Netflix Dark - 1.Sezon Yorumları

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bak ya gidip nereye bağladılar konuyu :A CW izleyicilerine böyle kaliteli dizileri yasak etmek lazım aslında sizin neyinize Dark izlemek :A
Sen hava atamadın diye kıskanma kütük bey :A CW izlemeyenler böyle havasız kalır işte :A :A :A @Forumdash
Bacım tam noktaya basmış. KIS-KAN-MA :A

Flash'dan bilmek ne ya, hiç mi böyle ters köşeli diziler, filmler izlemediniz :(
Foruma derdimizi ancak böyle örnekleyebiliyoruz o yuzden:A

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
İlk sezonu bugün bitirdim. İlk birkaç bölümde çok sıkıldım, tam olarak konunun açılmasını beklediğim için devam etmek istedim ve iyi ki de devam etmişim. :bhr:
Abi hakkaten tam aradığım kıvamda bir iş, böyle gizem ve değişik bir havası var. Kalite resmen. :D
Ama eksi bir yanları da var, konunun işleyişi çok yavaş gibi geldi bazı kısımlarda ve insanların hepsi suratsız. :F Ayrıca soruların olması güzel ama bu dizide kafada soru gerektiğinden 10 kat fazla oluşuyor.
Bu arada Almanya havasında ne kadar yağmur varmış. Tüm bölümlerde yağmur vardı resmem. :F

Yorumum:

Dizide o kadar fazla karmaşa var ki. Jonas'ın Mikkelin oğlu olması ve otomatiken Jonas'ın halasından hoşlanması falan. :F
Şu zamanlar arası durumun olmasını sadece 1986daki Çernobil falanla ilişkilendirdiklerini anlamaya çalışırken 1953 bir anda çıktı. Hele Ultrich'in 1953de hapse girmesi olayları daha da karışık bir duruma soktu.
Dizide çoğu karakterin 2, bazılarının 3 dönemdeki halleri geçdiği için çok fazla kafam karışıyordu.
Hele şu gizemli adamın Jonas-ın yaşlı hali olması şok oldum. Hiç düşünmemişdim. :D
Bartoşmu ne o Noahla bir olayı var ama ne şimdilik anlamadım.
Ayrıca polis kadın bu sezon biraz pasif kalıyordu olayların gidişatında önemsizdi. Kocası da trans kadının yanına gidiyormuş, tam o tip var. Bu önemsiz bir detaydı neyse. :A
Yorum yapınca hala kafamda çok fazla soru olduğunu fark etdim. Sezon finalinde Jonasın geleceğe gitmesi yeni sezonda 4 farklı dönemi yaşayacağımızı gösteriyor. Daha 3 dönemi sindiremiyorum, işim zor olacak. :F
Yarın 2. sezona başlıyorum. :Z

Puanım
8.5/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1x1

''Geçmiş, şu an ve gelecek arasındaki fark, inatçı bir illüzyondan ibarettir.''
(A.Einstein)

''Dün, bugün ve yarın peş peşe gelmez. Sonsuz bir döngü halinde birbirine bağlıdırlar. Her şey birbirine bağlıdır.''
(Helge Doppler)

Oldukça kaliteli bir giriş bölümü oldu. Konusu çok ilginç ve en önemlisi işlenişi oldukça kaliteli ve keyifli. Almanya'nın basık ve yağmurlu havası bu sıcak günlerde içimizi serinletti. Zaman kavramının en ayrıntılı incelendiği dizilerden biri olabilir. İlk bölümde çok bir şey göremedik henüz ama, anlaşılan bölümler ilerledikçe adım adım içimize işleyecek derinlikli bir öykü izleyeceğiz...

8.5

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1x1

''Geçmiş, şu an ve gelecek arasındaki fark, inatçı bir illüzyondan ibarettir.''
(A.Einstein)

''Dün, bugün ve yarın peş peşe gelmez. Sonsuz bir döngü halinde birbirine bağlıdırlar. Her şey birbirine bağlıdır.''
(Helge Doppler)

Oldukça kaliteli bir giriş bölümü oldu. Konusu çok ilginç ve en önemlisi işlenişi oldukça kaliteli ve keyifli. Almanya'nın basık ve yağmurlu havası bu sıcak günlerde içimizi serinletti. Zaman kavramının en ayrıntılı incelendiği dizilerden biri olabilir. İlk bölümde çok bir şey göremedik henüz ama, anlaşılan bölümler ilerledikçe adım adım içimize işleyecek derinlikli bir öykü izleyeceğiz...

8.5
Hani birlikte başlayacaktık? :(

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Hani birlikte başlayacaktık? :(
Sen de bugün başlayacaksın sonuçta, o yüzden bugün başlamış oldum ben de birlikte kararlaştırdığımız gibi her gün 1 bölüm ama vakitler birbirini tutmayabilir bazen gündüz bazen gece olsa da. :D

• Güldürdün
Reactions: Araf

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
9'unu da 27'sine denk getirmek için seçmiştim. Bölüm sayısı da azdı, o açıdan. 26'sında bitiyordu, 27'sinde diğer sezona geçiyorduk. :D
Benim kafa durdu yine, 27’si olunca 27-20’den 7’si olarak aklımda kalmış o yüzden bugün başlayacaktık diye kahvaltıda açtım ama dediğin gibiydi durum , ama bir iki günden bir şey olmaz 10’unda 2.bölümden devam edeceğim zira. :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Benim kafa durdu yine, 27’si olunca 27-20’den 7’si olarak aklımda kalmış o yüzden bugün başlayacaktık diye kahvaltıda açtım ama dediğin gibiydi durum , ama bir iki günden bir şey olmaz 10’unda 2.bölümden devam edeceğim zira. :A
İlerleyebilirsin istersen, sorun değil. :D

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
İlerleyebilirsin istersen, sorun değil. :D
Bugün seninle kararlaştırdığımız için başladım zaten, yani işin olayı birlikte gitmek ama ilk bölüm kazası oldu diyelim, bunu 10 Haziran'dan itibaren telafi etmiş oluruz. Acelesi yok benim için zaten, daha önce ilk sezonu 2 kez izlemiş olabilirim belki :A

• Güldürdün