AMC Better Call Saul 1. Sezon Yorumları

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x9

Harika bölümdü. Dizi özellikle son birkaç bölümdür çok iyi gidiyor, yavaş yavaş adını efsaneler arasına yazabiliriz. :)

Chuck'ı seviyordum ama bu son gelişme hiç olmadı ya. Kabul edilebilecek bir tarafı yok. Jimmy de haklı yani. Daha ne yapsın adam zorla suça teşvik. :( Tamam Chuck kendi doğrularından ne pahasına olursa olsun ödün vermek istemiyor ama Jimmy'nin çabasını da takdir etmesi gerekirdi...

Chuck'ın tüm HHM tarafından ayakta alkışlandığı sahne çok iyiydi ama bölüm sonundan sonra pek kıymeti kalmadı tabii. :(

Mike reyisin sahneleri de tamamıyla harikaydı. Adam müthiş oynuyor ya. Emmy adaylığını zaten garantilemişti de ödülü de alacak galiba. :)

10 puana son aylarda ilk kez bu kadar yaklaştım ama bir tık daha yukarısına saklayalım. :)

9+ /10
Kim'e Skyler'ın yaptıklarından dolayı şüphe ile yaklaştık ama bence iyi birisi, bu bölümde kanıtladı. :)

Birde tavukçu Gus ilerleyen sezonlarda gelebilir bence diziye. Mike bunun yanında çalışıyordu tanışıklıklarınıda böylece görmüş oluruz. :)

Jimmy, abisiyle köprüleri attığına göre şimdi soyadını mı değiştirecek? (b)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kim'e Skyler'ın yaptıklarından dolayı şüphe ile yaklaştık ama bence iyi birisi, bu bölümde kanıtladı. :)

Birde tavukçu Gus ilerleyen sezonlarda gelebilir bence diziye. Mike bunun yanında çalışıyordu tanışıklıklarınıda böylece görmüş oluruz. :)

Jimmy, abisiyle köprüleri attığına göre şimdi soyadını mı değiştirecek? (b)
Hemen olur mu isim değişikliği olayı bilmiyorum ama tam sezon finali anında "Saul Goodman" ismiyle ilgili bir şey görebiliriz gibime geliyor. :)

Kim hakkında şüpheliyim şimdilik ama çok iyi olacağını da sanmıyorum. :)

Gus'ın katılmasını çok isterim ve bence katılacak. Belki ikinci sezon finalinde de onu görürüz sürpriz olarak. :):)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x9. Bölüm

arkadaşlarımızın bahsettiği kadar muhteşem olmasada güzeldi özellikle mike lı kısımlar dahada güzeldi jimmy li ve kim li bölümler yer yer yine sıktı ... birde dizide doğru dürüst bayan oyuncu yok.... kim le olacak iş değil bir skyler ayarında bir şey bulsalardı bari kim çöl gemisi gibi :)

mike ın yarmagülden silahları alıp topladığı sahne ve de teslimat sırasındaki sahneler muhteşemdi ..
jimmy nin neden bir türlü HHM hukuk bürosu tarafından kabul edilmediğini çok fazla beklete beklete de olsa öğrenmiş olduk chuck ın engel olmuş olabileceğini zaten biliyordum yani telefon sahnesinden sonra aklıma gelmişti bunu açıklamak için niye bu kadar sıktılar anlamadım
chuck ı sevmiyordum umarım bundan sonra görmeyiz , kim ede kamyon çarpsa zerre üzülmem :))

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
1x7

Bölüm hakkında forumdaki yorumları okuduğum zaman beklentim baya artmıştı. Güzel bölümdü ama önceki bölüm kadar iyi değildi bence. :)

Mike'ın parayı çaldığı sahne bölüme hareket kattı. Avukat kadını pek sevmiyorum niyeyse. Bu bölüm Saul kadın için büyük fedakarlık yaptı artık Kim bu durumu görmezden gelmeyecektir herhalde. :)

Chucky'nin durumu @OzaN'ın da dediği gibi Shameless'taki Sheila'ya benziyordu. İzlerken benim de aklıma gelmişti ve gülmeme sebep olan bir ayrıntı oldu benim için. :D

Puanım: 8.5/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
1x9

Her bölüm öncesi bir önceki kadar iyi değildir diyorum ama her seferinde daha da iyisini yapıyorlar.

Chuck sana laflar hazırladım. Sen ne egoist, kişiliksiz, kompleksli bir adammışsın. Adam mükemmel bir dava yakalamış uyuklayana kadar çalışmış tek başına bir yerlere gelmiş hala Slippinv Jimmy ayaklarındasın.

Zaten bana Chuck'ın ortak olduğu halde Jimmy'i HHM'ye alamaması saçma geliyordu.

Howard'da iyi adammış meğer. Ben de Jimmy neden istemiyor diyordum sebebi Chuck'mış.

Saul Goodman'ı ortaya çıkaran olay bu oldu sanırım. Sezon finali mükemmel olacak.

Mike reyiz ise yine müthişti. Suçluluk ve kötülükle ilgili konuşması müthişti.

10/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x9

Her bölüm öncesi bir önceki kadar iyi değildir diyorum ama her seferinde daha da iyisini yapıyorlar.

Chuck sana laflar hazırladım. Sen ne egoist, kişiliksiz, kompleksli bir adammışsın. Adam mükemmel bir dava yakalamış uyuklayana kadar çalışmış tek başına bir yerlere gelmiş hala Slippinv Jimmy ayaklarındasın.

Zaten bana Chuck'ın ortak olduğu halde Jimmy'i HHM'ye alamaması saçma geliyordu.

Howard'da iyi adammış meğer. Ben de Jimmy neden istemiyor diyordum sebebi Chuck'mış.

Saul Goodman'ı ortaya çıkaran olay bu oldu sanırım. Sezon finali mükemmel olacak.

Mike reyiz ise yine müthişti. Suçluluk ve kötülükle ilgili konuşması müthişti.

10/10
Hacı bende 10 puan verecektim de sezon finaline sakladım. Gerçekten müthiş bölümdü. Haftasonu bir kez daha izleyeceğim. :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
1x8

Yine güzel bölümdü.

Chuck ve Saul'un işbirliğini görmek güzeldi. Baya büyük bir dava yakaladılar. Devamı nasıl olacak merak konusu.

Puanım: 8.5/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
1x9

Çok güzel bir bölümdü. İzlediğim son 2-3 bölümden de bariz daha iyiydi.

Chuck'a söylenecek çok şey var ama neyse. :( Saul'a üzüldüm kardeşi için o kadar şey yaparken, kardeşinin ona yaptığı ve yaptıkları üzücü. Ama artık gözünün açılması da iyi oldu.

Mike'ın sahneleri yine güzel ve izlemesi keyif veren kısımlardı bölümde.

Puanım: 9/10

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Better Caul Saul - 1x3

vay vay son sahne iyiydi :D bu bölüm güzelmiş , diziye ara verdikten sonra dönüşü güzel oldu gerçekten :D
O değilde dizi aşmış kendini çekim teknikleri açısından , bir sahnede nerdeyse 5-6 farklı açıyla izliyorum BB'nin ilk sezonlarında yoktu son sezonlarında vardı bu tarz çekimler , diziye özendikleri çok belli :)

o ailenin ilk başta öldüğünü düşünmüştüm ama Saul reyiz dahice bir akıl yürüttü ben bile inandım , son sahnede aileyi buldu , kadın çantayı vermeynce paralar havaya uçtu :D

Mike reyizde çok yavaş ya bir iki kelime edene kadar 2 dk geçiyor :D ama reyisi seviyoruz tabikide

8.5/10

@Tolstoyevski sende başla bence :) tek başıma izlemek istemiyorum :(

@destere @sürgünüm @gundix123 @Danger UA! @legolas9900 @OzaN @Forumdash

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Better Caul Saul - 1x3

vay vay son sahne iyiydi :D bu bölüm güzelmiş , diziye ara verdikten sonra dönüşü güzel oldu gerçekten :D
O değilde dizi aşmış kendini çekim teknikleri açısından , bir sahnede nerdeyse 5-6 farklı açıyla izliyorum BB'nin ilk sezonlarında yoktu son sezonlarında vardı bu tarz çekimler , diziye özendikleri çok belli :)

o ailenin ilk başta öldüğünü düşünmüştüm ama Saul reyiz dahice bir akıl yürüttü ben bile inandım , son sahnede aileyi buldu , kadın çantayı vermeynce paralar havaya uçtu :D

Mike reyizde çok yavaş ya bir iki kelime edene kadar 2 dk geçiyor :D ama reyisi seviyoruz tabikide

8.5/10

@Tolstoyevski sende başla bence :) tek başıma izlemek istemiyorum :(

@destere @sürgünüm @gundix123 @Danger UA! @legolas9900 @OzaN @Forumdash
Ben şuan 1x2 deyim. Güzel hoş dizi de bir Breaking Bad değil, spin off u olunca ister istemez Breaking Bad beklentisine giriyor insan. Ama önyargıya gerek yok daha iki bölüm izlemişim. Gerçi dizideki karakterlerden Saul, Mike ve Tuco'nun dizide kesin olarak ölmeyeceklerini bilmek heyecanı kesiyor. :D, Mesela 1x2 de

Tuco nun orda Saul u %100 öldürmeyeceğini hatta sakat bile bırakmayacağını bildiğim için gerilime giremedim :D

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Ben şuan 1x2 deyim. Güzel hoş dizi de bir Breaking Bad değil, spin off u olunca ister istemez Breaking Bad beklentisine giriyor insan. Ama önyargıya gerek yok daha iki bölüm izlemişim. Gerçi dizideki karakterlerden Saul, Mike ve Tuco'nun dizide kesin olarak ölmeyeceklerini bilmek heyecanı kesiyor. :D, Mesela 1x2 de

Tuco nun orda Saul u %100 öldürmeyeceğini hatta sakat bile bırakmayacağını bildiğim için gerilime giremedim :D
anladım ama o çöl sahneleride iyiydi :D

bende ilk başta ticari bir iş olur diye düşündüm çünkü AMC biraz öyle bir kanal ( TWD biliyorum :D ) sonra diziyi izleyince öyle olmadığını anladım
evet dizi süper filan değil ama gayet olmuş dizi , en azından BB arkasına sığınmamışlar yani bir çaba göstermişler :) sende başlarsan seviniriz :D

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560

İlk sezonu bence Breaking Bad'in ilk sezonundan iyi devamını izleyince bana hak verebilirsin

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Walter reyisin de en azından son bölümlerden önce ölmeyeceğini biliyorduk ama yine de büyük bir gerilimle izliyorduk. Ben o bahsettiğin sahnede de fazlasıyla gerildim. O diziye kendini kaptırmakla alakalı. :):)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Walter reyisin de en azından son bölümlerden önce ölmeyeceğini biliyorduk ama yine de büyük bir gerilimle izliyorduk. Ben o bahsettiğin sahnede de fazlasıyla gerildim. O diziye kendini kaptırmakla alakalı. :):)
Breaking Bad de ikinci sezonda Walter ölebilir ve görev yarım kalabilirdi, açıkcası ben kanserden filan öleceğini düşünüyordum ya da çete savaşlarında. Zaten reytingler çok düşük olsaydı büyük ihtimalle öyle de olurdu. Gerçi Breaking Bad bittikten sonra diziye başladım ama bunu hiç hesaba katmadan izlemişim onca sezonu, şuan farkettim :D

O yüzden o görüşüne katılmıyorum, Better call saul un reytingleri çok düşük bile olsa, hatta Allah korusun Saul u oynayan aktör ölse bile Saul karakteri ölmeyecektir, bu kesin? Heralde senaryoyu ona göre ayarlayıp, Saul un ölme tehlikesinde olduğu senaryolara pek girmezler heralde?

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Android uygulaması çıkmış :) Saul arayabilirsiniz :D
8542e5b689ccda5e1d1da512cca75850.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x10 (Sezon Finali)

Bu hafta The Last Man on Earth'ün neden yayınlanmadığı anlaşıldı. Bizim Todd, Better Call Saul'e transfer olmuş. :):)

Sezon ortalamasının çok altında bir bölümdü. Çok durağandı ve beni sıktı. Son bölümlerde artan temponun üzerine böyle final yakışmadı. :)

Jimmy'nin Kim'in bulduğu yeni imkanı kabul etmesi gerekir. Kötü tarafa geçse bile o parayı bulamayabilir ki? Bana çok tatmin edici gelmedi. Fakat çekim açısından falan klas bir son sahneydi. :)

7+ /10

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x4

Diğer arkadaşlarda yer yer sıkılmışlar ama bazı sahneleri sizde benim gibi iyi bulmuşsunuz :D ayrıca Saul numarasını yutmadım :A

Başta gösterdikleri sahne ne alaka demiştim ama boş sahne çıkmadı :D , Saul reklam olayını kendi aleyhine çevirdi çok zeki adam yalnız merdivenlerden çıkarken korkmadı mı ? çok yüksekti çünkü :/

Saul abisinin hastalığı valla çok ilginç bir hastalık , allah kimsenin başına vermesin :(, son sahneleri iyiydi gerçekten

Bu arada dizide tek bir bayan karakter ver onuda süs bebek niyetine koymuşlar sanırım bir iki defa gözüküyor kayboluyor ? @destere de bu durumdan yakınmış :D umarım yeni sezonda bayan oyuncu ağırlıklı olur :A

@OzaN @sürgünüm @legolas9900 @gundix123