🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,952
Puanı
1,061
Yabanci dizi ve yerli dizi haberleri gibi düşünün. Ben açıkçası Türkiye'ye ait bir başlığı savunuyorum ve yıllardir Tr ile ilgili gündemi o büyük olayları hep forumdan takip ettim.
Diğer konuda tek tek Tr hakkında ne var bakmak iste.iyorum acıkçası ve benimle aynı fikirde çok kişi vardır bence. Diğeri dünya gündemi olduğu için çok mesaj yazıliyor ama burada daha kolay takip edilmesi 😊
Bu konuya Türk bayrağı diğerine de dünya logosu koydum gayet ayırt edilebilir şu durumda. :D

• Beğendim
Reactions: Angelica and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,942
Puanı
1,060
Bu konuya Türk bayrağı diğerine de dünya logosu koydum gayet ayırt edilebilir şu durumda. :D
Çok iyi düşünmüşsün. Bu kez karıştırmazlar herhalde 😊 Ben diğer konuda buraya paylaşım yapılmasini istediğimi belirtince sağolsun @Emre Ozansoy buradan devam etti ve bu konuyla alakali tartışma başlangıci olunca sebep olduğum için kendimi kötü hisettim açıkçası.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,103
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Çok iyi düşünmüşsün. Bu kez karıştırmazlar herhalde 😊 Ben diğer konuda buraya paylaşım yapılmasini istediğimi belirtince sağolsun @Emre Ozansoy buradan devam etti ve bu konuyla alakali tartışma başlangıci olunca sebep olduğum için kendimi kötü hisettim açıkçası.

Diğer konu ana sayfada gözüktüğü için oraya girdim, oradan paylaştım. Ben de buraya yazdım, ilk başta yapmam gerektiği gibi. :)

• Harika
Reactions: Dosi

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Kusura bakmayın ama 40 küsür sayfa içinden Türkiye'deki gelişmeleri ayırt etmek iki konu olmasından daha zor. Eğer karışırsa konular arası taşıma yapılır zor bir şey değil. Yani iki saniye başlık okunabilir diye düşünüyorum. :)
Saçmalık. Ama neyse. :D

• Beğendim
Reactions: Harunnn60

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Yabanci dizi ve yerli dizi haberleri gibi düşünün. Ben açıkçası Türkiye'ye ait bir başlığı savunuyorum ve yıllardir Tr ile ilgili gündemi o büyük olayları hep forumdan takip ettim.
Diğer konuda tek tek Tr hakkında ne var bakmak istemiyorum acıkçası ve benimle aynı fikirde çok kişi vardır bence. Diğeri dünya gündemi olduğu için çok mesaj yazıliyor ama burada daha kolay takip edilmesi 😊
İlk cümle *** benzetme olmuş. :A

• Güldürdün

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,187
Puanı
1,060
Okullar tatil oldu önce uzaktan eğitim olacak dendi şimdi olmayacak diyorlar anlamaıdm hangisi doğru

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,103
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamaları;

• Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin sağlığı için ülke genelindeki okullarımızın 16 Mart'tan 2 hafta süreyle 30 Mart'a kadar tatil edilmesi kararlaştırılmıştır.

• Öğrencilerimizden 1 haftayı dinlenerek geçirmelerini tavsiye ediyoruz.

• 23 Mart'tan sonra uzaktan eğitim başlayacak. 23 Mart'tan itibaren ders ortamını eve taşıyacağız. Tüm altyapı hazırlıklarımız tamamlandı.

• Eğitim Bilişim Ağı kullanımında bütün operatörlerden ücretsiz 3 GB internet erişimi sağlanacaktır.

• Uzaktan eğitim içeriklerimiz hazırlanmış ve uzun süredir devam eden çalışmalarımız son haline getirilmiştir. Öğrenciler isterlerse televizyonlardan isterlerse internetten uzaktan eğitime ulaşabilir.

• Eğitim Bilişim Ağının tümüyle yenilenen yüzüyle bu süreçte de önemli bir rol üstlenerek ders ortamını evlere taşıyacak. Bu konuda öğrencilerimizin eğitiminin uzaktan eğitimle sürmesini sağlayacak.

• Ders ortamını evlere taşıyacağız. Tüm okullarımızda eğitim bilişim ağı ve TRT'den de bunlar yayınlanacak.

• Normal eğitim temposundan isterlerse bilgisayardan isterlerse TRT'den devam edebilirler.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,301
Puanı
1,060
Bu kadar korkmayın bu virüsten ya. Herkes kendi şahsi temizliğini yapsa yeter de artar bence. Alışveriş çılgınlığı filan saçma geliyor bana. Medyanın çok abarttığını düşünüyorum.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,281
Puanı
1,060
*81 il valiliğine genelgeye göre, yerel yönetimlerin sorumluluk alanındaki tüm toplu taşıma araçları, durakları ve istasyonlarının Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından belirlenen şekilde, sık periyotlarla temizlenecek ve dezenfekte edilecek.

*Halkın toplu olarak bulunduğu alanlar (cadde, sokak, meydan, bulvar, pazar yeri) Bilim Kurulu tarafından belirlenen şekilde, sık periyotlarla temizlenecek ve dezenfekte edilecek.

*İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerler ve binalarda (hizmet binaları, metro ve otobüs durakları) ile toplu taşıma araçlarında halkın kolayca erişebileceği şekilde dezenfektanlar yerleştirilecek.

*Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde hastalığın yayılmasına karşı denetimler sıklaştırılacak ve gerekli görülmesi halinde ilave tedbirler alınacak.

*Hizmet binaları ve müştemilatının Bilim Kurulu tarafından belirlenen şekilde yüzey temizliği, havalandırılması ve dezenfeksiyonu sağlanacak. Diğer kamu, kurum ve kuruluşlarıyla ibadethane ve okullardan gelen talepler karşılanacak.

Gerçekten hükümet çok hızlı ve doğru kararlar alıyor.
Tebrik edeceğim aklıma gelmezdi ama süreci çok iyi yönetiyorlar;inşallah ülkemiz kayıpsız bir şekilde kısa sürede bu süreçten çıkacaktır.

Vatandaş olarak bilinçli olmalıyız...küçük ,basit ama çok önemli bilgilendirmelere uymamız bize çok şey kazandıracaktır.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Hani eğitim sistemimiz kötüydü???

Ulan 1 gün öncesinde corono morono yoktu bi gün sonrasında adamlar uzaktan eğitim verebilecek durama geldi :F Gerçekten şaşiriyorum yaa ülkeye :F

• Güldürdün