Formula 1 ve Diğer Motor Sporları - Genel Yorum & Sohbet Konusu

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Öyle bir ihtimal mi var?
İngiltere bizi kırmızı listeye aldı. Finali iki İngiliz takımı oynayacağı için maçı Wembley'e almaya çalışıyorlar ve alacaklar gibi. Formula yönetimi İngiliz hükümeti ile görüşme halinde. Hafta içi kesin karar belli olacak sanırım.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Dünkü antrenman turlarında Red Bull aşırı yavaştı, bugün Verstappen'in birincilik alması olumlu sinyal gibi. Ferrari keşke bu 3-4'ü sıralama turlarına taşıyabilse ama imkansız. :(

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Dünkü antrenman turlarında Red Bull aşırı yavaştı, bugün Verstappen'in birincilik alması olumlu sinyal gibi. Ferrari keşke bu 3-4'ü sıralama turlarına taşıyabilse ama imkansız. :(
Ferrari aracı tek turda iyi ama yarış temposu bakımından hâlâ sıkıntılı.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
S Sport'un sıralama turlarını yayınlamaması rezaleti. :(
------

BluTV özel kanal açmış oradan yayınlıyor şimdi. :Z Allah BluTV'den razı olsun. Fiyat/performans oranı en iyi platform açık ara...

Son düzenleme:

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Tsunoda hızlı patladı, Bahrainde 100m daha uzun DRS açarak iyi PR yapmaya çalıştılar ama şimdi 3 yarış üst üste berbat performanslar geliyor.

Mick artık hata yapmadığı sürece Mazepini bütün sıralama turlarında yener.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tsunoda'nın bu kadar kötü gitmesi şaşırtıcı gerçekten.

Mick'in Latifi'yi geçip ilk kez sıralamada 18. sırayı alması sevindirdi. :Z Mazepin'e sürekli büyük fark atıyor. Gelecek yıl Haas aracı gerçekten iyi şekilde yenileyebilirse çok güzel olacak. :Z

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and baron

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Mick'in Latifi'yi geçip ilk kez sıralamada 18. sırayı alması sevindirdi. :Z Mazepin'e sürekli büyük fark atıyor. Gelecek yıl Haas aracı gerçekten iyi şekilde yenileyebilirse çok güzel olacak. :Z
Hala erken ama bu gidişle eğer 2022'de Haas iyi bir araç yaparsa ve Mick düzenli olarak puanlar için yarışabilir potensiyel var çocukta özellikle F3 ve F2'de herzaman yarış temposu sayesinde şampiyon olmuştu

• Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Verstappen yine müthiş bir gün geçirmesine rağmen Hamilton insan üstülüğünü yine konuşturdu. :(

Norris şaşırtıcı şekilde geride kaldı. Ocon yine müthiş iş başardı. Sezona çok iyi başladı.

Ve Ferrari 4-6 çok iyi. Özellikle Leclerc'in son dakika hamlesi müthiş oldu. :Z

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and baron

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
ExgaXfEXMAUyIU1.jpg

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Red Bull, Verstappen'e taparak kendi topuğuna sıkıyor. Albon ve Gasly'i anlarım da Perez gibi bir adama da bunu yapmamaları gerekiyor. Aracı sadece Verstappen'e göre geliştirirlerse çok büyük hata yapmış olacaklar.

Bu şekilde devam ederlerse sadece Hamilton'un şampiyonluğunu geciktirmiş olurlar. Perez'e aynı özeni göstermedikleri sürece takımlar şampiyonluğunu da alamazlar.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Hamilton denen makine emekli olana kadar Verstappen'in işi zor. :(

Leclerc çok iyi bir yarış çıkardı, Perez fena toparlamadı. Norris bu haftasonunun en sönük ismiydi. Ricciardo'ya geçilmesi sürpriz oldu. Ferrari için güzel bir haftasonu oldu...

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Hamilton-Mercedes ikilisi bu sezon da bize diyor ki bir yere gitmiyoruz.

Verstappen iyi bir yarış çıkardı ama strateji hatası yaptılar bence hemen onlar da pite girmeliydi.

Leclerc 1sn daha hızlı olan Bottası arkasında tutmaya iyi başardı ama pit stop sonrası Mercedes temiz havada ne kadar hızlı olduğunu gösterdi ama yinede P4 çok iyi beklediğim bir sonuç.

Perez bile bu kadar zorlanıyorsa bence sorun 2 pilotta değil RedBullun tamamen sadece Verstappen ile ilgilenmeleri bu durumda 2 pilot boşta kalıyor ve bütün sezon iyi bir performans sergilemiyor.

McLaren-Ferrari savaşı enteresan olacak ama favori McLaren gibi duruyor hızlı pistlerde çok daha iyi duruyorlar ve yavaş pistlerde hemen Ferrarin arkasındalar diğer yanda Ferrari yavaş pistlerde iyi ama hızlı pistlerde sadece McLaren değil Alpine karşı zorlanıyor bir de 90-95% 2022 hazırlandıkları için o kadar zorlamayacaklar ama Leclerc formunu tutarsa ve Sainz daha iyi adapte olsa şansları var ama dediğim gibi şimdilik bana McLaren daha favori gibi geliyor.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Red Bull gerçekten de hak etmiyor şampiyonluğu. Daha önce aynı şekilde 3 defa geçilmişsin ama yine de 2. pit hamlesine karşı uyuyorlar. Lewis&Mercedes ikilisine hak ettiği şampiyonlukları için tebrikler. Umarım Red Bull bana bu büyük laflarımı yedirir sezon sonunda ama hiç sanmıyorum. Red Bull araba kısmında rakibine yetişti ama strateji kısmında hâlâ çok gerisinde.

• Üzücü
  • Beğendim

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,180
Puanı
1,060

Leclerc çok iyi bir yarış çıkardı, Perez fena toparlamadı. Norris bu haftasonunun en sönük ismiydi. Ricciardo'ya geçilmesi sürpriz oldu. Ferrari için güzel bir haftasonu oldu...

Hamilton-Mercedes ikilisi bu sezon da bize diyor ki bir yere gitmiyoruz.

Verstappen iyi bir yarış çıkardı ama strateji hatası yaptılar bence hemen onlar da pite girmeliydi.

Leclerc 1sn daha hızlı olan Bottası arkasında tutmaya iyi başardı ama pit stop sonrası Mercedes temiz havada ne kadar hızlı olduğunu gösterdi ama yinede P4 çok iyi beklediğim bir sonuç.

Perez bile bu kadar zorlanıyorsa bence sorun 2 pilotta değil RedBullun tamamen sadece Verstappen ile ilgilenmeleri bu durumda 2 pilot boşta kalıyor ve bütün sezon iyi bir performans sergilemiyor.

McLaren-Ferrari savaşı enteresan olacak ama favori McLaren gibi duruyor hızlı pistlerde çok daha iyi duruyorlar ve yavaş pistlerde hemen Ferrarin arkasındalar diğer yanda Ferrari yavaş pistlerde iyi ama hızlı pistlerde sadece McLaren değil Alpine karşı zorlanıyor bir de 90-95% 2022 hazırlandıkları için o kadar zorlamayacaklar ama Leclerc formunu tutarsa ve Sainz daha iyi adapte olsa şansları var ama dediğim gibi şimdilik bana McLaren daha favori gibi geliyor.

Red Bull gerçekten de hak etmiyor şampiyonluğu. Daha önce aynı şekilde 3 defa geçilmişsin ama yine de 2. pit hamlesine karşı uyuyorlar. Lewis&Mercedes ikilisine hak ettiği şampiyonlukları için tebrikler. Umarım Red Bull bana bu büyük laflarımı yedirir sezon sonunda ama hiç sanmıyorum. Red Bull araba kısmında rakibine yetişti ama strateji kısmında hâlâ çok gerisinde.
Verstrappen'in yanlış pitstop stratejisi yüzünden yarışı resmen verdiler.
Lewis,pite girdiği zaman neden sende pitstop yapmazsın ki.Akıl tutulmasından başka bir şey değil.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
F1 yönetimi Türkiye GP'nin iptalini istemediği için güzel bir fikir bulmuş. Azerbaycan ile yarışların yerini değiştirmek istiyorlar. Böylece İngiltere'nin kısıtlamasından kurtulmuş oluyoruz. Azerbaycan yönetimi kabul ederse Salı veya Çarşamba günü duyurunun yapılması bekleniyormuş.

• Beğendim
Reactions: bazinga

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061

OO sen de mi buradasın?? Şaşırdım :A

• Güldürdün

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Niye şaşırdın ki, eski F1'cilerdenim ben de 10-15 yıllık kısa bir ara vermiş olsam da. :A
Kısa ara gerçekten. Birkaç yıl önce F1 bitmiş dediğini hatırlıyorum :A
Ben her yarış haftasonu da olurum burada artık Fav0da F1 konuşma fırsatımız olmuş ilk defa. Önceden Abay_06yla ben izlerdik Bi :A

MotoGP var bu haftasonu da, izleyen var mı burada