🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Haziran bana biraz geç gibi geldi, pazartesi itibariyle ben tam açılışa hazırım artık. Güzel haberleri bekliyoruz. Umarım aşılar da geliyordur ve aşılamayı da hızlandırırız tekrar...

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Haziran bana biraz geç gibi geldi, pazartesi itibariyle ben tam açılışa hazırım artık. Güzel haberleri bekliyoruz. Umarım aşılar da geliyordur ve aşılamayı da hızlandırırız tekrar...
Haziran sonunda 40 milyon aşılama hedefleniyor dendi ama temmuz sonuna kadar anca olur belki de. :(

• Beğendim
Reactions: Yiğitt

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Haziran sonunda 40 milyon aşılama hedefleniyor dendi ama temmuz sonuna kadar anca olur belki de. :(
40 milyon aşı da az ki. Anca 18 milyon civarı kişi tam aşılanmış demek olur. O da nüfusun %25'i bile etmiyor.

Tabii aşı tedarik edildikten sonra gerisi kolay. Bizim gerimizde olan Almanya bir anda 40 milyon aşı sınırına dayandı. 1-2 aya İngiltere gibi sıfırlarlar bu hızla giderlerse...

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1621010133202.png

• İlginç
Reactions: mrt-06

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Düşüş yavaşlamaya başladı, 5000 altına inmesi için günlük 2000'den fazla düşüş olması gerekiyor da olmayacak şey değil.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Yasağın bitmesine 2 gün kala vakaların yükselmesi ve 11 binlerde gezinmesi garip.
Ne garibi...tepki aldılar... Cumhurbaşkanı hedef 5000 deyince neredeyse 5000 olacaktı.

Tepki gelmese 5000 olurdu Pazartesi gününe.
Resmen insanların aklı ile dalga geçmekten başka birşey değil.

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Ne garibi...tepki aldılar... Cumhurbaşkanı hedef 5000 deyince neredeyse 5000 olacaktı.

Tepki gelmese 5000 olurdu Pazartesi gününe.
Resmen insanların aklı ile dalga geçmekten başka birşey değil.
5000 altına inmeyecek gibi görünmesi garip dedim. Tepkileri çoğunlukla umursamadıkları da ortada.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,752
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Sokağa Çıkma Kısıtlamaları

- Hafta içi: 21.00-05.00 saatleri arasında,
- Hafta sonu: Cuma günleri saat 21.00’den başlayıp Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayıp Pazartesi saat 05.00’te tamamlanacak şekilde uygulanması,

65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamaları

- 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızdan iki doz aşısını yaptırmış olanlar için herhangi bir kısıtlama getirilmemesi,
- 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız için ayrıca bir sokağa çıkma kısıtlaması getirilmemesi,
- Hakkı olmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız için hafta içi günlerde sadece 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilmesi,

Şehirlerarası Seyahat Kısıtlaması

- Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayan süre ve günlerde şehirlerarası seyahat kısıtlaması uygulanmaması,
- Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak süre ve günlerde toplu ulaşım araçlarıyla seyahate kısıtlama uygulanmaması,
- Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak süre ve günlerde özel araçla seyahate ancak zorunlu hallerde izin verilmesi,

Yeme-İçme Yerleri

- Hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis,
- Hafta sonlarında ise 07.00-24.00 saatleri arasında sadece paket servis yapabilmeleri,

Kamu kurumlarındaki mesai uygulamaları

- Kamu kurum ve kuruluşlarındaki mesai uygulamasının başlangıç ve bitiş saatlerinin 10.00-16.00 olarak uygulanması,
- Uzaktan/dönüşümlü gibi esnek çalışma usullerinin uygulamasına devam edilmesi,

Nikah ve Düğünler

- Evlendirme işlemlerinin gerçekleştirilmesine devam edilmekle birlikte halen uygulanmakta olan nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler ile nişan ve kına gibi etkinliklerin yapılmaması uygulamasına, 1 Haziran 2021 tarihine kadar devam edilmesi,

Şehir içi ve şehirlerarası toplu taşıma araçlarında kapasite sınırlandırılması

- Şehir içi ve şehirlerarası toplu taşıma araçları için uygulanmakta olan yüzde 50 kapasite sınırlamasına devam edilmesi,
- 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler/çocuklarımızın şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanmalarına müsaade edilmemesi.

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,465
Puanı
1,060
Yetti artık ya, hafta sonları yine mi yasak. Turistler ortalıkta fink atsın biz hafta sonu eve kapanalım ne güzel iş.

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Ee hani normalleşiyorduk? Her yer yine kapalı, hafta sonu yine yasak. Marketlerin daha geç kapanacak olması dışında görünürde değişecek bir şey yok. Ne desem bilemiyorum artık.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Boşuna mı evlere kapatıldık 17 gün, sözde tam kapanma adı altında? Yasaklar hala devam edecekti madem neden bunca insan mağdur edildi?
Kademeli normalleşme var, bir anda açılsa kötü olacak zaten. Bence doğrusu bu, ben kafe restoranlar açık hava şartıyla açılır diye bekliyordum ondan şaşırdım. Epey mağdur esnaf bu konuda, açılır her türlü diye bekliyordum ama...

Geçen yaz ve bu Mart ayında gördük, bir anda her yer açılınca başa sarıyoruz. Böyle yavaştan açılması daha iyi olur.

• Beğendim
Reactions: serhatt

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Haftasonu yasakları saçmalığı devam ediyor. Anca tuttuğumuz takım şampiyon olursa çıkabiliyoruz herhalde, bu durumda maske takmamıza bile gerek olmuyor hatta...

Kafe, restoranların bir anda açılmaması doğru karar. Şu an hala vaka sayıları yüksek seviyede ve bir anda açılsa her yer dolup taşacaktı iki haftanın bıkkınlığıyla birlikte.

Ayrıca iki hafta kapandık da ne değişti yorumlarına katılmıyorum. Kapanma olmasaydı durum çok daha kötüye gidecekti. Binlerce kişinin hayatı kurtulmuş oldu bu süreçle... Fakat bu süreçte aşılamanın durma noktasına gelmesi ise kaçırılmış bir tarihi fırsat oldu. Tam gaz aşı yapabildiğimiz bir döneme denk getirseydik tamamen kurtulmuştuk belki de bu beladan...

• Beğendim
Reactions: XanTier