Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
17 & 18.Bölüm

Bu bölümlerin hatta 8-9 bölümün müziği “Tulum”. Bölümlerde sürekli duyuyoruz ve gerçekten çok karizmatik bir müzik

Eren’in kurtarılması sürecinde Elif nihayet mafyaya resmen girmiş oldu avukat olarak ve Polat’la da ilişkisi haliyle daha bir şekil alacağa benziyor.

Aslan Akbey’in yakaladığı adamın ilaçla öldürülmesi ya da intihar etmesi Aslan’ın bütün planlarını bozdu, fakat Karahanlı konuşmayacağından çok emindi. O olayın aslı astarı nedir merak konusu...

Testere ve Çakır böylece ilk kez karşı karşıya gelmiş oldu.

8.2
------

19.Bölüm

Dostum olmaz. Hasmım yaşamaz.” (Laz Ziya)

Laz Ziya çok epik karakter çok... Adam yürüyen racon resmen. Bu bölümdeki Testere ile olan raconlaşma sahnesi muhteşemdi. Çok kaliteli bir bölümdü, bazı sahneleri tekrar tekrar izledim keyiften. Hele Polat ve Çakır’ın İplikçi Nedim’in mekanını bastığında adamları öldürme refleksleri...

Çakır ve Polat’ın simit alacak paralarının olmadığı o malum sahne de unutulmazlardan biri zaten. O dönem 300 Bin Liraymış simitler, yani 30 kuruş. Hey gidi hey... 200 TL hatta 400 TL bahşiş kaptı adam, dönemin asgari ücreti

Testere Necmi ile Tombalacı ortak işe girdi. Testere büyük balık olan Laz Ziya’yı, Tombalacı küçük balık olan Çakır’ı avlamak amacında.

Tam esnasında sehemi kuran kişinin Tombalacı olduğu ortaya çıktı Nedim sayesinde ve Laz Ziya, Çakır ve Polat üçlü ittifak kurdular... Ortam giderek ateş almaya başlıyor, ne efsane dizi be...

Hele Çakır’ın uzun saçlı küpeli “hippi”yi bir başka uzun saçlıya öldürtmesi..

8.7

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
20.Bölüm

Allahu Akbaar!! Türk dizi tarihinin en epik en destansı en Godfather en Scarface en manyak sezon finali, son sahnesi tüyler diken diken... Şöyle bir sezon finalinden sonra aylarca beklemek işkence gibi gelirdi yeni bölüme dek... RTÜK’ün tam devrede olmadığı dönemlerde böyle bir dizi gerçekten büyük bir hazine olarak kalmış. Bir daha böylesi gelmez, gelmedi de...

Efsanevi kumarhane baskını... Bu bölümün ilk kez yayınlandığı günü bile hatırlıyorum 6-7 yaşlarında olmama rağmen zira evde büyük bir şok etkisi yaratmıştı ve uzun dönem aile eş dost ortamında bu bölüm, kumarhane baskını konuşulmuştu...

Gerçekten unutulmazın ötesine bir epik sahne. Tombalacı’nın bunu yapma cesaretine çok şaşırdım. Ama şimdi bakınca Laz Ziya’nın ihmalkarlığı biraz da, konseyde Çakır’ın kılına bile zarar gelmeyecek diye gelirse senden bilirim diye rest çekmeliydi. Olam oldu artık. Bu saatten sonra Tombalacıyı çok yaşatmazlar gibi, kalemi kırıldı her türlü Karahanlı bile kurtaramaz sanmıyorum.

Aslan Akbey ile Karahanlı ilk kez karşılaştı ve bu sahne de unutulmaz bir sahneydi. Tüyler ürpertti.. Karahanlı tanıyamadı tabi kimdir diye.

Hikmet, sırtından Pislik Erdal tarafından vuruldu. İnsan silahı alır, bir kenara atar resmen gel beni vur dedi o da.

Seyfo Dayı gidip Tuncay’ın bacağına sıkarak leziz bir intikam aldı. Yalnız Tuncay ve Abidin de dizinin en büyük renklerinden, güldürüyorlar. Tuncay bu bölümde “bu gidişle tırlatacağım” dedi Abidin’e sinirle. Kaderin cilvesi işte..

Ama Pislik Erdal bir başka tabi... Ama daha da efsanesini görmemiz yakındır, lan it demeyi seven. :A

Bir de Laz Ziya ve Meral’dan birisi vuruldu ya da silah tavana sıkıldı orası da muamma. Şu bölüme bak insan her birini beklemekten kafayı yer meraktan haziranda sezon finali desek Eylül’e dek.... Acaba Polat, Çakır, Elif, Derya, Memati bunlardan biri öldü mü birden fazlası mı öldü Deli Hikmet öldü mü Tuncay ne yapacak Laz Ziya’ya ne oldu konsey bu olaya ne diyecek... İşte sezon finali böyle kafayı yedirtir meraktan. Boşuna Perşembe günleri sokaklar bomboş değilmiş....

10/10

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
17 & 18.Bölüm

Bu bölümlerin hatta 8-9 bölümün müziği “Tulum”. Bölümlerde sürekli duyuyoruz ve gerçekten çok karizmatik bir müzik

Eren’in kurtarılması sürecinde Elif nihayet mafyaya resmen girmiş oldu avukat olarak ve Polat’la da ilişkisi haliyle daha bir şekil alacağa benziyor.

Aslan Akbey’in yakaladığı adamın ilaçla öldürülmesi ya da intihar etmesi Aslan’ın bütün planlarını bozdu, fakat Karahanlı konuşmayacağından çok emindi. O olayın aslı astarı nedir merak konusu...

Testere ve Çakır böylece ilk kez karşı karşıya gelmiş oldu.

8.2
------

19.Bölüm

Dostum olmaz. Hasmım yaşamaz.” (Laz Ziya)

Laz Ziya çok epik karakter çok... Adam yürüyen racon resmen. Bu bölümdeki Testere ile olan raconlaşma sahnesi muhteşemdi. Çok kaliteli bir bölümdü, bazı sahneleri tekrar tekrar izledim keyiften. Hele Polat ve Çakır’ın İplikçi Nedim’in mekanını bastığında adamları öldürme refleksleri...

Çakır ve Polat’ın simit alacak paralarının olmadığı o malum sahne de unutulmazlardan biri zaten. O dönem 300 Bin Liraymış simitler, yani 30 kuruş. Hey gidi hey... 200 TL hatta 400 TL bahşiş kaptı adam, dönemin asgari ücreti

Testere Necmi ile Tombalacı ortak işe girdi. Testere büyük balık olan Laz Ziya’yı, Tombalacı küçük balık olan Çakır’ı avlamak amacında.

Tam esnasında sehemi kuran kişinin Tombalacı olduğu ortaya çıktı Nedim sayesinde ve Laz Ziya, Çakır ve Polat üçlü ittifak kurdular... Ortam giderek ateş almaya başlıyor, ne efsane dizi be...

Hele Çakır’ın uzun saçlı küpeli “hippi”yi bir başka uzun saçlıya öldürtmesi..

8.7
Laz Ziya buradaki raconu ile kendini izleyiciye tamamen sevdirmeye başlamış gözüküyor.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Üzerinden zaman geçtiğinde bölümleri unutmamak adına ufak ufak notlarla yorumlara devam...

21.Bölüm

Dizinin ilk hafif kabuk değiştirme kısmı bu bölümden itibaren başlıyor. Polat'ın sesi nihayet Umut Tabak ile buluştu ve saçları da kısa ve klasik kıvama geldi. Fakat ben Polat'ın hafif uzun saçlı ve o eski sesli hallerini daha sempatik buldum, bu hali daha karizmatik belki fakat daha soğuk. İlk gençlik dönemi daha iyiydi.

v2-qiBy7_400x400.jpg

Ve Abuzer Kömürcü efsanesi… Bu bölümde Türk televizyonları, dizi tarihinin en orijinal en unutulmaz karakterlerinden biri olan Abuzer Kömürcü ile tanıştı. Walter White'in dahi üstadı, efsanevi kimyager..

Ambulansla hastaneye kaldırıldıkları kısım çok iyiydi. TV'den haberlere çıkmaları vb.

Derya'nın ölümü büyük şok etkisi yarattı. Çakır'ın onu morgda ziyareti, o anki müzik…

Doğu Bey ilk defa gözüktü bu bölümde….

9.2

22.bölüm

Polat, Seyfo Dayı ve Memati'nin Tombalacı'nın 50 milyonunu kaldırma operasyonları ve sonrasında 4 adamı ibreti alem için kurbanların ailelerinin evlerinin yakınlarına asmaları, o anki müzik… Böyle bir dizi bir daha gelmez.

Polat resmen Hikmet'e ben Ali'yim diyor Hikmet konuşmadığı için Ali ile Hikmet arasındaki hatırlaraları yakındakilerine anlatarak. Hikmet nasıl çözemiyor bunun Ali olduğunu anlayamadım…

3 Cinayet de Çakır'ın üstüne yıkıldı, zaten onundu fakat Karahanlı resmen sattı strateji gereği. Savcı da çetin çıkınca işi zor gözüküyor şimdilik… Bu gidişle hapishanede böbrek taşı dökecek çıkamadığı için anlaşılan…

9.0

23.Bölüm

Pislik Erdal'ın hamile kadını kaçırıp babasına götürdüğü bölüm. Kendini Tuncay Kantarcı diye tanıtması güldürdü, Tuncay'un durumu öğrendiğinde tepkisi ne olacak şimdiden merak ediyorum. Abidin'i fırçalayıp "bu ne biçim mikrop ulan" diye veryansın edecektir. :A

Polat yine Hikmet'le derin sularda oynuyor. Bu kadar şeyi söyledikten sonra Hikmet halen anlamamışsa onun Ali olduğunu demek ki o kadar da akıllı birisi değilmiş demektir.. Hikmet ki Ali'nin ölümünün ardından derin devlet bağlantısını doğru tahmin edip Aslan Akbey'i huzursuz etmiş adam…

8.8

24.Bölüm

Çakır'ın tecavüzcü sapığa uyguladığı ceza bölümün ve hatta dizinin unutulmaz detaylarından biriydi.

Bu bölümde Polat fazlasıyla gıcıktı, Çakır'a karşı bile kaşlarını çattı. Nerede 5-6 bölüm önceki neşeli Polat nerede bu asık surat… Tabi Elif'in de etkisi var.
Bu bölüme savcı damgasını vurdu hiç şüphesiz. Kumarhane müdürü, bir diğer eleman, Polat, Seyfo, Memati ve en sonunda da Çakır'ı sorguya çekip oyun oynadı. Manyak bir savcı, herkesi birbirine düşürmeye çalıştı ve kısmen başarılı da oldu. Derya'nın hamileliği yalanını Çakır'ın bu kadar kolay inanması da şaşırttı tabi, insan bir zarf mıdır değil midir düşünürdü…

Son sahnede Polat'ın arabada Elif'e sinirlenip gaza basması ve o esnada çalan müzik de efsaneydi. En son sahnede frene bastıktan sonra öndeki kamyonun plaka yazısında "Elif'im noktalandı" yazısı, kamyon… Kaderin cilvesi…

9.0

25.Bölüm

Hüsrev Ağa'nın kör profesölerinden birinin Testere tarafından yakılmasıyla başladı bölüm. Keşke o profesörü de uzunca görseydik dizide, öyle bir dizi ki yalnızca 5-10 dakikalık karakter bile fazlasıyla derinlikli…

Ferman'ın hapishanede yediği o hayvan gibi iştahlı yemek sahnesi ve Çakır'ın sinirlenip çay bardağını kırması ve sonrasında "yanımda aç adam istemem" çıkışı, yine klasiklere giren sahnelerinden biri oldu dizinin. Çakır öyle bir efsane ki her bölümde illa ki unutulmaz sahneye imza atıyor.

Sabah gördüm mü umursamam geçerim, öğlen gördüm mü tesadüf der…

Deli Hikmet nihayet konuştu ancak Polat bu kadar ipucu vermesine rağmen Ali olduğunu anlayıp anlamadığı meçhul. Anlamadıysa bile Ali'yi tanıdığını, arkadaşı olduğunu düşünmüştür bir zahmet.

Ve son sahne, Çakır'ın hapishaneden meşhur geçici firarı…

8.8

26.bölüm

Efsane bir bölümdü. Çakır'ın firarı, Polat'la yumruk yumruğa kavga etmeleri ve meşhur hapishaneye dönüş yolu zamana karşı yarış, polislerden kaçış… böyle bir dizi bir daha gelmez.

Meşhur savcı ilk kez görüldü. İki savcı da efsane gerçi, ama hapishaneye kontrole gelen savcı bir başka…

9.2

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Üzerinden zaman geçtiğinde bölümleri unutmamak adına ufak ufak notlarla yorumlara devam...

21.Bölüm

Dizinin ilk hafif kabuk değiştirme kısmı bu bölümden itibaren başlıyor. Polat'ın sesi nihayet Umut Tabak ile buluştu ve saçları da kısa ve klasik kıvama geldi. Fakat ben Polat'ın hafif uzun saçlı ve o eski sesli hallerini daha sempatik buldum, bu hali daha karizmatik belki fakat daha soğuk. İlk gençlik dönemi daha iyiydi.

Polat karakterinin seslendirenin değişmesi bir anda olumlu almadı ancak 45. bölüm ile birlikte tam olarak bu sesin daha iyi olduğunu görebiliriz.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
27.bölüm

Godfather 2'ye selam olsun. Farkında değiliz ama bu dizi Godfather'i ve Scarface'i çok profesyonel bir şekilde kendine adapte etmiş. Godfather seven bir insanın bu diziyi sevmemesi mümkün değil zaten. Bu bölümde doğruca Godfather 2'den sahne izledik.

Kumarhane müdürünün itirafçılık yapması Çakır aleyhine ve nihayetinde Polat'ın Aslan Akbey sayesinde onun ailesinin yerini tespit edip çocuğunu mahkeme duruşma salonuna getirerek kumarhane müdürüne gözdağı vermesi ve kumarhane müdürünün itiraftan vazgeçmek zorunda kalışı… Godfather 2'de aynısını çocuğu değil fakat Sicilya'daki kardeşinin getirilmesi sonucu Micheal'a karşı itiraflardan vazgeçen karakterde görmüştük. Tıpatıp aynı sahne ve Godfather'in esinlenildiği tek bölüm bu bölüm de değil. Daha meşhur babaların…

9.0

28.Bölüm

Abuzer Kömürcü resmen paylaşılamayan adam konumuna geldi. Hüsrev bir yandan, Abidin bir yandan, Testere bir yandan… Adamın her hareketi efsane, en komedi dizisi benim diyen dizide bile böylesine komik bir karakter yoktur.

Karahanlı, Çakır'ın kalemini kırdı ve netice olarak Ferman harekete geçti. Son sahnede karşı karşıya kaldılar, bakalım bastonu işe yarayacak mı…

9.0

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
29.Bölüm

Savcı suikasti gerçekleşti fakat Polat tarafından değil Karahanlı tarafından. Ancak son sahnede Polat'ın silahlarla olduğu gibi yakalanması... Gel de bir hafta bekle dedirtir insana o dönem izlediğinde...

8.7

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
30.Bölüm
Savcı suikastı sonucu Polat ve ekibin firari olduğu meşhur bölümler... Çakır'a yapılan psikolojik işkence unutulmaz kesinlikle. Çakır'ı sorgulayan Savcı da bir başka efsane, ne racon kesti ama...

Abdulhey'in ilk kez görüldüğü bölüm... Ve son sahnedeki Polat'ın polislerden gizlenmek adına Elif'i öpüşü. Unutulmaz detaylardan...

9.2

31.Bölüm

Çakır'ın giderek soluklaşması, Polat'ın firarı taksici durumları ve son sahnedeki 2.Susurluk kazası...

8.8

32.Bölüm
Nihayet tüm suçu Tombalacı'ya atmayı başardılar ve suçlar ortadan kalkmak üzere... Son sahnede Polat hastaneye girerken, Meral'ın "Polaattt!!!" diye seslenmesi kafayı yedirtti...

8.7

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
30.Bölüm
Savcı suikastı sonucu Polat ve ekibin firari olduğu meşhur bölümler... Çakır'a yapılan psikolojik işkence unutulmaz kesinlikle. Çakır'ı sorgulayan Savcı da bir başka efsane, ne racon kesti ama...

Abdulhey'in ilk kez görüldüğü bölüm... Ve son sahnedeki Polat'ın polislerden gizlenmek adına Elif'i öpüşü. Unutulmaz detaylardan...

9.2

31.Bölüm

Çakır'ın giderek soluklaşması, Polat'ın firarı taksici durumları ve son sahnedeki 2.Susurluk kazası...

8.8

32.Bölüm
Nihayet tüm suçu Tombalacı'ya atmayı başardılar ve suçlar ortadan kalkmak üzere... Son sahnede Polat hastaneye girerken, Meral'ın "Polaattt!!!" diye seslenmesi kafayı yedirtti...

8.7
Gerçekten utandırıyorsun beni ya. :( Ciddi ciddi koskoca başrolün dublaj ile oynadığı diziyi mi izliyorsun?

• Olmamış
Reactions: Tolstoyevski

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
2003-2005 yapımı gelmiş geçmiş en kaliteli yerli dizidir nazarımda, 3.kez izleyişim bu. Fakat Godfather, Scarface gibi yapıtları da sevmek lazım tabi, bunlardan esinlenilmiş bir dizi...

Başrolün bile geri planda kaldığı bir dizi yer yer, çünkü sayısız efsane karakter var. Ön yargılısın o yüzden tartışmayalım, 5-10 bölüm izlesen ve siyasete de ilgin varsa anlardın demek istediğimi. Zaten bölüm süreleri 55-60 dakika. :A
Bırak şimdi Vadi'yi, özele gel... Elimde kitap, sizin cevabınızı bekliyorum. 🤭 @Maskeli Fedai

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
@Tolstoyevski bu diziyi Godfather ve Scarface ile denk tutarak bu iki başyapıta ayıp ediyorsun. :A
Godfather benim hayatımın filmidir, 14 kere izledim sanırım ve uzun uzun demeye gerek yok zaten. :A Scarface'i de severim o kadar olmasa da. Ama burada anlatmak istediğim, Godfather'dan esinlenmeler olması. Kim denktir dedi :eek: :A

Birçok esinlenme sahnesi var, izlememiş olduğun için anlatmam mümkün değil ama Godfather'i çok seven birisi, sırf Godfather sevgisinden dolayı Kurtlar Vadisi'ni de sever 1-97'yi yani, devamını değil. :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Godfather benim hayatımın filmidir, 14 kere izledim sanırım ve uzun uzun demeye gerek yok zaten. :A Scarface'i de severim o kadar olmasa da. Ama burada anlatmak istediğim, Godfather'dan esinlenmeler olması. Kim denktir dedi :eek: :A

Birçok esinlenme sahnesi var, izlememiş olduğun için anlatmam mümkün değil ama Godfather'i çok seven birisi, sırf Godfather sevgisinden dolayı Kurtlar Vadisi'ni de sever 1-97'yi yani, devamını değil. :A
Godfather izledim ve seviyorum ama Kurtlar Vadisi'ne 2 bölümden fazla tahammül edemedim?

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559

Biri film biri dizi, zaten denklik vs olamaz da arada konuya bakıyorum, her yorumunda Godfather ve Scarface diyorsun. Böyle olunca o ayarda, kalitede bir diziymiş gibi anlaşılıyor. Senin gibi bir Godfather fanına yakıştıramadım. :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Godfather izledim ve seviyorum ama Kurtlar Vadisi'ne 2 bölümden fazla tahammül edemedim?

İşte izlemediğin için bir şey diyemem ama izlemeden büyük ve iddialı konuşmamak gerek, ben ikisini de izledim de söylüyorum Godfather'dan esinlenmeler olduğunu, bölüm süresi 55-60 dakika zaten denemesi bedava ama yok izlemezsiniz de izlemeden yargılamamak gerekir neticede. :A