🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,369
Puanı
1,060
İstanbul diyen de var Bursa diyen de var teyit edilmeden bu tarz dedikodulara inanmamak lazım.
Dedikodu değil ya.
Google'ın bizzet kendi haritası.

• Beğendim
Reactions: cookies

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,091
Puanı
1,061
Dedikodu değil ya.
Dikkat ettiysen tam ortadaki Türkiye yazısının üstünde logo var yani sadece ülkemizde olduğunu gösteriyor hangi şehirde olduğunu değil. Zaten Sağlık Bakanı'nın açıklamadığı bir şeyi Google'ın öğrenmesi imkansız.

• Beğendim
Reactions: Forumdash

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
Bakanlar harika iş çıkarıyor, hükümet çok iyi önlemler alıyor. Sonuna kadar destekliyorum ve bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum. Özellikle Fahrettin Koca'nın en baştan beri sürekli ekran karşısında olması, önlemleri alması, tehdidi gören isimlerden olması da ayrı takdir hak ediyor. :X

• Beğendim
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Dedikodu değil ya.
Şehir yok ki :X Ama güzel kaynak 👍
1584118003761.png
👍

• Beğendim
Reactions: Aserat

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,454
Puanı
1,060
Öncelikle virüs değilde bu dedikodu alıp götürecek bizleri...
Bu sayı 5 de kalmayacak bunu herkes biliyor..

Ama çok hızlı peşi peşine önlemler alınması çok iyi.Hükümeti ilk kez bir konuda takdir ediyorum.(neticede onlarda insan) Çok hızlı ve doğru kararlar alınıyor.

KURALLARA UYUN...ÇEVRENİZDEKİ ÖKÜZLERİ UYARIN....
HİJYENİZE ÖNEM VERİN.Talimatlara uyun... Her yazılana çizilene inanmayın.

Ortayaş üstü yakınlarınızın evde kalmları konusunda tembihleyin; 14 kural olayını iyi ezberleyin.
İşi dalgaya almayın..geyiği bile çok irite..

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
SON DAKİKA!

Az önce teyit ettirdiğim habere göre bazı Türk dizilerinin de çekimleri tedbir amaçlı durdurulmuş.

• Beğendim
Reactions: cookies

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
İstanbul’da metro, metrobüs ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarının kullanımındaki düşüş dün itibariyle yüzde 17’ye ulaşmış!

• Beğendim
Reactions: bazinga

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,454
Puanı
1,060
Peki ben vatandaş olarak bugün neler yaptım:
Sabah erken kalktım;
Tüm pencerelerimi açtım;
Evimi çamaşır suyu ile dipbucak sildim.
Kapı kolları ve ışık tuşlarını sildim.
Lavobalarımı ovdum;tüm musluklar dahil.
Tuvaletimi yıkadım.

Tüm havlularımı değişridim;yüksek ısıda yıkatacağom şimdi.
Birazdan güzel bir duş alacağım.

Markete gittim rafları gezdim...herşey fazlasıyla yerindeydi.Sadece marketler hijyen ve temizlik ürünlerini kasalara yaklaştırmış.
Ama öyle abartılan raf boşalmaları,ürün kalmaması falannn...Komikçe geliyor.

Konuştum marketlerde evet dediler;kolanya ve hijyen ürünü satışları yükseldi ama abartıyı seviyoruz ve çok abartılıyor diye yorumlarda aldım.

Sonuç: Her yazılana;her çizilene inanmayın,sizden istenen küçük ama önemli kurallara uyun..
Hayatınıza biraz ara vereceksiniz. (Bazı arkadaşlar resmek karamsarlık içinde;neredeyse kendini mağaraya tıkıyacak modda)

Siz size düşeni yapın,kulağınızı dedikoduya kapayın.

Gerisi Allahdan . Ama tedbir ,tedbir VE TEDBİR.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,091
Puanı
1,061
2 ayrı konu çok saçma bence ne ara hemen hak verdin. Her forumda tek bir konu var. Yine bizim forum farklıkığını gösterdi. :)
Ligler seyircisiz ise o halde Bein Sport şifresiz olmalı bu OHAL durumunda. Şimdi insanlar yine kalabalık gruplar halinde toplanıp izleyecekler kafelerde, kahvelerde, AVM’lerde. Bu durumda değişen ne olacak? Almanya liginde maçlar şifresiz gösterilecekmiş birkaç haftalığına. Bein de bunu yapsa batmazdı bence.
Yabanci dizi ve yerli dizi haberleri gibi düşünün. Ben açıkçası Türkiye'ye ait bir başlığı savunuyorum ve yıllardir Tr ile ilgili gündemi o büyük olayları hep forumdan takip ettim.
Diğer konuda tek tek Tr hakkında ne var bakmak istemiyorum acıkçası ve benimle aynı fikirde çok kişi vardır bence. Diğeri dünya gündemi olduğu için çok mesaj yazıliyor ama burada daha kolay takip edilmesi 😊
Saçmalık. Ama neyse. :D
Din İşleri Yüksek Kurulu 'Cuma Namazı' ile ilgili açıklama yaptı:
  • Koronavirüs görülen ülkelerde yüksek risk grubundaki Müslümanlar, cuma namazı yerine evlerinde öğle namazı kılabilir.
  • Kamu sağlığını korumakla yetkili otoritelerce karar alınması halinde karantina bölgesindekilere cuma namazı farz değildir
Şehir yok ki :X Ama güzel kaynak 👍
Ekli dosyayı görüntüle 76307👍
Aserat demeden önce fark etmedim. Direkt Türkiye'nin bulunduğu alana baktığım için diğer ülkelerdeki farkı göremedim :A
Daha da düşer inşallah. Bulaşma tehlikesi en yüksek yerlerden toplu taşıma araçları. :(
SON DAKİKA!

AVM'ler artık 12.00 - 20.00 arası açık olacak, çocuk oyun alanları kapatılacak!
Peki ben vatandaş olarak bugün neler yaptım:
Sabah erken kalktım;
Tüm pencerelerimi açtım;
Evimi çamaşır suyu ile dipbucak sildim.
Kapı kolları ve ışık tuşlarını sildim.
Lavobalarımı ovdum;tüm musluklar dahil.
Tuvaletimi yıkadım.

Tüm havlularımı değişridim;yüksek ısıda yıkatacağom şimdi.
Birazdan güzel bir duş alacağım.

Markete gittim rafları gezdim...herşey fazlasıyla yerindeydi.Sadece marketler hijyen ve temizlik ürünlerini kasalara yaklaştırmış.
Ama öyle abartılan raf boşalmaları,ürün kalmaması falannn...Komikçe geliyor.

Konuştum marketlerde evet dediler;kolanya ve hijyen ürünü satışları yükseldi ama abartıyı seviyoruz ve çok abartılıyor diye yorumlarda aldım.

Sonuç: Her yazılana;her çizilene inanmayın,sizden istenen küçük ama önemli kurallara uyun..
Hayatınıza biraz ara vereceksiniz. (Bazı arkadaşlar resmek karamsarlık içinde;neredeyse kendini mağaraya tıkıyacak modda)

Siz size düşeni yapın,kulağınızı dedikoduya kapayın.

Gerisi Allahdan . Ama tedbir ,tedbir VE TEDBİR.
Futbolu yok ettiniz eğitimi yok ettiniz peki bu insanlar evden çıkmaması için yapacaklarınız neler? kolonyayı zamlamak mı yoksa maskeyinin adetini 200₺ yapmak mı :F
Az önce yer aldığım bir gruba şöyle bir mesaj geldi herkes dikkat etsin lütfen.

Screenshot_20200314_202641.jpg