ATV Bir Zamanlar Çukurova - Dizi Yorumları

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
onun ilk bölümünü izlemiştim bir zamanların parmaklıklar ardından dizisini çağrıştırmıştı sonra bir kaç karaktere kıl oldum sanırım:) tam sebebini hatırlamıyorum ama ilk bölümde kaldım malesef :)
Yok aslında parmaklıklar ardında ile şahsen hiç benzerlik taşıdığını düşünmüyorum. Orda kadın dramaları vardı avluda ise utc ile benzer olarak kadın intikamları kavaları ve gerilimi var. Sonradan açılıyor keşke bir kez daha şans verseymişsin :(

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Yok aslında parmaklıklar ardında ile şahsen hiç benzerlik taşıdığını düşünmüyorum. Orda kadın dramaları vardı avluda ise utc ile benzer olarak kadın intikamları kavaları ve gerilimi var. Sonradan açılıyor keşke bir kez daha şans verseymişsin :(
kadınlar koğuşu nda geçiyor her türlü sertlikde vardı o açıdan parmaklıklar ardındanı andırıyordu ben utc izlemediğim için onunla benzerliğinden bahsedemem? aslında izlenirdide işte nolduysa orda bir bağlantı koptu :)

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
kadınlar koğuşu nda geçiyor her türlü sertlikde vardı o açıdan parmaklıklar ardındanı andırıyordu ben utc izlemediğim için onunla benzerliğinden bahsedemem? aslında izlenirdide işte nolduysa orda bir bağlantı koptu :)
Yani kısaca şöyle özetlemiş oliyim. Parmaklıklar ardında da koğuş ağası ( tam türk tanımı ile) gösteriliyordu. İşte ellerinde tesbih bir türlü kalkamama hastalığı :D ve türk motifleri vardı genelde. Avluda ise açıklık döveler köpek ile araalar gibi avrupa dizisi tarzında ileriyır. O yönünükast etmiştim

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Yani kısaca şöyle özetlemiş oliyim. Parmaklıklar ardında da koğuş ağası ( tam türk tanımı ile) gösteriliyordu. İşte ellerinde tesbih bir türlü kalkamama hastalığı :D ve türk motifleri vardı genelde. Avluda ise açıklık döveler köpek ile araalar gibi avrupa dizisi tarzında ileriyır. O yönünükast etmiştim
Birde yazabilseymişim :(

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
yalnız parmaklıklar ardından dizisinde bir aliye karakteri vardı beni diziye bağlayan sonra zinnet dikkat çeken bir karakter olarak ortaya çıktı ama asıl diziye bağlayan karakter aliye karakteriydi ve tam yabancı dizilerde aradığımız özelliklere sahipti bu karakter :)
avluda böyle gözüme çarpan bir karakter bulamadım ilk bakışta izlemeye devam edemeyişimin en önemli sebebi bu olabilir :)

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
yalnız parmaklıklar ardından dizisinde bir aliye karakteri vardı beni diziye bağlayan sonra zinnet dikkat çeken bir karakter olarak ortaya çıktı ama asıl diziye bağlayan karakter aliye karakteriydi ve tam yabancı dizilerde aradığımız özelliklere sahipti bu karakter :)
avluda böyle gözüme çarpan bir karakter bulamadım ilk bakışta izlemeye devam edemeyişimin en önemli sebebi bu olabilir :)
Aliyenin özelliklerini sayar mısın karşılaştırma yapıp yazacağımda :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Vayy güzel bir karaktermiş. Ben nasıl böyle bir karakter olduğunu unuttum acaba neyse bak buda avludan bir sahne. Tam azranın sahnesini bulamadım ama sahnede ilk çıkan kadın
parmaklıklar ardından dizisiyle ortak oyuncularıda varmış avlunun :)
rüçhan çalışkur - P.A - kutsiye ... Avlu - nilgün demir
onuryay evrentan - P.A - aylin ... Avlu - özlem

rüçhan çalışkur harika bir karakter oyuncusudur @xemrexxx nin favorisi kutsiye rolündeyken zinnetle güzel sahneleri vardı :)

birde avlunun benim açımdan dezavantajı ben hala ceren morayı görünce efsun karakteri aklıma geliyor nursel kösey,i gördüğümde ise bir önceki canlandırdığı keriman karakteri aklımdan çıkmıyor bu yüzden avluda bunların yeni karakterlerine uyum sağlamak bayağı güç olacaktır :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,094
Puanı
1,061
parmaklıklar ardından dizisiyle ortak oyuncularıda varmış avlunun :)
rüçhan çalışkur - P.A - kutsiye ... Avlu - nilgün demir
onuryay evrentan - P.A - aylin ... Avlu - özlem

rüçhan çalışkur harika bir karakter oyuncusudur @xemrexxx nin favorisi kutsiye rolündeyken zinnetle güzel sahneleri vardı :)

birde avlunun benim açımdan dezavantajı ben hala ceren morayı görünce efsun karakteri aklıma geliyor nursel kösey,i gördüğümde ise bir önceki canlandırdığı keriman karakteri aklımdan çıkmıyor bu yüzden avluda bunların yeni karakterlerine uyum sağlamak bayağı güç olacaktır :)
@Çiğdem- i görünce aklına Hogatha gelmesine rağmen her gün iltifat edebiliyorsun:A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
ben hogathaya aşığım zaten ona benzemese @Çiğdem- e selam bile vermezdim :)
@Çiğdem- i görünce aklına Hogatha gelmesine rağmen her gün iltifat edebiliyorsun:A
Hogatha ile Baltazarız sonucta :A :A :A
HogathaEdgar01_clr.gif

maxresdefault.jpg

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
@Dosi özelden anlattı demir aslında şeymiş yani etkisiz eleman:) hanı başbaşa içki içtikleri bir vatandaş vardı ya aslında demir onunla aşk yaşıyormuş işte ama dostlar alışverişte görsün misali bir kızla evlenip çocuk sahibi olacak ya o yüzden kızı kusuruyla sevabıyla kabul etmiş ses çıkarmamış çünkü asıl aşkına parlağına koşacak nasıl olsa:)
@Dosi bu bilgileri nerden öğrenmiş o kısmı tam soramadan kız tekrar kayboldu forumdan gelirse ayrıntıyı anlatır nasıl olsa :)
Ben yine anlamadım, @Dosi açık ve güzelce anlatır. :A