En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Evet gerçekten de girmemişlerdi. :D Zaman kavramı yoktu filmde demiyorum. Ama öyle beynimi kurcalayacak, açıklama getiremeyecek kadar bir şeyler yoktu. 12 Monkeys'de hala çözemediğim şeyler var. :D

Source Code'da da bir makine sayesinde geçmişteki bir şeyi araştırmak için gidiliyor. 12 Monkeys'de de. Her ikisi de film boyunca gidip geliyor. :D

Olağanüstülük üzerine kurulsa bile, bir açıklama gelmeliydi. Mesela ben filmin başlarında içimden: "Aslında zaman ilerliyor da etraftaki herkes her gün aynı şeyleri yaptığı için mi adama böyle geliyor acaba?" diye geçirmiştim. :D

Öyle bir açıklama da saçma olurdu bu sefer mantık hatası sıralardan bir sürü. :D

Bölüm ne ve hangilerini ne amaçla izletiyorlar? :):)

- - - Ekleme - - -

Komedi filmi değil zaten fantastik romantik komedi. Neden öyle olduğunu açıklamaz adı üstünde komedi bu, fantastik bir şekilde oluyor bu olay. Nasıl bir açıklaması olabilir ki? :)

Hep aynı şeyler yaşanmıyor aslında, hatalarından ders çıkarıp daha iyisine ulaşmaya çalışıyor.

Film 1993 yılında yapılmış ve zaman döngüsü filmleri için kült olarak kabul edilebilir. Bu filmden sonra bu tip bir sürü film çıktı. The Butterfly Effect, Source Code gibi. Kendinden sonra çekilen Truman Show ve 50 First Dates ile de benzer özellikler gösteriyor bolca.

Sen bu tarz filmleri pek sevmiyorsun sanırım hatırladığım kadarıyla Truman Show'a da düşük vermiştin. Bu tür filmleri çok seven biri olarak bence puanı az bile, daha fazla yükselmesini isterim. :)

medya ve iletişim
filler hatırladıkalrım name of the rose ,the servant,king's speech vb.

- - - Ekleme - - -

Senin bölüm ney panpa ? :D

medya ve iletişim .)

Dün izledim:

Dial M for Murder (1954)

Yine harika bir Hitchcock filmiydi. İlk 4-5 dakika acaba bu sefer beğenmeyecek miyim diye iç geçirirken film hemen kendine bağladı ve sonuna kadar soluksuz izletti kendisini. :)

Aynı yıl hem Rear Window hem de Dial M for Murder gibi iki kült sayılabilecek film çıkarmak da sadece Hitchcock'un yapabileceği bir iştir herhalde. :):)

Puanım: 9.5/10

Bugün film izleme rekorumu kırdım; üst üste 2 film! :D

Dabbe 3 : Bir Cin Vakası

Dabbe serisi arasında en iyisiydi bence öbürleri pek iyi değildi. Gerçekten çok korkutucu sahneleri vardı aferim çekenlere :X Film özellikle yanlış büyüyü bozmaya çalıştıklarını anladıkları sahneden itibaren ayrı bir güzelleşti ama sonunda Asiye neden Ceyda'lara sardı söylenmedi 😕

Puanım ; 7.7/10

Sherlock Holmes

Film, castıyla, senaryosuyla ve özellikle müzikleriyle gerçek bir başyapıt :U Bu zamana kadar nasıl izlemedim bilemiyorum. Sherlock'un kurduğu cümleler ve olayları çözme şekilleri çok hoşuma gitti özellikle son olayda harika bir iş çıkardı. Film tam adam asılırken bitecek sandım ama yanıldım biraz daha devam etti :D

Puanım ; 9.8/10

Son düzenleme:
Bugün film izleme rekorumu kırdım; üst üste 2 film! :D

Dabbe 3 : Bir Cin Vakası

Dabbe serisi arasında en iyisiydi bence öbürleri pek iyi değildi. Gerçekten çok korkutucu sahneleri vardı aferim çekenlere :X Film özellikle yanlış büyüyü bozmaya çalıştıklarını anladıkları sahneden itibaren ayrı bir güzelleşti ama sonunda Asiye neden Ceyda'lara sardı söylenmedi 😕

Puanım ; 7.7/10

Sherlock Holmes

Film, castıyla, senaryosuyla ve özellikle müzikleriyle gerçek bir başyapıt :L Bu zamana kadar nasıl izlemedim bilemiyorum. Sherlock'un kurduğu cümleler ve olayları çözme şekilleri çok hoşuma gitti özellikle son olayda harika bir iş çıkardı. Film tam adam asılırken bitecek sandım ama yanıldım biraz daha devam etti :D

Puanım ; 9.8/10

Sherlock'un dövüşmeden önce yapacaklarını planlaması en güzel ayrıntıydı bence karakterdeki. :D

Sherlock'un dövüşmeden önce yapacaklarını planlaması en güzel ayrıntıydı bence karakterdeki. :D

dövüş sahneleri çok iyiydi dediğin gibi önceden planlaması daha iyiydi. Bir de dev gibi adamla dövüşürken attığı keserin hiçbir etki göstermesine baya güldüm çok komik sahneleri de vardı bkz: yatakta kelepçeli uyandığı sahne :A :D

Sabah saatlerinde izledim, şimdi yazabiliyorum anca. :)

Road to Perdition (2002)

Tom Hanks'i ilk defa bu tarz bir rolde izledim. Filmin ilk başlarında bu durumu yadırgar gibi oldum. Bunun dışında da ilk dakikaları gerçekten epey durağandı. Beklentilerimi karşılayamayacağını düşünmeye başlamışken 20-25 dakikadan itibaren tempo arttı ve film kendine bir anda bağlamaya başladı.

Film, mafya filmlerine duygu yüklü dram penceresinden bakmış ve çok da güzel olmuş.

Tom Hanks başta yadırgasam da yine çok iyi bir iş çıkarmış. Her zamanki gibi duyguyu çok iyi yansıtmayı başarmış.

İlk 20 dakikasındaki durgunluğu hariç tutacak olursam filmi çok beğendim. Zaman zaman gözlerin dolması eşiğine de geldim mafya filmi olmasına karşın. :)

Bir filmin içinde Tom Hanks varsa objektif puan verebilmem zor ama verebileceğim en objektif olmaya çalışan puanı verecek olursam;

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004)

Altın küre ödüllerinde https://fav10.net/film-sohbetleri/w...nindeki-sira-disi-sunumlari-video-178272.html konusundaki sunumunu izledikten sonra hiç filmini izlememiş olsam da Will Ferrell'i çok sevmiştim ve en popüler filmi olan bu filmi izlemek istemiştim. Fakat anca yeni izleyebildim. Öncelikle filmi aralıklı yaklaşık 3-4 parça halinde izlemek zorunda kaldığımı söyleyim. Staj zamanı böyle oldu mecburen.

Film aşırı abartılı bir film olarak tasarlanmış. Gerçekçilikten çok uzak fantastik bir dünya yaratmışlar. :) Çok komik değildi belki birkaç sahne dışında ama oldukça eğlenceliydi. Will Ferrell bir yana Steve Carell'in karakteri bombaydı. :D

Filmin bu yıl devamı da çekilecek ve inanılmaz bir kadrosu var. Jim Carrey, Amy Poehler, Tina Fey, Kristen Wiig, Sacha Baron Cohen, Liam Neeson, Harrison Ford, Nicole Kidman... Çoğu konuk oyuncu olarak gözükecek herhalde ama öyle bile olsa inanılmaz bir şey bu kadar ismi aynı filmde buluşturmak, merakla bekliyorum. :)

Neyse özet olarak izlerseniz keyifli vakit geçirebileceğiniz ama izlemezseniz de hiçbir şey kaçırmayacağınız tarzda bir film. :)

Puanım: 6.5/10

Yorum? :(

2012. :)

Bilindik kıyamet filmlerinden ama daha önce yapılan filmlere oranlar biraz daha kaliteli ve iyi bir yapıt olmuş. Daha çok mayalarla ilgili bi kıyamet senaryosuydu tarihten dolayı.

Puanım: 7.5/10

Vertigo (1958)

İzlediğim 2. James Stewart ve Hithcock filmiydi ama bu filmi pek başarılı bulmadım. Genel olarak sıkıcı ve durağan geçiyor film 1-2 yerde aksiyon oluyor ama pek etkilemiyor o da. Filmin son sahnesinide anlamadım @OzaN admin anlatırsan iyi olur :D Kadın başrol oyuncusu güzeldi birazda onun için devam ettim filme :D

Dün izledim:

Dial M for Murder (1954)

Yine harika bir Hitchcock filmiydi. İlk 4-5 dakika acaba bu sefer beğenmeyecek miyim diye iç geçirirken film hemen kendine bağladı ve sonuna kadar soluksuz izletti kendisini. :)

Aynı yıl hem Rear Window hem de Dial M for Murder gibi iki kült sayılabilecek film çıkarmak da sadece Hitchcock'un yapabileceği bir iştir herhalde. :):)

Aynen çok iyi filmdi.Özellikle senaryosu.Neredeyse kusursuz planlanmış bir cinayet,ama neredeyse... :D

127 Hours (2010)

Güzel ve ilginç bir filmdi.Galiba film gerçekten esinlenerek yapılmış bu da filme olan merakı daha da arttırıyor.

İnsanın ne olursa olsun umudunu kaybetmemesi gerektiğini öğütleyenders verir nitelikte bir film.

Filmin kurgusunu çok beğendim.Oyunculuklarda gayet iyiydi.Film tek mekanda geçmesine rağmen sıkmadı.Sürekli merak uyandırıyor.

Güzel bir hikayesi ve senaryosu var.Tavsiye ederim. :)

Puanım: 8.6/10

Esaretin Bedeli (1994)

Ne zamandır erteliyordum ama izlemek bugüne kısmet oldu :D Öncelikle film İMDB'de 1.olduğu için ister istemez büyük bir beklenti içine girdim ama o kadar abartılacak bir film değildi bence. Birinciliği hak etmiyor demiyorum ama bence bundan daha iyi filmler va.r Filmin bütçesiyle hasılatı bile birbirini zor kapatıyor, o zamanlar pek rağbet görmemiş ama son yıllarda hep en iyi film diye anılıyor ilginç bi olay :D