İstanbul'da 5.8 Şiddetinde Deprem Oldu! Çevre İllerden de Hissedildi!

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Neyse sus sinirleniyorum :A

Öpeyim barışalım :bhr: :bhr: :bhr:

Cevap :F :F :F
Pehh harun.png

• Harika
Reactions: Harunnn60

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Olayın tek olumlu tarafı büyük bir deprem tatbikatı olmuş olması oldu, zarar gelmedi ancak ortalık ayağa kalktı. Bu da devleti ve belediyeyi bu saatten sonra istese de istemese de var gücüyle deprem önlemleri almaya yönlendirecek, deprem çantaları her evde yaygınlaşacak ve binalara gerekli önlem ve araştırmalar yapılacak. - Bunları derken o korkunç 1999 depreminden sonra 20 senede hiçbir önlem alınmamış olması, telefon şebekelerin bile çöp olduğu aklıma geldi. Ama sosyal medya çağına güveniyorum, kamuoyu baskısı 1999 dönemimdeki gibi değil... @DarkLegenD
21 saat sürdü hatların düzelmesi. Saniyeler süren 5.7'lik depremde oldu bu. BİD'de 7.1 + 40 saniye gibi bir olay olursa ne olur düşünemiyorum. Yüzbinlerce ölü, dağılmış bir büsbüyük şehir, tüm ülkeyi etkileyecek psikolojik ve ekonomik bir sürecin başlangıcı. Yahu boş ver bunları, dik geç binayı. Biz paramıza bakalım, ölen ölsün bize ne?

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
21 saat sürdü hatların düzelmesi. Saniyeler süren 5.7'lik depremde oldu bu. BİD'de 7.1 + 40 saniye gibi bir olay olursa ne olur düşünemiyorum. Yüzbinlerce ölü, dağılmış bir büsbüyük şehir, tüm ülkeyi etkileyecek psikolojik ve ekonomik bir sürecin başlangıcı. Yahu boş ver bunları, dik geç binayı. Biz paramıza bakalım, ölen ölsün bize ne?
Şu videodaki gibi binaları anında tuz buz eden bir deprem olursa hadi geçmiş olsun... Şans eseri sağ kurtulmuş olanlar bile o kaos ortamında, hele ki cesetlerin çokluğundan kaynaklanacak hastalık ve dahası tıbbi yardım eksikliğinden dolayı hayatını kaybedecektir. Yani deprem esnasında ölenler kadar bir o kadar da deprem sonrası kayıp... Bir de adam 2030 yılına kadar bekleniyor diyor hemen yarın gibi bir şey bu. Umarım en az zararla atlatılan bir büyük İstanbul depremi olur, belki de beklenenin aksine hiç olmaz sonuçta 200 küsür yıldır İstanbul merkezli hiç çok büyük bir deprem olmamış diye biliyorum.

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Bilmiyorum bende mi bir problem var ama nedense depremi sağlam hissettim ve bir korku yaşamadım. 99 depreminde de ranza vardı sanırım evde, uyuyordum. Tabi sarsıntıyla doğal olarak uyandım ama evdekilere bırakın biraz daha uyuyayım falan demiştim. Heralde o günden belliymiş nasıl bir manyak olacağım. :A

Dün de işteydim, klasik tek katlı şantiye konteynırındaydım. Öyle sanki biri ayağını sallama hareketi yapıp titretir ya öyle bir şey mi var ne bu sallantı derken olayın deprem olduğunu anladık. Öyle korku veya başka bir şey hissedemedim, sadece sarsıntıyı hissettim yani. Sonrasında evdekilerin hadi taşınalım, 30 yıllık evde oturuyoruz burada durulmaz dediğini falan görüp iyice ayar oldum. Büyük bir deprem olmasını bekleyerek korkuyla yaşamaya, bu sebeple hemen bulunduğumuz yerden hatta İstanbul'dan taşınalım, hadi hayatımızın tüm düzenini bozalım kafasına ise kesinlikle karşıyım. Herkesi bir korku sarmış ama ben normal hayatıma aynı şekilde devam ediyorum. Sanırım ben normal değlim, bunun tek açıklaması bu olsa gerek...

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,165
Puanı
1,060
Bilmiyorum bende mi bir problem var ama nedense depremi sağlam hissettim ve bir korku yaşamadım. 99 depreminde de ranza vardı sanırım evde, uyuyordum. Tabi sarsıntıyla doğal olarak uyandım ama evdekilere bırakın biraz daha uyuyayım falan demiştim. Heralde o günden belliymiş nasıl bir manyak olacağım. :A

Dün de işteydim, klasik tek katlı şantiye konteynırındaydım. Öyle sanki biri ayağını sallama hareketi yapıp titretir ya öyle bir şey mi var ne bu sallantı derken olayın deprem olduğunu anladık. Öyle korku veya başka bir şey hissedemedim, sadece sarsıntıyı hissettim yani. Sonrasında evdekilerin hadi taşınalım, 30 yıllık evde oturuyoruz burada durulmaz dediğini falan görüp iyice ayar oldum. Büyük bir deprem olmasını bekleyerek korkuyla yaşamaya, bu sebeple hemen bulunduğumuz yerden hatta İstanbul'dan taşınalım, hadi hayatımızın tüm düzenini bozalım kafasına ise kesinlikle karşıyım. Herkesi bir korku sarmış ama ben normal hayatıma aynı şekilde devam ediyorum. Sanırım ben normal değlim, bunun tek açıklaması bu olsa gerek...

Sen daha normal yaklamışsın insanlar korktukları için doğal olarak hemen ordan ayrılmak istiyor birde sizin ev bayağı eskiymiş sonuçta 30 yıllık ev ne kadar sağlam olduğunu kimse bilemez ama ne olursa olsun bence daha sağlam evde oturmak daha iyi bence

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Sen daha normal yaklamışsın insanlar korktukları için doğal olarak hemen ordan ayrılmak istiyor birde sizin ev bayağı eskiymiş sonuçta 30 yıllık ev ne kadar sağlam olduğunu kimse bilemez ama ne olursa olsun bence daha sağlam evde oturmak daha iyi bence
Tüm düzenimi bozup aşık olduğum şehir İstanbul'u terk etmek... Hem de ne zaman geleceği kesin olmayan bir deprem yüzünden... Bence kesinlikle kabul edilemez bir şey. Ki zaten kabul de etmiyorum, siz nereye giderseniz gidin ben burada kalacağım diyorum evdekilere. :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Tüm düzenimi bozup aşık olduğum şehir İstanbul'u terk etmek... Hem de ne zaman geleceği kesin olmayan bir deprem yüzünden... Bence kesinlikle kabul edilemez bir şey. Ki zaten kabul de etmiyorum, siz nereye giderseniz gidin ben burada kalacağım diyorum evdekilere. :A
Yenibosna çok salllandı, ben korktum, :A ataköyün oralar dolguymuş zaten sonra sular basmasın :A @sokak sanati @kerem

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Yenibosna çok salllandı, ben korktum, :A ataköyün oralar dolguymuş zaten sonra sular basmasın :A @sokak sanati @kerem
Ataköy dolgu olması normal denizin dibinde zaten. Ama Yenibosna bildiğin dağ, yokuş çıkıyoruz. Buranın temeli sağlamdır. :A Bizim bina da güvenli bir bina 30 yıllık olsa da yapılırken baya sağlam yapılmış. :A

• Güldürdün
Reactions: Harunnn60

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
Koltukta oturuyordum sallantı hissettim ayağa kalktım az kalsın avize kafama düşüyordu. ALLAH KORUSUN

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

Ekşi'de "terk edin kardeşim şehri." "salak mısınız hala orada duruyorsunuz." "yemişim düzenini." diyenleri seri şekilde engellemiştim. Gayet normâlsin. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,165
Puanı
1,060

:A bak bak ağır abilik yapmış resmen şaka bir yanada 30 yıllık evin sağlam olduğunu sen anlayabilirsin belki ama onlar anlayamaz korkudan diyor onlarıda anlaman gerek gitmek çözüm değil tabii de ne bilim işte insan korkudan ne düşüneceğini bilemiyor işte

• Güldürdün
Reactions: MEnes