Diğer UnREAL - Dizi Yorumları

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
1x4

Fena bir bölüm değildi, ama yer yer sıkıldım diyebilirim. Yine de konunun ilgi çekiciliği sebebiyle kolay kolay bırakılamıyor.

Adam'ın kendini babasına ispat etmek istemesi iyi bir şey, ancak ben hala onun karakter olarak boyutsuz olduğunu düşünüyorum. Şimdilik benim gözümde çıkarları uğruna her şeyi yapabilecek bir kas yığınından başka bir şey değil. Rachel ile olan ilişkileri de yavaş yavaş ilerliyor, hatta dudaktan olmasa bile öpüşme noktasına gelindi.

Bu arada Chet'e de çok sinir oluyorum. Quinn'in formatını çalmasının yanı sıra fazla itici ve gıcık bir adam, umarım gelecek bölümlerde kalp krizi geçirerek ölür. :)

Ayrıca Athena da elendiğini öğrendikten sonra tüm gerçekleri açıklayacağını söylemişti, ama muhtemelen gelecek bölüme kaldı veya önemsiz olduğu için geçilecek. Şahsen ben skandal istiyorum. :X
7/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
1x5

Son iki bölümün yavaşlığını unutturan, hareketli bir bölümdü. Umarım sezonun diğer yarısı da bu tempoyla gider. :)

40 dakikada bir sürü olay oldu, ama en önemlisi Faith'in kız arkadaşı Amy'ye aşık olduğunu kameralara itiraf etmesiydi. Aynı şeyi kilise dansında da söyleyecekti (aslında söyleyemeyecekti), ama Adam durumu toparlamayı başardı. Öte yandan Rachel de çekilen görüntülerin kullanılmamasını istedi, ancak Chet entrika istediği için bunu kabul etmedi. Ama Adam'ın Faith'i kurtarmak daha büyük sansasyon yaratan bir kayıt yaptırmasıyla birlikte sorun çözülmüş oldu.

Öte yandan Chat şişkosu da kraliçe Quinn'den özür diledi ve formatın %40'ını ona verdi. Bir de yapımcılardan biri olduğunu sandığım Shia, Mary'nin ilaç kapsüllerine büyük ihtimalle uyuşturucu kattı. Bu da son sahnede yarışma boyunca kendini gösteremeyen Mary'nin azmasına neden oldu, muhtemelen etkilerini gelecek hafta göreceğiz. Neticede böyle bölümlerle gelin, canımı yiyin. :A
8/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
1x6

Geçen bölüme göre temposu biraz daha düşük olsa da 1-2 sahnesi ve sürpriz sonuyla şaşırttığını söyleyebilirim.

Anna ve Faith'in hikayelerinden sonra bu bölüm de Mary'nin üzerine kuruluydu. Aile randevusu vesilesiyle kızı ve kız kardeşiyle tekrar bir araya gelmesi, reyting için getirilen eski kocası ve Adam'a olan hisleri derken kendisi hakkında bayağı fikir sahibi olduk; ancak kocasının söyledikleri onda intihar etmesiyle sonuçlanacak kadar büyük bir etki yarattı.

Bu arada Jeremy'nin nişanlısının Rachel'ı kıskanması ve bunun da sevdiği adam ile arasının bozulmasına neden olması hiç ilgimi çekmiyor maalesef.
7.5/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
1x7

Mary'nin ölümünden sonraki olayların işlendiği, hareketli bir bölümdü. Açıkçası bu tür krizlerin daha sık gerçekleşmesini de istemiyor değilim, senaristler asıl marifetlerini böyle anlara saklıyorlar. Rachel ve Shia'nın suçluluk duygusu, Quinn'in programı kurtarmaya çabalaması, yarışmacıların psikolojisi, kanal yöneticileri, avukatlar derken 40 dakika çabucak geçip gitti.

Rachel ve Jeremy konusu hala çok sıkıyor, bu yüzden Rachel-Adam meselesine biraz daha ağırlık vermelerini isterim. Bu arada Chet de karısından ayrıldı, böylece Quinn "metreslik" sıfatından kurtulmuş oldu. Ayrıca Mary'nin mektubunu aslında Rachel'ın yazması da sürpriz oldu.
8/10

Bu arada hiçbir sitede 8. bölümden sonrasının Türkçe altyazılı hali yok, bulabileceğim herhangi bir site biliyor musun? @OzaN

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x7

Mary'nin ölümünden sonraki olayların işlendiği, hareketli bir bölümdü. Açıkçası bu tür krizlerin daha sık gerçekleşmesini de istemiyor değilim, senaristler asıl marifetlerini böyle anlara saklıyorlar. Rachel ve Shia'nın suçluluk duygusu, Quinn'in programı kurtarmaya çabalaması, yarışmacıların psikolojisi, kanal yöneticileri, avukatlar derken 40 dakika çabucak geçip gitti.

Rachel ve Jeremy konusu hala çok sıkıyor, bu yüzden Rachel-Adam meselesine biraz daha ağırlık vermelerini isterim. Bu arada Chet de karısından ayrıldı, böylece Quinn "metreslik" sıfatından kurtulmuş oldu. Ayrıca Mary'nin mektubunu aslında Rachel'ın yazması da sürpriz oldu.
8/10

Bu arada hiçbir sitede 8. bölümden sonrasının Türkçe altyazılı hali yok, bulabileceğim herhangi bir site biliyor musun? @OzaN
Maalesef yok gibi gözüküyor. :(

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
1x8

Bir-iki gün boyunca umutsuzluğa kapılmıştım, ama sonunda bir sitede bulmamla birlikte keyfim tekrar yerine geldi. Aradan sadece 2 gün geçmesine rağmen özlemişim bu "Everlasting" çılgınlığını. Kim çevirip yüklediyse mübarek gecede hayır duamı aldı. :X

Rachel'ın Adam ve Jeremy arasında sürekli mekik dokuması sıktı. Karışık bir aşk hayatı olduğunu anladık, ama iyi yazılmış bir karakter olarak bölüm sonlarını yatakta öpüşerek bitirmesini istemiyorum artık. Gerçi 2. sezonda yeni yarışmacılar geleceği için Adam da çıkmış olur ve bundan kendinden kurtulmuş oluruz, ama bilemiyorum tabii.

Ayrıca Chet ve Madison'ın 7. bölümdeki konuşmasından sonra bir şeyler olacağını anlamıştım, Quinn de onları uygunsuz bir pozisyonda yakaladı. Şimdilik evlilik teklifi aldığı adam ile hemen evlenmekten yana, ama bence bir oyun oynayacak. Bir de yeni format için Adam ve Anna'nın evlenmesi gerekiyor, bakalım bununla beraber neler yaşanacak? :)
7.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x8

Bir-iki gün boyunca umutsuzluğa kapılmıştım, ama sonunda bir sitede bulmamla birlikte keyfim tekrar yerine geldi. Aradan sadece 2 gün geçmesine rağmen özlemişim bu "Everlasting" çılgınlığını. Kim çevirip yüklediyse mübarek gecede hayır duamı aldı. :X

Rachel'ın Adam ve Jeremy arasında sürekli mekik dokuması sıktı. Karışık bir aşk hayatı olduğunu anladık, ama iyi yazılmış bir karakter olarak bölüm sonlarını yatakta öpüşerek bitirmesini istemiyorum artık. Gerçi 2. sezonda yeni yarışmacılar geleceği için Adam da çıkmış olur ve bundan kendinden kurtulmuş oluruz, ama bilemiyorum tabii.

Ayrıca Chet ve Madison'ın 7. bölümdeki konuşmasından sonra bir şeyler olacağını anlamıştım, Quinn de onları uygunsuz bir pozisyonda yakaladı. Şimdilik evlilik teklifi aldığı adam ile hemen evlenmekten yana, ama bence bir oyun oynayacak. Bir de yeni format için Adam ve Anna'nın evlenmesi gerekiyor, bakalım bununla beraber neler yaşanacak? :)
7.5/10
Hangi sitede buldun merak ettim. :):)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
Hangi sitede buldun merak ettim. :):)
hdfilmcehennemi.com. :)

1x9

Yine çok muhteşem olmasa da temposu daha yüksek bir bölümdü, en iyisi biz buna fırtına öncesi sessizlik diyelim. :)

Rachel ve Adam'ın seks görüntülerini Quinn'in görmesi, Adam'ın son sahnede Rachel'a birlikte kaçmayı teklif etmesi, Chet ve Madison'ın geçen bölümdeki icraatlarının etkilerini göstermeye başlayacak olması, psikoloğun da işin içine dahil olması, Quinn'in intikamı derken sezon finalinden önce bayağı olay atlattık. :)
7.5/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
1x10 (Sezon Finali)

Güzel bir sezon finali oldu. Olaylar toparlandı, yeni sezonda nelerle karşılaşacağımız az çok belli oldu ve Adam ile diğerlerine vedamızı etmiş olduk.

Özellikle son 10 dakika çok heyecanlı geçti. Quinn'in canlı yayında yaşanan krizi idare etme şekli güzeldi. Rachel da Jeremy ve Adam sayesinde özel hayatındaki çalkantılarla daha fazla boğuşmak zorunda kaldı, ama o da Everlasting sezonunu sapasağlam atlattı. Yapılan plan sonucunda Anna'nın Adam'ı evlenmek üzereyken terk etmesi de güzel oldu, İngiliz kas yığını layığını buldu. Umarım 2. sezon da en az ilki kadar kaliteli olur. :X
8/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
2x1 (Yeni Sezon)

İyi bir sezon başlangıcı oldu, ama ilk bölüm olduğu için tempo biraz düşüktü. İlk sezonda olduğu gibi sonradan açılacağını düşünüyorum. :)

Rachel gerçekten çok değişmiş ve adeta bir Quinn'e dönüşmüş. Geçen sezonun sonlarına doğru yaşadığı çalkantılı süreçten hemen sonra böyle görmek garip oldu, ama ben bu halini daha çok sevdim. :X

Bu arada Chet de bayağı kilo vermiş, ama kafasında bir beyin olduğundan hala şüpheleniyorum. Aslında onun da isteğini anlıyorum, ama şimdilik Quinn'in yoluna sürekli taş koyan biriden ötesi değil. Ayrıca yeni talip de siyahi bir basketbolcu, sanırım ırkçılık konusunu da bir şekilde işleyecekler.
7.5/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
2x2

Geçen bölüme göre daha hareketli olduğunu söyleyebilirim, yarışmanın başlamasıyla beraber kızlar da kendilerini göstermeye başladı.

Rachel, kanal yöneticisine Quinn ve Chet'i şikayet ederken kendisinin programı yöneteceğini düşünüyordu, ancak tüm sorumluluğu Coleman isimli bir adama verdiler. Son sahneden anladığım kadarıyla bu sezon Rachel-Coleman aşkı izleyebiliriz gibi görünüyor.

Bu arada Rachel ve Quinn arasındaki ilişki de ekranın en farklı ilişkilerinden biri. İçten içe birbirlerini seviyorlar, ancak bir yandan da birbirlerini parçalayacak gibi duruyorlar. Eğer Quinn gelecek bölümlerde işin altında Rachel'ın olduğunu öğrenirse siz o zaman görün cümbüşü. Bir de Quinn programın "peri masalı" kıvamında geçmesini isterken Chet adrenalin dozunu iyice yükseltme peşinde; bakalım bu çekişmeleri nereye varacak?
8/10

Son düzenleme:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
2x3

Yine güzel bir bölümdü. Sezon biraz yavaş başlasa da kısa zamanda hareketlenmeyi başardı. :)

Blendi'nin Chental'ı duvardan aşağı itmesiyle birlikte hareketli anlar başladı, ancak son darbe yine Blendi'ye Quinn ve Rachel tarafından geldi. Yemekte Darius'a anlattıkları gerçek olsa bile bir tezgahla onun yalancı bir deli olduğuna inandırdılar. Üstüne üstlük Blendi'nin sinirle Darius'ın üzerine atlamasıyla birlikte reytingler ve Quinn'in egosu yine tavan yaptı. Açıkçası ben de yapış yapış aşk sahnelerinden ziyade bu tür şeyleri görmek istiyordum, iyi oldu. :X

Bir de tahmin ettiğim gibi Quinn, Rachel'ın yaptıklarını öğrendi; hamlesi ise 4. bölümde gelecek gibi. Öte yandan Rachel ve Coleman da beklediğim üzere siftahı açtı. :)
8/10

Son düzenleme:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
2x4

Sonunda yayınlanan tüm bölümleri bitirdim, bundan sonra kısmet olursa haftası haftasına izleyip yorumlayacağım. :)
Darius'ın sakatlığı Quinn ve Chet'in reyting için kullanmaya çalışacağı bir olay iken Rachel sayesinde başarıya ulaşamadı. Sezon iyi gitse de biraz daha "cat fight" görmek fena olmaz. Chet kendi oğlunu kaçırdığı için polisler tarafından götürülürken oh çektim, ama Quinn'in Rachel'ı hayatından çıkarmaya karar vermesini istemezdim. Yine de hikaye için böyle bir şey gerekliydi galiba. Sezon sonuna kadar Rachel programı tek başına yürütmeye çalışıp eline yüzüne bulaştırabilir ve bu da Quinn'in geri dönmesine neden olabilir; ama benimki sadece tahmin.

Öte yandan Rachel-Coleman'ın yanı sıra Jeremy-Yael (ya da seksi Rachel) arasında da bir şeyler alevleniyor, ilk sezondaki gibi iç bayıcı bir şekilde uzatılması yerine şimdi olduğu gibi her bölüm 5'er dakika görmeyi tercih ederim. Ve en önemlisi Quinn'in ölüm haberini aldığı babasından neden nefret ettiğini de görmek isterdim, bakalım sonraki bölümlerde tanık olacak mıyız?
8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

Dizinin konusu ilgi çekici, televizyon dünyasında dönen pis işleri ayyuka çıkarması açısından çarpıcı. Fakat işleyişin pek iyi olduğu söylenemez. Şu an gelecek bölümlere dair pek bir merakım kalmadı açıkçası. Sürekli böyle yarışmada zor durumlar olacak Rachel ve Quinn çeşitli oyunlar yapıp yarışmacıları obje yerine koyacaklar ve bizi çıldırtacaklar. :) Sinir olmaya pek gerek yok gibi. :)

Yine de bu bölümde bırakmaya gönlüm el vermedi, bir bölüm daha devam edeceğim. Anna'nın güzel hatrı için o da. :):)

@Aserat aman diyim Quinn'den idol mü olur insan hayatını hiçe sayan kendinden başka (ya da programından başka) hiç kimseyi düşünmeyen bir cadaloz. :):)

6+ /10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
1x2

Dizinin konusu ilgi çekici, televizyon dünyasında dönen pis işleri ayyuka çıkarması açısından çarpıcı. Fakat işleyişin pek iyi olduğu söylenemez. Şu an gelecek bölümlere dair pek bir merakım kalmadı açıkçası. Sürekli böyle yarışmada zor durumlar olacak Rachel ve Quinn çeşitli oyunlar yapıp yarışmacıları obje yerine koyacaklar ve bizi çıldırtacaklar. :) Sinir olmaya pek gerek yok gibi. :)

Yine de bu bölümde bırakmaya gönlüm el vermedi, bir bölüm daha devam edeceğim. Anna'nın güzel hatrı için o da. :):)

@Aserat aman diyim Quinn'den idol mü olur insan hayatını hiçe sayan kendinden başka (ya da programından başka) hiç kimseyi düşünmeyen bir cadaloz. :):)

6+ /10
"İdol" derken aslında o anlamda kast etmemiştim, karakter olarak hoşuma gittiğinden bahsetmiştim. Yoksa gerçek hayatta karşılaşsan sevilmeyecek bir insan. Bu arada diziyi de hemen bırakma bence, sonralarda açılıyor. Özellikle sonraki bölümlerde spoiler olmasın, ama çok sürpriz olaylar yaşanacak. :X

Bu arada tüm bölümleri birkaç gün önce tamamladım, 2x5'i bekliyorum; ama Türkçe altyazılı versiyonu hala yüklenmedi. Dizigold bundan önceki bölümlerin çevirisini yapmış, umarım yarın eklenmiş olur. Yabancı dizi takip etmenin dezavantajı işte. :)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
Bu arada 2x5'i az önce izledim, ama yorumumu şimdi yapmayacağım. Kim bilir, belki beklenmedik bir sürpriz görebilirsiniz. :)
ıyyy adam eleştirmenler beğendi diye konu açıyor o ka izlediğim diziden birini açsana.ss
Biraz geç bir cevap olacak, ama bence bunu da izlemelisin; tarzına yakın olduğu için seveceğini düşünüyorum. En azından ilk bölüme bir şans ver. :X

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3

Dizi bendeki ilgi çekiciliğini kaybetti, benden bu kadar. Fena dizi değil bıraktığım diziler arasında ortalamanın üstünde bir yere sahip ama izlemeye değer daha iyi şeyler bulabileceğime inanıyorum. :)

Anna'yı özleyeceğim. :D

6/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
1x3

Dizi bendeki ilgi çekiciliğini kaybetti, benden bu kadar. Fena dizi değil bıraktığım diziler arasında ortalamanın üstünde bir yere sahip ama izlemeye değer daha iyi şeyler bulabileceğime inanıyorum. :)

Anna'yı özleyeceğim. :D

6/10
Mesajı okuduktan sonra aldığım ifade --> :(