Klasik Friends - Dizi Yorumları

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
8.1
Uzun bir aradan sonra 8. sezondan başlamak istedim ve izlerken çok keyif aldım.
Rachel'in hamileliği, Chandler ve Monica'nın düğünü bölümün güzel detaylarıydı. Ross ve Joey'in sahneleri baya güldürdü.
8.2
bu bölümde herkesin sahnesi çok iyiydi. Chandler ve Ross'un düğün fotoğrafı için koşuşturmaları, Joey'in önce Phoebe, sonra Rachel'e evlilik teklifi ve son kısımda babanın Ross olduğunu öğrendikleri kısım çok iyiydi.
Joey'in tepkisi :A

joey omg GIF

• Beğendim
Reactions: phoebebuffay

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Nisan 1 ile birlikte nihayet start verebileceğiz ve seneler sonra 1.sezonu bitirebilmiş olacağım. 1.sezonu bu aralar bitirip Nisan'dan sonra geri kalanına devam etmek de mantıklı. Yaz gelmeden aradan çıkmış olur umarım. :A @Dosi
Çok geç kalmışsın :A
Ben biraz ağırdan alacağım.
8. sezonuda hâlâ iyi hatırladığımı görmüş oldum, en azından bu izlediğim 2 bölüm. Bakalım son sezondan ne kadarı aklımda kalacak çünkü defalarca izlemedim ilk sezonlara oranla.
Bir zamanlar 19.30 benim ekran başına kilitlendiğim zamanlardı :bhr:

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Çok geç kalmışsın :A
Ben biraz ağırdan alacağım.
8. sezonuda hâlâ iyi hatırladığımı görmüş oldum, en azından bu izlediğim 2 bölüm. Bakalım son sezondan ne kadarı aklımda kalacak çünkü defalarca izlemedim ilk sezonlara oranla.
Bir zamanlar 19.30 benim ekran başına kilitlendiğim zamanlardı :bhr:
Çok fazla bölüm var, günde 3 bölüm izlesem aşağı yukarı 75-80 günde biter gerçi o da çok değil ama bakalım artık, bir gün başaracağım hele ilk sezonları bi geçebilsem. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Hazır 4.kez izliyorken sezon sezon izledikçe ben de genel yorumlarımı yapayayım konuya. :A
1.Sezon
Çok iyi bir sezon olmasına karşılık aynı zamanda dizinin en az güzel sezonu olduğunu düşünüyordum. 4.izleyişimde başlarda fikrim değişecek gibi olmuştu ama değişmedi. Sezonun ilk yarısı, ikinci yarısından daha iyiydi. Monica bu sezon biraz antipatikti. :A
8.7/10
Sezonun en sevdiğim bölümleri

1x07 (Elektrik kesintili bölüm)
1x09 (Şükran günü bölümü)
1x18 (Poker bölümü)
2.Sezon
İlk sezondan daha iyi bir sezondu. Özellikle Ross ve Rachel sevgili olduktan sonraki bölümlerde vites arttı. Bu sezonun sevmediğim tek yanı Monica-Richard ilişkisi
2x22 (Rachel'a aynı anda iki doğum günü partisinin düzenlendiği bölüm) sezonun en iyi bölümüydü bence.
Ayrıca dizinin final bölümü en sönük sezonu olduğunu belirtebilirim. Dizinin kendi ortalamasının biraz altında olsa da genel olarak harika bir sezondu yine. :bhr:
9.2/10

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
8.1
Uzun bir aradan sonra 8. sezondan başlamak istedim ve izlerken çok keyif aldım.
Rachel'in hamileliği, Chandler ve Monica'nın düğünü bölümün güzel detaylarıydı. Ross ve Joey'in sahneleri baya güldürdü.
8.2
bu bölümde herkesin sahnesi çok iyiydi. Chandler ve Ross'un düğün fotoğrafı için koşuşturmaları, Joey'in önce Phoebe, sonra Rachel'e evlilik teklifi ve son kısımda babanın Ross olduğunu öğrendikleri kısım çok iyiydi.
Joey'in tepkisi :A

joey omg GIF
8.3 / 8.4 /8.5 / 8.6
. 8.3 çok iyi bir bölümdü.Ross nihayet baba olduğunu öğrendi ve verdiği tepkiler çok iyiydi :A
8.3 ve 8.4 Rachel'in hamileliği ve Monica ile Chandler'in balayı olayları ile geçti. Joey ve Phoebe çok iyilerdi yine.
8.5 diğer iki bölümden biraz daha durgundu. Chandler'in iş yeri olayları, Rachel'in bir oyuncu ile çıkması ve Monica'nın iş yeri ile geçti bu bölüm
8.6
Cadılar bayramı bölümü idi ve Joey'in Ross'un kostümüne yaptığı benzetmeye sesli güldüm :A
Season 8 Episode 6 GIF by Friends

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
8.3 / 8.4 /8.5 / 8.6
. 8.3 çok iyi bir bölümdü.Ross nihayet baba olduğunu öğrendi ve verdiği tepkiler çok iyiydi :A
8.3 ve 8.4 Rachel'in hamileliği ve Monica ile Chandler'in balayı olayları ile geçti. Joey ve Phoebe çok iyilerdi yine.
8.5 diğer iki bölümden biraz daha durgundu. Chandler'in iş yeri olayları, Rachel'in bir oyuncu ile çıkması ve Monica'nın iş yeri ile geçti bu bölüm
8.6
Cadılar bayramı bölümü idi ve Joey'in Ross'un kostümüne yaptığı benzetmeye sesli güldüm :A
Season 8 Episode 6 GIF by Friends
8. Sezon
7-13. Bölümler:
Brad Pitt ile olan bölüm çok eğlenceliydi :bhr: @xdragxx
7. Chandler temizlikçi kadın tuttu ve beraberinde komik sahnelere yol açtı. , Ross ise Rachel'e ev bulmak içpn öabalafı fakat Rachel Joey ile kalmaya karar verdi.
8. Bölüm çok güzeldi. Rachel ve babasının sahnesi ve sonra babasının Ross'a gelip hesap sorması ve o sahnede tam üstüne Joey'in telesekretere bıraktığı mesaj sahnesi baya komikti.

9. Bu bölüm çok iyidi. Brad Pitt renk katmış. Joey'in hamilelik pantolonu giymesine aşırı güldüm :A

10. Bu bölüm Phoebe'nin konser bileti alma çabası ve Joey'in kız kardeşi hamileliği artı Monica'nın cizme macerası ile geçti.

11. Normal klasik bir bölümdü. Ross ile Mona'nın ilişkisi çatırdamaya başladı. İstemeye istemeye anahtarını verdi :A Rachel ve Joey sahnesi saçmaydı.

12. Joey ve Rachel'in maalesef sahneleri devam etmekte ve birlikte şakasına çıkması ve Joey'in birşeyler hissettiği bölümdü.

13. Bu bölüm bebeğin cinsiyeti öğrenildi ve banyo sahnesinde çok güldüm. Hepsinin toplanıp Chandler'in küvette olması ve ordaki detaylar komikti.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
8. Sezon
7-13. Bölümler:
Chandler temizlikçi kadın tuttu ve beraberinde komik sahnelere yol açtı. , Ross ise Rachel'e ev bulmak içpn öabalafı fakat Rachel Joey ile kalmaya karar verdi.
8. Bölüm çok güzeldi. Rachel ve babasının sahnesi ve sonra babasının Ross'a gelip hesap sorması ve o sahnede tam üstüne Joey'in telesekretere bıraktığı mesaj sahnesi baya komikti.

9. Bu bölüm çok iyidi. Brad Pitt renk katmış. Joey'in hamilelik pantolonu giymesine aşırı güldüm :A

10. Bu bölüm Phoebe'nin konser bileti alma çabası ve Joey'in kız kardeşi hamileliği artı Monica'nın cizme macerası ile geçti.

11. Normal klasik bir bölümdü. Ross ile Mona'nın ilişkisi çatırdamaya başladı. İstemeye istemeye anahtarını verdi :A Rachel ve Joey sahnesi saçmaydı.

12. Joey ve Rachel'in maalesef sahneleri devam etmekte ve birlikte şakasına çıkması ve Joey'in birşeyler hissettiği bölümdü.

13. Bu bölüm bebeğin cinsiyeti öğrenildi ve banyo sahnesinde çok güldüm. Hepsinin toplanıp Chandler'in küvette olması ve ordaki detaylar komikti.
Brad Pitt'li bölümü izlemiştim :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Sinir bozucu attım say :A Çerezlik izliyorum işte sevmemezlik yok bayılmadım :A Bir Seinfeld etkisi yaratamadı maalesef.
attim say demekle olmuyor :A Seinfeld'i unutmusum baya ama begenerek izledigimi hatirliyorum. ilerde bastan sona degilde, bölümler secerek izlemeyi planliyorum. Bizde gece yarisi yayinlanirdi o. Friends ve Genis Aile'den sonra sira ona gelir .A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
attim say demekle olmuyor :A Seinfeld'i unutmusum baya ama begenerek izledigimi hatirliyorum. ilerde bastan sona degilde, bölümler secerek izlemeyi planliyorum. Bizde gece yarisi yayinlanirdi o. Friends ve Genis Aile'den sonra sira ona gelir .A
Aferin sana izle :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
8. Sezon
7-13. Bölümler:
7. Chandler temizlikçi kadın tuttu ve beraberinde komik sahnelere yol açtı. , Ross ise Rachel'e ev bulmak içpn öabalafı fakat Rachel Joey ile kalmaya karar verdi.

yarına 8. sezonu tamamlarım
8. Sezon 14-19
14. Rachel Ross'un evine taşındı. Ortalama bir bölümdü. Phoebe ve Monica'nın masaj olayları ile geçti.

15. Mona bu bölümde Rachel'in taşındığını öğrenince Ross'u terketti. Sevgililer günü hemde ve Joey en sonunda Ross'a Rachel'i anlattı.

16 - Joey duygularını Rachel'e anlattı. Phoebe ise Monica ile aynı fikirlerde olan bir arkadaşını tanıştırdı

17. Ross'un 'pembe' gömlek mevzusu eğlenceliydi :A
Rachel ise Joey ile arkadaşlığının zarar görmemesi için çabaladı.

18. Bu bölüm Ross ve Monica'nın anne ve babasının 35. Evlilik yıldönümü kutlaması ile geçti. Ross ve Rachel evliymiş gibi davrandılar.

19. Nihayet Joey ve Rachel olayları yok artık. Keyifli bir bölümdü. Joey'in yaptığı röportajda geçmişi hatırladığı sahneler güzeldi. Eski bölümleri uzun zamandır izlemediğim için keyif aldım baya.
:A
How You Doin Flirting GIF

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
yarına 8. sezonu tamamlarım
8. Sezon 14-19
14. Rachel Ross'un evine taşındı. Ortalama bir bölümdü. Phoebe ve Monica'nın masaj olayları ile geçti.

15. Mona bu bölümde Rachel'in taşındığını öğrenince Ross'u terketti. Sevgililer günü hemde ve Joey en sonunda Ross'a Rachel'i anlattı.

16 - Joey duygularını Rachel'e anlattı. Phoebe ise Monica ile aynı fikirlerde olan bir arkadaşını tanıştırdı

17. Ross'un 'pembe' gömlek mevzusu eğlenceliydi :A
Rachel ise Joey ile arkadaşlığının zarar görmemesi için çabaladı.

18. Bu bölüm Ross ve Monica'nın anne ve babasının 35. Evlilik yıldönümü kutlaması ile geçti. Ross ve Rachel evliymiş gibi davrandılar.

19. Nihayet Joey ve Rachel olayları yok artık. Keyifli bir bölümdü. Joey'in yaptığı röportajda geçmişi hatırladığı sahneler güzeldi. Eski bölümleri uzun zamandır izlemediğim için keyif aldım baya.
:A
How You Doin Flirting GIF
8. Sezonu tamamladım:
20: Joey'in sunuculuk deneyimi için prova yapması ve Rachel'in bebek partisi ile geçti bölüm ve oldukça keyifli bir bölüm oldu.

21. Chandler yeni iş görüşmesine gitti fakat pek beklenildiği gibi olmadı. Monica, yemeklerine yapılan kötü eleştiriyi değiştirme derdinde oldu bu bölüm ve Ross ile Rachel ile bebek alışverişi yaptılar.

22. Joey'in film galası vardı ve Chandler film gösterisinde uyudu :A
Rachel'in doğumu 1 hafta gecikti ve oldukça sinirliydi.

23- Rachel doğuma gitti ama daha doğum olmadı. Bölümün sürprizi Janice oldu. O da doğuma geldi.
Season 2 Omg GIF by Friends

24. Emma doğdu, oldukça duygusal bir bölüm oldu. En sonunda Ross, Rachel'e evlenme teklifi etmeye karar verdi ama farklı bitti. Sezon finaliydi.

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1x1, 1x2, 1x3

Aslında başlamayı düşünmüyordum tür ve konusu pek hitap etmediği için. Ancak listening açısından en fazla tavsiye edilen yavaş konuşmalı - düzgün ingilizceli dizilerden olduğu ve bölüm süreleri kısa olduğu için ingilizce altyazılı izlemeye başladım. Yani diziye yazık etmiş oluyorum tam olarak anlamayacağım için fakat öteki türlü zaten hiç listemde olmadığı için hiç yoktan iyidir. :D

Diyalogların %55-60'ını anlamadım belki ama zaten izleyerek okuduğum için altyazıyı ister istemez konuya genel hatlarıyla dahil oldum, olayları ve karakterleri tanıdım sayılır. Güldüğüm sahneler bile baya oldu. Jennifer Aniston, gruba en son katılan kişi ve anladığım kadarıyla nikah masasından ya da arifesinden dönmüş. Babasıyla bu yüzden papaz oldu tabi, babası ekonomik yönden tehdit ettiği için kafede çalışmaya başladı. Tabi kredi kartlarını keserek.
Öteki karakterlerden Rose, zaten mimikleriyle adamı güldürmeye yetiyor. Müze gibi bir yerde çalışıyor sanırım ve lezbiyen eski sevgilisinden çocuğu olacak en azından öyle gösterildi. Ablası, aşçı sanırım. İkide bir sevgili değiştiriyor, tipik Robin gibi. Golfçu elemana arkadaşları ısınmasına rağmen kendisi ısınmadığı için ayrıldı, eleman da kendisinden çok arkadaşlarını sevmiş zaten.
Üçüncü ve son kadın yani sarışın ise arka planda olmasına rağmen gözüme en sempatik geleni. Fakat sanırım dizideki aptal sarışını temsil ediyor, hesabına yatan paraları ortalığa dağıtmak filan.
Sigara için eleman ve diğeri hakkında çok bir bilgi yok şimdilik.

HIYMM'in üçüncü sezonundayım tamamı TR altyazılı, o yüzden tam olarak kıyaslamak doğru olmaz ama HIYMM'ın o kadar altında bir dizi değilmiş aslında.

7.5/10

1x23, 1x24 (sezon finali)

Tam 3 seneyi aşkın süre boyunca nihayet ilk sezonu bitirebilme başarısına erişebildim bu uzun yolculukta... Nisan ayı gelmeden ilk sezonu tamamlamak iyi oldu, Netflix ile birlikte diğer sezonlar daha hızlı ve rahat akacaktır artık...

1x23
Hastane sahnesinde Chandler ile Monica çocuk muhabbetine dair çene çalarken Monica’nın neden çocuğum yok halen triplerine karşılık, Chandler’in “ikimiz de 40 yaşına geldiğimizde halen evli değilsek yaparız” detayı HIYMM’i anımsattı. Onda da böyle muhabbetler söz konusuydu Ted ve Robin arasında.

Rose ve Carol ve Phobe’nin hastanesinde teçhizat odasında kalmaları ve son anda doğuma yetişmeleri bölümün olayıydı sanırım...

1 x 24

Rachel'in şimdiye dek Rose'in ilgisinin farkında olmaması şaşırttı. Tam fark ettiği ve adım atacağı esnada Rose bu kez de Çin'den başka bir kadınla geldi...

Bunlarınkisi aşk filan değil. Hepsi afedersiniz biraz geniş insanlar. Aşk bunlarınınki gibi değildir yani. Friends'deki ortamı nedense bizim kültüre çok uzak görüyorum. HIYMM bile kısmen daha yakındı.

İlk sezon itibariyle favorim olan bir karakter yok. En komik karakter şimdilik Rose. En sevmediğim karakter de yok ama, karakterlerin hepsine ısındım sayılır. Bazen Joel bazen Chandler ön plana çıkıyor. Kadın karakterler şimdilik muallak...

Gülme efektleri daha doğrusu izleyiciler fazla zorlama hissettiriyor. Bölümlerin çoğunda yüz kasım bile oynamadı, ya bende sorun var ya da onlar zorla kahkaha atmak için para alıyorlar...

Sezona genel puan: 7.5