2014 Altın Küre Adayları Açıklandı!

Çok hızlı gidiyorlar bittikten sonra yazarım anca. :D

Michael J. Fox aday işte bu! :D

Avatarımdaki arkadaş da aday. :D

Kelebeğin Rüyası yok :(

15.38'de filmlerle devam edecekler. Şimdi dizileri açıkladılar sadece...

Çeşitli sürprizler var.

Lana Del Rey en iyi şarkıda favorilerdendi ama aday olmaadı çok ilginç şekilde.

Yeni dizilerin adı daha çok geçmiş.

Aaron Paul, Jim Parsons tanıdık adaylardan. @cevaa

Brooklyn Nine-Nine, TBBT, Veep, Girls komedi adaylarından...

Açıklanan film kategorileri:

En İyi Senaryo
Her
Nebraska
Philomena
12 Years a Slave
American Hustle

Best Score
All is Lost
Mandela
Gravity
Book Thief
12 Years a Slave

En İyi Orijinal Şarkı
Atlas (Hunger Games)
Let it Go (Frozen)
Ordinary Love (Mandela)
Please Mr. Kennedy (Inside Llewyn Davis)
Sweeter Fiction (One Chance)

En İyi Yabancı Film
Blue is the Warmest Color
The Great Beauty
The Hunt
The Past
The Wind Rises

En iyi drama kadın oyuncuda Claire Danes nasıl aday olmaz ya inanılır gibi değil. Homeland'i dışlayacaklar herhalde. Mandy Patinkin de adaylar arasında yoktu Homeland'den...

Drama Dizisi En İyi Kadın Oyuncu Adayları:

Julianna Margulies - The Good Wife
Taylor Schilling - Orange is The New Black
Kerry Washington - Scandal
Robin Wright - House of Cards
Tatiana Maslany - Orphan Black

En iyi animasyon adayları:

The Croods
Despicable Me 2
Frozen

(Monsters University sürpriz şekilde yok, The Wind Rises yabancı film kategorisinde aday olduğundan yok sanırım.)

Senaryoda The Wolf of Wall Street'in olmaması sürpriz. Film Altın Küre'de de hayal kırıklığına uğrayabilir diyeceğim ama komedi kategorisinde pek çok adaylık alması kesin...

Son düzenleme:
Çok fazla sürpriz var yavaş yavaş değerlendireceğiz. :)

Saving Mr. Banks dramada aday değil. Bu demek ki Oscar'ı alacak diye düşünenler fazlasıyla yanılmış.

Televizyonda Homeland tamamen dışlanmış çok ilginç olarak. Ray Donovan pek çok adaylık almış. @Forumdash'ın sevineceği pek çok nokta var. :)

Kimler dışarıda kalmış öğreneceğiz birazdan. :):)

En iyi drama film adayları:

12 Years a Slave
Captain Phillips
Gravity
Philomena
Rush

En iyi yönetmen adayları:

Alfonso Cuaron - Gravity
Paul Greengrass - Captain Phillips
Steve McQueen - 12 Years a Slave
Alexander Payne - Nebraska
David O. Russell - American Hustle

En iyi drama erkek oyuncu:

Chiwetel Ejiofor - 12 Years a Slave
Idris Elba - Mandela: Long Walk to Freedom
Tom Hanks - Captain Phillips
Matthew McConaghey - Dallas Buyers Club
Robert Redford - All is Lost

Al Pacino aday yine. :D:D

The Wolf Of Wall Street'in aday olması da sevindirici.

En iyi komedi film:

American Hustle
Her
Inside Llewyn Davis
Nebraska
Wolf of Wall Street

En iyi kadın oyuncu (komedi):

Amy Adams - American Hustle
Julie Delpy - Before Midnight
Greta Gerwig - Frances Ha
Julia Louis Dreyfuss - Enough Said
Meryl Streep - August: Osage County

En iyi yardımcı kadın oyuncu:

Sally Hawkins - Blue Jasmine
Jennifer Lawrence - American Hustle
Lupita Nyong'o - 12 Years a Slave
Julia Roberts - August: Osage County
June Squibb - Nebraska

Oprah Winfrey yok!

En iyi yardımcı erkek oyuncu:

Barkhad Abdi - Captain Phillips
Daniel Bruhl - Rush
Bradley Cooper - American Hustle
Michael Fassbender - 12 Years a Slave
Jared Leto - Dallas Buyers Club

Jonah Hill ve Tom Hanks yine yok.

En İyi Drama'da Rush ve Philomena sürpriz oldu şahsen.
En İyi Komedi'de sürpriz yok.
En İyi Yönetmen'de de sürpriz olmadı fakat Martin Scorsese'yi bekliyordum ben.
En İyi Erkek Oyuncu'da Idris Elba sürpriz oldu. Bruce Dern'in olmamasına çok şaşırdım.
En İyi Kadın Oyuncu'da Kate Winstlet'a şaşırdım beklemiyordum şahsen.
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu'da şaşırtıcı olmadı. Ama Bradley Cooper'ı beklemiyordum. Jonah Hill'den umut yok gibi. :(
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu'da büyük sürpriz oldu. Oprah Winfrey'in aday olamaması çok şaşırtıcı.

En İyi Drama'da Rush ve Philomena sürpriz oldu şahsen.
En İyi Komedi'de sürpriz yok.
En İyi Yönetmen'de de sürpriz olmadı fakat Martin Scorsese'yi bekliyordum ben.
En İyi Erkek Oyuncu'da Idris Elba sürpriz oldu. Bruce Dern'in olmamasına çok şaşırdım.
En İyi Kadın Oyuncu'da Kate Winstlet'a şaşırdım beklemiyordum şahsen.
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu'da şaşırtıcı olmadı. Ama Bradley Cooper'ı beklemiyordum. Jonah Hill'den umut yok gibi. :(
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu'da büyük sürpriz oldu. Oprah Winfrey'in aday olamaması çok şaşırtıcı.
Erkek oyuncu ve kadın oyuncu dalları drama için. Komedileri yazmayı unutmuşum. Bruce Dern komedide aday. :)

Filmlerin adaylık sayılarını ekledim ilk mesaja...

En büyük şok The Butler, tek adaylık bile yok.

Yine büyük şok Saving Mr. Banks drama filmine aday değil, Philomena ve Rush aday.

James Gandolfini de yok maalesef bu sefer adaylarda. :(

Bütün tahminleri güncelleyeceğim bu geceden itibaren. Görünen o ki yarışta üç ana film kaldı. 12 Years a Slave, Gravity ve American Hustle.

Gravity'nin burada 4 adaylık alması yanıltmasın asıl iddialı olacağı teknik dallar yok Altın Küre'de. :)

Son düzenleme:
En İyi Film'de Rush ve Philomena şaşırttı. Özellikle Rush'ı tamamen unutmuştum ben ama hem SAG'da hem burada kendilerini hatırlattılar. Bu kategoride en büyük sürprizi The Butler'ın yapmasını bekliyordum ancak hiç bir kategoride aday dahi olamadı.

En İyi Komedi Filmi ve Yönetmen'de sürpriz yok.

Erkek Oyuncu'da Bruce Dern yok. Robert Redford'un aday olması sevindirici All is Lost için.

Kadın Oyuncu Kate Winslet'ın olması beni sevindirdi. Oscar için de adaylık şansı yüksek bence.

Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar'da da böyle olacaktır. Sürpriz yok.

Yardımcı Kadın Oyuncu'da Blue Jasmine'den Sally Hawkins sürpriz olarak değerlendirilebilir. Burada aday olamayan Oprah Winfrey'in hala Oscar'da adaylık olması yüksek bir ihtimal.

En İyi Senaryo'da Yabancı Film'lerden The Past ya da The Hunt'ın aday olmasını isterdim ancak bu sefer Yabancı Dilde Film kategorisinde biri öne çıkmış olacak ve yarışın sonu belli olmuş olur. O yüzden ikisinin de olmaması mantıklı.

Blue is the Warmest Colour'un Yabancı Dilde Film kategorisinde yarışacak olması dengeleri bozabilir burada. The Hunt'ın 2012 filmi olması, Asghar Farhadi'nin 2 yıl önce A Separation ile ödül alması iddialı gözüken BitWC'u öe çıkaracaktır. (Ama gönlüm The Hunt ve The Past'tan yana.) The Wind Rises da varmış? :D @OzaN Oscar'da da mı filmler aynı kategorilerde yarışırlar? :)

Şarkı dalında Inside Llweyn David öne çıkan bir yapım ama Catching Fire'daki şarkıyı Lana Del Rey söylüyor sanırım. (Kesin olmayan bir haber açmıştım hatta.) O söylüyorsa alır gibi.

Müzikleri dinlemediğimiz için bilemiyorum. :D

En İyi Animasyon'da Monsters Uni.'nin olmasına üzüldüm. :( Frozen, The Wind Rises'ın da yokluğunda çok çok iddialı.

Genel olarak bakarsam The Butler unutulmuş tamamen. Mandela'nın filmi öne çıkmış ama Mandela'nın ölümünden dolayı öne çıkış olabilir. Bunun dışında benim için en büyük sürprizlerden biri de M.U.'nun olmaması oldu. Kesinlikle hak ediyordu.

@berkann kategoriler aynı olmaz. Blue is the Warmest Color ve Wind Rises yabancı kategorisinde olmayacaklar muhtemelen. (Blue is the Warmest Color kesin ama Wind Rises'dan emin değilin.)

Hunger Games'teki şarkıyı Coldplay söylüyor.

Lana Del Rey'in The Great Gatsby'de iddialı bir şarkısı vardı ama aday dahi olamadı. :(