Eurovision Song Contest 2019 - Genel Bilgiler ve Yorum Konusu

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Hayır, o biraz "bakın, bizde yabancı düşmanlığı yok, biz dil din ırk ayırımı yaomıyoruz" mesajı :A
İsveç her sene başarılı oluyor. John yani İsveç adına yarışan kişinin ikinci şarkısıda var yarışmada. İngiltere'nin şarkısı :A
Aman o moda zaten son yıllarda, geçmişte yaptıklarının telafisi için ne yapacaklarını şaşırdılar. Filmleri, müzikleri her yeri siyahilerle doldurdular. Bir ortasını bulamadılar şu işin :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Bu sefer 8/10 yaptım.

Cumartesi günü İtalya, İspanya, İsviçre ve Danimarka için mevzilerde olacağım.

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Güzel, girişteki müziği ve yöresel ezgiyi beğendim. Alt yapı falan tanıdık geldi. Bizim müzikler gibi (İsveç)
Hepsini izleyip öyle geldim foruma. Sonuçların 3 tanesine baya şok oldum. :oops:
Hangilerine şaşırdın?
6 tane beğendiğin vardı, hepside üst tura çıktı.
diğerleri normaldi.
@Dosi tebrik etsem mi bilemedim, zaten belliydi. :F
Ben seni tebrik ederim. Senin favorilerindendi :A

• Güldürdün
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Hangilerine şaşırdın?
6 tane beğendiğin vardı, hepside üst tura çıktı.
diğerleri normaldi.

Ben seni tebrik ederim. Senin favorilerindendi :A
İlk 10'umda olanların hepsi finalde de Arnavutluk, Danimarka ve Makedonya'nın finale kalmasına şok oldum. Onlardan daha fazla hakeden vardı. :A

Niye sen beğenmedin mi bu seneki şarkınızı? Ben beğenirse zaten dereceye gireceğini söylemiştim. :bhr:

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
İlk 10'umda olanların hepsi finalde de Arnavutluk, Danimarka ve Makedonya'nın finale kalmasına şok oldum. Onlardan daha fazla hakeden vardı. :A

Niye sen beğenmedin mi bu seneki şarkınızı? Ben beğenirse zaten dereceye gireceğini söylemiştim. :bhr:
Kaç kere etiketledim görmedin galiba, öyle favorilerim arasına girecek kadar beğenmedim. O kadınlarla seslendirdiği kısım kilise şarkıları gibi :A ama fena şarkı değil.
Makedonya Danimarka ve bir tane adam vardu, bilmiyorum hangi ülke, o da eh işteydi. Aslında Norveç'te eh işte diyebilirdim ama o kel adam (galiba keldi :A ) onun ses tonu şarkıya farkli hava katiyordu ve biraz yöresel tarz söylüyordu, oyüzden çok şaşırmadım ama Arnavut'u beğenmiştim. Zaten Arnavut favorilerdendi uzun süre.
Azerbaycan acayip İsveç şarkılarımız gibi. Kesin İsveç'ten oy alır. Geçen sene katilan ve bir kaç sene önce şampiyon olan şarkılarımızın karışımı gibi. Azerbaycan yöresel müzik tınısıda var şarkida. Beğendim yani.

• Güldürdün

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Kaç kere etiketledim görmedin galiba, öyle favorilerim arasına girecek kadar beğenmedim. O kadınlarla seslendirdiği kısım kilise şarkıları gibi :A ama fena şarkı değil.
Makedonya Danimarka ve bir tane adam vardu, bilmiyorum hangi ülke, o da eh işteydi. Aslında Norveç'te eh işte diyebilirdim ama o kel adam (galiba keldi :A ) onun ses tonu şarkıya farkli hava katiyordu ve biraz yöresel tarz söylüyordu, oyüzden çok şaşırmadım ama Arnavut'u beğenmiştim. Zaten Arnavut favorilerdendi uzun süre.
Azerbaycan acayip İsveç şarkılarımız gibi. Kesin İsveç'ten oy alır. Geçen sene katilan ve bir kaç sene önce şampiyon olan şarkılarımızın karışımı gibi. Azerbaycan yöresel müzik tınısıda var şarkida. Beğendim yani.
Hiçte klişe değil, millet beğenmiş açık ara 1. oldu zaten, finalde de ilk 10 kesin gibi. :A

Yani, ben 3 şarkıyı da beğenmedim. Arnavutluk'un şarkısı fazla yöresel, sahnesi de kötüydü zaten. Ermenistan ve Litvanya finali daha çok hakediyordu bence. Yazık oldu onlara. :X

Zaten Azerbaycan birgün İsveç'ten yardım almasa elimi keseceğim, 2011'de 1. oldular diye her yıl İsveçlilerden şarkı alıyorlar. Kendi yaptıkları şarkı çok az, bu seneki şarkıyı beğendim ama öyle ahım şahım bir şarkı değil, fazla klasik pop geldi bana. :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Hiçte klişe değil, millet beğenmiş açık ara 1. oldu zaten, finalde de ilk 10 kesin gibi. :A

Yani, ben 3 şarkıyı da beğenmedim. Arnavutluk'un şarkısı fazla yöresel, sahnesi de kötüydü zaten. Ermenistan ve Litvanya finali daha çok hakediyordu bence. Yazık oldu onlara. :X

Zaten Azerbaycan birgün İsveç'ten yardım almasa elimi keseceğim, 2011'de 1. oldular diye her yıl İsveçlilerden şarkı alıyorlar. Kendi yaptıkları şarkı çok az, bu seneki şarkıyı beğendim ama öyle ahım şahım bir şarkı değil, fazla klasik pop geldi bana. :A
klişe demedim. Kilise dedim :A Hiristyanların ibadet yeri yani :F kesin ilk 10'da oluruz. Belki ilk 5e bile kapak atarız :A :A
Azerbaycanınki isveç bestecilerinmi bilmem ama şarkılarımızın kopyasi gibi geldi bana :A

Sali günü izlemedim oyüzden şuan favoriler belirleyemiyorum ama bugünkileri sayarsak İsviçre ve Hollanda açık ara favorim.
İtalya zaten ilk favorim aklımda olan. diğerlerini unutmuşum bile. Hatırlarım Cumartesiye :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
türk dünyasını tebrik edip türk bayrağını bulundurmamak?
Bak Serhat San Marino adına yarişıp hem şarkısında türkçeye yer verdi hemde Türk bayrağını salladı :A @kerem @Forumdash @xemrexxx
D6jg0gGWkAACcu8.jpg

• Beğendim
  • Harika
Reactions: kerem and Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Biz @dreamy ile Aleyna'yı düşünmüştük bir ara :A
Hayır Aleynacım cok genç...Edis tam yarişmanın kitlesi:A Sakallı kadını destekleyen kitleyi de ceker:A
Benim yine olaya Fransız kalmam... :F @Forumdash
Ben o ilahi’yi çok farklı yerlere çekmiştim. :A

“İlahi Dosi....” gibi o yüzden konuyu anlayamamışım :F
İlahi evladım :F:F Ben bu kafadan istiyorum @Dosi :F

Yarın hayrola bekleyin :A

• Güldürdün
Reactions: dreamy and Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Hayır Aleynacım cok genç...Edis tam yarişmanın kitlesi:A Sakallı kadını destekleyen kitleyi de ceker:A

İlahi evladım :F:F Ben bu kafadan istiyorum @Dosi :F

Yarın hayrola bekleyin :A
O daha çok genç, çok saf, olayları masumca yorumluyor :A Başka bir açıklama bulamadım ilahi mevzusuna :A @dreamy