Bugün Kaç Saat Uyudunuz? 💤

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bünyeyle alaklı bu durum, yani kendini alıştırmışsın. Bak misal 2 de uyuyorsan 11de kendini yatağa at. 2 saat falan dolanırsın belki ama sonra uyku basar ve 3 gün falan bu şekilde başardığın an bünyen alışır. Ben Ramazan öncesi uykusuzluk yaşadım birden, burda artık geç kararma ve erken aydınlanma var. Saatler geçiş yapınca zorlandım. Pencereyi koyu örtü ile kapadım ve fazla uzatmadan uykumu tekrar dengeledim.
Elektronik eşyalar (mobil, PC) uyuduğun oda da olmamalı aslında artı uykun gelmesikçe 'dur bi bakayım internette ne var, sadece 5 dakika bakayım' dersen ister istemez uyku geç gelir. O ışıkşar zaten bozuyor uyku düzenini.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,752
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Bünyeyle alaklı bu durum, yani kendini alıştırmışsın. Bak misal 2 de uyuyorsan 11de kendini yatağa at. 2 saat falan dolanırsın belki ama sonra uyku basar ve 3 gün falan bu şekilde başardığın an bünyen alışır. Ben Ramazan öncesi uykusuzluk yaşadım birden, burda artık geç kararma ve erken aydınlanma var. Saatler geçiş yapınca zorlandım. Pencereyi koyu örtü ile kapadım ve fazla uzatmadan uykumu tekrar dengeledim.
Elektronik eşyalar (mobil, PC) uyuduğun oda da olmamalı aslında artı uykun gelmesikçe 'dur bi bakayım internette ne var, sadece 5 dakika bakayım' dersen ister istemez uyku geç gelir. O ışıkşar zaten bozuyor uyku düzenini.
Ramazan öncesi ve ilk 10 güne kadar normalde 01.30 en geç 2'de uyurdum. Şimdi saat 1'den sonra her şeyi bıraksam bile gelmiyor uyku saat sabah 7-8'e kadar. Sonrasında da uyuyorum 11'e kadar falan. Uyku gelmeyince de normal olarak telefona bakıyorum, parlaklık en kısıkta kullanırım zaten.

Ramazan bitsin diye dua ediyorum artık. :A Düzeltmeye çalışacağım, yoksa böyle devam ederse sıkıntı büyük. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Ramazanda sahura kadar uymuyorum ama sahurdan sonra oğle namazına kadar uyurum.

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
7 saat + 2.5 saatten 9.5 saat uyudum galiba 😱 Dünün uyku eksikliği giderilmiş oldu genelde uykusuz olduğum günlerin ertesi böyle oluyor. :A @Dosi @12.Adam
Ben 1 saat uyku (sonra sahur) 3 saat uyku sonra sabah klasik rutin işleri ve sonrasında devamında 3, yani toplam 7 saat :A
------

Bir ara uyku nedir bilmeyen @MEnes , senin uyku düzenini nasıl? Bugün kaç saat uykuyla güne başladın? :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
8 iyi ama. Bizimde binada günlerdir tamir var ve ilk gün baya uykusuz kaldım ama sonra artık o matkap seslerine alışıp onun eşliğinde uyumaya başladım :A bir süre sonra ninni gibi geliyor :A
------

Düne göre büyük fark :A
Keşke en fazla 6-7 saat uyuyabilsem.

• Beğendim
Reactions: Dosi

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ben 1 saat uyku (sonra sahur) 3 saat uyku sonra sabah klasik rutin işleri ve sonrasında devamında 3, yani toplam 7 saat :A
------

Bir ara uyku nedir bilmeyen @MEnes , senin uyku düzenini nasıl? Bugün kaç saat uykuyla güne başladın? :A
Ramazan'da o dediğin moddayım şuan uyku nedir bilmiyorum... Uyku düzeni paket oldu toplayamıyorum... İşe hep geç geliyorum falan... :A Maksimum 5.5 6 saat uyuyorum her gün ve hep uykusuzum... :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ramazan'da o dediğin moddayım şuan uyku nedir bilmiyorum... Uyku düzeni paket oldu toplayamıyorum... İşe hep geç geliyorum falan... :A Maksimum 5.5 6 saat uyuyorum her gün ve hep uykusuzum... :A
6 saat benim ideal saatim daha doğrusu saatimdi :A evde olunca uyku düzeni karıştı ama Ramazandan sonra 6-7 saate dengeleyeceğim. 2-3 gün içinde alışırım :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
6 saat benim ideal saatim daha doğrusu saatimdi :A evde olunca uyku düzeni karıştı ama Ramazandan sonra 6-7 saate dengeleyeceğim. 2-3 gün içinde alışırım :A
Benim ideal saatim hiç bir zaman olmadı tahmin edeceğin üzere... :A Bazen çok uyuyorum bazen az kaos her daim benimle... :A Yıllardır düzeltmek için bir çaba da sarf etmiyorum tamamen akışına bıraktım... :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Dosi