Klasik Game of Thrones 7. Sezon Yorumları

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
7x5

1. Çöp bölüm nedir, nasıl yapılır.
  2. İnsanların hayatlarından 1 saat nasıl çalınır.
Bölüm için yapılacak tek yorum bu. Ve evet her bölümün iyi olmasını bekliyorum, bi zahmet.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Kurgusu çok zayıf hiç bir sanatsallığı olmayan ve Martin amca olmazsa olmuyormuş dedirten bölümdü. Çok zayıf bi bölümdü. Güzel sahneler vardı neyse bahsedeyim.

Arya'nın sahneler güzeldi. Sadece o güzeldi. He birde Ejderha güzeldi Jon ile sahnesinde kurgu zayıftı ama Ejderha'nın gözlerini gördüğüm o sahne baya güzeldi:X Tally'lerin ateş içinde yandığı sahne amatörtü. Aynı anda onlarca adamı yakan ateş diğerlerine hiç zarar vermedi az makul çekin.

Jon'un sonda ki hadi gidelim hali çok zayıftı. Az kurgu yaa az kurgu. Berbattı. Geçişler berbattı. Sahneler zayıftı. Olmamış bölüm.

Cercie hamile sevindim.:p

6/10

38AhmetKK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
645
Puanı
216
7x5

Ya isinlanma teknigini gelistirdiler bu sezon, ya da sahneler arasinda aylar geciyor ve seyircilere bunlari hissettiremeyecek kadar amatör davraniyorlar. Martin Amca buna nasil müsade etti bilmiyorum ama, kalite bazinda inanilmaz bir düsüs yasiyor GoT.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S07B05
Hiç bişey olmadı
Jamie batıyordu battıkça zart diye çıktı dereden, denizden, gölden... Jamie yine baba oluyor. Bi joffreyi daha kaldıramayız. Jackie gibi bişey olur heralde:X Cercie de babasının anısı yaşatacam diye habire onun rolünü oynuyor sanki babam ne derdi babam böyle böyleydi. Tyrionla keşke cercie buluşsaydı. Hem oğlunu öldürmediğini biliyor. Jamie ile arasında geçen babaanne muhabbeti iyiydi. Cercie joffreyi sonunda kötü olarak kabullendi:X

Dizi resmen brezilya dizisi gibi oldu. Çiçekci kız dany karizmatik oğlan jon... ayy amaorrrın dın dın rosalinda... Dany kızım napıyon sen yaa.. 3 ejder anasıydın hani? Aşık gözlerle oğlanı yedi bitrdi.

Canım yavrularım benim.. ejderhayı nasıl yapmişlar yaa. Yine hayran kaldım diziye... burun delikleri filan asafsdaag:F gerçek gibiydi. Jon da binecek heralde? Dokundu:(

son olarak salak arya...
8/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
7x5

Bence gayet iyiydi. Her bölüm 7x4 gibi efsanevi olamaz, bunun bir dizi olduğunu unutmamamız lazım. Bu bölüm ile son iki bölüme hazırlık yapıldı işte.
Jaime'lerin atladıkları yerden bilmem kaç metre ilerisinden çıkmaları zorlama olmuş. Ne nefes varmış adamlarda Şahika Ercümen bile olsa çıkamazdı yarısında boğulur giderdi muhtemelen :A Ama Jamie'nin yaşaması gerekiyor işte, tutsak düşseydi dracarys ateşini tadacaktı muhtemelen Randyll ile Dickon gibi. Bu arada dracarys komutu nasıl ayarlanıyor acaba sadece 2 kişiyi yakması gerektiğini nasıl anlattı Dragon'a onu da merak ettim :A

Gendry döndü uzun süre sonra, geldiği gibi faydalı da oldu. Diğer ikisi de o askerleri halledemezdi çünkü :D Bu arada Davos'un söylediği ben seni hala kürek çekiyor sanıyordum sözü de güzel göndermeydi.

Sam o masterların halini gördükten sonra iyi yaptı oradan gitmekle. Üstat denilen adamlar eheh eheh diye gülerek sohbet etmekten başka bir işe yaramıyormuş orada :A Gilly'nin kitaptan okuduğu da çok önemli bir ayrıntıydı. Rhaegar'ın boşanıp gizlice evlendiğinden bahsedildi. Yani bu durumda Jon Targaryen tahtın varisi demektir :Z

Sansa ile Arya'nın araları yine bozuk. Littlefinger alttan alta yürütüyor planlarını. Mektup olayı ile Arya'yı da tuzağa düşürdü. Bir an önce Littlefinger'ı kesmezse orada işler karışır iyice.

Ve son olarak efsane white walker avlama takımına gelelim. Ne kadar güzel sağlam bir ekip oldu o öyle ya :D Jon, Jorah, Tormund, Gendry, Hound, Beric. Vay bee. Yalnız ekip tamam da plan sakat. Kuzeye gidip 1 ölü alıp dönmek olacak iş değil. Bir de Cercei gibi biri için bu riske girmek de akıl karı değil. Neyse sonraki bölümün fragmanında da görüldüğü üzere bölümün büyük kısmı orada geçecek gibi görünüyor. Manyak bir bölüm daha bizi bekliyor.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,613
Puanı
860
Abi şu işe bir açıklık getireyim dizide zaman atlaması yapılıyor zaten. Siz istiyorsunuz ki altta şu kadar zaman atladı diye yazsın ama adamlar yazmıyor. Mesela Jon'un kuzeye gitmesi en az 6 ay almıştır yani sonraki bölüm Sam'i Winterfell'de veya Wall'da görünce yine aynı şeyleri demeyin.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Ses kalitesi kötüymüş sanırım, var mı öyle bir şey. :A
Ben de izlemedim daha altyazıyı bekliyorum. Ama ses kötü olsa da idare ederiz artık ne yapalım, pazartesiye kadar beklersem spoiler yiyecekmişim gibi hissediyorum çünkü bu bölüm büyük olaylar olacak :D

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Ben de izlemedim daha altyazıyı bekliyorum. Ama ses kötü olsa da idare ederiz artık ne yapalım, pazartesiye kadar beklersem spoiler yiyecekmişim gibi hissediyorum çünkü bu bölüm büyük olaylar olacak :D

Az önce kontrol ettim. Bölüm 1080p dediğin gibi, ses kalitesi de iyi. Sıkıntı yok yani. Pazartesi gününe kadar beklemenin anlamı yok yani, Twitter spoiler kaynıyor. Spoiler yememek için hemen izlemek lazım. :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Az önce kontrol ettim. Bölüm 1080p dediğin gibi, ses kalitesi de iyi. Sıkıntı yok yani. Pazartesi gününe kadar beklemenin anlamı yok yani, Twitter spoiler kaynıyor. Spoiler yememek için hemen izlemek lazım. :A
Eşekherif 1.92 gb'lik sürümü çeviriyorum demiş. Bizim dediğimiz 1080p'lik oluyor o da işte. Ben de onu ayarlarım altyazı geldiği gibi izlerim artık dediğin gibi beklemenin bir manası yok, izlemediğimiz her dakika risk içeriyor :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Eşekherif 1.92 gb'lik sürümü çeviriyorum demiş. Bizim dediğimiz 1080p'lik oluyor o da işte. Ben de onu ayarlarım altyazı geldiği gibi izlerim artık dediğin gibi beklemenin bir manası yok, izlemediğimiz her dakika risk içeriyor :A

Aynen, bende onun altyazıyı hazırlamasını bekliyorum zaten. 1.92 gb'lık sürümü indirdim. 1080p, ses kalitesi de güzel. Şimdi altyazı bekliyorum heyecanla. :A

38AhmetKK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
645
Puanı
216
Yok böyle bi bölüm olamaz yani. Sadece Game of Thrones tarihinin degil Dünya Dizi tarihinin en mükemmel sahneleri en sürükleyici bölümünü izledik.

100/10

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
7x6
Bu bölümü tanımlayacak bir kelime bulmakta zorlanıyorum.
Korktuğum başıma geldi. Ejderhaların Jon'ları kurtarması iyi oldu ama uzun vadede çok çok kötü günler bizi bekliyor, resmen bittik. Ejderhaların ak gezene döndürülmesinden korkuyordum ve son sahneyle maalesef bir tanesinin döndüğünü gördük. Bir tane adamı bile yakmadan gitmeyenler neden koca ejderhayı öylece bırakıp giderler ki? O ejderha ileride başımıza çok iş açacak.
Arya, gittiğin yol, yol değil, Sansa'ya bulaşma.
10/10

Son düzenleme:

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
7x6

Oha ulan ohaaaa.

Nereden başlasam bilemiyorum. Harika bir bölümdü harika. Duvarın ötesindeki ekip harika olduğundan muhabbetleri müthişti. Ölü ayıyla yapılan dövüş muazzamdı. Tazı'nın ateş korkusunun devam ettiğini de görmüş olduk.

Tyrion'un Dany'e ölüm konusunu açması çok saçmaydı. Bu sezon neden Tyrion'un itibarını düşürdüler anlayamadım.

Arya ve Sansa arasındaki gerilim nasıl sonuçlanacak merak ediyorum. Sansa, Baelish'in dolduruşlarına gelip Arya'yı harcamaya çalışabilir mi acaba? Ya da Arya Sansa'nın yüzünü alır mı? Ya da Baelish gelecek gelecek bölüm ölür de bir oh der miyiz?

Bu sezon zaman kavramı mahvoldu zaten dizide. Her bölüm bahsetmeye gerek yok. Önceden Gendry duvara gidecek kuzgun Dany'e gidecek Dany de kuzeye gidecek 1 sezon sürerdi. Yine de Dany'nin geldiği sahne muazzamdı. Night King'in Viserion'u vurması ve Viseron'un ölü saflarına katılması harikaydı. Son sahne beni bitirdi zaten.

Son olarak da bana Dany ve Jon aşkı çok yapay geliyor. Sırf fanları mutlu etmek için seçilmiş ucuz bir yol.

10/10

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,498
Puanı
861
4.bölüm çok iyiydi ; izlemeye devam stoklu izlemenin keyfide epey güzel oluyor :D