En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Fight Club (1999)

İkinci kez izlediğim bir film daha önce yorum yapmıştım ama şimdi birşeyler daha eklemek istiyorum. :)

İzlediğim en iyi şizofren filmiydi.Oyunculuklar ve kendine özgü senaryosu çok iyiydi.Filmi izlerken sonunu böyle olacağını tahmin etmek imkansız.Belki de filmin bu kadar sevilmesinin sebeplerinden bir tanesi de budur.

Film çoğu yerinde P**** içerikli şeyler görmek mümkün. :D Şimdi izleyince daha yeni şeyler dikkatimi çekti.Örneğin sondaki resimden hiç haberim yoktu.Sonunu görmeden kapatmıştım.Görünce şok oldum resmen. :D

Gerçekten insanı düşündüren bir film.Başyapıt diyebiliriz bence.Tavsiye ederim güzel bir film. :)

Puanım: 9.5/10

Bence en güzel şizofren filmi A Beautiful Mind. Daha psikolojiye yönelikti.
Fight Clup'ta tedavi bile edilmiyor şizofren kişi. :)

gundix123 post: 1410643' Alıntı:
Niye özü diliyorsun ki ? :D Biliyordum zaten şizofren filmi olduğunu. :D

Ben bilmeden izlemiştim ve şaşırmıştım. :D Tamam o zaman sorun yok izle bence en yakın zamanda. :)

berkann post: 1410662' Alıntı:
Ben bilmeden izlemiştim ve şaşırmıştım. :D Tamam o zaman sorun yok izle bence en yakın zamanda. :)

Aslında çok önceden izlicektimama bi arkadaş sağolsun şizofren filmi diyince soğudum. :D Ama izlicem yine de. :D

Some Like It Hot (1959)

İzlemeye iki gün önce başlamıştım ama istenmeyen sebeplerden ötürü yarıda kaldı ve bugün tamamlayabildim.

Film oldukça sıkıcı başladı ilk 10 dakika sonunda bu filmi nasıl tamamlayacağım diye düşündüm açıkçası çünkü sıkıcı diyalogdan başka bir şey yoktu.

Daha sonra olaylar anlaşılmaya başlandıkça filmi sevmeye başladım. Marilyn Monroe sahneye çıkınca da iyice iyi olmaya başladı. :)

Filmin türü komedi ama birkaç yeri hariç tutacak olursam çok da fazla gülmedim ama izlemesi zevkliydi. :)

Jack Lemmon Oscar adaylığını, Altın Küre ödülünü haketmiş. :)

Marilyn Monroe'yu ilk kez izledim ve güzelliğinin yanı sıra oyunculuğunun da başarılı olduğunu gördüm, o yıl aldığı Altın Küre'yi haketmiş. :)

Çekildiği yılı da düşünecek olursak film genel olarak oldukça başarılıydı, Marilyn Monroe'nun en iyi filmi olduğu için bile izlenebilir. :)

Puanım: 8/10

(Bir film daha bitirdim onu da ilerleyen saatlerde yorumlarım artık. :))

Saving Private Ryan

Savaş filmlerini sevenler için çok güzel bir filmdi ama ben pek hoşlanmam savaş filmlerinden. (Yüzüklerin Efendisi'ni bu kategoride tutabiliriz ama o istisna) Bu yüzden yer yer sıkıldım.

Savaş sahneleri çok gerçekçiydi. Bombalar filan. Ayrıca ses efektleri harikaydı.

Filmde en etkilendiğim sahne, esir olarak aldıkları adamın tekrar düşman tarafına katılması ve sonrasında yeniden onlara karşı savaşıp daha önce kendisini serbest bırakan adamın o esiri öldürmesiydi.

Tom Hanks'in oyunculuğunu çok daha iyi gösterdiği filmler vardı.

Puanım: 7.8/10

Moderatörün son düzenlenenleri:
Saving Private Ryan

Savaş filmlerini sevenler için çok güzel bir filmdi ama ben pek hoşlanmam savaş filmlerinden. (Yüzüklerin Efendisi'ni bu kategoride tutabiliriz ama o istisna) Bu yüzden yer yer sıkıldım.

Savaş sahneleri çok gerçekçiydi. Bombalar filan. Ayrıca ses efektleri harikaydı.

Filmde en etkilendiğim sahne, esir olarak aldıkları adamın tekrar düşman tarafına katılması ve sonrasında yeniden onlara karşı savaşıp daha önce kendisini serbest bırakan adamın o esiri öldürmesiydi.

Tom Hanks'in oyunculuğunu çok daha iyi gösterdiği filmler vardı.

Puanım: 7.8/10

Filmlerle ilgili bazı yorumlarını spoiler dışına da yazabilirsin. Örneğin ilk iki paragraf filmin içeriği hakkında bilgi vermiyor ama izlemek isteyenlere fikir verecek nitelikte. :)

Savaş filmlerini ben de pek sevmem daha doğrusu izlerken sıkılırım. Ama bu film en iyi savaş filmlerinden biri olarak gösteriliyor ki bence de öyle. Dediğin gibi efektler, gerçekçilik falan harikaydı. Konusu da etkileyiciydi. Oyunculuklar da bence çok iyiydi. Yani bir filmde olması gereken her şey vardı belki ama savaş filmi olup büyük çoğunluğu Call of Duty tarzı direkt savaş sahnelerinden oluştuğu için izlerken sıkıldığım sahneleri epey olmuştu. :)

Filmlerle ilgili bazı yorumlarını spoiler dışına da yazabilirsin. Örneğin ilk iki paragraf filmin içeriği hakkında bilgi vermiyor ama izlemek isteyenlere fikir verecek nitelikte. :)

Savaş filmlerini ben de pek sevmem daha doğrusu izlerken sıkılırım. Ama bu film en iyi savaş filmlerinden biri olarak gösteriliyor ki bence de öyle. Dediğin gibi efektler, gerçekçilik falan harikaydı. Konusu da etkileyiciydi. Oyunculuklar da bence çok iyiydi. Yani bir filmde olması gereken her şey vardı belki ama savaş filmi olup büyük çoğunluğu Call of Duty tarzı direkt savaş sahnelerinden oluştuğu için izlerken sıkıldığım sahneleri epey olmuştu. :)

Gelecek sefer öyle yazarım. :)

Ben de öyle duymuştum ama sıkılınca bu puanı vermem gerektiğini hissettim. En yakın zamanda Cesur Yürek'i de izleyip karşılaştırma yapacağım. :)

Gelecek sefer öyle yazarım. :)

Ben de öyle duymuştum ama sıkılınca bu puanı vermem gerektiğini hissettim. En yakın zamanda Cesur Yürek'i de izleyip karşılaştırma yapacağım. :)

Braveheart daha iyi bence genel olarak ama savaş gerçekçiliği bakımından Saving Private Ryan açık ara önde. :) Braveheart'da yanlış hatırlamıyorsam o kadar çok doğrudan savaş sahnesi yoktu. Yani bütün film savaş sahneleriyle geçmiyor en azından. :)

Zindan Adası (2010)

Öncelikli söylemeliyim ki çok iyi bir filmdi.En sevdiğim yönetmenlerden biri Martin Scorsese yine işini çok başarılı bir şekilde yapmış.

Gerçekten kurgu hikaye ve senaryo çok başarılıydı.Oyunculuklar da özellikle çok iyiydi.Leonardo Di Caprio çok iyi bir performans çıkarmış ve rolünün hakkını vermiş.

Önce ki gün Sherlock Holmes dün Fight Club bugün de bu film ağır geldi sanki.Hep şaşırıyoruz.Bu da iyi bir şey mi bilemedim.Aslında şaşırmak iyidir ama üst üste gelince tuhaf olmaya başladım. :D

Neysegerçekten güzel bir filmdi.Bence IMDb puanının daha üstünü hakediyor.Herkese tavsiye ederim.

Puanım: 9.4/10

Göz Alıcı Macera (2011)

Klasik Disney yapımı hem Müzikal hemde Gençlik filmlerinden biriydi. Ashley Tisdale'nin izlediğim 2. filmi oldu, 2 filmde de çok başarılıydı mimikleri filan süperdi :D Ama film konu olarak biraz ergen filmi gibiydi niye izledim bende anlamadım :D Zengin, şımarık bi kızın Broadway'da yıldız olması konu alınmıştı, genel olarak sıkıldım diyebilirim ama ergenlerin sıkılmadan izleyeceği bi film olmuş :D

6/10

The Great Gatsby (2013)

Dün bitirdiğim diğer film de bu idi. Yılın ilk yarısının merakla beklediğim filmlerindendi her ne kadar IMDb puanıyla çok iyi bir giriş yapamasa da...

Film aslında basit bir konu üzerine kuruluydu ama bu konuyu o kadar görkemli bir şekilde işlemişler ki gerçekten önemli bir şeyler oluyormuş havasına kapılıyor insan. :):)

Özellikle her şeyin gizemli olduğu ilk 1 saat bence çok sıkıcıydı. O bölüm haddinden çok uzun tutulmuştu. Yönetmen illa o kadar uzun istiyorsa director's cut sürümü altında yayınlasaymış. En azından 20 dakika daha kısa olsaydı daha iyi bir film olabilirdi bence. Bu arada filmin süresi 2 saat 22 dakika gözüküyor ama son 12 dakikası credits kısmından oluşuyor. Yani 2 sa 10 dk filmin izlenen kısmı.

DiCaprio yine çok iyi bir performans göstermiş. Fakat Oscar vb törenlerde ödüle oynayacak kadar büyük bir rol değildi. Zaten öyle bir beklenti de yok bu filmden.

Carey Mulligan'ı severim yine başarılı bir performans ortaya koymuş. Tobey Maguire'yi de ilk kez izlememe karşın başarılı buldum.

Filmi pek çok yönüyle Anna Karenina'ya benzettim. İkisi de benzer konulu romanlardan uyarlama olduğundan olsa gerek. (Çok aşırı bir benzerlik değil tabii bu.)

En sonunda Daisy'nin yaptığını hiç beklemezdim, çok sinir oldum Daisy'e. :(

Film Oscar mevsiminde girmedi vizyona dolayısıyla Oscarlarda kendisinden pek beklenti yok ama yine de yorumlayacak olursam oyunculuk bazında adaylık alması çok büyük sürpriz olur. Film, yönetmenlik, senaryo gibi diğer büyük kategorilerde de keza öyle.

Kostüm & saç gibi kategorilerde adaylık ihtimali olabilir. Tabii diğer bir güçlü olduğu dal müzik ve en iyi şarkı. En iyi şarkı kategorisinde bu seneki favorim Lana Del Rey'in "Young and Beautiful"u. Umarım ödülü o kazanır. Fakat dediğim gibi film Oscar mevsimi dışında vizyona girdiği için tamamen görmezden gelinme ihtimali de oldukça yüksek.

Neyse özet olarak ortalamanın üstü bir filmdi izlediğime pişman olmadım kesinlikle ama yani öyle bir 5-10 sene sonra hatırlanacak bir film de değil bana kalırsa. Şu an 7.4 olan IMDb puanı biraz daha düşer ve 6.9-7.1 arası bir yerde sabitlenir diye tahmin ediyorum.

Benim de puanım o şekilde: 7/10

gundix123 post: 1412270' Alıntı:
Zindan Adası (2010)

Öncelikli söylemeliyim ki çok iyi bir filmdi.En sevdiğim yönetmenlerden biri Martin Scorsese yine işini çok başarılı bir şekilde yapmış.

Gerçekten kurgu hikaye ve senaryo çok başarılıydı.Oyunculuklar da özellikle çok iyiydi.Leonardo Di Caprio çok iyi bir performans çıkarmış ve rolünün hakkını vermiş.

Önce ki gün Sherlock Holmes dün Fight Club bugün de bu film ağır geldi sanki.Hep şaşırıyoruz.Bu da iyi bir şey mi bilemedim.Aslında şaşırmak iyidir ama üst üste gelince tuhaf olmaya başladım. :D

Neysegerçekten güzel bir filmdi.Bence IMDb puanının daha üstünü hakediyor.Herkese tavsiye ederim.

Puanım: 9.4/10

Sence adam deli miydi yoksa delirtildi mi? :D

berkann post: 1412317' Alıntı:
Sence adam deli miydi yoksa delirtildi mi? :D

Bence deliydi.Çünkü dikkat ettiysen o adamın deli olduğunu öğrenmeden önce o kız "Beni niye kurtarmadın?" diyordu sürekli.Bende bu kız kim diyordum öyle. :D Ama acaba ilaç verildikten sonra mı kızı görmeye başladı. (b)

gundix123 post: 1412335' Alıntı:
Bence deliydi.Çünkü dikkat ettiysen o adamın deli olduğunu öğrenmeden önce o kız "Beni niye kurtarmadın?" diyordu sürekli.Bende bu kız kim diyordum öyle. :D Ama acaba ilaç verildikten sonra mı kızı görmeye başladı. (b)

Bence delirttirildi. Ortağı da onlardandı. (Onunla ilk kez çalışması ilk başta silahını çıkarırken zorlanması) Bir de adadaki doktorlardan birisi insanların deli olmasında en büyük etkenin savaş olduğunu söylemişti adam da savaşa katılmış biriydi. Bunu da kullandılar ve delirttiler bence. Yoksa adamın ne rüyaları gördüğünü nereden bilecekler? :D

- - - Ekleme - - -

gundix123 post: 1412335' Alıntı:

Bence delirttirildi. Ortağı da onlardandı. (Onunla ilk kez çalışması ilk başta silahını çıkarırken zorlanması) Bir de adadaki doktorlardan birisi insanların deli olmasında en büyük etkenin savaş olduğunu söylemişti adam da savaşa katılmış biriydi. Bunu da kullandılar ve delirttiler bence. Yoksa adamın ne rüyaları gördüğünü nereden bilecekler? :D

Bence delirttirildi. Ortağı da onlardandı. (Onunla ilk kez çalışması, ilk başta silahını çıkarırken zorlanması) Bir de adadaki doktorlardan birisi insanların deli olmasında en büyük etkenin savaş olduğunu söylemişti, adam da savaşa katılmış biriydi. Bunu da kullandılar ve delirttiler bence. Yoksa adamın ne rüyaları gördüğünü nereden bilecekler? :D

- - - Ekleme - - -

Bence delirttirildi. Ortağı da onlardandı. (Onunla ilk kez çalışması, ilk başta silahını çıkarırken zorlanması) Bir de adadaki doktorlardan birisi insanların deli olmasında en büyük etkenin savaş olduğunu söylemişti, adam da savaşa katılmış biriydi. Bunu da kullandılar ve delirttiler bence. Yoksa adamın ne rüyaları gördüğünü nereden bilecekler? :D

Aslında simdi düşününce aklıma bir olay geldi. :D Bunlar delileri sorgularken bir tane kadını sorguluyordu.Kadın adamın ortağını suya gönderip.Teddy'e "Kaç" diye mesaj yazmıştı. :d

Aslında simdi düşününce aklıma bir olay geldi. :D Bunlar delileri sorgularken bir tane kadını sorguluyordu.Kadın adamın ortağını suya gönderip.Teddy'e "Kaç" diye mesaj yazmıştı. :d

Evet. :D İlk girdiklerinde de bir kadın sus işareti yapıyordu. Onunda anlamı şu imiş. Benim düşünceme de uyuyor bu:

göl sahnesinde, adam üç çocuğunun cesediyle otururken karısının gelip hadi gel onları kurutalım dediğinde verdiği cevap çok iyiydi: beni şimdiye kadar biraz sevdiysen lütfen sus, daha fazla konuşma. o acının, o şokun üzerine verilebilecek en iyi cevaptı.

hastaneye ilk geldiğinde yaşlı kadının "sus" işareti yapmasına uyandınız mı bilmiyorum. herkesin, tüm hastaların bile önceden uyarılmış, öğretilmiş olduğunu ispatlıyordu.