Son Bitirdiğiniz Yabancı Dizi Sezonu ve Yorumu

Succession 1.sezon

Brian dedemin kötü dizi seçmeyeceğini düşünerek başladım i, daha önce ilk 2 bölümü izleyip bırakmıştım dizi 4. - 5. Bölüm gibi açılıyor :X

Şu an için favori karakterlerin shiv ve roman :X

@serhatt senin sevdiğin tarzda spor da var (spoiye aldım) izle bence para da bol dizide milyar milyar dolar yani :A @Dosi @cookies @Angelica @The_Erinch @Yakamoz-Asi @12.Adam @Cervantes

.

Genel yorumum

Connor büyük abi ama pek bir maharetini göremedik, anası da diğer kardeşlerden farklı. Çok yorumlanacak bir yani işten, entrika dan uzakta çölün ortasında hayat kadını sevgilisiyle yaşıyor

Marcia şu an için en merak ettiğim karakter, geçmişine az girdiler ortafoğudan fransaya oradan logan A giden yol. İlk eşinin yakınları falan gelir de biraz öğreniriz umarım

Kendall uyuşturucu bağımlısı olup da şirketi ele geçirmeye çalışması komik, 80 lik babasını alt edemiyor, en olmamış roy bence

Shiv asıl işi şirkette ama babasına inat garip siyaset işlerine girmiş, tom da ne bulmuş merak ediyorum çok boş adam
2.sexon şirkete girer o da umarım

Roman her ailede olan fırlama çocuk gibi. Hayat kadını ile olan konuşmasından cinsel sorunları olduğu ortada umarım derinlemesine girerler bu konuya :A

Logan dede Azraile kafa tutuyor tüm evlatları ihanet etti, beyin kanaması geçirdi ölmüyor :F şirketi bırakamadan ölüp gidecek gibi ama bakalım Görücez :X

Greg aile dışından biri olsun diye gelmiş ama pek bir şey göremedik sadece çok toy gibi takılıyor şimdilik

1.sezona puanım:8.5/10
Vaktim yok qız. .ss

• İlginç
Reactions: xemrexxx
AAAABYTMiA9APrDw6P350TAxs4bL9zbUPtsv0rZVf642FocgonU74b-iJd76FWaRfA29TS7wX6fc2VOKZTjvSWOR91RjY52rwfJVOPg57dEGoTJlJIyOWycaU5guA69xUQviLdgNbQ.jpg

Amerika,İngiltere,Rusya,Fransa ve İran..

Son derece derin siyaset içeren,derin ilişkilerin ve sahne arkasında olan biteni çok iyi anlatan bir dizi olmuş.

Çoğu kişiyi sıkar konusu ama siyaseti seven,arka penceresini ve büyük devletlerde siyasi ilişkilerin nasıl yürütüldüğünü merak edenlere şiddetle tavsiye ederim.

Umarım ikinci sezonu olur.

10 üzerinden 8. veriyorum tüm sezona.
diplomat-netflix-cast-4700561.jpg

AAAABYTMiA9APrDw6P350TAxs4bL9zbUPtsv0rZVf642FocgonU74b-iJd76FWaRfA29TS7wX6fc2VOKZTjvSWOR91RjY52rwfJVOPg57dEGoTJlJIyOWycaU5guA69xUQviLdgNbQ.jpg

Amerika,İngiltere,Rusya,Fransa ve İran..

Son derece derin siyaset içeren,derin ilişkilerin ve sahne arkasında olan biteni çok iyi anlatan bir dizi olmuş.

Çoğu kişiyi sıkar konusu ama siyaseti seven,arka penceresini ve büyük devletlerde siyasi ilişkilerin nasıl yürütüldüğünü merak edenlere şiddetle tavsiye ederim.

Umarım ikinci sezonu olur.

10 üzerinden 8. veriyorum tüm sezona.
diplomat-netflix-cast-4700561.jpg

Akıcı mı ve aksiyon seviyesi nasıl?

• Beğendim
Reactions: AhmetBayram
Citadel_Amazon_TV_Show_Promotional_Poster_v2.jpg

İlk 3 bölümü bitti.. Zaten şuana kadar 3 bölüm yayınladılar.

Kesenin ağzı açıldığı belli,başarılı aksiyon sahneleri var ve dünyada birçok noktada çekim yapılmış.

Aksiyon ,casusluk tarzı akıcı ve kendi içindede ters köşeli kurgusu olan yapımları sevenlere tavsiye ederim.

Enteresan ama bu diziyi forumda ki birçok erkek üye ye rağmen @Angelica beğenip,izlemesi çok ilginç geldi :Z :Z Nasıl gidiyor dizi Melekcim?

Citadel_Amazon_TV_Show_Promotional_Poster_v2.jpg

İlk 3 bölümü bitti.. Zaten şuana kadar 3 bölüm yayınladılar.

Kesenin ağzı açıldığı belli,başarılı aksiyon sahneleri var ve dünyada birçok noktada çekim yapılmış.

Aksiyon ,casusluk tarzı akıcı ve kendi içindede ters köşeli kurgusu olan yapımları sevenlere tavsiye ederim.

Enteresan ama bu diziyi forumda ki birçok erkek üye ye rağmen @Angelica beğenip,izlemesi çok ilginç geldi :Z :Z Nasıl gidiyor dizi Melekcim?
Daha devam edemedim abi gece izleyeceğim 😊

1685278820783.png

Dün başladığım diziyi demin bitirdim.
6 bölümlük son derece başarılı bir kore dizisi.
Aksiyon dolu seneryo ve ince kurgusu ile takdiri hakediyor.

10 üzerinden 8 verdim tüm sezona.

1685869273819.png

Sonunda dizinin final bölümleri yüklendi Netflixe..

Ortlama puanı 7 üzeri olan ve kesinlikle iyi bir finali hakeden bu diziye son şansı veren netflix benim açımdan çok iyi iş yaptı.

2 haziranda final bölümleri yükledin... bölüm puanları 8 ve üzeri....
hatta final bölümü 9.4 gözüküyor şuan.

• Beğendim
Reactions: AhmetBayram
1687100397202.png

İMBD Puanı 7.3 olan gerçek olaylardan dizi haline gelen bir iş.

2011 yılında meydana gelen Fukushima Daiichi Nükleer Santrali kazasını 7 günlük bir sürede anlatıyor. Hükümetin, kurumsal kuruluşların ve hayatlarını tehlikeye atanların üç perspektifinden.

Ben diziyi beğendim ve etkilendim...

Tavsiye ediyorum.
10 üzerinden 7,5 hakediyor.

1687100379116.png

• Beğendim
Reactions: Angelica
Rome 1. ve 2. sezon : adam akıllı dizi kalmayınca efsaneyi baştan izledim sindire sindire :X

favori karakterim kesinlikle hala cicero, kişiler, güç dengeleri ne kadar değişirse değişsin son nefesine kadar denge unsuru olmayı bildi, ellerini kesip senatoya astılar :(

octavian ın gelişimi gösteirlmesi zaman atlamasıyla geçiştirildi, o kısmı işleseler iyi olurdu ama bütçeden dolayı kısa kestiler sanırım zamanında :( domina da daha iyi işlemişlerdi octavian ın geli,şimi ve arkadaşlarını, eşini vb.

titus pullo hem parayı hem karıyı bulmuştu bir ara değişik bir karaterdi :D oynayan oyuncu ölmüş geçen ay :(

lucius gibi doğrucu davutları hiç lsevmedim hem karısı öldü hem sezar hem de çocukalrı kaçırılıp kaç yıl uzak kaldı salağın doğruları yüzünden .ss

atia ve servilia arasındaki savaş ilgi çekiciydi biraz daha işleselerdi keşke :X servilia hep rezil olup durdu ama olsun :F

duyuruları yapan göbekli amca hiç değişmedi dizide istikrarını koruyoan tek kişi :F

mark anhony kadınlar konusundaki bu saflığı ile nasıl o kadar başarılı komutan olmuş anlamadım tüm roma dizilerinde aynı şekilde işleniyor :F

point: 8.9/ 10

Ghost of beirut 1.sezon: 4 bölüm çok kısa geldi bu hikaye için :(

imad gibi bir terörist karı kız işleri yüzünden gitti , sen kalk abd elçilğini, cia karagahını, patlat, dubaide arjantinde eylem yap ama 20 yıldır görmediğin işin senin özel hayatına karışıyor diye yakalanıp imha edil trajikomik bir son oldu bence :X

point: 8,2 /10
Bold type 5. sezon: Uzun zamandır erteliyordum son sezonu izlemeyi 6 bölümde iyi toparlamışlar :)

kat in derginin başına geçmesi olmamış o kısmın altypaısı oluşturulmamıştı hiç bir önceki sezon kovulan kız finale 2 bölüm kala geri dönüp scarletin başına geçti

sutton ve richard ın çocuk tartışması ve bu yüzden ayrılmaları çok saçmayı barışmaları iyi oldu :X sutton en iyisini hakediyor :bhr:

jane anasına özendi her şeyi bıurakıp gitti tam dai stediği noktaya gelmişken çok içime sinmedi ama kendi bilir :X ryan ın dönmesini ve onunla bitirmesini bekledim ama bir sahnelik konuk oldu ilgimnç bir şekilde

jacquline emekli olup kocasına ve çocuklarına vakit ayırmaya karar verdi ,ne yapsa haklıdır kraliçem <3

oliver kocasını adam etti artık geri dönüyor galiba mutluluklar

andrew ve sage başroller dışında dergide kalan son isimler oldu , biraz daha onları anlatsaydı keşke senaryo, biraz andrewden bahsetti ama sage i hiç tanıyamadık

alex finalde yoktu o kısım olmamış

point: 8 / 10

A town called malice: ilk bölüm çok ilgi çekici dğeil gibiydi ama umarım en azından 2. ve 3. sezon gelir diye düşünüyorum artık :D
albert çok değişik bir babaydı 3 oğluna da aynı sözü verip durdu, en sonunda tahtalı köye postalandı

gene ve cindy çok olmamış bir çift umarım 2. sezon olur da ikisine de yeni partnerler gelir

albert neyse de luuk un ölümünü sindirmeleri çok saçmaydı en azından carly 2. sezon bişiler yapar umarım

anaları martha 2. sezon çingenelerin başındaki herifle işi pişirir gibi zaten istekliydi kocası da öldü artık

point: 8,3/10

Rome 1. ve 2. sezon : adam akıllı dizi kalmayınca efsaneyi baştan izledim sindire sindire :X

favori karakterim kesinlikle hala cicero, kişiler, güç dengeleri ne kadar değişirse değişsin son nefesine kadar denge unsuru olmayı bildi, ellerini kesip senatoya astılar :(

octavian ın gelişimi gösteirlmesi zaman atlamasıyla geçiştirildi, o kısmı işleseler iyi olurdu ama bütçeden dolayı kısa kestiler sanırım zamanında :( domina da daha iyi işlemişlerdi octavian ın geli,şimi ve arkadaşlarını, eşini vb.

titus pullo hem parayı hem karıyı bulmuştu bir ara değişik bir karaterdi :D oynayan oyuncu ölmüş geçen ay :(

lucius gibi doğrucu davutları hiç lsevmedim hem karısı öldü hem sezar hem de çocukalrı kaçırılıp kaç yıl uzak kaldı salağın doğruları yüzünden .ss

atia ve servilia arasındaki savaş ilgi çekiciydi biraz daha işleselerdi keşke :X servilia hep rezil olup durdu ama olsun :F

duyuruları yapan göbekli amca hiç değişmedi dizide istikrarını koruyoan tek kişi :F

mark anhony kadınlar konusundaki bu saflığı ile nasıl o kadar başarılı komutan olmuş anlamadım tüm roma dizilerinde aynı şekilde işleniyor :F
şaşırdım senin böyle bir dizi izleyeceğini asla düşünmezdim :A

Octavian için bir sezon daha düşünüldü ama bütçe yüzünden ve erken final sayesinde 3 sezonu son 5bölüme sığdırdılar gibi bir şeyler okumuştum

Titus Pullo ve Lucius karakterleri o kadar iyi düşünülmüş ki bu sefer her zaman olduğu gibi sadece zengin ve güçlü adamları değil halkı da izliyoruz bu yüzden ROME dizisi çok beğenildi

Mark Antony zaten onun için ünlü oldu başkası için çalışırken efsane ama kendi başına kaldığında bir hiç yani kısacası muhteşem bir asker ama çok zayıf bir lider ve siyasetçi bu yüzden savaş nedir bilmeyen birisine karşı kaybediyor

• Beğendim
Reactions: xemrexxx
MV5BNzQwODI4Y2YtNjFmNC00NTExLWE0NzYtMTUzNjA0YzBhY2YyXkEyXkFqcGdeQXVyMTMxMTYzNDkz._V1_.jpg

2017'den sonra tekrar bir anime izledim ve iyi ki Vinland Saga ile başladım, her zaman dediğim gibi senaryo benim için her şey Vinland Saga'da bir anime'de aradığım her şey vardı ne kadar savaş temalı gözükse bile çok derin mesajlar içeriyor doğru bulduğun şeylerinin aslında doğru olmadığını,yaptığın kötülüklerin asla peşini bırakmayacağını anlamak gibi konuları anime çok sağlam bir şekilde işliyor.
Eğer sadece aksiyon arıyorsanız başka bir anime izleyin çünkü bu anime öyle bir anime değil.

"Everyone is a slave to something."
9/10

The I Land 1. sezon
kız bu diziyi kim losta benzetti son sezonun bile daha iyidir lostun budiziden
zenci adamla asker kızın karı-koca olması şaşırttı
similasyonu yöneten müdür layığını buldu yamyam adasına düşerek tek güzel şey finaldeki :X

onun dışında asker kadının bir gerçek dünyaya bir similasyona gidip gelmesi çok saçmaydı
ayrıca her şeyi nasışl onun bulduğunu tam anlamadık

2.sezonu yokmuş iptal edilmiş iyi olmuş içi boş ama çerezlik diziydi vakit kaybederdim merakta :X
point: 6.4

North shore 1. sezon
dombili samwell tarly zayıflamış :X dedektif rolüne tam yakışmış mı emin değilim ama biraz komedisi olduğu için olabilir çok sırıtmıyor

cinayetin kıskançlığa bağlanamsı çok klasik derken kızı büyüten üvey babasının öldürmesi ters köşe oldu gerçi o öldürmese de yerler hep kandı kan kaybından giderdi yine neyse

joanne abla downton abbeyden sonra çok tutturamadı gibi bu dizideki rolüne yakışmış ticaret bakanı oalrak

2. sezon acaba polisiye mi olacak bakanın etrafında mı gelişecek merakla bekliyoruz

point: 8.4

Sleeping Dog 1. sezon

@kerem bu alamanayada niye bu kadar köpekli dizi var :F bozkurttan kaçarken köpüşlere mi tutuldun :A :A

atlas a komplo kuruldu sanıyorduk ki çok da kurulmamuş evsiz adamı uuyuşturucu etkisindeyken öldürmüş

luka suçlu gibi gözüküğyordu esas suçlu ekipteki 3. ortakları çıktı manyak olduğu için öyle sessiz durmuş bölümlerce :X

savcı kadının çömez kızın ananesiyle derdini çözemedim 2.sezon anlarız inş.

çömez kız iyi gidiyordu herifini kaybetti son anda

nigga polis ablanın çocukluk depresyonlarını görürüz ileride umarım 3 yaşındaki kızı evlat edinirken anladık gibi biraz

point: 8.8

• Güldürdün
Reactions: kerem
The I Land 1. sezon
kız bu diziyi kim losta benzetti son sezonun bile daha iyidir lostun budiziden
zenci adamla asker kızın karı-koca olması şaşırttı
similasyonu yöneten müdür layığını buldu yamyam adasına düşerek tek güzel şey finaldeki :X

onun dışında asker kadının bir gerçek dünyaya bir similasyona gidip gelmesi çok saçmaydı
ayrıca her şeyi nasışl onun bulduğunu tam anlamadık

2.sezonu yokmuş iptal edilmiş iyi olmuş içi boş ama çerezlik diziydi vakit kaybederdim merakta :X
point: 6.4

North shore 1. sezon
dombili samwell tarly zayıflamış :X dedektif rolüne tam yakışmış mı emin değilim ama biraz komedisi olduğu için olabilir çok sırıtmıyor

cinayetin kıskançlığa bağlanamsı çok klasik derken kızı büyüten üvey babasının öldürmesi ters köşe oldu gerçi o öldürmese de yerler hep kandı kan kaybından giderdi yine neyse

joanne abla downton abbeyden sonra çok tutturamadı gibi bu dizideki rolüne yakışmış ticaret bakanı oalrak

2. sezon acaba polisiye mi olacak bakanın etrafında mı gelişecek merakla bekliyoruz

point: 8.4

Sleeping Dog 1. sezon

@kerem bu alamanayada niye bu kadar köpekli dizi var :F bozkurttan kaçarken köpüşlere mi tutuldun :A :A

atlas a komplo kuruldu sanıyorduk ki çok da kurulmamuş evsiz adamı uuyuşturucu etkisindeyken öldürmüş

luka suçlu gibi gözüküğyordu esas suçlu ekipteki 3. ortakları çıktı manyak olduğu için öyle sessiz durmuş bölümlerce :X

savcı kadının çömez kızın ananesiyle derdini çözemedim 2.sezon anlarız inş.

çömez kız iyi gidiyordu herifini kaybetti son anda

nigga polis ablanın çocukluk depresyonlarını görürüz ileride umarım 3 yaşındaki kızı evlat edinirken anladık gibi biraz

point: 8.8
CDU muhalifleri olarak Merkel'e inat çocuk yapmıyoruz, kedi köpek besliyoruz. Onlar bizim çocuklarımız. :A