Diğer Castle Rock 1.Sezon Yorumları

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
4d685857.jpg

Bilgiler :
Moonlight ve The Knick gibi kaliteli yapımlardan tanıyabileceğiniz André Holland, Hulu’dan 10 bölümlük ilk sezon siparişi alan psikolojik korku dizisi Castle Rock‘ın başrolünde yer almaktadır. Stephen King ve J.J. Abrams ortaklığıyla çekilen dizi, King’in birçok romanı ve hikayesinde bulunan Castle Rock adlı hayali kasabada geçmektedir. André Holland dizide benzersiz ve karmaşık bir hayata sahip olan Henry adlı bir adama hayat vermektedir. Henry, idam sırasını bekleyen suçlulular üzerine uzmanlaşmış bir avukat olarak dizide karşımıza çıkmaktadır. Castle Rock; King'in en sevilen eserlerindeki mitolojik ve sevilen karakterler birleştirilerek, Maine'de ki birkaç kilometrekarelik ormanlık alanda karanlık ve epik bir hikaye oluşturuldu.

Sezon boyunca bu başlık altından yorumlarınızı yapabilirsiniz.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1. Bölüm
ilk bölüm ilgi çekici ve güzeldi konu benlik gibi duruyor ilerleyen bölümlerde bozmazlarsa ilk sezonu bir çırpıda bitirebilirim :)
dizinin ilgi çekici kısmı fantastik olan yerleri? tür olarak korkuda denmiş ama fantastik unsurlar daha baskın, daha doğrusu benim daha çok ilgi alanıma giriyor :)
ilk bölümde hapishane müdürünün kelleye ipi taktıktan sonra arabayı son surat uçuruma sürüklediği sahne güzeldi :)
zenci avukat henry deaverın çocukken 11 günlük meçhul kaybı ve o arada babasının nasıl öldüğü kendisinin nasıl soğukta sağ kurtulduğu ilerleyen bölümlerde ortaya çıkacak gibi ..
asıl hikayenin en merak ettiğim yeri shawshank hapishanesinde ortaya çıkan kimliksiz oğlan :) zenci avukat onu nasıl kurtaracak? oğlanın hapishane mahzeninde onca yıl ne halt karıştırdığını ilerleyen bölümlerde anlayacağız artık :)
birde gardiyanın gördüğü katliam neyin nesiydi? oralarda bayağı ilginç sahnelerdi :)

@Çiğdem- diziyi sen çok seveceksindir mahzendeki oğlan senin yumoş parlaklarına benziyor birde dizi fantastik yani tamda aradığın şey :)
@MasacRE- ile @MEnes diziyi nasıl bulur o konuda tam bir yorum yapamıyorum:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@destere gece tehdit edip gitmiş zaten kinli bir de bunuda eklemeyelim üstüne :A :A :A

Sen @MasacRE- @MEnes @destere @xemrexxx İzleyin beni bulaştırmayın :A :A :A
sabah foruma girdim dedim hogatha konuyu açmamışsa üç beş yere ben açayım:) ama açmıştın malesef? konuyu biraz daha geç açsaydın ben yerli diziler, yarışma etkinlikler, konu dışı bölümlerinin hepsinde açacaktım dizi konusunu :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Moonlight ve The Knick gibi kaliteli yapımlardan tanıyabileceğiniz André Holland bunla alakası var :A :A :A @MEnes @Sherlock @destere
Oyuncuyla oynadığı işin alakası ne onu çözemedim. :A Bir diziyi veya filmi oyuncu yapmaz yönetmen ve senarist yapar. :A Oyuncu gider rolünü oynar. :A Bu dizi hakkında bahsetmedim bu arada genel konuştum. :A

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Oyuncuyla oynadığı işin alakası ne onu çözemedim. :A Bir diziyi veya filmi oyuncu yapmaz yönetmen ve senarsit yapar. :A Oyuncu gider rolünü oynar. :A Bu dizi hakkında bahsetmedim bu arada genel konuştum. :A
Aaa tövbe tövbe beni anlamıyor diyorsunuz bir de :F @MasacRE- Tuhaf filmlerinde oynayan herifini bulmuş burada diyorum :A :A :A @destere

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Oyüzden bu diziyi öneriyormuş baktı herifi var :A :A :A
Saçma, oyuncu için film veya dizi seçersin ama bunu burdaki basit bir oyuncu için yapmazsın. :A Gider Leonardo DiCaprio için yaparsın, çünkü o adamın basit bir işte oynamayacağını bilirsin. :A @MasacRE- yoldaşımın sanat algısını böyle basit bir mantığa yöneltemezsin kabul etmiyorum. :A