Kanal D Baht Oyunu - Dizi Yorumları

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
Aytaç zayıflığından da kaybediyor bence. Teyzeler konusunda aslında iki teyzeyi kullanmayı becerseler onlardan çok güzel sahneler çıkar. Aslan'da bence de bir olmamışlık var.

Hikayeler organik değil. Standart yaz dizisinden sahneleri birbiriyle birleştirmiş hissi veriyor izlerken. Ateşli bir sevisme sahnesi olmadığı müddetçe izlemem.:A

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,013
Puanı
1,060
Hikayeler organik değil. Standart yaz dizisinden sahneleri birbiriyle birleştirmiş hissi veriyor izlerken. Ateşli bir sevisme sahnesi olmadığı müddetçe izlemem.:A
Hiç klişe dizi izlemediğim için şimdilik bana bir zararı yok. :A Aytaç'tan çok iş çıkmaz, Ada ve Rüzgar olursa şayet güzel olur. :A

• Güldürdün
Reactions: cehennet

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,013
Puanı
1,060
Bu bölümü de sonunda bitirebildim. :A Genel olarak güzel ve geçen bölümün üstünde bir bölüm olmuş.

Tuğçe ve Ada'nın tek tek restoranları aradığı sahne ve yemek sahnesinde yine gülmekten koptum. :A Her bölümde en az 2 tane böyle sahne olması çok hoş, yalnız dizide komediden drama çok sert bir geçiş var ve açıkçası bu beni biraz sıkan bi durum. Mesela yine yemek sahnesinden sonra Ada ve Bora konuşmaya başladığı an dizi drama döndü ki bu bölüm dramın dozu da fazlaydı dram da bi hayli fazlaydı.

Tuğçe ve Ada da şu anlık çok iyi ikili oldular ama Belma bu gidişle Tuğçe'yi dolduruşa getirip Ada'ya düşman edecek diye korkuyorum, gerçi o sondan sonra birbirlerinden hoşlanmadıklarını düşünmesi olası ama...

Selin ve Ali'nin elektriklenmesi çok çabuk ama hoş oldu, AdBor kısmını bekletip onları aşık etmeleri lazım, hatta sözlenmelerini bekleseler çok daha hoş olabilir.

Aslan'ı antipatik buluyordum ama kesinlikle diziye gereken bir karakter, sadece yanlış yazıyorlar. Mesela bugün Elif kaçıp geldikten sonra Nergis, Aslan ve Elif'in araba yıkama sahnesi harikaydı. Ada'dan biraz bağımsız yazsalar çok iyi olur ve 3 bölümdür resmen aynı şey 'Ada nerede, nereye gitti, neden bu kadar geç geldi, kimin evinde, napıyor?' bunlar artık sıktı, dikkat etseler çok daha iyi olacak. Bu arada Yasemin de diziye renk katıyor ama gerektiğinden fazla geri planda bence, Yasemin'i biraz ön planda tutsalar iyi olur.

Rüzgar çok sevimsiz, itici bir karakter. Tuğçe'ye imalı imalı laf sokmaları, takip etmeleri falan iyi değil. Ada'nın hikayesiyle bağlantısı olmasa görmek bile istemezdim ama mecbur.

Bu arada bölüm sonu bana normal bir kavga geldi, sadece aşkı biraz ateşleyebilir ama dediğim gibi ilk Selin ve Ali'nin arasının yapılması hatta sözlenmeleri gerek, oldu bittiye gelirse soğutucu olabilir.

Fragman güzel gözüküyor, haftayaki bölümü de merakla bekliyorum. Bu arada buraya da yazıyım çok iyi reytingler almış, kesinlikle hakkı olan reytingler. Bu pandemi bitmeseydi ve eski yaz dönemleri gibi günde sadece 1 dizi olsaydı min. 6 alabilecek bir diziydi, umarım yeni sezonda salıda çok yormazlar ve hemen boş bir güne koyarlar. İzleyicisini çok kaybetmeden hikayesini tamamlaması çok iyi olur.

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,013
Puanı
1,060
Twitter'da yine işi gücü prim olan insanlar ortalık karıştırmış, dizide 'Sabah görürüm ben onu. Kedi gibi, kucağımda...' diyen kadının numarası erkekler tuvalerine yazılınca bu kadına yönelik taciz olmuş. Aynı Alemin Kıralı'nda Kubat Nihale'yi dövüyor ve dizi kadına şiddeti meşrulaştırıyor gibi bir şey çıkmış ortaya. Bu bir komedi dizisi ve sınırı aşmadığı sürece bu sahneler çok da anormal değil çünkü kimse böyle bir diziyi örnek almaz. Aynı kanalın dizisi Camdaki Kız'da bekaret kontrolü sahnesi yapıldı ve doktor asıl sorun sizin aklınızda diyince bir kesim bu diziyi övdü, bir kesim de bunun normal olduğunu söyledi (ki dizi gereken tepkiyi aldı orası ayrı) ve o dizide böyle durumlar ciddi ciddi anlatılıyor, normalleştirme olursa asıl orada olur. Yani dediğim gibi dizi absürt unsurlar barındırıyor ve böyle şeyler kadına taciz değil benim gözümde. Mesela bir önceki bölümde Rüzgar, Tuğçe'nin yanında habersiz yattı ve sabahına evlilik teklifi etti. Eğer o sahnede Tuğçe bu duruma tepki gösterseydi orası absürtlüğü falan geçtim işte buz gibi tacizdi. İki üç primcinin lafı yine dillerde de çok şükür en azından tweet aşırı fazla etkileşim almamış yoksa dizinin tek bir saniyesini izlemeyenler başımıza bilge kesilirdi. Ha bir de söyleyeyim ben bu sahne ve devamındaki olaya da güldüm yani.

Ayrıca aynı tweetin altındaki yoruma cevap veriyorum, diziyi izlemeyip bunu okuyanlar olursa. Ada, Rüzgar'a kendini beğendirmeye çalışmıyor, ailesinin yaşadıkları gereği ailedeki kadınlar ilk aşklarıyla birlikte olmazlarsa hayatları boyunca mutsuz olacaklarına inanıyorlar ve bu yüzden Ada da Rüzgar'la birlikte olmaya çalışıyor. Gerçi ben bunun altından ters köşe çıkacağını düşünüyorum da...

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,013
Puanı
1,060
Videoyu izlemeye çalıştım ama sanki arkadaş ortamında muhabbet ediyorlarmış da öylesine çekmişler de onu izliyormuşsun gibi bir hava veriyor, hiç özenilmemiş. Hakan Gence de buzdolabı gibi. Şimdilik 4 dakikaya yakın izledim ama devamını getiremeyeceğim, aklıma eserse belki izlerim bir daha.

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,664
Puanı
410
Bakalım yeni bölüm de neler olacak
Yine dediğim olacak galiba 7.8 bölüm gibi aşk rüzgarları esecek yavaş yavaş esmeye başladı bile:)

Ya bir de rüzgar evli zaten başkasına evlilik teklif ediyor Ada ne üzüldü ya baygınlık geçirdi kız

Bora da onları yan yana görünce kıskanıyor

ᴍᴜ̈ɴᴢᴇᴠɪ

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,211
Puanı
310
Yine dediğim olacak galiba 7.8 bölüm gibi aşk rüzgarları esecek yavaş yavaş esmeye başladı bile:)

Ya bir de rüzgar evli zaten başkasına evlilik teklif ediyor Ada ne üzüldü ya baygınlık geçirdi kız

Bora da onları yan yana görünce kıskanıyor
Ada nın yapacagi en kısa zamanda gidip boşanması

• Harika
Reactions: AteşBöceği