2021 The Power of The Dog - Film Yorumları

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1638884773522.png

Filmin puanı 7'ye çıktı.

@Tolstoyevski, @bazinga.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Hala Oscar favorisi için çok düşük.

Moonlight'ın bile puanı 7.4, Shape of Water 7.3, The Hurt Locker 7.5, Chicago 7.2

7.0 veya altında puanla Oscar kazanan son film 1963 yapımı Tom Jones...
IMDb'ye göre seçilmiyor ki Oscar'ı kazanan. :A Sonuç olarak kullanıcılar belirliyor puanı. :A Ayrıca 6.6'dan mı ne 7 oldu puanı, kötü sayılmaz. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
IMDb'ye göre seçilmiyor ki Oscar'ı kazanan. :A Sonuç olarak kullanıcılar belirliyor puanı. :A Ayrıca 6.6'dan mı ne 7 oldu puanı, kötü sayılmaz. :A
Tabii ki IMDb'ye göre seçilmiyor ama yabana atılmayacak bir istatistik var ortada. :A

Kötü değil ama en iyi film seçilecek kadar çoğunluk beğenisine sahip değil gibi gözüküyor. 7.0 ve altı olan filmlerden Oscar'a aday bile çok az çıkıyor.

Geçen yıl mesela News of the World ve Da 5 Bloods aday olma ihtimali çok yüksek filmlerdendi ama ikisi de kaçırdı. Mank geçen sene bu aylarda Oscar alabilir deniyordu ama yarışın son düzlüğünde büyük ödülü alma ihtimali sıfır olan filmlerden birine dönüştü. :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Tabii ki IMDb'ye göre seçilmiyor ama yabana atılmayacak bir istatistik var ortada. :A

Kötü değil ama en iyi film seçilecek kadar çoğunluk beğenisine sahip değil gibi gözüküyor. 7.0 ve altı olan filmlerden Oscar'a aday bile çok az çıkıyor.

Geçen yıl mesela News of the World ve Da 5 Bloods aday olma ihtimali çok yüksek filmlerdendi ama ikisi de kaçırdı. Mank geçen sene bu aylarda Oscar alabilir deniyordu ama yarışın son düzlüğünde büyük ödülü alma ihtimali sıfır olan filmlerden birine dönüştü. :A
Bu tarz yapımlar genelde zaten "en iyi film" değil de, diğer kategorilerde kazanım sağlayabiliyorlar. Bu film mesela daha çok sinematografi kategorisinde ödül kazanabilir, belki Dune o ödülü kazanabilir ya da adaptasyon olarak bir ödül gelebilir. Ağır tonda giden yapımlar genelde ödülü kolay kolay kazanamıyor, tabii kazanan da olabiliyor ama genel olarak kazanamıyor. :D Bazıları sırf farkındalık olsun diye ödül kazanıyor, orası da var. Bu filmin mesela daha çok sanatsal yönü var, belki diğer organizasyonlarda kazanım elde edebilir. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu tarz yapımlar genelde zaten "en iyi film" değil de, diğer kategorilerde kazanım sağlayabiliyorlar. Bu film mesela daha çok sinematografi kategorisinde ödül kazanabilir, belki Dune o ödülü kazanabilir ya da adaptasyon olarak bir ödül gelebilir. Ağır tonda giden yapımlar genelde ödülü kolay kolay kazanamıyor, tabii kazanan da olabiliyor ama genel olarak kazanamıyor. :D Bazıları sırf farkındalık olsun diye ödül kazanıyor, orası da var. Bu filmin mesela daha çok sanatsal yönü var, belki diğer organizasyonlarda kazanım elde edebilir. :D
Yönetmen, yardımcı erkek, yardımcı kadın, sinematografi kategorilerinde şansı olabilir. Muhtemelen bu 4 tanesinden 2 veya 3'ünü alır.

• Beğendim
Reactions: Araf

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Hala Oscar favorisi için çok düşük.

Moonlight'ın bile puanı 7.4, Shape of Water 7.3, The Hurt Locker 7.5, Chicago 7.2

7.0 veya altında puanla Oscar kazanan son film 1963 yapımı Tom Jones...
Müthiş oyunculuk performansım sayesinde zamanla 7.5 dolaylarına yükselecek filmimin puanı...

• Güldürdün
Reactions: bazinga

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,465
Puanı
1,060
Film bittikten sonra ne izledim ben dedirtti. Senaryo namına bir şeyler aradım bulamadım. Yorum yapan arkadaşların da dediği gibi görüntü kalitesi, manzaralar ve oyunculuklar filmi izleten etkenler oldu. Aşırı durgun olmasına rağmen sıkmadığını da belirteyim. Ölüm-cenaze sahneleri fiyaskoydu. O nasıl kapalı bir anlatımdır bu kadarı da yuh dedirtti. Film bana göre büyük bir soru işareti ile bitti.

Phil sanırım eşcinseldi, bastırılmış duygularından ötürü psikolojik sorunları vardı. Peter'a zarar verecek hatta öldürecek diye bekledim film boyunca ama olan kendisine oldu.

6/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Gerçekten neydüğü belirsiz bir filmdi. Gizem? Gerilim? Korku? Dram? Aksiyon? Western? Tematik film? Neydi bu??????

Phill karakterinin sorunu neydi? Rose'a noluyor hele? Adam napıyor sanki? Sana yüz vermedi diye halden hale giriyon???

Film aşiri sıkıcıydı. Allah'tan bölüm bölüm ayırmişlar da filmi ara vere vere izledim. 5.bölümü aralıksız izledim ancak bişeyler oluyordu yada oluyormuş gibi bişeyler oldu.Neyse soru işaretleriyle dolu saççma sapan örnek bir filmdi. Dünyanın en ünlü oyuncusu olsan da her rölü oynarım desen de oynayamıyorsun işte:A Türkan Şoray kuralların devreye giriyor böyle:F:F
Gizli eşcinselliğe dair herşey vardi. Rahatsız ediciydi. Eşcinsel olup olmadiği havada kaldı güya? Branco'nun dili olsaydı da anlatsaydı.
Sanırım Peter'ın verdiği derilerde şarbon vardı? Kestiği tavşandan bulaştırdı?

Ve en iyi masturbasyon sahnesi bana göre hala Hülya Avşar'a aittir. O sahne yüzünden ödül alacaksa bizimki de ödül alsın:A

5/10

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bir filme daha çizik attım ✍️ izleme

126 dakikam bana kalsın.

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
@Forumdash'a bakma, ona bakmış olsan King Richard'ı izlemezdin. @bazinga'ya bak sadece, o da beğenmemiş zaten. :A @Forumdash da iyice @bazinga'ya bağladı, gelen geçen filmi gömüyor. :A
İyide tüm herkes kötü puan vermiş :A sadece bir isme göre değerlendirme yapmadım ki :A bu sezon 7 puan da ilgimi çekmeye yetmez diğer herkes 5-6 vermişse:A
Ha ben izleyip 7 puan verirsem beğenmişim demektir. Boşa izledim hissi olmaz :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İyide tüm herkes kötü puan vermiş :A sadece bir isme göre değerlendirme yapmadım ki :A bu sezon 7 puan da ilgimi çekmeye yetmez diğer herkes 5-6 vermişse:A
Ha ben izleyip 7 puan verirsem beğenmişim demektir. Boşa izledim hissi olmaz :A
Belki seveceksin kafasına giresim var da, ağır ilerleyen şeyler pek ilgini çekmiyordu. Sevmeme olasılığın yüksek olur. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Belki seveceksin kafasına giresim var da, ağır ilerleyen şeyler pek ilgini çekmiyordu. Sevmeme olasılığın yüksek olur. :A
2 veya 3 film daha izlerim en fazla. Tüm filmler çok düşük alıyor nerdeyse :A bir süre ara vereyim izlemeye :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
  • Güldürdün
Reactions: Dosi and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ben önerince ters tepiyor kedi hanıma, neymiş çok öneriyormuşum alt tarafı 838281929 film önerimişimdir :A @Dosi
Hadi üçümüz haftada bir film önerelim birbirimize, sonra izleyip yorumlayalım. Bir sen, bir ben, bir de @Dosi. Bütün haftaya da yayabiliriz. :A Mümkünse üçümüzün de izlemediği film olsun. :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Hadi üçümüz haftada bir film önerelim birbirimize, sonra izleyip yorumlayalım. Bir sen, bir ben, bir de @Dosi. Bütün haftaya da yayabiliriz. :A Mümkünse üçümüzün de izlemediği film olsun. :A
Bu yoğun dönemlerde zor gibi, Oscar filmlerine zor vakit kalıyor ama sömestirla birlikte en azından belki :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Benim hızınima kimse yetişemez :A ben iyiyim böyle. 2 film listede. 3. ise yapılan yorumlara göre puanlara bakarım :A

• Güldürdün