Star Babil - Dizi Yorumları

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1579372912875.png
Star TV'nin merakla beklenen yeni dizisi 'Babil' yayın hayatına başladı!

Yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Uluç Bayraktar'ın oturduğu, senaryosunu ise Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel'in kaleme aldığı dizinin kadrosunda Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu ve Mesut Akusta yer alıyor.

'Babil' yeni bölümleriyle her cuma 20.00'de Star TV'de!

Dizi ile ilgili yorumlarınızı ve paylaşımlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz. İyi seyirler...

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Her anlamda çok iyi bir ilk bölümdü. Demek ki 150-160 dakikaya bir sürü şey doldurup 3-4 reyting almak yerine nispeten daha kısa bölümle 7-8 almak da mümkünmüş. Kendi siteme yorum yazdığım için uzun uzun tekrar etmeyeceğim ama dizi biter bitmez 'bu tutar' demiştim. Bunu kolay kolay yapmam ama en son UTC için söylemiştim ve sonuç ortada. 2019'un dizisi nasıl Mucize Doktor'sa bu yılın dizisi de Babil olacak diyorum. :Z

https://theamazingworldofaserat.wordpress.com/2020/01/18/ilk-bakis-babil-para-en-buyuk-sinavdir/

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,827
Puanı
1,060
Bir buçuk saatlik kısmını izledim çok beğendim oyunculuklar muhteşem şu bir buçuk saat nasıl geçti
anlamadım valla hareketli ve heyecanlıydı bakalım sonu nasılmış :D @Bully sen izleyebildinmi Babili :D

• Beğendim
Reactions: Bully

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Sinema filmi tadında bir ilk bölümdü. Yılın dizisi olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Senaryo güzel, replikler harika, kadro zaten Şampiyonlar Ligi. Oyunculuklar ateş ediyor ama Halit Ergenç başka bir olay cidden. İkinci bölümü merakla bekliyoruz. :D

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,584
Puanı
1,060
Çok beğendim diziyi, oyunculuklar olsun, konu, mekanlar falan on numara, büyük ses getirecektir bu dizi.

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,484
Puanı
1,060
Dizi beklediğimden daha iyidi. Kadro zaten efsane. 2. bölümü merakla bekliyorum.

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Tek kelimeyle çok iyi bir iş çıkarılmış, dizi çok hızlı aktı. Çok da güzel reytingler ve yorumlar aldı. Ekibin yolu açık olsun.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1.Bölüm

Diziyi izlerken defalarca allah aşk dizilerinin belasını versin diye içimden geçirdim. Aşk - entrika dizilerinden o kadar tiksinmişiz ki bu kurguda dizi ilaç gibi geldi. Senaryosunda buram buram Breaking Bad ve Ozark izleri var, bu yüzden ister istemez diğer yerli dizilerin önüne geçen bir kaliteye sahip. Ancak internet dizisi olup 50-60 dakika olarak efsane olabilecekken ne yazık ki tv dizisi olarak hem sansüre maruz kalacak hem de 2 saatlik süresinden dolayı kalitesi tam olarak yansımayacak.

İlk bölüm eğer 1 saat olsaydı, gereksiz sahnelere yer verilmeden çok güzel bir bölüme imza atılırdı. Ama bu haliyle öyle değil. Senaryodaki ufak tefek klişeleri de artık görmezden gelmek gerek TV dizisi olduğu için. Yine de zenginlerin ve politikacıların hoşuna gitmeyecek bir dizi olması nedeniyle hoşuma gitti. İlk bölüm için şans verilebilir ama ilerleyen bölümlerde diziyi bırakma noktasına da gelinebilir hikayeye sansür gelebileceği için. :D @MEnes @Sherlock @bazinga @Dosi

7.7

By_Xaxman

Banlı
Reaksiyon puanı
8
Puanı
4
Medya ve Diziler üzerinden baskı ve sansür kalksa aslında daha neler görürüz de...:bhr: İşte! :(

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,584
Puanı
1,060
Tekrarlar muhteşem gidiyor bomba gibi geliyoruz. :Z @Yiğitt @Forumdash @xemrexxx @Çiğdem

Cumartesi 20.00:
20BABIL (TKR)STAR TV2.094.79
10BABIL (TKR)STAR TV2.636.52
13BABIL (TKR)STAR TV2.415.73

Pazar 15.45:
34BABIL (TKR)STAR TV1.635.32
21BABIL (TKR)STAR TV1.847.42
21BABIL (TKR)STAR TV2.047.75

Pazartesi 00.15:
43BABIL (TKR-GECE)STAR TV1.649.33
18BABIL (TKR-GECE)STAR TV2.5216.78
Total'de 8 AB'de 12 bekliyorum. :Z

• Harika
Reactions: Aserat

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Her anlamda çok iyi bir ilk bölümdü. Demek ki 150-160 dakikaya bir sürü şey doldurup 3-4 reyting almak yerine nispeten daha kısa bölümle 7-8 almak da mümkünmüş. Kendi siteme yorum yazdığım için uzun uzun tekrar etmeyeceğim ama dizi biter bitmez 'bu tutar' demiştim. Bunu kolay kolay yapmam ama en son UTC için söylemiştim ve sonuç ortada. 2019'un dizisi nasıl Mucize Doktor'sa bu yılın dizisi de Babil olacak diyorum. :Z

https://theamazingworldofaserat.wordpress.com/2020/01/18/ilk-bakis-babil-para-en-buyuk-sinavdir/
Dizinin süresi kısa değildi ki. 2 saat 20 dakika bizim ülkemiz için normal gözüken bir dizi süresi, kısa değil...

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Dizinin süresi kısa değildi ki. 2 saat 20 dakika bizim ülkemiz için normal gözüken bir dizi süresi, kısa değil...
2 saat 8 dakika. Evet farkındayım ama 160-170 dakikaya kadar uzattıkları için bu kadarına bile şükretmek zorunda kalıyoruz. :A
1.Bölüm

Diziyi izlerken defalarca allah aşk dizilerinin belasını versin diye içimden geçirdim. Aşk - entrika dizilerinden o kadar tiksinmişiz ki bu kurguda dizi ilaç gibi geldi. Senaryosunda buram buram Breaking Bad ve Ozark izleri var, bu yüzden ister istemez diğer yerli dizilerin önüne geçen bir kaliteye sahip. Ancak internet dizisi olup 50-60 dakika olarak efsane olabilecekken ne yazık ki tv dizisi olarak hem sansüre maruz kalacak hem de 2 saatlik süresinden dolayı kalitesi tam olarak yansımayacak.

İlk bölüm eğer 1 saat olsaydı, gereksiz sahnelere yer verilmeden çok güzel bir bölüme imza atılırdı. Ama bu haliyle öyle değil. Senaryodaki ufak tefek klişeleri de artık görmezden gelmek gerek TV dizisi olduğu için. Yine de zenginlerin ve politikacıların hoşuna gitmeyecek bir dizi olması nedeniyle hoşuma gitti. İlk bölüm için şans verilebilir ama ilerleyen bölümlerde diziyi bırakma noktasına da gelinebilir hikayeye sansür gelebileceği için. :D @MEnes @Sherlock @bazinga @Dosi

7.7
Sen bile Türk dizileriyle alakan olmamasına rağmen izlediysen 15 reyting gelir bu hafta. :eek: :Z

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
1.Bölüm

7.7
Senaryo için dediklerine katılıyorum, Ozark'ın üzerine Breaking Bad tohumları serpiştirilmiş tam olarak. Hatta ilk bölümün son sahnesi ile Ozark'ın ilk bölümünün son sahnesi neredeyse aynı. Bence net bir şekilde iki diziden de esinlenme var. Yanlış anlaşılmasın, olumsuz anlamda söylemiyorum bunu. Bunun olması, esinlenilirken bol bol aşka meşke girilmemesi güzel bir şey. Tabii bazı klişeler vardı yine ama o kadar olur.

Dizinin ilk bölümü dijitale çekilmiş iki bölümün birleşimi muhtemelen, kurguda bunu hissettiriyorlardı zaten ilk bölümde. Bazı geçişlerden anlaşılıyor bu durum, tabii muhtemelen dijitale çok daha cesurca çekilmiş sahneler de vardır ama TV'ye uygun bir kurguyla hazırlarlarken ilk bölümü atılmıştır onlar. Halit Ergenç'i, Ozan Güven'i küfür ederken sansürsüz izlemek vardı ama olmadı işte. :A Keşke Bein'le anlaşmazlık yaşamasalardı.

Yakın dönemde Çukur'da benzer bir mevzu olmuştu, haberlere falan çıkmıştı hatta. Bir tane polis karakteri vardı ve biraz aykırıydı sisteme. Eleştiriler gelince direkt karakter değiştirilmişti. Umarım burada da benzer işlere girilmez. Özellikle ilk bölümde bol bol gönderme de vardı, bir anda değişirse dizi hoş olmaz.

Dediğin gibi ilerde dizinin tadı muhtemelen kaçacak, Uluç Bayraktar'ın (Ezel'in de yönetmeni) önceki iki dizisi olan İçerde ve Çarpışma da çok iyi başlamıştı ama sonradan bozmuşlardı. Kolay değil TV'ye haftada iki saat dizi yazmak ve çekmek. Senaryonun ister istemez tadı kaçıyor. Ama eğer yine tek sezonluksa İçerde ve Çarpışma gibi en azından aşırı derecede bozmadan kaliteli bir şekilde noktalayabilirler hikayeyi ve umarım öyle olur. Dijitalde olsa konusu itibariyle ağır ağır ve oldukça kaliteli işlenebilirdi dizi ama maalesef TV'ye geçmek durumunda kaldı. Dijitale çektikleri bölümlerin ayarında TV'ye diziyi çekmeleri de çok zor. Dediğin gibi dizi gayet olumlu ve iyi başladı, umarım da böyle devam etsin...

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
2 saat 8 dakika. Evet farkındayım ama 160-170 dakikaya kadar uzattıkları için bu kadarına bile şükretmek zorunda kalıyoruz. :A

Sen bile Türk dizileriyle alakan olmamasına rağmen izlediysen 15 reyting gelir bu hafta. :eek: :Z
Karıştırmışım, haklısın. :A 1 saat 50 dakika olsa bile razıyım, 2 saatin üstüne çıkınca yüksek ve Türkiye standartlarında kabul ediyorum ben. Pek kısa gelmiyor yani. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Aserat

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,827
Puanı
1,060
Tekrarlar muhteşem gidiyor bomba gibi geliyoruz. :Z @Yiğitt @Forumdash @xemrexxx @Çiğdem

Cumartesi 20.00:
20BABIL (TKR)STAR TV2.094.79
10BABIL (TKR)STAR TV2.636.52
13BABIL (TKR)STAR TV2.415.73

Pazar 15.45:
34BABIL (TKR)STAR TV1.635.32
21BABIL (TKR)STAR TV1.847.42
21BABIL (TKR)STAR TV2.047.75

Pazartesi 00.15:
43BABIL (TKR-GECE)STAR TV1.649.33
18BABIL (TKR-GECE)STAR TV2.5216.78

güzel oranlar alıyor da çıkan haberler umarım etkilemez ya

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Sadece ilk bölüm için geçerli ama, ilerleyen bölümlerde bozacağını ve yarıda bırakacağımı düşünüyorum, eğer şaşırtır da 5 bölümü bile aşmama neden olursa gerçekten de harika olur o zaman.

Senaryo için dediklerine katılıyorum, Ozark'ın üzerine Breaking Bad tohumları serpiştirilmiş tam olarak. Hatta ilk bölümün son sahnesi ile Ozark'ın ilk bölümünün son sahnesi neredeyse aynı. Bence net bir şekilde iki diziden de esinlenme var. Yanlış anlaşılmasın, olumsuz anlamda söylemiyorum bunu. Bunun olması, esinlenilirken bol bol aşka meşke girilmemesi güzel bir şey. Tabii bazı klişeler vardı yine ama o kadar olur.

Dizinin ilk bölümü dijitale çekilmiş iki bölümün birleşimi muhtemelen, kurguda bunu hissettiriyorlardı zaten ilk bölümde. Bazı geçişlerden anlaşılıyor bu durum, tabii muhtemelen dijitale çok daha cesurca çekilmiş sahneler de vardır ama TV'ye uygun bir kurguyla hazırlarlarken ilk bölümü atılmıştır onlar. Halit Ergenç'i, Ozan Güven'i küfür ederken sansürsüz izlemek vardı ama olmadı işte. :A Keşke Bein'le anlaşmazlık yaşamasalardı.

Yakın dönemde Çukur'da benzer bir mevzu olmuştu, haberlere falan çıkmıştı hatta. Bir tane polis karakteri vardı ve biraz aykırıydı sisteme. Eleştiriler gelince direkt karakter değiştirilmişti. Umarım burada da benzer işlere girilmez. Özellikle ilk bölümde bol bol gönderme de vardı, bir anda değişirse dizi hoş olmaz.

Dediğin gibi ilerde dizinin tadı muhtemelen kaçacak, Uluç Bayraktar'ın (Ezel'in de yönetmeni) önceki iki dizisi olan İçerde ve Çarpışma da çok iyi başlamıştı ama sonradan bozmuşlardı. Kolay değil TV'ye haftada iki saat dizi yazmak ve çekmek. Senaryonun ister istemez tadı kaçıyor. Ama eğer yine tek sezonluksa İçerde ve Çarpışma gibi en azından aşırı derecede bozmadan kaliteli bir şekilde noktalayabilirler hikayeyi ve umarım öyle olur. Dijitalde olsa konusu itibariyle ağır ağır ve oldukça kaliteli işlenebilirdi dizi ama maalesef TV'ye geçmek durumunda kaldı. Dijitale çektikleri bölümlerin ayarında TV'ye diziyi çekmeleri de çok zor. Dediğin gibi dizi gayet olumlu ve iyi başladı, umarım da böyle devam etsin...

Tamamen katılıyorum, BB’den ziyade Ozark’tan çok fazla şey alınmış ancak esinlenme olmasına rağmen öyle sırıtmıyor (Leyla ile Mecnun’dan çok şey araklamış olan Tutunamayanlar gibi değil en azından) bu yüzden de zaten geneli aşk, entrika ve töre dizilerinden ibaret olan ortamda fazlasıyla ön plana çıkıyor kurgusu. Ama ilerleyen bölümlerde de devam eder mi bu kurgu yoksa acıtasyona, vıcık vıcık romantizme mi kayarlar o konuda emin değilim.

O dediğin klişe sahneler de bence mecburiyetten eklemmiş 2 saat süre şartı koyulduğu için. Eğer 50-60 dakika olsaydı hiçbiri olmazdı ve bu haliyle bile Atiye’den kat kat kaliteli bir diziyken kim bilir 50-60 dakikalık internet dizisi olsaydı ne kadar güzel olurdu. Bence büyük bir hata yapmışlar tv dizisi yaparak, Fi dizisi gibi bunu da platformdan yayınlayabilirlerdi halbuki, Digiturk mu engel olmuş o konuları tam bilmiyorum?

Hele o küfür sahnesinde ben de şaşırdım adam yarım dakika küfür etti tek kelime duyulmamak için. :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Sherlock and Aserat