Netflix Bir Başkadır - Dizi Yorumları

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Facebook amcayı nasıl unuttum ben ya, tamamdır çok teşekkürler. :A Bu arada onun hikayesinin anlatılacağı bir yeni sezon falan, yok yok imkansız. :A @bazinga
Hikayenin merkezinde olmaz tabii de yani illa genişleteceklerdir. Mesela Sinan'ın ailesi de çok havada, orada da bir genişleme potansiyeli var. :D

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Sherlock'tan nasıl kaçar böyle bir şey. :A
Kimin öleceğini bile bildiğimiz şu dizide başımıza gelen olaya bak. :A
Hikayenin merkezinde olmaz tabii de yani illa genişleteceklerdir. Mesela Sinan'ın ailesi de çok havada, orada da bir genişleme potansiyeli var. :D
Ben dizinin tek sezonluk olduğunu düşünüyorum. İkinci sezon gelse bile Fargo'daki formül uygulanır bence, tamamen bambaşka oyuncular, karakterler ve hikayeler şeklinde. :D

• İlginç
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kimin öleceğini bile bildiğimiz şu dizide başımıza gelen olaya bak. :A

Ben dizinin tek sezonluk olduğunu düşünüyorum. İkinci sezon gelse bile Fargo'daki formül uygulanır bence, tamamen bambaşka oyuncular, karakterler ve hikayeler şeklinde. :D
Bana nedense ikinci sezon kesin olacak izlenimi vardı pek çok şey. Yanılıyor da olabilirim tabii, zaman gösterecek. :D

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bana nedense ikinci sezon kesin olacak izlenimi vardı pek çok şey. Yanılıyor da olabilirim tabii, zaman gösterecek. :D
Bana da tam tersiymiş gibi geldi. Doğru bir örnek mi tam bilemiyorum ama bazı filmler vardır, karakterin veya karakterlerin hayatlarına gireriz sonra çıkarız ama her şey tam anlamıyla sonlanmaz. Burada da o tarz bir işleniş ve amaç vardı bence. Zaten çoğu karakterin hikayesi sonlandırıldı diyebiliriz, Sinan gibi birkaç karakter bir tık yüzeysel kaldı sadece ama onların da hikayeye etkileri daha azdı zaten. :D Tabii şu an bunu hiçbirimiz kesin olarak bilemiyoruz, dediğin gibi zaman ve Berkun Oya gösterecek. :D

• Beğendim
Reactions: bazinga

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Öncelikle elinize sağlık Özgür beyciğim... ✍🏻 :A

Şimdi @Aserat malum kısımdan ötürü “😡” şundan atacak. :A
Teşekkür ederim Sherlock beyciğim. :A Siz de çok güzel yazmışsınız. :A

Kendisine gerçekleri bir kez daha hatırlattım ondan sinirlenir. :A
Kırmızı Oda kısmı için söylüyorum: Doktor Hanım >>>> Peri :A En azından onun gibi ayrımcı değil canım doktorum. :bhr:
Doktor Hanım görsün de psikiyatrist nasıl olunur öğrensin. :A Mimikleri, hastaya yaklaşımı, o soğukluğu gerçek olan. :A Defne Kayalar da harika yansıtmış. :A
Karakterlerden bahsetmedim ama Gülan Peri oradayken Gülbin'in odasını dağıtıp çıktığında çok komikti nedense. :A Kürtçe'si de baya iyiymiş, hızlı konuştu ama her şeyi anlayabildim çok şükür. :Z @Dosi Kurmanci konuşuyorlardı, sende anlarsın illa ki. :A

Bu arada Meryem Sinan'a aşık değil miydi? Evlilik teklifi Hilmi'den mi geldi acaba? (b)
Ahahah aynen o sahnede ben de güldüm saçma sapan kırdı gitti. :A Evet baya iyiydi, Twitter’da zaten Kürtçe bildiğini yazanlar var ondan bu kadar iyi konuştu galiba. :A Tülin Özen 2 cümle Kürtçe konuştu ama o kadar cringe bir sahneydi ki. :A Ezberden hızlı hızlı söylemişti. :F

Evet Hilmi’den geldi. Zaten Meryem’e daha önce de o çikolatadan hediye etmişti ya, şimdi çikolata paketinde yüzük vardı işte. :A

• Güldürdün
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Teşekkür ederim Sherlock beyciğim. :A Siz de çok güzel yazmışsınız. :A

Kendisine gerçekleri bir kez daha hatırlattım ondan sinirlenir. :A

Doktor Hanım görsün de psikiyatrist nasıl olunur öğrensin. :A Mimikleri, hastaya yaklaşımı, o soğukluğu gerçek olan. :A Defne Kayalar da harika yansıtmış. :A

Ahahah aynen o sahnede ben de güldüm saçma sapan kırdı gitti. :A Evet baya iyiydi, Twitter’da zaten Kürtçe bildiğini yazanlar var ondan bu kadar iyi konuştu galiba. :A Tülin Özen 2 cümle Kürtçe konuştu ama o kadar cringe bir sahneydi ki. :A Ezberden hızlı hızlı söylemişti. :F

Evet Hilmi’den geldi. Zaten Meryem’e daha önce de o çikolatadan hediye etmişti ya, şimdi çikolata paketinde yüzük vardı işte. :A
İşte Meryem Sinan'a aşık diye gösterdiler önce. Meryem kime aşık anlamadım hala. :A

Tülin Özen dersine iyi çalışmamış maalesef, heyecandan her şeyi karıştırınca hiçbir şey anlamadım zaten ondan. :A

offensive

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
2,999
Puanı
310
Bitirdim, muhteşemdi... Herkesin emeğine sağlık, ah Berkun Oya...

• Beğendim
Reactions: mesmeso

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
İlk bölüme start verdim.

Direk ilk sahnede o kamera açışı hoşuma gitti. Öykü Karayel'in performansı çok iyiydi. Güzel sahneler izleyeceğiz gibi. Tek eleştireceğim kısım az sahneyi fazla uzun bir süreye yaymaları ama fazla sırıtmıyor. Umarım diğer bölümler daha az bakışma, daha fazla diyalog olur. Dizinin konusunu hiç okumadım. Henüz ilk bölümden sonra neleri izleyeceğimiz hakkında da fazla bir fikrim yok. Dizinin genel havası güzel.
Meryem ile psikolog sahnesi güzeldi. Meryem'in lafı değiştirmeleri, Hoca detayı güzeldi ve psikologun sonra kendi psikologuna gidip başörtülüleri sevmediğini anlatması ve sonrasında psikologunun kız kardeşinin başörtülü olduğunu öğrenme kısımlarını baya beğendim. Peri, içinde bulunduğu düşüncelerden rahatsız, bunun bilincinde ama yinede o fikirde olmayı benimsiyor. Bence o Meryem'e, Meryem'de ona iyi gelecek. Son kısımda sürprizdi.
Ferdi Özbeğen'in klibinin belirmesi şaşırtıcı oldu. Pek anlamlandıramadım.

Normalde tüm sezonu izledikten sonra dizilere genel puanlama yapıyorum ama burada ilkkez puan vereyim.
7.2/10

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
İlk bölümden itibaren anladım ki kesinlikle öyle çok beğenip bayılacağım bir dizi olmayacak ama çerezlik olacak gibi :A Konusu beni pek açmadı ama sonraki bölümde hikayeler daha da tuhaflaşırsa bilemem.

6.1 veriyorum ilk bölüme :A

• Beğendim
Reactions: Dosi and mesmeso

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
2. bölüm
Galiba yavaş yavaş dizinin anlatmak istediği olayı anlıyorum.
din dil ve kültür farklılıklarını işleyen bir dizi. Türkiye'yi bir nevi tanıtma amaçlı bir dizi olarak düşünüyorum. İlk bölümde az birşey Kürtçe vardı, bu bölümde çok kısa lezbiyenlik bahsi geçti. Netflix dizisi olduğunuda göz önünde bulundursak bu durum ile ilgili birşeyler işlenir gibi.
Sinan tam bir pislikmiş. Kadınlara düşkün, ilk bölümde Meryem bunu açıklamıştı, 2 kere aynı kişi ile kalınca tek bir sevgilisi olduğunu düşünmüştüm ama Melisa'ya da yaptığı teklifte kadınlara düşkün biri olduğu belli oldu. Meryem ilede kafayı bozacak, bu belli oldu. Meryem'de Sinan'ın nasıl biri olduğunu bilmesine rağmen ona karşı birşeyler hissediyor. Fatih Artman çok yakışmış diziye. Hoca ona da çiçek hikayesini anlattı tıpkı Meryem'e anlattığı gibi.
Meryem'in yengeside yüksek ihtimalle şuan yaşamayan biri tarafından tecavüze uğramış.
Dizide dizilerin süresi, geç vakitte bitmesi ve Total denilince düşünülen fikirlere güzel gönderme oldu.
Derya Kardaş'ı bu bölümde görmediğim için üzüldüm. Umarım bazı oyuncular tek sahnede veya çok az sahnede olacak oyuncular değildir. İlk bölüme göre daha iyi ama henüz tam olarak tatmin olmadım.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Günler sonra diyebilirim ki dizide en nefret ettiğim, gıcık kaptığım karakter şu oldu:

images

Sebebi ise, kendisine öz eleştiri yapan Peri’nin arkasından seviyesizce konuşması, kafasına çuval takmaktan filan bahsetmesi. Halbuki asıl çuvalı kendi takıyor farkında değil. Sinan’ın arkasından konuşması ise mide bulandırdı. İlk başta komik bir sahne gibi geldi ama aslında çok ahlaksızca bir hareket.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
3. Bölüm

Dizide herkesin birbiri ile olan bağlantısı biraz fazla tesadüf gelmeye başladı :A

Hayrunisa hocanın kızı çıktı ve bu kız önceki bölüm ilk sahnede başı açık ve arkadaşı ile gece kulübündeydi. Baskı altında olan kişilerin daha cok yasaklanan olaylara meyilli olduğunu bir nevi göz önüne koyuyorlar. Galiba dizide ülkemizde yaygın olan tüm olaylara ufaktan deyinecekler. Bu hocanın kızında daha başka olaylar izleyeceğiz gibi.

Melisa'nın Peri ile olan sahnesini beğendim. Fikirlerini, edindiği izlenimi hiç çekinmeden söyledi.
Bakalım Gülbin, Melisa'yı görmesine rağmen Sinan ile buluşmaya devam edecek mi. Kız kardeşini hâlâ bekliyorum :S

durgun ama sıkmayan bir bölüm oldu. Bu bölüm sonrası yine şarkı bekledim ama bu kez olmadı :A

Son düzenleme: