İstanbul'da 5.8 Şiddetinde Deprem Oldu! Çevre İllerden de Hissedildi!

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Dersteydik, önce hafif kamyon geçerken oluşan bir sallantı oldu ne olduğunu anlamadan birkaç saniye içinde gümbür gümbür sallandı o uzun sıralar... O an sıranın altına girin diyenler, kapıya koşanlar, yüzlerce kişinin telaşı, telefonların kitlenmesi, stresten ağlayanlar... İnsan gerçekten yerinde donakalıyormuş, bembeyaz kesilmemek mümkün değil korkudan.

Hayatımda ilk defa bu denli ölüm ve kaybetme korkusunu derinden hissettim. Ve en korkuncu ise bunun sadece hafif bir şiddetli olması, daha bunun beklenmekte olan 6.8’i var, mümkün olan 7.8’i var, 5.7 ile 5.8 arasında bile korkunç bir fark varken

• Beğendim
Reactions: Çiğdem

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Dersteydik, önce hafif kamyon geçerken oluşan bir sallantı oldu ne olduğunu anlamadan birkaç saniye içinde gümbür gümbür sallandı o uzun sıralar... O an sıranın altına girin diyenler, kapıya koşanlar, yüzlerce kişinin telaşı, telefonların kitlenmesi, stresten ağlayanlar... İnsan gerçekten yerinde donakalıyormuş, bembeyaz kesilmemek mümkün değil korkudan.

Hayatımda ilk defa bu denli ölüm ve kaybetme korkusunu derinden hissettim. Ve en korkuncu ise bunun sadece hafif bir şiddetli olması, daha bunun beklenmekte olan 6.8’i var, mümkün olan 7.8’i var, 5.7 ile 5.8 arasında bile korkunç bir fark varken
Geçmiş olsun :(

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Allah whatsaptan da razı olsun bizim üç telekomünikasyon şirketine de lanet olsun. Ulan 1999’da o büyük depremde şebekeler çökmüş, hadi daha yeni hat teknolojisi dönemleri o dönemde anlaşılır da 2020’nin arefesinde şebeke çökmesi nedir?? Bir şey değil daha büyük bir depremde Wi-Fi ve mobil veri de çalışmayacak o zaman işte al başına belayı

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,816
Puanı
1,061
Ben yurtta ders çalışıyordum, birden ayağımın altında zemin kayar gibi oldu dengemi kaybettim. 8.kattaydım 5, 6 saniye sallandı zaten hemen sonrası pencereye çıkıp "deprem" diye bağırdı yurttakiler, çok kötü anlardı. Zonguldak'ta bu kadar hissedildiyse İstanbul'u düşünemiyorum, geçmiş olsun hepimize. :(

• Beğendim
Reactions: Çiğdem

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Ben yurtta ders çalışıyordum, birden ayağımın altında zemin kayar gibi oldu dengemi kaybettim. 8.kattaydım 5, 6 saniye sallandı zaten hemen sonrası pencereye çıkıp "deprem" diye bağırdı yurttakiler, çok kötü anlardı. Zonguldak'ta bu kadar hissedildiyse İstanbul'u düşünemiyorum, geçmiş olsun hepimize. :(
Orası İste yakın oldundan sanırım biz karadenizde hiç sissetmedik çok geçmiş olsun :(

• Beğendim
Reactions: mrt-06

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Olayın tek olumlu tarafı büyük bir deprem tatbikatı olmuş olması oldu, zarar gelmedi ancak ortalık ayağa kalktı. Bu da devleti ve belediyeyi bu saatten sonra istese de istemese de var gücüyle deprem önlemleri almaya yönlendirecek, deprem çantaları her evde yaygınlaşacak ve binalara gerekli önlem ve araştırmalar yapılacak. - Bunları derken o korkunç 1999 depreminden sonra 20 senede hiçbir önlem alınmamış olması, telefon şebekelerin bile çöp olduğu aklıma geldi. Ama sosyal medya çağına güveniyorum, kamuoyu baskısı 1999 dönemimdeki gibi değil... @DarkLegenD

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,816
Puanı
1,061
Türk telekom çalışmıyor ve altyapısını kullanan diğer operatörler...

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
https://eksisozluk.com/27-eylul-2019-istanbul-depremi--6081866

Adam Haziran 23’de yani 3 ay önce 27 Eylül 2019’da akşam 7 saatlerinde büyük İstanbul depremi olacak diye yazmış ve söylediği tarihin bir gün öncesinde yani bugün olanlar malum. Bugünkünün öncü olduğunu söyleyenler var oldukça tedirginim açıkçası ve en kötüsü elden bir şey gelmeyecek olması olası durumda

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,704
Puanı
1,060
Deprem nedir bilmiyorum bilmek dr istemiyorum, herkese geçmiş olsun. Umarım bir daha böyle bir şey yaşanmaz. :(

Forum İstatistikleri

Konular
170,319
Kullanıcılar
8,415
Son Üye
realazman