Aşı Bilgi Paylaşım Platformu 💉

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Bill gatesin aşısıda var İsveç’te @Tolstoyevski
Hangi marka ve İsveç çıkışlı mı 😱 @Dosi

Pfizer/Biontech birebir aynı. Pfizer çok ünlü bir uluslararası ilaç şirketi. Biontech ise daha küçük bir şirket ve Pfizer Biontech'i himayesine aldı aslında.

Dünya genelinde de açık ara en ünlü aşı o gibi gözüküyor. İkinci ise Moderna.
Tamam şimdi rayına oturdu, ben de diyordum neden kimse Biontech’ten bahsetmiyor yurt dışında diye meğer büyük şirket güçlü şirket olayıymış... Yine de insan bi şüphe ediyor acaba olduğumuz aşı orijinal mi değil mi diye... :A

• Beğendim
Reactions: bazinga and Dosi

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,317
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Hangi marka ve İsveç çıkışlı mı 😱 @Dosi

Tamam şimdi rayına oturdu, ben de diyordum neden kimse Biontech’ten bahsetmiyor yurt dışında diye meğer büyük şirket güçlü şirket olayıymış... Yine de insan bi şüphe ediyor acaba olduğumuz aşı orijinal mi değil mi diye... :A
Johson johson aşısı Alman o da @Tolstoyevski

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bu sonbahar ilk doz, yılbaşı sonrası ikinci doz daha iyi olabilir aslında hele ki iş dünyasına atılacaksan kalkan görevi görür en azından içimiz rahat eder ama elbette ki doktoruna danışıp ona göre hareket etmen en iyisi. Ailen iki doz oldu sanırım?
Evet yaz öncesi haletmişlerdi. @pompy 'nin dediği gibi Moderna, hastanede yapıldı ve Pfizer sağlık ocağında.
Pfizer/Biontech birebir aynı. Pfizer çok ünlü bir uluslararası ilaç şirketi. Biontech ise daha küçük bir şirket ve Pfizer Biontech'i himayesine aldı aslında.

Dünya genelinde de açık ara en ünlü aşı o gibi gözüküyor. İkinci ise Moderna.
Geçen hastanedeyken aşı ile ilgili araştırma yazısını okudum. Yakın zamanda şuana kadar yapılan aşılarda en yüksek koruma sağlayan Moderna ve ikinci sırada Pfizer/Biontech ama ikiside yüksek oranda koruma sağlıyormuş artı başka hastalıklardan koruma oranları varmış

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Umarım kısır yapıyordur. 🤗 🤗
Bu söz profil fotosu ile çok uyumlu :A

Bir kere işi ticarete döktüler, kolay kolay vazgeçmezler tıpkı pil gibi çok uzun ömürlü aşılar yapmak yerine böyle 1-2 senelik, 7-8 aylık işe yarayacak aşıları piyasaya sürerler ki devletler sürekli aşı satın alsın sürekli aşı olunsun bizler de denek misali mecburuz :A Yoksa sene olmuş 2022 neredeyse, isteseler ne kanseri bırakırlar ne de aşıları bu kadar az ömürlü olmasını sağlarlar; hepsini çözerler ama işlerine gelmiyor...

Grip aşısı gibi her sene olunur ama bir yerden sonra zorunluluk kalkar, 2030’lara dek iyice azalır aşı oranı ama 2030’lara dek devam eder gibi isteyenler için. Ve bence 2.dozu olanlar için bile 5-6 ay sonra 3. doz olunacak diye duyuru yapabilirler, yani 2022’nin Ocak-Şubat döneminde başlarsa 3.dozlar şaşırmam.

Biontech de sanki en çok Türkiye’de çok popüler gibi? Amerika’da, Avrupa’da hep Moderna’yı duyuyoruz İskandinavya’da vb. Biontech pek duyulmuyor gibi internet ve haberlere bakılırsa :A
Tıp = En büyük bitmeyen ticaret

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,663
Puanı
410
1 haftadır ilk dozu aşılandım iyim tşk saol hafif baş ağrısı ile yorgunluk bulunuyordu onlarda yok iyim 🙏
Tekrardan geçmiş olsun dün ben de de hafif bir baş ağrısı yaptı bugün kolum ağrıyor kaldırırken falan çok çok kötü değilim ama ben bir hafta sonrasından korkuyorum asıl ;)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İkinci dozun ilk gecesindeki feci bulantı hariç pek bir etki olmamıştı ertesi gün özellikle, neredeyse hiç de kol ağrımadı bu kez. Ama bugün biraz kötü oldum, hem ateş yükseldi hem de vücut dökülüyor, boğazda bile hafif gıcık bir ağrı var... Resmen grip olmuş gibi halsiz hissediyorum. :( @Dosi @The_Erinch @pompy @AteşBöceği

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,570
Puanı
1,060
Sabah 2. dozu oldum, Dün akşamdan boğazımda gıcık başlamıştı daha aşı olmadan ve şuan hala devam ediyor. Umarım yan etkilerin aşırılığını yaşamadan hafif bir şekilde atlatırım...

• Beğendim
Reactions: Angelica

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060
Sabah 2. dozu oldum, Dün akşamdan boğazımda gıcık başlamıştı daha aşı olmadan ve şuan hala devam ediyor. Umarım yan etkilerin aşırılığını yaşamadan hafif bir şekilde atlatırım...

Çok geçmiş olsun şifa olsun inşAllah umarım ablam..

• Beğendim
Reactions: serhatt

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,570
Puanı
1,060

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731