim bir isim ama bir Pratt ya da Hemsworth değil.

6/10

• Beğendim
Reactions: AhmetBayram
1693168111916.png

1 günde bitirdim sezonu... 6 bölüm zaten.
American Jesus dan uyarlama... Birtürlü merak ile son bölüme geliyorsunuz..

Sonuda lucifere bağlandı
... devamı var mı bilmiyorum ama devamı olacak şekilde bitti.

10 üzerinden 6 eder...

çocuk yada ergen dizisi değil... bilginiz olsun.

71IW+YfGIFL.jpg

1 sezondan daha zayıf kaldı hikaye çok az ilerledi bakalım 3 sezona başlıyorum umarım hikaye daha hızlı bir şekilde ilerlemeye başlar bir de Eren yeniden kaçırılırsa kafayı yiyeceğim çok fazla tekrarlanmaya başladı.

6/10

• Beğendim
bf0587e3-9d7b-4ca3-a56c-40f6afc3c993.jpg

İstediğim ve beklediğim her şey vardı hikaye konusunda 2 sezona kıyasladığımız zaman çağ atlıyorlar,galiba AoT'yi bu kadar ünlü yapan sezon bu sezon çünkü her bölüm heyecanlı ve kaliteli bir şekilde yapılmış.

Karakterler'e gelince uzun zamandır açık ara favorim olmadan bir anime izliyorum genelde 4-5 bölüm sonra en çok sevdiğim karakter belli oluyor burada 3 sezon izledim hala açık ara sevdiğim bir karakter yok, bu konuda yazara tebrik etmek lazım o kadar gri karakterler yazmak kolay değil

10/10

• Beğendim
1697385922195.png

Çok iyi bir seneryo ve kurguya sahip bir dizi.
gizem,merak unsurları çok iyi işlenmiş

sadece dili almanca olduğu için kaba gelecekdir :)

onun dışında 1 günde bitirdim,6 bölüme sahip ortalama 55 dk bölümleri.

gizem,cinayet,gerilim,bilinmezlik,çok sorulu ve bol cevaplı dizileri seviyorsanız tavsiye ediyorum.

10 üzerinden 7,5.

• Beğendim
Elite 7.sezon

ıyyy şu tiplere bak tiplerde hayır yok pühhhh :(:(:( neyse
şimdik raul un ölmesi iyi oldu, bu tipi beğenip kuduracak çok izleyicisi var dizinin :X sara safozu öldürür diyordum milf teyze öldürdü

İsodora Queen nin kulübe ve işleri konması iyi oldu ana babası zaten hapsi hakediyordu

Joel ve Ivan yakışmış patrick biraz fırlama ve fazla bilgiliydi aşk meşk sevişme konularında :A

omar çok baydı ya resmen yıkık hatçe sultan gibi ortalarda ağlama zırlama intihar depresyon :(

carmen değişik bir katılım olmuş ilk defa olgun bir karakter gördük en azından yaş olarak :A

nico eric rocia üçlüsü sıradan bir hikayeye sahip idare ederler

sonia dan değişik bişiler çıkabilir umarım gelecek sezon

chloe artık işin son noktası liseli p**nosu çıkıyor resmen

point: 6.5
1698164131630.png

Pacto de silencio 1.sezon

bu diziyakında türkiyeye uyarlanır gerçi dantel diye bir dizi vardı ona benzer ama orada @Çiğdem in parlağı engin altan düzyatan yamuk yumuk rol kesen isimmli şahıs diziyi katletmişti :F

neyse dizide 1 sosyal medya fenomeni ve onun annesi olabilecek 4 kadın var :X 4 kadınlı işler tuuyor genelde uek, utc gibi .
brenda bacımı anası ve 3 arkadaşı bebekken yatılı okulun hizmetçisine terketmiş
okulun müdiresi de daha sonra brendanın anasının kocası yani şehrin belediye başkanı ile anlaşıp kadına kızın öldü demiş
brenda intikam için ortaya çıkınca ilk olarak eski başkanın oğlu yani brendanın üvey kardeşi müdiriyeyi öldürüyor sonra kızın peşine düşüyor kaza yaptırıyor sonra kadınlardan birinin oğlu ile ortaklaşa kızın en iyi arkadaşını öldürüyorlar neyse bir de 4 kadın lisedeyken bunlRDAN BİRİNE TECAVÜZ EDEn adam var o adamı da lisedeyken köprüden atıp öldürüp gömmüşler cesety yok artada o adam da abisinin cinayetini özmeye çalışırken brenda ile karşılaşıyor ve zamanla yakınlaıyor ; sonra sen tüm kötülükleri yapan martin oğlan brendayla sevgili olupğ aşık olma 😱 ayyy resmen bizim dizilerin aradığı aşk üçgeni

ablalarımızdan irene brendanın anası ve eski beledeiye başkanının eşi aynı zamanda martinin üvey danası. kendisi belediye başkanı olmak içni yarışıyor kocasının ve üvey oğlunun yaptıklarından haberi yok

martina tecavüze uğrayan yılalrca erkeklete güvenemiyor brnda bir jigolo tutup kadına yakınlaştırıyor ve düğün günü terkettiriyor en kötü intikamı ondan aldı bence

fernanda klasik ev hanımı sosyal medya kocişini ve çocuklarını paylaşıp mutluluk pozları veriyi . ilk buna yaklşaıyor brenda kadının köpüğünü kaçırıp bulmuş gibi eve getirerek

sofia ise içlerindeki tek fakir aynı zamanda yazar, brenda buna hayatını yazması içiniş teklif ederek yakaşıyor.

point 8.7

dizi biraz revenge biraz pll biraz da umutsuz ev kadınları karışımı @mrt-06

neyse şu oğlana hem bu dizide hem netflix in başka dizisinde jigolo- seks makinesi rolü yaziyiler neden acaba @Çiğdem olsa inceler detaylı rapor çıkarırdı ama bu yetenek @serhatt @Dosi @Zeyno @Angelica @Carpe Diem @cookies te yok malesef beceriksizler.ss
1698165454096.png
1698165471767.png

Elite 7.sezon

ıyyy şu tiplere bak tiplerde hayır yok pühhhh :(:(:( neyse
şimdik raul un ölmesi iyi oldu, bu tipi beğenip kuduracak çok izleyicisi var dizinin :X sara safozu öldürür diyordum milf teyze öldürdü

İsodora Queen nin kulübe ve işleri konması iyi oldu ana babası zaten hapsi hakediyordu

Joel ve Ivan yakışmış patrick biraz fırlama ve fazla bilgiliydi aşk meşk sevişme konularında :A

omar çok baydı ya resmen yıkık hatçe sultan gibi ortalarda ağlama zırlama intihar depresyon :(

carmen değişik bir katılım olmuş ilk defa olgun bir karakter gördük en azından yaş olarak :A

nico eric rocia üçlüsü sıradan bir hikayeye sahip idare ederler

sonia dan değişik bişiler çıkabilir umarım gelecek sezon

chloe artık işin son noktası liseli p**nosu çıkıyor resmen

point: 6.5
Ekli dosyayı görüntüle 123694

Pacto de silencio 1.sezon

bu diziyakında türkiyeye uyarlanır gerçi dantel diye bir dizi vardı ona benzer ama orada @Çiğdem in parlağı engin altan düzyatan yamuk yumuk rol kesen isimmli şahıs diziyi katletmişti :F

neyse dizide 1 sosyal medya fenomeni ve onun annesi olabilecek 4 kadın var :X 4 kadınlı işler tuuyor genelde uek, utc gibi .
brenda bacımı anası ve 3 arkadaşı bebekken yatılı okulun hizmetçisine terketmiş
okulun müdiresi de daha sonra brendanın anasının kocası yani şehrin belediye başkanı ile anlaşıp kadına kızın öldü demiş
brenda intikam için ortaya çıkınca ilk olarak eski başkanın oğlu yani brendanın üvey kardeşi müdiriyeyi öldürüyor sonra kızın peşine düşüyor kaza yaptırıyor sonra kadınlardan birinin oğlu ile ortaklaşa kızın en iyi arkadaşını öldürüyorlar neyse bir de 4 kadın lisedeyken bunlRDAN BİRİNE TECAVÜZ EDEn adam var o adamı da lisedeyken köprüden atıp öldürüp gömmüşler cesety yok artada o adam da abisinin cinayetini özmeye çalışırken brenda ile karşılaşıyor ve zamanla yakınlaıyor ; sonra sen tüm kötülükleri yapan martin oğlan brendayla sevgili olupğ aşık olma 😱 ayyy resmen bizim dizilerin aradığı aşk üçgeni

ablalarımızdan irene brendanın anası ve eski beledeiye başkanının eşi aynı zamanda martinin üvey danası. kendisi belediye başkanı olmak içni yarışıyor kocasının ve üvey oğlunun yaptıklarından haberi yok

martina tecavüze uğrayan yılalrca erkeklete güvenemiyor brnda bir jigolo tutup kadına yakınlaştırıyor ve düğün günü terkettiriyor en kötü intikamı ondan aldı bence

fernanda klasik ev hanımı sosyal medya kocişini ve çocuklarını paylaşıp mutluluk pozları veriyi . ilk buna yaklşaıyor brenda kadının köpüğünü kaçırıp bulmuş gibi eve getirerek

sofia ise içlerindeki tek fakir aynı zamanda yazar, brenda buna hayatını yazması içiniş teklif ederek yakaşıyor.

point 8.7

dizi biraz revenge biraz pll biraz da umutsuz ev kadınları karışımı @mrt-06

neyse şu oğlana hem bu dizide hem netflix in başka dizisinde jigolo- seks makinesi rolü yaziyiler neden acaba @Çiğdem olsa inceler detaylı rapor çıkarırdı ama bu yetenek @serhatt @Dosi @Zeyno @Angelica @Carpe Diem @cookies te yok malesef beceriksizler.ss
Ekli dosyayı görüntüle 123696Ekli dosyayı görüntüle 123697
Kim bu dizideki görevi ney?

1698531275567.png

Dizi Netflixde mevcut olup, 10 bölümlü ,tek sezonluk bir Japon dizisidir.
Bilimkurgu,dram ve komedi üçlemesi harmanlanmışdır.
@Emre Ozansoy dışında hiç kimse anlamaz ama La Brea adlı diziden esinlenme mevcuttur.
Dizide dram ve aşkda yüklüdür,ben kendi adıma ağladığım anlar olmuşdur.

10 üzerinden 7 hakediyor dizi.

1698531501258.png

Dizi 8 bölümden oluşuyor,ortalama bölümleri 55 dakka ve üzeridir.
Hint dizisidir,klişe hint dizilerin aksine gizem,bilimkurgu,bilinmezlik içeren bir dizidir.
Sudan gelen gizemli bir salgın ile alakalı,içinde birçok kişi hikayesi barındıran,gerilim yüklü bir dizidir.
Dizinin sonu direk ikinci sezonu aralayarak bitmişdir...birçok muamma ile sezon finali vermişdir.

Dizi izlenirliği yüksekdir, sezona puanım ise 10 üzerinden 7.​

• Beğendim
Donde Hubo Fuego 1. sezon

Dizi 30-35 dk lik 39 bölümden oluşuyor :) çerezlik niyetine izlenir. @Keith Long dizileri gibi kısa süreli bölümlerde patlama, cinayet, boğuşma, seks , entrika her şeyler var :A :A :A :A

Pointim: 6.8 /10

Dizinin türkçesi "yüksek ateş" eminim ki izlerse @Angelica @Dosi @Zeyno @serhatt @cookies @Carpe Diem @Emre Ozansoy un da ateşi çıkar :A bakalım 2. sezonu olacak mı dizinin :X @mrt-06 hep pll in erkek versiyonu olur mu diyordum çekmişler sonunda benziyor yani konusal olarak :A

dizi poncho ve daniel isimli ikiz kardeşlerle başlıyor. daniel gazeteci ormanda cesedi bulunuyor. poncho daha çok suça bulaşmış en son striptiz kulübünde çalışan biri. ikizinin ölümünü araştırırken işe bir itfaiye istasyonu şefi ve gazete yöneticisinin karıştığını görüyor, önlerindeki araçta ikisi giderken havaya uçuruyırlar, sonra poncho araştırmak için itfaiye istasyonuna başvurup işe başlıyor.

bu ikisi yetimhanede büyümüş. babalarının üzeirne suç kalmış seri katil diye. haksız yere 25 yıl yatıyor. daniel babasını bulup yazışıyor ama kavuşamadan daniel öldürülüyor. babaları hapse girince halalarıikizlerin soyadını değiştirip yetimhaneye veriyor. sonra katil halayı ve sevgilisini de öldürüyor. not aslında seri katil halanın sevgilisi , başkasını öldürüp kendi gibi gösteriyor.

bu sırada oalyları gören komşu kadını da öldürüp bebeğini kaçırıyor. bebeği kendi kızı gibi büyütüyor. aslıl katil, hugo amca da kızını ponchonun peşine takıyor kız da itfaiyede çalışmaya başlıyor. kıza yıllarca yalan söylemiş esas kötü poncho ve ailesiymiş gibi. ama kız ponchoya aşık oliyi

bu sırada polis memuru var penolepe bacımız. o da bu işin peşinde daniel ölmeden çalıştığı gazeteye girip onunla yakınlaşıyor. gazete yöneticisi ile katilin ilişkisini ortaya çıkarıyor. ama tam hıgo yu yakalayacakken öldürülüyor, katilin öldürdüğüne üzüldüğüm tek kişi oldu :T

neyse kalanını izleyip görürsünüz :D

@Yakamoz-Asi @offensive @The_Erinch @12.Adam @ozmoturk
1699298836792.png

Dizi 30-35 dk lik 39 bölümden oluşuyor :) çerezlik niyetine izlenir. @Keith Long dizileri gibi kısa süreli bölümlerde patlama, cinayet, boğuşma, seks , entrika her şeyler var :A :A :A :A

Dizinin türkçesi "yüksek ateş" eminim ki izlerse @Angelica @Dosi @Zeyno @serhatt @cookies @Carpe Diem @Emre Ozansoy un da ateşi çıkar :A bakalım 2. sezonu olacak mı dizinin :X @mrt-06 hep pll in erkek versiyonu olur mu diyordum çekmişler sonunda benziyor yani konusal olarak :A

dizi poncho ve daniel isimli ikiz kardeşlerle başlıyor. daniel gazeteci ormanda cesedi bulunuyor. poncho daha çok suça bulaşmış en son striptiz kulübünde çalışan biri. ikizinin ölümünü araştırırken işe bir itfaiye istasyonu şefi ve gazete yöneticisinin karıştığını görüyor, önlerindeki araçta ikisi giderken havaya uçuruyırlar, sonra poncho araştırmak için itfaiye istasyonuna başvurup işe başlıyor.

bu ikisi yetimhanede büyümüş. babalarının üzeirne suç kalmış seri katil diye. haksız yere 25 yıl yatıyor. daniel babasını bulup yazışıyor ama kavuşamadan daniel öldürülüyor. babaları hapse girince halalarıikizlerin soyadını değiştirip yetimhaneye veriyor. sonra katil halayı ve sevgilisini de öldürüyor. not aslında seri katil halanın sevgilisi , başkasını öldürüp kendi gibi gösteriyor.

bu sırada oalyları gören komşu kadını da öldürüp bebeğini kaçırıyor. bebeği kendi kızı gibi büyütüyor. aslıl katil, hugo amca da kızını ponchonun peşine takıyor kız da itfaiyede çalışmaya başlıyor. kıza yıllarca yalan söylemiş esas kötü poncho ve ailesiymiş gibi. ama kız ponchoya aşık oliyi

bu sırada polis memuru var penolepe bacımız. o da bu işin peşinde daniel ölmeden çalıştığı gazeteye girip onunla yakınlaşıyor. gazete yöneticisi ile katilin ilişkisini ortaya çıkarıyor. ama tam hıgo yu yakalayacakken öldürülüyor, katilin öldürdüğüne üzüldüğüm tek kişi oldu :T

Ekli dosyayı görüntüle 123930
Bu oğlanlar birbirlerine bir şey yapıyor mu dizide? :A

Ekli dosyayı görüntüle 123930
Sen irlanda reklamlarini gör
Mezarlikta Seviserek ölüyor
Araba çarpip
Araba sigortasi yaptirin Ask olsa bile
@12.Adam
@xemrexxx

• Güldürdün
Reactions: xemrexxx