eTV 10x10 - 23. Bölüm | Yeni Bölüm

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Konu burada bazı oyuncuların üzerine yapışan roller. Mesela Abiye Kuzu olamaz çünkü Binnur Kaya her seferinde önceki karakterlerini unutturuyor. Veya Perran Kutman'ın Afet'ten başka akla gelen rolleri de var ama Beren Saat deyince çoğu insanın aklına Bihter geliyor. Bu onun için kötü bir şey değil aksine o kadar iyi oynamış ki hala onunla hatırlanıyor. Bu listeyi de ona göre yaptım zaten. Yani konsepti tam anlayamamışsın sen. :A

Senden ala çöp mü var. :A
Yoo, alakası bile yok. Binnur kaya denilince tabii ki akla Abiye Kuzu gelir. Millet Binnur bile demez, Abiye derler kadına. Perran Kutman'ın akla gelen başka rolleri olsa kendin söylerdin. Listeye eklediğin Beren Saat'e sadece Bihter değil Fatmagül de deniliyor ona bakarsak. :X

Ramiz Dayı, Ruhsar, Pembe, Bediş, Memoli, Feriha, Hürrem, Aliye, Zerda, Gümüş ve diğerlerini niye araya katmadın? :A

Dediğim gibi listen kötü, kabullenemediğin için böyle şeyler söylemeni anlıyorum. Yada konsepti tam anlayamamışsın. :A

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Yoo, alakası bile yok. Binnur kaya denilince tabii ki akla Abiye Kuzu gelir. Millet Binnur bile demez, Abiye derler kadına. Perran Kutman'ın akla gelen başka rolleri olsa kendin söylerdin. Listeye eklediğin Beren Saat'e sadece Bihter değil Fatmagül de deniliyor ona bakarsak. :X

Ramiz Dayı, Ruhsar, Pembe, Bediş, Memoli, Feriha, Hürrem, Aliye, Zerda, Gümüş ve diğerlerini niye araya katmadın? :A

Dediğim gibi listen kötü, kabullenemediğin için böyle şeyler söylemeni anlıyorum. Yada konsepti tam anlayamamışsın. :A
Yoo Binnur Kaya deyince Şahika Koçarslanlı, Dilber Hala, Nazire, Hüsne vs. yığınla karakter var. Perran Kutman için de Perihan Abla, Şehnaz Tango vs. var. :D Katılmadığın noktalar illa ki olacak doğal karşılıyorum ama orada saydığın bazı isimlerin listede olması mümkün değildi. Bir de liste 10 kişilik ama sen 20 kişi sayıyorsun belki ondan da araya katmamış olabilirim. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Yoo Binnur Kaya deyince Şahika Koçarslanlı, Dilber Hala, Nazire, Hüsne vs. yığınla karakter var. Perran Kutman için de Perihan Abla, Şehnaz Tango vs. var. :D Katılmadığın noktalar illa ki olacak doğal karşılıyorum ama orada saydığın bazı isimlerin listede olması mümkün değildi. Bir de liste 10 kişilik ama sen 20 kişi sayıyorsun belki ondan da araya katmamış olabilirim. :A
Behlül, Ruhsar, Ramiz Dayı, Pembe, Bediş, Memoli, Feriha, Hürrem, Abiye Kuzu ve Afet Güçverir kesinlikle listendeki 5-6 kişiye bin basar. İyilerini ayıklayamamışsın diyorum. 1 numara skandal zaten. :A

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Karakter isimlerini saymışım, elbette listedeki isimlere çöp dediğim anlaşılıyor. Sen her zaman beni yanlış anlamak istediğin için öyle anlıyorsun.
Özür dilerim amacım kalbini kırmak değildi sadece şaka yapıyordum. Bütün gün başka işlerle uğraşıp bir de programa bakınca kafam gitti o açıdan düşünemedim. Tekrar kusura bakma. :(

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Behlül, Ruhsar, Ramiz Dayı, Pembe, Bediş, Memoli, Feriha, Hürrem, Abiye Kuzu ve Afet Güçverir kesinlikle listendeki 5-6 kişiye bin basar. İyilerini ayıklayamamışsın diyorum. 1 numara skandal zaten. :A
Sen en sevilen karakterler listesi hazırlıyorsun ama burada TEK BİR ROLÜ ÜSTÜNE YAPIŞAN OYUNCULAR var yani bana gelip Binnur Kaya, Perran Kutman vs. gibi birden fazla fenomen karakter çıkarmış isimleri söylemen abes kaçıyor bu konsept için. :A

Ama Hürrem'i ekleyebilirim sonradan nasılsa Meryem'in başka rolü yok gayet uyuyor listeye. :A @xemrexxx

• Sinir Bozucu
Reactions: xemrexxx

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Sen en sevilen karakterler listesi hazırlıyorsun ama burada TEK BİR ROLÜ ÜSTÜNE YAPIŞAN OYUNCULAR var yani bana gelip Binnur Kaya, Perran Kutman vs. gibi isimleri söylemen abes kaçıyor bu konsept için. :A

Ama Hürrem'i ekleyebilirim sonradan nasılsa Meryem'in başka rolü yok gayet uyuyor listeye. :A @xemrexxx
Lafı çarpıtmada üstüne yok, kime sorsan benimle aynı fikirde olur, ABIYE KUZU VE AFET GUCVERIR ROLLERI DE OYUNCULARIN USTUNE YAPISTI ZATEN. Hadi bu ikisi değil diyelim, diğerlerine de bahane bul bakalım. Kesinlikle bu, şu olmalı diyenler var ki kendin bile söylüyorsun. :A

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,181
Puanı
1,061
Sen en sevilen karakterler listesi hazırlıyorsun ama burada TEK BİR ROLÜ ÜSTÜNE YAPIŞAN OYUNCULAR var yani bana gelip Binnur Kaya, Perran Kutman vs. gibi birden fazla fenomen karakter çıkarmış isimleri söylemen abes kaçıyor bu konsept için. :A

Sana sadece gülüyorum :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Lafı çarpıtmada üstüne yok, kime sorsan benimle aynı fikirde olur, ABIYE KUZU VE AFET GUCVERIR ROLLERI DE OYUNCULARIN USTUNE YAPISTI ZATEN. Hadi bu ikisi değil diyelim, diğerlerine de bahane bul bakalım. Kesinlikle bu, şu olmalı diyenler var ki kendin bile söylüyorsun. :A
Evet çok sevilen karakterler lafım yok ama tek değil. Buradaki olay bir oyuncunun adı geçince akla gelen marka rolleri. Mesela Sinem Kobal'ı Selena'dan başka bir karakterle düşünemeyiz çünkü diğer projelerinde onun önüne geçebilecek karakterlerde oynamadı. Ama Binnur Kaya her dizisinden yeni fenomenler çıkaran bir isim yani söz konusu o olduğunda bir değil birden fazla rol geliyor insanın aklına. Veya Perran Kutman daha önce birçok Yeşilçam filminde de oynamış bir isim ve onu alırsak da haksızlık olur. Yoksa lafını çarpıtan yok ve tüm foruma sorsam eminim çoğu kişi benimle hemfikir olur. Ay yordun beni. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Evet çok sevilen karakterler lafım yok ama tek değil. Buradaki olay bir oyuncunun adı geçince akla gelen marka rolleri. Mesela Sinem Kobal'ı Selena'dan başka bir karakterle düşünemeyiz çünkü diğer projelerinde onun önüne geçebilecek karakterlerde oynamadı. Ama Binnur Kaya her dizisinden yeni fenomenler çıkaran bir isim yani söz konusu o olduğunda bir değil birden fazla rol geliyor insanın aklına. Veya Perran Kutman daha önce birçok Yeşilçam filminde de oynamış bir isim ve onu alırsak da haksızlık olur. Yoksa lafını çarpıtan yok ve tüm foruma sorsam eminim çoğu kişi benimle hemfikir olur. Ay yordun beni. :A

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Katılmıyorum beroş Fatmagül ve yasemin de oldu bence sapıklar için Bihter olarak kalabilir :A

Neco şaşmaz, Şahan ve Ali Atay ın başka rolü mü var :A
:Z Polatım valla onun gibi bir karakter gelmez bir daha
Bihter - Burhan - Betüş ve Behzat dışında çöp bir liste :A
Çok fazla böyle isim var. Genel sebebi bence senaryolardaki karakter kısıtlılığı. Eskiden rolü değişse de aynı şeyleri oynayan oyuncularda olduğunu düşünürdüm ama öyle olmadığının farkına vardım. 10 karakterin bir çoğunun en az 2-3 dizide kopya karakterleri ortaya çıktı. Haliyle bir başka karaktere geçiş yapamadı bu isimler de.
En çok Tamer Karadağlı'ya üzülüyorum bu konuda. Çok iyi bir oyuncu. Birol Güven'in eline düştü, bir daha da çıkamadı ne yazık ki.
1 numaraya bak, Beren Saat 1. olmalıydı. :X

Behlül, Ruhsar, Ramiz Dayı, Pembe, Bediş, Memoli, Feriha, Hürrem, Aliye, Zerda, Gümüş, Perihan Abla, Şehrazat, Abiye Kuzu, Afet Güçverir, Fiko Baba, Dudu nerede?

Listeye koyalacak o kadar karakter varken bunlar olmamış. Beğenmedim. :A
Tokatlı fıstık Burhan'ım, idare müdürüm, Buhran abim...
Bence de özellikle Feriha, Pembe ve Hürrem olmalıydı. Ama yine de çok güzel olmuş ellerine sağlık @Aserat :love1:
Gece detaylı bakıp yorumlarım?
Ufak bir güncellemeyle liste yeniden yayında.

Kızma kötü şeyler yazmadım. :A @xemrexxx

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

Perihan Abla ve Afet Güçverir ayni kişi ama :A

Kutsi'den çok Yasemin Ergene'nin rolü (Ela) daha bilindik sanki.

Eline sağlık Aserat ?

• Beğendim
Reactions: kerem

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Hadi diğerleri neyse de Necati Şaşmaz'ın gerçekten başka yapımı yok.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Kutsi'nin yerine de Yasemin Ergene'nin Ela karakteri daha uygun oludu listeye. Neyse, konsepti yanlış anladığını kabul edip dediğime geldin. Daha iyi oldu şimdi. :A
Evet baştan sona kadar kendi hazırladığım konsepti yanlış anladım o kadar haklısın ki. :A
Perihan Abla ve Afet Güçverir ayni kişi ama :A

Kutsi'den çok Yasemin Ergene'nin rolü (Ela) daha bilindik sanki.

Eline sağlık Aserat ?
Ben de @kerem'e bunu anlatmaya çalışıyorum ama inatla anlamıyordu neyse ki sen çözmüşsün işi. :A

Teşekkürler. :bhr: Herkes bir şey söylese en az 20-30 isim daha çıkar o yüzden hepsini ekleyebilmem mümkün değil. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi