Diğer Vikings - 5.Sezon Yorumları

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,593
Puanı
1,061
Gözler aynı anda yeşermez, sağ gözüm birazcık yeşerdi taa ki hayal gücünün sana ait olduğunu öğrenene kadar. :A
FB_IMG_1543662090499.jpg

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,593
Puanı
1,061

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Ne bir kaç bölümü bee @destere geçen sezonu bile izlememiş, Bu sezona daha başlamamış kı :A :A :A @xemrexxx
Bu yeni sezon değil ki sezonun içinde ara vermişti, şimdi kaldığı yerden devam ediyor :A Bu arada bundan önceki son bölüm ocakta yayınlanmış, yani sezonun içinde yaklaşık 10 aylık bir ara verdiler, sen daha TWD 2 ay ara veriyor diye şikayet et :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Bu yeni sezon değil ki sezonun içinde ara vermişti, şimdi kaldığı yerden devam ediyor :A Bu arada bundan önceki son bölüm ocakta yayınlanmış, yani sezonun içinde yaklaşık 10 aylık bir ara verdiler, sen daha TWD 2 ay ara veriyor diye şikayet et :A
Daha geçen sezonu bitirmedim ben yazmış diziyi bana aç dedikleri yerde :F Ya 4 sezondan bahsediyor ya da 5.sezonun 1 yıl öncekı bölümlerini başka sezon sanıyorlar :A :A :A @xemrexxx

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Daha geçen sezonu bitirmedim ben yazmış diziyi bana aç dedikleri yerde :F Ya 4 sezondan bahsediyor ya da 5.sezonun 1 yıl öncekı bölümlerini başka sezon sanıyorlar :A :A :A @xemrexxx
İlla kanıtlattıracaksın bana, al bak @destere nin son bölüm yorumu buymuş :A
https://fav10.net/forum/threads/vikings-5-sezon-yorumları.274074/page-4#post-3229821

Geldiğinde kendi de görsün en son 5. bölümü izlemişsin destere 6 bölüm eksiğin var şu anda :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
İlla kanıtlattıracaksın bana, al bak @destere nin son bölüm yorumu buymuş :A
https://fav10.net/forum/threads/vikings-5-sezon-yorumları.274074/page-4#post-3229821

Geldiğinde kendi de görsün en son 5. bölümü izlemişsin destere 6 bölüm eksiğin var şu anda :A
Aaa kendi demiş ya @xemrexxx ile 5.sezon bitti sanıyorlardı 1 yıl önce verilen arayla :F Çünkü Emrede yeni sezon başladı konusunu aç diyordu sanırım geçen yıl bitti sandılar 6 başladı sandılar :A :A :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
5x12 5x13

Aman aman nereye geldik böyle. Vikings Ivar önderliğinde çılgın ilerleyişine devam ediyor :A Sezon arası fragmanlarda gösterilen çılgın aksiyonlar öncesi son virajlar bunlar. Kendini belli ediyor, geliyorum diyor.

Önceki bölümde kimin eli kimin cebinde belli olmayan fazla duygu dolu sahneler vardı. :A Nasıl duygular olduğunu söylemeye gerek yok Vikings olunca tahmin ediliyordur. Arkadaş herkes herkesle işi pişirdi resmen. :A

Harald'ın kurduğu plan, Ivar'ın yanındaki Freyis'in kurduğu plan, İngiltere'dekilerin kurduğu planlar, Ivar'ın beyinsizce gösterilmesi. İlginç ilerliyor dizi. Herkes kuyu kazıyor ama o kuyuya kim düşecek ilerledikçe göreceğiz.

Ivar bir 'God' olduğuna ikna edilmiş gözüküyor Freyis tarafından. Gerçekten kontrolünü kaybetmiş gözüküyor. Bu zekada resmedilen bir karakterin bu hale gelmesini aklım almıyor. Kadının büyüsüne kapıldı resmen. Elini kesti kanını aldı hamile kaldı. :A Ula nasıl ikna oluyorsun sen buna. Sen Ivar The Boneless'sın. Dahisin, böyle gösterildin bize. Tabi arka planda kadının başka birinden hamile olduğunu onu öldürttüğünü falan gördük zaten. Benim anlamadığım o kadın önceden Ivar'ın özgür bıraktığı sıradan hizmtetçi tarzı bir kadındı. Nasıl böyle planlar yapacak konuma geldi ya da biri tarafından mı buraya gönderildi o mechul şuan. Bi de hamile kaldığı adamı öldürttüğü adamlar kimin adamı. Hizmetçi kadının önceden sahip olduğu emrinde adamlar olamaz sonuçta. O adamlar Ivar'ın yani Kattegat'ın adamlarıysa nasıl Ivar'ın bundan haberi olmaz. Biraz mantıksızlıklar ve atlanan detaylar var senaryoda. Ya da ilerde karşımıza çıkacak şeylerdir bunlar göreceğiz.

Magnus da büyümüş şekilde karşımıza çıktı. Bjorn'u buldu. Ragnar'ın Aelle'nin kızıyla zamanında işi pişirmesini hatırlıyorum. Çocuk da olmuştu falan ama unutuldu sanıyordum. Ortaya çıktı sonunda karakter. Bakalım o hikaye Bjorn ekseninde nereye gidecek. Bjorn zaten şuan İngiltere kraliçesi olan kadının bakirliğini bozdu o bambaşka bir olay. Ubbe ile Torvin hristiyan oldu o daha başka bir olay.

Fazla gelişme yaşanıyor dizide. Aslında bir nevi hızlı gidiyor hikaye, pek ağır gitmiyor. Headmund'a bile sıra gelmedi yazımda o derece yani. Adam ruh hastası psikopat moduna girip kathedralde psikopos öldürdü. Ama Alfred zeki karakter gerçekten, işleri tam Ecbert vari idare ediyor. İleride her yerde bolca adrenalin ve olay izleyeceğiz. İngiltere olsun Kattegat olsun. Sağlam bölümler olabilir senaryoya bağlı bunlar tabi. Dizi ilgi çekici gidiyor bana göre. :D

8/10

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,593
Puanı
1,061
5x16 nın özeti şu yorum olmuş resmen ::A :A @Çiğdem- senin nonoş destere de böyle yorumluyordur izlediyse:A @Harunnn60
Paganlarla yaşamış bir papaz ile prens kocanı aldat
✅Kocanın gözünün önünde babasıyla yat
✅Kralı papazdan olan veledi yap
✅Hakkı olan tahtı almasın diye oğlunu öldür

İşte benim kasar Judith’im <3