Netflix Dogs Of Berlin - Dizi Yorumları

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
kız ben bu diziyi cuma günü bitirdim yorumu unutmuşum :A neyse dizi sağlam bence hogatha bak son zamanlarda ne desem beğeniyon elite olsun you olsun hep ilk ben izledim :A bu dizi de iyi guzman gibi burada da kurt un totosu var tam senlik :A izleyince @serhatt la düz duvara tırmanırsınız yine:A neyse 1. bölümü izlryin ayrıntılı yorumu öyle yaparım spoi olmasın :X ben dizideki nazi teyzeye keremin adresini vermeye gidiyorum hadi çüz :A @Harunnn60
Dediğim gibi çıktı yine, yaşlı bunak birini bulmakla hiç şaşırtmadın. :A @Harunnn60 @Çiğdem-

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,483
Puanı
1,060
kız ben bu diziyi cuma günü bitirdim yorumu unutmuşum :A neyse dizi sağlam bence hogatha bak son zamanlarda ne desem beğeniyon elite olsun you olsun hep ilk ben izledim :A bu dizi de iyi guzman gibi burada da kurt un totosu var tam senlik :A izleyince @serhatt la düz duvara tırmanırsınız yine:A neyse 1. bölümü izlryin ayrıntılı yorumu öyle yaparım spoi olmasın :X ben dizideki nazi teyzeye keremin adresini vermeye gidiyorum hadi çüz :A @Harunnn60
39790041_646343132432351_2620083046719582716_n.jpg

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Dediğim gibi çıktı yine, yaşlı bunak birini bulmakla hiç şaşırtmadın. :A @Harunnn60 @Çiğdem-
Aaa evet @dreamy e diyoruz ama @xemrexxx in dizilerine bizde fazla kaptırdık kendimizi düzelmemiz lazım en kısa zamanda :A :A :A @Harunnn60

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Dogs of Berlin (1.Sezon)

Alman yapımı olması DARK gibi kaliteli bi yapımla karşilacağinizi ümitlenmeyin:X Ben de öyle izlemedim zaten. DARK'daki adam oynadiği için ve türkü nasıl yansıtmışlar diye mraktan baktim:X

Genel olarak çok karakter içermesinden dolayı izlemesi zor. Sebep-sonuclar sıralanınca DARK'a göre çok yavan kalan bir dizi oldugunu göruyorsunuz. 'Bu'muydu diyorsunuz.

Futbolcunun ölümü resmen yeni bir dava dosyasının acılışıydı. Peki futbolcunun davası nolacak? Havada kaldı resmen. Ailenin acisi soğumayacak. Böyle saçma kurgulamişlar.Yapmak istedikleri şeyi bana veremediler. Futbolcunun sucunu da araplara yıgsalar nolcak? Ha bir suc fazla ha bir eksik. Değişen birşey yok. Hele Futbolcunun ölüm sebebi çok boktandı. Bok yere gitmiş :F

Ama karakter ayrıntıları hoşuma gitti. Özellikle Kurt ve Nazilerin anası... Murad ve ablasının ilişkisi de güzeldi de abla herkese yavşıyordu:A

Kurt karakteri türk karakteri Erol'dan daha esaslı yazılmıştı :X Evet adam bişeyler yapıyor ama diğer işi de hallediyor. Ailesine de önem veriyor. Ailesini bırak onla bağ kuran herkesin işini hallediyor, yardım ediyor.
Türk karakteri Erol çok klişeydi. Konusmaya değmez. Babasına eşcinsel olmasını kabul ettiremem. Yaşadiği hayat da ucuk hayat olsa bari:F

Kurt'un karisi bi iki çift ona da lafım var. Doğruluk naraları atarken işe aldiği kızdan dayak yıyınce köle ruhu ortaya cıktı :F Üstüne işeyip ses cıkarmamalar, zoraki para almaya gelen adamla yatmalar :F Bu kadar saçma karakter olamazdı zaten.

Dizi genel hatlarıyla mafyavari bir dizi ve herhangi cinayet ve gizemle çok alakası yok. Sadece geçişler yapılmak için bir unsur gibi kullanmişlar cinayeti.
Bazı saçma buldugum ve güldüğüm yerelere rağmen 6.5/10 @kerem @Harunnn60

• Güldürdün
Reactions: Yakamoz-Asi

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Dogs of Berlin (1.Sezon)

Alman yapımı olması DARK gibi kaliteli bi yapımla karşilacağinizi ümitlenmeyin:X Ben de öyle izlemedim zaten. DARK'daki adam oynadiği için ve türkü nasıl yansıtmışlar diye mraktan baktim:X

Genel olarak çok karakter içermesinden dolayı izlemesi zor. Sebep-sonuclar sıralanınca DARK'a göre çok yavan kalan bir dizi oldugunu göruyorsunuz. 'Bu'muydu diyorsunuz.

Futbolcunun ölümü resmen yeni bir dava dosyasının acılışıydı. Peki futbolcunun davası nolacak? Havada kaldı resmen. Ailenin acisi soğumayacak. Böyle saçma kurgulamişlar.Yapmak istedikleri şeyi bana veremediler. Futbolcunun sucunu da araplara yıgsalar nolcak? Ha bir suc fazla ha bir eksik. Değişen birşey yok. Hele Futbolcunun ölüm sebebi çok boktandı. Bok yere gitmiş :F

Ama karakter ayrıntıları hoşuma gitti. Özellikle Kurt ve Nazilerin anası... Murad ve ablasının ilişkisi de güzeldi de abla herkese yavşıyordu:A

Kurt karakteri türk karakteri Erol'dan daha esaslı yazılmıştı :X Evet adam bişeyler yapıyor ama diğer işi de hallediyor. Ailesine de önem veriyor. Ailesini bırak onla bağ kuran herkesin işini hallediyor, yardım ediyor.
Türk karakteri Erol çok klişeydi. Konusmaya değmez. Babasına eşcinsel olmasını kabul ettiremem. Yaşadiği hayat da ucuk hayat olsa bari:F

Kurt'un karisi bi iki çift ona da lafım var. Doğruluk naraları atarken işe aldiği kızdan dayak yıyınce köle ruhu ortaya cıktı :F Üstüne işeyip ses cıkarmamalar, zoraki para almaya gelen adamla yatmalar :F Bu kadar saçma karakter olamazdı zaten.

Dizi genel hatlarıyla mafyavari bir dizi ve herhangi cinayet ve gizemle çok alakası yok. Sadece geçişler yapılmak için bir unsur gibi kullanmişlar cinayeti.
Bazı saçma buldugum ve güldüğüm yerelere rağmen 6.5/10 @kerem @Harunnn60
Güzel yorumlamışsın diziyi.

Bende ilk fragmanlarında Dark gibi olur mu diye düşündüm ama IMDB'si düşük gelince beklentimi baya düşürdüm. Nitekim bu dizi bence hani kıyıda köşe de dizin kalmaz ya hani hadi bari şunu izleyeyim dersin öyle bir dizi bence. :F Birde her Netflix dizisi gibi sabır gerektiriyor ben bu dizileri bildiğim için ilk bölümlere sabrettim. :D

Çok karakter konusunda katılıyorum. Bu kadar karakter koymalarının da aslında bir diğer sebebi diziyi uzun soluklu yapmak sanırım. Baksana Nazilerin konusu detaylıca işlenmedi. türk motorcular yeni çıktı piyasaya. :D

Bende bir genel yorum yapayım en iyisi. :A

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Dogs Of Berlin ( 1.Sezon Genel Yorum)

Diziyi beğendim ama beklentinizi düşürün derim. Başrol karakterleri beğendim öyle gıcık tipler değil.
Cinayet konusunun öyle basit bir nedene bağlanması beni çok şaşırttı başta bu mu ya? dedim ama sonra biraz düşündüm ilginç geldi. her dizi filmde aynı şeyleri görmekten sıkılmıştık böyle daha iyi gibi oldu. ama cinayet anını daha iyi doldurmaları lazımdı orada duygu alamadık? adam yaptım eve öldürdüm dedi? gerçi son bölüme kadar zaten cinayetin bir ağırlığı kalmamıştır oda ayrı mesele :A

Arap kardeşlerin de birbirine düşeceği çok belliydi tahminim doğru yönde oldu. İlk gıcık kapmıştım ama sonraları sevmiştim :A Yugoslav çetesi çok boştu göremedik bile ne olduğunu.

Motorcu çete ve naziler daha ayrıntılı gösterilir. Nazilerin başına kurt'un kardeşi geçer abi- kardeş çatışması klasik :A Ana da entirka katar. :A

Murad ve ablası sonra rapçi tayfa tamamen gereksizdi geçiyorum onları. :F

Kurt'un sarışın sevgilisi sonda kendini toparladı gibi bir ara yoldan çıkmıştı iyice tiksinmiştim ama bakalım o dükkanda toparlandı gibi :A orada ne amaçla çalışıyor anlmadım :A Sanırım adamın karısının hayatına özeniyor. :A

Kurt'un karısıı da ayrı bir deli. Kızışmış iyice :F

Erol beni gıcık etti yok ben plana uymam yok iyilik lazım filan. Sevgilisi ne işe yaradı anlamadım. :A

Kurt'u ilk bölümler beğenmiyordum ama sonlar da toparladı diziyi :A

6.5 - 7.0 Arası veriyorum. :A

• Güldürdün
Reactions: Yakamoz-Asi