Hangi dizileri özlediniz/ilginizi çekti?

• Kullanılan toplam oy
    25

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
movies.jpg

'Jeneriklerle Geçmişe Yolculuk' etkinliğinin 2. Sezon 3. bölümü ile sizlerleyiz. İleriki zamanlarda başlayacak olan 'En Özlenilen Dizi 2010-2015' etkinliği için bir nevi ön hazırlık olarak düşünebiliriz. Tüm tanıtacağımız diziler o etkinlikte yarışmayacak, çünkü belirli yıllardaki dizileri seçeceğiz ve bunu zamanla birlikte kararlaştırırız.

Ankette beğendiğiniz veya ilginizi en fazla çekmiş olan dizilere oy verebilirsiniz.

İşte karşınızda iz bırakmış ve özlenilen 10 dizi:

Geniş Aile
Ekran ömrü önce Kanal D de başlayan ardından Star TV'de devam eden sevilen komedi dizisidir.Ufuk Özkan, Fırat Tanış, Rasim Öztekin, Mine Teber, Bihter Dinçel, İlker Ayrık gibi ünlü oyuncular yer almıştır. Dizi 108. bölümde ekrana veda etmiştir.

Leyla ile Mecnun
TRT 1 ekranlarında 2011 yılında yayın hayatına başlayan dizi kısa zamanda büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Dizide Ali Atay, Cengiz Bozkurt, Serkan Keskin, Osman Sonant, Ahmet Mümtaz Taylan, Ezgi Asaroğlu, Melis Birkan, Zeynep Çamcı gibi başarılı oyuncular yer aldı.

Küçük Sırlar
2010 yılında Kanal D ekranlarında yayın hayatına başlayan dizi, Star TV ekranlarında 2011 yılında veda etmiştir. Kadrosunda Sinem Kobal, Merve Boluğur, İpek Karapınar, Gonca Vuslateri, Burak Özçivit, Birkan Sokullu, Kadir Doğulu, Furkan Palalı gibi başarılı isimler yer aldı.

Fatmagül'ün Suçu Ne?
Kanal D ekranlarında yayınlanan dizi 80 bölüm sürmüştür. Beren Saat, Engin Akyürek, Buğra Gülsoy, Sumru Yavrucuk, Musa Uzunlar gibi ünlü isimler yer almıştır.

Muhteşem Yüzyıl
2011 yılında yayın hayatına giren dizi Türkiye'nin yanı sıra, yurt dışında da çok büyük bir ilgiyle izlendi. Kadrosunda Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Nebahat Çehre, Okan Yalabık, Filiz Ahmet, Sema Ergeç, Pelin Karahan, Mehmet Günsur gibi birbirinden ünlü isimler yer aldı. 139 bölümden oluşan dizi yayın hayatına 2014 senesinde son verdi.

Kavak Yelleri
Kanal D ekranlarında 2007 yılında bir yaz dizisi olarak başlayan Kavak Yelleri dizisi büyük bir ilgiyle izlenip, 2011 yılında 170. bölüm ile ekran yolculuğuna noktayı koydu. Dizide, Pelin Karahan, Aslı Enver, Dağhan Külegeç, İbrahim Kendirici, Ceren Moray, Sarp Apak gibi başarılı oyuncular rol aldı.

Uçurum
ATV ekranlarında 2012 senesinde başlayan dizide, Selçuk Yöntem, Mehmet Ali Nuroğlu, Lavigna Longhi, Denise Capezze, Erdal Yıldız, Funda Eryiğit, Enis Arıkan, Birkan Sokullu gibi başarılı isimler yer aldı.

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
Star TV ekranlarında yayınlanan dizi 105 bölüm sürmüştür. Erdal Beşikçioğlu, Nejat İşler, Canan Ergüder, Seda Bakan gibi ünlü isimler yer almıştır.

Galip Derviş
Kanal D ekranlarında yayınlanan dizide Engin Günaydın, Algı Eke, Ersin Korkut gibi başarılı oyuncular yer almıştır.

Yalan Dünya
Kanal D ekranlarında yayınlandı ve Gülse Birsel, Beyazıt Öztürk, Füsun Demirel, Altan Erkekli, Rutkay Aziz, Hasibe Eren, Olgun Şimşek gibi isimler yer aldı.

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
2 dizi hariç 8 tanesini oyladım :A

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Geniş Aile
Leyla İle Mecnun
Küçük Sırlar
Muhteşem Yüzyıl
Kavak Yelleri
Yalan Dünya
Hepsine jeneriğinden dolayı oy verdim. Yani dizi olarak vermedim diyeceğim de dizi olarak da bunlara verirdim zaten. :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Gerekli24 and Dosi

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Özlemden ziyade jenerikler güzel diye verdim ama son ikisini özledim tabii. :( Eline sağlık. :Z @Dosi

Geniş Aile
Küçük Sırlar
Muhteşem Yüzyıl
Kavak Yelleri
Galip Derviş
Yalan Dünya

• Harika
  • Beğendim
Reactions: Gerekli24 and Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Geniş Aile
Leyla İle Mecnun
Küçük Sırlar
Muhteşem Yüzyıl
Kavak Yelleri
Yalan Dünya
Hepsine jeneriğinden dolayı oy verdim. Yani dizi olarak vermedim diyeceğim de dizi olarak da bunlara verirdim zaten. :A
Dizi olarak Ocak 2021'de oylayacağız. En Özlenileni seçeceğiz :Z

• Beğendim
Reactions: slhttnmtl

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Özlemden ziyade jenerikler güzel diye verdim ama son ikisini özledim tabii. :( Eline sağlık. :Z @Dosi

Geniş Aile
Küçük Sırlar
Muhteşem Yüzyıl
Kavak Yelleri
Galip Derviş
Yalan Dünya
Dün baktım da bir sürü iyi iş var. Ocak ayında zorlanacağız oylama yaparken :A daha Ezel var Aşk-ı Memnu var. Poyraz Karayel o galiba yıla takılır, daha detaylı bakmadım.
Bu grup baya iyi diziler yer aldı.
Bu etkinliğide ayda 1 yayınlamaya başladım :F sıra gelmiyor. Ocak ayına kadar anca tanıtırım tüm dizileri :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Dün baktım da bir sürü iyi iş var. Ocak ayında zorlanacağız oylama yaparken :A daha Ezel var Aşk-ı Memnu var. Poyraz Karayel o galiba yıla takılır, daha detaylı bakmadım.
Bu grup baya iyi diziler yer aldı.
Bu etkinliğinde ayda 1 yayınlamaya başladım :F sıra gelmiyor. Ocak ayına kadar anca tanıtırım tüm dizileri :A
Aklıma geldi Canım Ailem ve Aramızda Kalsın'ın jenerikleri de harika onları da tanıtmayı unutma. :A

Poyraz Karayel 2017'de bitmişti sayılmıyor maalesef. :(

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Aklıma geldi Canım Ailem ve Aramızda Kalsın'ın jenerikleri de harika onları da tanıtmayı unutma. :A

Poyraz Karayel 2017'de bitmişti sayılmıyor maalesef. :(
Unutmazsam 4. Bölümde yer veririm Ağustos sonu veya Eylül'de sıra gelir onlara :A

Poyraz'ı da daha forumdaysak 3. Sezonda 2022'de yarıştırırız :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat