Diğer UnREAL - Dizi Yorumları

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Maalesef, başka dizilerde buluşuruz. :D
Yabancı dizi konusunda zevklerimiz pek uyuşmuyor galiba. Bari Fresh Off the Boat'ın 2. sezonunu nerede yarıda bıraktıysan tamamla, en azından ortak bir dizimiz olsun. :X

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
2x5'in yorumunu Ranini.tv'de yapmıştım, 6 da bence çok güzel bir bölümdü. Yarışmacı kadrosu ve talip geçen sezona göre geride olsa da son bölümlerde tempo iyice arttı. Son yayınlanan bölüm de sezon finali tadındaymış, akşam üstü izleyeceğim. :)

2x6 üzerine:

Adam'ın geri döneceğini bir haberde okumuştum, bölüm sonunda geri geldi. Öte yandan Rachel'ın marifetiyle Beth Ann-Darius buluşması da fena halde karıştı. Silahlar ve çığlıkların yarışmaya iyi reyting kazandırdığı kesin.

Quinn'in Jeremy'nin belaltı bölgesini sıkarak öfkesini belli etmesi bölümün en iyi sahnelerinden biriydi. Ayrıca John ile de çok yakıştılar, umarım sonraki bölümlerde de bu eşsiz uyumları devam eder. :X
2x5: 8/10
2x6: 8.5/10

Son düzenleme:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
2x7

Son bölümlerdeki hareketlilik burada devam etti, özellikle ikinci yarı "nasıl kaliteli dizi yapılır" sorusunun cevabı gibiydi.

Darius ve Romeo'nun kızlarla birlikte arabayla gezmesiyle birlikte Rachel'ın polise şikayet etmesi, ama evdeki hesabın çarşıya uymaması sonucu işlerin karışmasıyla polisin Romeo'yu vurması, gerek yönetmenlik, gerek ise senaristlik açısından çok başarılıydı. Sanırım senaristler, polisin siyahilere uyguladığı ırkçılığa değinmek istemişler ve kötü de olmamış.

Öte yandan Adam geri dönmesine rağmen büyük olaylara da neden olmadı; zaten bölüm sonunda da gitti. Yael de bölümün sonunda Jeremy ile buluşup yarışmanın gerçeklerini anlatmasını isterken ses kayıt cihazını da gizlice açtı, yani bu cephede bir şeylerin yaşanması yakındır.

Quinn yaşanan vurulma olayından sonra eski görevine geri dönüp Coleman'ı kovarken Rachel ise kendi isteğiyle, annesi tarafından rehabilitasyona götürüldü. Kendisine daha çok imkan verildiği için Shiri Appleby da oyunculuğunun zirvesindeydi diyebilirim. Gelecek haftayı nasıl bekleyeceğim, hiç bilemiyorum.
9/10

Son düzenleme:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
2x8

Zaten güzeldi, ama son 2-3 bölümdür çıtayı çok daha yükseltti. Umarım 2x9 ve sezon finali de en az bunun kadar harika olur. :X

Yael'in muhabir çıkması, Darius ile Ruby'nin buluşması, Jay'in Darius'u programa dönmeye ikna etmesi, Rachel'ın her şeyi itiraf etmesi, Madison'ın Yael ve Chantal'ı manipüle edip Tiffany'yi göndermeye çalışması, ama Darius'un herkese rest çekerek oyunu kendi lehine çevirmesi ve Tiffany'yi kurtarması, Quinn'in sonunda çocuk yapmayı kabul etmesi ve Coleman'ın Yael ile işbirliği yapması ve saymak isteyeceğim birçok olay sadece 40 dakika içinde oldu.

Ayrıca Rachel ile annesinin aralarının bozuk olma nedeni annesinin hastalarından birinin ona tecavüz etmesi ve kadının da sırf mesleğinden olmasın diye her şeyi saklamasıymış. Gelecek bölümü büyük bir merakla bekliyorum.
9/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
2x9

Yine harika bir bölümdü, maşallah sezonun ikinci yarısıyla birlikte şaha kalktı resmen.

Bölümün en büyük olayları Rachel'ın Yael'in yemeğine müshil koyup tuvaletin kapısını kilitlemesinin sonucunda ulusal kanalda altına yapması ve Quinn'in çocuk sahibi olamayacağını öğrendiği için sinir krizi geçirmesiydi. Bir de Coleman'ın Rachel ve Quinn'in ipliğini pazara çıkaracak olması ve Yael ile öpüşmeleri de onun hakkındaki negatif düşüncelerimin artmasına neden oldu. Bir de Quinn ve John'a da nazar değdi, umarım bu kavga ikisinde de telafi edilemeyecek yaralar açmaz. /spoiler]
9/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
2x10 (Sezon Finali)

Vay be, işte sezon finali diye buna derim. Okuduğum birkaç yorumda beğenilmemiş ve kolaya kaçtığından bahsediliyordu, ama bence gayet güzel ve son anına kadar heyecanı koruyan bir bölüm olmuş. Bu sezon ilkine göre bir tık daha öndeydi bana göre, umarım gelecek sene Emmy'lerde başarısını katlayarak devam eder. :)

Quinn'in Tiffany ve Chantal'ı manipüle etmesi, eleme gecesinde iki gelinin olması ve ama nihayetinde Darius ve Ruby'nin birleşmesi güzeldi.

Ama Jeremy'nin son sahnede bombayı patlatması çok iyi oldu, bir anlığına adamı yeniden sevmeye başladım. Yarışmada yaşananları basına açıklayacak olan Coleman ve Yael trafik kazası geçirdi ve muhtemelen de öldüler. Böylece yarışma da paçayı kurtardı. :Z
9/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S01B01 izledim

@Aserat'ın uzun zamandır ısrar ettiği ve LifetimeTR'de görmek istediğim diziydi. Nihayet ilk bölümü izledim.

Zaten Esra Erol, Kısmetse Olur, Ütopya, Big Brother etc. gibi reality izlemeyi seven biri olarak izlememen elde değildi. Onca komploları nasıl yapılıyor onu gösterecekler sanırım.Sanırım diyorum "real" bölümlerine fazla dalmayıp habire "unreal"lı sahneler izlerim inş:Z

Dizinin ilk bölümü hızlı konuşmalarla biraz sıkıçıydı ama program çekimine başladıkları zaman istediğim kıvama geldi.

Yarişmacıların tepki verilmesi için gizli ifşalarını kullanmaları harika. Bizde de "sosyal medya" üzerinden ifşalar kurgulanıp programda işleniyor. (O ifşaların yarısı bile kurguya neyse)

Bence zsurvivor'cılar da izlesin Acun'un oyununa gelmeyin :F @EFE UYSAL @Bully
7/10

Zamanında LifetimeTR türkçe dublaj verirmi demişim. Vermediler ama internette dublajlı versiyonu varmış.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
S01B01 izledim

@Aserat'ın uzun zamandır ısrar ettiği ve LifetimeTR'de görmek istediğim diziydi. Nihayet ilk bölümü izledim.

Zaten Esra Erol, Kısmetse Olur, Ütopya, Big Brother etc. gibi reality izlemeyi seven biri olarak izlememen elde değildi. Onca komploları nasıl yapılıyor onu gösterecekler sanırım.Sanırım diyorum "real" bölümlerine fazla dalmayıp habire "unreal"lı sahneler izlerim inş:Z

Dizinin ilk bölümü hızlı konuşmalarla biraz sıkıçıydı ama program çekimine başladıkları zaman istediğim kıvama geldi.

Yarişmacıların tepki verilmesi için gizli ifşalarını kullanmaları harika. Bizde de "sosyal medya" üzerinden ifşalar kurgulanıp programda işleniyor. (O ifşaların yarısı bile kurguya neyse)

Bence zsurvivor'cılar da izlesin Acun'un oyununa gelmeyin :F @EFE UYSAL @Bully
7/10

Zamanında LifetimeTR türkçe dublaj verirmi demişim. Vermediler ama internette dublajlı versiyonu varmış.
Beğendiğine sevindim sonrası daha da güzel. Umarım dublajlı izlememişsindir ama. :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
İlk sezonu biraz ağırdan aldım ama 2.sezonu 1 günde bitirdim:Z(sabah 4 bölüm akşam 6 bölüm)
Dizi bence reality showların perde arkası için harika olmuş:X survivor zamanı izlediğim de (özellikle) oylamadaki komplo teorimi bu dizide de gördüm :F @EFE UYSAL @Bully

Kısmetse Olur izleyen sen @Yiğitt sen @xemrexxx sen, sen ve sen de (izleyip de söyleyemeyen) kesinlikle izlemelisiniz:X

Bu arada 2.sezon bana göre biraz hafifti ama olaylar daha ağırdı. İlk sezon bana göre daha orjinal @Aserat 3.sezon ne zaman? Yine toplu bir şekilde izleyeyim. Haftalık izlenmez bu :X

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
İlk sezonu biraz ağırdan aldım ama 2.sezonu 1 günde bitirdim:Z(sabah 4 bölüm akşam 6 bölüm)
Dizi bence reality showların perde arkası için harika olmuş:X survivor zamanı izlediğim de (özellikle) oylamadaki komplo teorimi bu dizide de gördüm :F @EFE UYSAL @Bully

Kısmetse Olur izleyen sen @Yiğitt sen @xemrexxx sen, sen ve sen de (izleyip de söyleyemeyen) kesinlikle izlemelisiniz:X

Bu arada 2.sezon bana göre biraz hafifti ama olaylar daha ağırdı. İlk sezon bana göre daha orjinal @Aserat 3.sezon ne zaman? Yine toplu bir şekilde izleyeyim. Haftalık izlenmez bu :X
Kesinlikle bu açıdan da çok faydalı bir dizi, bir kere Quinn King diye bir gerçek var. Kadın tek kelimeyle efsane. :Z

3. sezon 2018'in ilk aylarında başlayacakmış normalde yazın yayınlanırdı. Nasıl bekleyeceğiz hiç bilmiyorum. :(

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Kesinlikle bu açıdan da çok faydalı bir dizi, bir kere Quinn King diye bir gerçek var. Kadın tek kelimeyle efsane. :Z

3. sezon 2018'in ilk aylarında başlayacakmış normalde yazın yayınlanırdı. Nasıl bekleyeceğiz hiç bilmiyorum. :(
Yaa evet Queen'den bahsetmeyi unuttum. Gerçekten bi efsane :hearteyes: kadın doğal yaşlanmayı seçiyor sanırım? Bu yönden daha cok sempatimi kazandı :X Rechael en nefret ettiğim kadın. Erkekler zaten zayıf karakter. İlk sezon damat adayı bana nedense şuan myde oynayan cocuga benziyor :F(adını unuttum) TR de cekerlerse o oynasın :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Yaa evet Queen'den bahsetmeyi unuttum. Gerçekten bi efsane :hearteyes: kadın doğal yaşlanmayı seçiyor sanırım? Bu yönden daha cok sempatimi kazandı :X Rechael en nefret ettiğim kadın. Erkekler zaten zayıf karakter. İlk sezon damat adayı bana nedense şuan myde oynayan cocuga benziyor :F(adını unuttum) TR de cekerlerse o oynasın :A
Rachel da iyidir ama Queen bir başka. Çok asil bir kadın. Geçen yıl Emmy adayı olmuştu inşallah bu sene tekrar olur. :bhr:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061

Müjdemi isterim sonunda yeni sezon başladı. :Z