Netflix Pera Palas'ta Gece Yarısı - Dizi Yorumları

fav10.net

fav10.net
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
273
Puanı
84
Web Sitesi
fav10.net
FL4fWX-XIAMdviV

Netflix'in merakla beklenen yeni dizisi Pera Palas'ta Gece Yarısı, bugün itibariyle izleyici karşısına çıkıyor.

Yapımcılığını Karga Seven Pictures'ın, yönetmenliğini Emre Şahin ve Nisan Dağ'ın, senaristliğini Elif Usman'ın üstlendiği, ilk sezonu 8 bölümden oluşan yapımın kadrosunda ise Hazal Kaya, Selahattin Paşalı, Tansu Biçer, Engin Hepileri, Yasemin Szawlowski, James Chalmers, Ahmet Varlı, Nergis Öztürk, Murat Kılıç, Osman Albayrak ve Ergun Metin yer alıyor.

Pera Palas'ta kalmaya giden gazeteci Esra'nın bir anda kendini 1919'un İstanbul'unda bulmasıyla gelişen olayları konu alan dizi ile ilgili tüm yorumlarınızı buradan yapabilirsiniz. İyi seyirler.

Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır.

• Beğendim
Reactions: Angelica

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,685
Puanı
1,060
Hazal Kaya'yı özlemiştik, yüzümüzü kara çıkartmaz umarım. Ayrıyeten @Yiğitt'in dizi hakkındaki yorumunu da merak ediyorum.

• Güldürdün
Reactions: cookies

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,909
Puanı
360
Günlerdir çıkmasını bekliyorum. İlk iş izleyip yazacağım

• Beğendim
Reactions: Angelica

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Netflix Türkiye'den yine bir dönem dizisi ama bu kez 1950'li yıllarda değil, 1919 yılında geçiyor. Pera Palas'ta Gece Yarısı, Kulüp'e göre çok daha iyi olacaktır. Kulüp, atmosferi başarılı ama senaryosunun işlenişi zayıf bir diziydi ama Pera Palas'ta Gece Yarısı hem atmosferi, hem de senaryosunun işlenişi başarılı olabilir.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Senaryosu 11.22.63'nin senaryosunu andırıyor, yani muhtemelen esinlenme de vardır.

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,909
Puanı
360
İlk bölümün yarısındayım ve şu ana kadar gayet keyifli gidiyor. En çok sevdiğim netflix projesi olma yolunda. Pera palas geceliği kaç paradır acaba düşüncesi çık aklımdan :D

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,909
Puanı
360
Kesinlikle Kulüp’den kat kat daha hareketli bir ilk bölüm izledik ve bölüm sonu da keza duygulandırdı beni.
Puanım 9/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,436
Puanı
1,060

İsmail Abi'nin 2011 yılında dağda mahsur kalmış karakteri canlandıran Tansu Biçer, nereden nereye geldi bakın Leyla ile Mecnun izleyicileri. :A

@bazinga ve @mesmeso aynı zamanda Saygı dizisiyle hatırlıyor, Savcı karakteriyle. :A

@MEnes, @Tolstoyevski, @mesmeso, @bazinga, @xdragxx, @Dosi, @12.Adam ve diğer Leyla ile Mecnun izleyicileri.

Ben daha çok Çukur'daki yüzüklü Yücel karakteri ile hatırlıyorum. :A @MEnes

• İlginç
  • Güldürdün
Reactions: MEnes and Araf

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1x1

İşin içine zaman yolculuğu girdiği için kaçınılmaz olarak ilgi çekici ve sürükleyici oluyor. Zaten sırf bu bilim kurgu yönüyle Kulüp ve Yeşilçam gibi buram buram sıkıcı nostalji dizilerinin çok ötesinde bir sürükleyici keyif seyrine sahip. Fatma ve Atiye gibi dizilerden de daha kaliteli olduğu aşikar, ancak yine de öyle olağanüstü bir kurgu yok. Yani senaryo ahım şahım değil ama zaman yolculuğu teması ve dönemin İstanbul’u, figürleri nedeniyle kendini izletiyor.

Pera Palas otelinin önünden sık sık geçerdim, 100 sene önce de önünde iki güvenlik varmış şimdi de… Ama yine de çok ihtişamlı bir otelmiş cidden, 100 sene önce de yabancılarla doluymuş şimdi de öyle, turistlerin gücü yetiyordur anca.

Bu arada dizinin başındaki ve ara ara fona giren tik tak gerilim müziği buram buram Dark dizisinin soundtrackını hatırlattı ve bu durum sinir bozucu, bırakın artık o diziden bir şeyler almayı…

11-22-63 dizisine gerçekten benzerliği var gibi, o diziyi de ne zamandır izlemek istiyordum belki bu vesileyle başlarım vakit olunca… @Araf

Daha ilk bölümden Hazal Kaya’nın o öldürülen kadının yerine bir şekilde geçeceği ve Mustafa Kemal ile yakınlık kurup o suikastı önleyeceği ve böylece Kehanetin gerçek olup sonuçlanacağı hemen kabak gibi ortaya çıkmış. Bize sadece bunların nasıl olacağını izlemek düşüyor. Haliyle dizinin senaryosu çok yavan bence, yani derinlik sıfır. Finalinde filan Hazal Kaya bu zamanda yolculuk tecrübesi sayesinde o 130 maddelik yazısını da dolu dolu yazıp övgü alkış alacaktır. Tam Türk dizisi klişesi.

Bu arada Atatürk’ün İngilizlere koyduğu o laf müthişti. bu diziyi de keza Mustafa Kemal sahneleri ve dönemin İstanbul’u görmek için izlemeye devam edeceğim.

Son olarak keşke Hazal Kaya dışında uygun bir oyuncu seçilseymiş Tuba Büyüküstün gibi. Hazal Kaya’nın bu diziye gitmediği çok net.

6.8

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,377
Puanı
1,060
1x1

İşin içine zaman yolculuğu girdiği için kaçınılmaz olarak ilgi çekici ve sürükleyici oluyor. Zaten sırf bu bilim kurgu yönüyle Kulüp ve Yeşilçam gibi buram buram sıkıcı nostalji dizilerinin çok ötesinde bir sürükleyici keyif seyrine sahip. Fatma ve Atiye gibi dizilerden de daha kaliteli olduğu aşikar, ancak yine de öyle olağanüstü bir kurgu yok. Yani senaryo ahım şahım değil ama zaman yolculuğu teması ve dönemin İstanbul’u, figürleri nedeniyle kendini izletiyor.

Pera Palas otelinin önünden sık sık geçerdim, 100 sene önce de önünde iki güvenlik varmış şimdi de… Ama yine de çok ihtişamlı bir otelmiş cidden, 100 sene önce de yabancılarla doluymuş şimdi de öyle, turistlerin gücü yetiyordur anca.

Bu arada dizinin başındaki ve ara ara fona giren tik tak gerilim müziği buram buram Dark dizisinin soundtrackını hatırlattı ve bu durum sinir bozucu, bırakın artık o diziden bir şeyler almayı…

11-22-63 dizisine gerçekten benzerliği var gibi, o diziyi de ne zamandır izlemek istiyordum belki bu vesileyle başlarım vakit olunca… @Araf

Daha ilk bölümden Hazal Kaya’nın o öldürülen kadının yerine bir şekilde geçeceği ve Mustafa Kemal ile yakınlık kurup o suikastı önleyeceği ve böylece Kehanetin gerçek olup sonuçlanacağı hemen kabak gibi ortaya çıkmış. Bize sadece bunların nasıl olacağını izlemek düşüyor. Haliyle dizinin senaryosu çok yavan bence, yani derinlik sıfır. Finalinde filan Hazal Kaya bu zamanda yolculuk tecrübesi sayesinde o 130 maddelik yazısını da dolu dolu yazıp övgü alkış alacaktır. Tam Türk dizisi klişesi.

Bu arada Atatürk’ün İngilizlere koyduğu o laf müthişti. bu diziyi de keza Mustafa Kemal sahneleri ve dönemin İstanbul’u görmek için izlemeye devam edeceğim.

Son olarak keşke Hazal Kaya dışında uygun bir oyuncu seçilseymiş Tuba Büyüküstün gibi. Hazal Kaya’nın bu diziye gitmediği çok net.

6.8

İlk bölümü bitirdim bence Fatma ile Atiye aynı kalitede bir iş çıkmış ortaya ve bence olağanüstü bir kurgu olmuş ben çok beğendim bu konuda sana katılmıyorum söylemek istedim müzik çok güzeldi neden alıntı yapsınlar ve bence senaryo çok ahım şahım olmuş neyi beğenmedin anlamadım :D

Hazal Kaya da cuk oturmuş bu role Tuba Büyüküstün gitmezdi bu diziye şaka yaptın herhalde tols :D bu arada spoi içine alarak diyeyim
Esranın ölen karakterin yerine geçeceği senaryodan tanıtımlardan belliydi nasıl anlamadın hayret:D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İlk bölümü bitirdim bence Fatma ile Atiye aynı kalitede bir iş çıkmış ortaya ve bence olağanüstü bir kurgu olmuş ben çok beğendim bu konuda sana katılmıyorum söylemek istedim müzik çok güzeldi neden alıntı yapsınlar ve bence senaryo çok ahım şahım olmuş neyi beğenmedin anlamadım :D

Hazal Kaya da cuk oturmuş bu role Tuba Büyüküstün gitmezdi bu diziye şaka yaptın herhalde tols :D

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,436
Puanı
1,060
1x1

6.8
Dizi tam senlik zamanda geriye gitmek falan... Kısır döngüye girersin. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
1. bölüm

Sırf Atatürk ismi geçiyor diye başladım. Muhafız'a Netflix'teki ilk Türk yapımı dizi diye başlamıştım, Atiye'ye ise cin var diye. Her ikisine de dayanamadım ve yarıda bıraktım. Esra şarj cihazını ararken kamera raftaki kitaplara odaklandı. Orada, Altın Kitaplar'dan Poirot serisini görünce "Ben bu diziyi bitiririm." dedim.

Mustafa Kemal Paşa'mın dizide bile ayar vermesi inanılmaz. Agatha Christie sahnesi güzeldi.

Ortalama altı bir başlangıç.

10 üzerinden 5 puan.

Son düzenleme: