Netflix Altered Carbon 1.Sezon Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Şuan 3 bölümdeyim ama dizi çok ciddisiz ilerliyor. karakterlerin derinliği yok sanki her oyuncu bitse de gitsek modun da? Bir laubalilik var böyle..
@destere seni tanıyorum bu diziyi ben önersem bu kadar izlemezdin daredevil'de bile ne zorluk çıkardın. senin hiç tarzın değil ve eminim ki @Forumdash ve @Çiğdem- 'de ilk bölümleri ayıla bayıla izlememiştir. Sanırım sizde cinayeti merak ettiğiniz için izliyorsunuz

teknoloji uzay çağı filan var ama dedektif gibi bir dizi olmuş..:T:
katilinin bulunmasını isteyen adam çok ciddiyetsiz. karısı apayrı zaten sürekli radarları açık halde geziyor :F Dedektif benim burada ne işim var tarzı suratı hiç değişmedi :A Bir zenci var 3 bölümdür hikayesi ilerlemedi. Öff saymakla bitmedi...

Şu polis rolünde ki kadın ciddi oynuyor sadece. :F

Neyse 10 bölüm olduğu için bakacağım diziye.. Umarım heyecan artar.
başta zaten @Forumdash la @Çiğdem- e söylemiştim tarz benim tarz değil diye:) ama işte biraz miriam biraz kristin birazda rei için kaldım hiçde fena olmadı :)
işte o katilin bulunmasını isteyen bancroft radarı açık gezen eşi ise benim civelek miriam :)
o zencide her dizide ortaya çıkan başrol yancılarından biri :)

Olsun mayıs ayına kadar aralıksız izleriz :Z
Saniye saniyesine ileri sarmadan izlediğim tek dizi :A Kaç sezona gelirse gelsin sıkmıyor :A
yine kaçmışsınız ben gelmeden :)

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Adam dizi önerdi gitti tek başına izliyor. Üstelik izlicem dediğim halde :F:F Sen de pazartesi izleriz demişsin. Gitmiş bizim adımıza karar vermiş :F Şimdi ortada direk gibi kaldım:F
Pazartesi bir dizi buluruz dedi tamam dedim dizi ne onuda bilmiyorum :F Nasıl gidip izliyor bitirincemi biz başlıcaz :A :A :A
işte godless dizisini önermiştim sonra forumdash bu western ben bunu sevmem ama senin hatrına pazartesi başlayabilirm dedi, zaten sende sevmezsin westerni hogatha:) tek bir kişinin sevdiği bir diziyi izlemekte işkence olur:) o açıdan size iyilik yaptım godless i ben tek izlerim pazartesi üçümüzünde sevebileceği başka bir dizi izleriz dedim kötümü yaptım yani :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
işte godless dizisini önermiştim sonra forumdash bu western ben bunu sevmem ama senin hatrına pazartesi başlayabilirm dedi, zaten sende sevmezsin westerni hogatha:) tek bir kişinin sevdiği bir diziyi izlemekte işkence olur:) o açıdan size iyilik yaptım godless i ben tek izlerim pazartesi üçümüzünde sevebileceği başka bir dizi izleriz dedim kötümü yaptım yani :)
Nerden bulacaz :X Gotham'a kayacaz sanırım. Sen devam ediyormusun?

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x4

Son 3 bölüme göre bariz iyiydi. :X Yine sonlarda kafam karıştı ama.:A

İşkence sahneleri aşırı iyiydi ve çok farklı bir tarzdaydı. sanal ortam filan. en son böcekli sahne ve tırnak sahnelerinden gerildim.:eek: Sona doğru psikolojik baskı yapıp kontrolü ele alması filan işte bu aksiyon sahneleri hep olsun. :Z

60 yaşında ninesini geri diriltme filan baya iyi düşünülmüş bu tarz yaratıcı şeyler olsun ama fark ettiğim bir şey var din çatışması filan hala sürüyor inançlı-inansız filan kesin TR'de daha beter şeyler olur :A Belki bizimkiler oyy için diriltirler sonra geri postalarlar :A hahah :F

Burayı anlayamadım (b)
Polis kız , başka birisimiy miş anlamadım açıklayın :v0:

8.0

@Forumdash @destere @Çiğdem- @MasacRE-

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1x4

İşkence sahneleri aşırı iyiydi ve çok farklı bir tarzdaydı. sanal ortam filan. en son böcekli sahne ve tırnak sahnelerinden gerildim.:eek: Sona doğru psikolojik baskı yapıp kontrolü ele alması filan işte bu aksiyon sahneleri hep olsun. :Z

60 yaşında ninesini geri diriltme filan baya iyi düşünülmüş bu tarz yaratıcı şeyler olsun ama fark ettiğim bir şey var din çatışması filan hala sürüyor inançlı-inansız filan kesin TR'de daha beter şeyler olur :A Belki bizimkiler oyy için diriltirler sonra geri postalarlar :A hahah :F

Burayı anlayamadım (b)

8.0

Polis kadın olayını pek bilmiyorum o ecünnüye gıcık olmak ve gebermesini ummaktan başka dikakt etmedim :F @Forumdash @destere daha dikkat etmişlerdir onlar cevaplar belki cnm :A

@destere

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x4

Burayı anlayamadım (b)

8.0

Soruyu daha acık yazsaydın? :X Ama başkası filan değil :A
Vucut olarak soruyorsan eğer. Değişmemiş sanırım hiç(b) Değiştiyse bilehiç geçmiş göstermediler.

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Sende benim gibi anlamakta zorlanıyorsun bazen dimi canım :F :F
Vucut olarak soruyorsan eğer. Değişmemiş sanırım hiç(b) Değiştiyse bilehiç geçmiş göstermediler.
Gözümden kaçmadıysa @Forumdash Dediği gibi onunla alakalı anormal bir eşy hatırlamıyorum :A

Bu dizinin aksiyonları çok iyi hele 6.Bölüm muhteşemdi yorumumu yapacam birazdan :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Beyin olarak sordum yani polis kız'ın beynine birisi girmemiş dimi.
hani anasının beynine giren kız vardı ya. işte o tarz soru sordum?

:F

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Beyin olarak sordum yani polis kız'ın beynine birisi girmemiş dimi.
hani anasının beynine giren kız vardı ya. işte o tarz soru sordum?

:F
Beyne girme diye olay sadece işgence yapmalık olaylarda oluyor. Bedene girme dediğin olay sanırım :A Şu Mariam'ın kızının bodyguard'la fanfinisi diyorsun :A Yok öyle bişey. Sadece o ayı tipli adamın içine ninesinin belleğini koymuştu:X

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
S01 - B05-06

2 bölüm de biraz sıkıcı geçti ama sonları harikaydı yine... Kaldı 4 bölüm artık katil ile ilgili bişeyler olsun.
Rancorf'un oğlu rancorf'u öldürmüş müş...Sonra anlıyoruz ki gay oldugu için sanırım babası bunu dişlamiş ve babasının gözüne girmek için büyük işler bağlamiş.Her ne kadar seksi ve ayeşli bir anne olsa da Mariam oğlunu savundu ve Rancorf klon bedeni paramparça etti.

İsaac ve Rancorf'un kavga ettiği arena sahibinde Takeshinin gerçek bedeni vardı. O bedene geçen bölüm polisin ninesi olan adam girdi:eek:

Dinci adamlar nerden ne alaka niye girdiler hiç bi fok anlamadım ama dizinin aksiyonunu tamamlıyorlar. Polis kadının kolu koptu. Ve artık biyonik kadın oldu:X Polis ve takeshi kaçırıldılar areneda dövüştüler ve son anda her netflix dizisinde oldugu gibi koridor dövüşü oldu. Herkesi talan eden kim çıktı? Wowww takeshinin bacısı çıktı...

Son sahnelerin verdiği heycanlarla iki bölümede 7.5/10 şer puan vereyim.

1x6. Bölüm

bu bölüm güzeldi kafes dövüşleri falan bayağı heyecan bastı :)
kristin in cillop gibi yepyeni bir eli oldu :)
hastanede sgk lıların bekleşmesi paralıların içeri dalışı falan gelecektede durumların değişmediğini gösteriyor :)
eski takesi kovaya ait vucuda sakallı vatandaş girdi? nerdeyse kafes dövüşünde hem kovayı hemde kristini dağıtacaktı?, neyseki son anda kovanın kayıp kızkardeşi ninja olarak daldı arenaya:) bir, üç, beş, 50 derken doğradıda doğradı kıza helal olsun:) onun yanında başoğlan kova kalas olarak kalır :)
gölge adam leung ve zenci kırması hemingway ilginç karakterler ama dizide neyin nesidir bunlar amaçları nedir tam çözemedim :)
son olarak bancroft un eşcinsel oğluna kızıp kendi kopyasını sopayla dağıttığı sahnede güzeldi :)

çok açıktı onu spoiler bile kabul etmezdi :)

hızlan biraz bize yetişmen lazım :) kendimizi tutamıyoruz yokuş aşağı fren tutmuyor:)
6.Bölüm aksiyon olarak en iyiydi bence şuana kadar :A @Harunnn60 @MasacRE- Sizde bir an önce gelin bu bölüme :Z:Z:Z
Forumdash ile bizim sahnelerini beklediğimiz adamın şowu iyiydi oğluna Kızıp klon bedenini paramparça etti :F Keşke oğlunu koruyan ecünnüyede vursaydı :A

Kafes dövüşü çok iyiydi jetliye benzeyen adam iyi dövdü başroldaki adam ve poliS kadını :A Son sahnede ise başrolde olan adamın orjinal çinli vucut halinin kız kardeşi geldi samuray olarak :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x4

Burayı anlayamadım (b)

8.0

Beyne girme diye olay sadece işgence yapmalık olaylarda oluyor. Bedene girme dediğin olay sanırım :A Şu Mariam'ın kızının bodyguard'la fanfinisi diyorsun :A Yok öyle bişey. Sadece o ayı tipli adamın içine ninesinin belleğini koymuştu:X
Polis kadın olayını pek bilmiyorum o ecünnüye gıcık olmak ve gebermesini ummaktan başka dikakt etmedim :F @Forumdash @destere daha dikkat etmişlerdir onlar cevaplar belki cnm :A

@destere

şimdi harunun sorusuna nasıl nasıl cevap versekki şaştık kaldık :) birde polisin ismini söylemiyor aynı hogatha gibi hafıza yerlerde :)
o kadın polis kristindi ve ona ... devamı spoilerda
yani kristinin beynine birşey girmedi ama başka taraflarını soruyorsan o kısmı bilemem :)
yani kadın her türlü orjinal beyne sahip :)

6.Bölüm aksiyon olarak en iyiydi bence şuana kadar :A @Harunnn60 @MasacRE- Sizde bir an önce gelin bu bölüme :Z:Z:Z
Forumdash ile bizim sahnelerini beklediğimiz adamın şowu iyiydi oğluna Kızıp klon bedenini paramparça etti :F Keşke oğlunu koruyan ecünnüyede vursaydı :A

Kafes dövüşü çok iyiydi jetliye benzeyen adam iyi dövdü başroldaki adam ve poliS kadını :A Son sahnede ise başrolde olan adamın orjinal çinli vucut halinin kız kardeşi geldi samuray olarak :A
o çinli samurayı (ismi reileen :) ) iilerleyen bölümlerde daha çok beğeneceksin iç dünyasını gördük kadının heykel gibi kadın her türlü takdiri hak ediyor :)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
şimdi harunun sorusuna nasıl nasıl cevap versekki şaştık kaldık :) birde polisin ismini söylemiyor aynı hogatha gibi hafıza yerlerde :)
yani kristinin beynine birşey girmedi ama başka taraflarını soruyorsan o kısmı bilemem :)

o çinli samurayı (ismi reileen :) ) iilerleyen bölümlerde daha çok beğeneceksin iç dünyasını gördük kadının heykel gibi kadın her türlü takdiri hak ediyor :)
Thank you :praying:

Bu polis kadın bir yerden tanıdık geliyor suratı tanıdık böyle :A Kesin geçmişte ünlü bir filmde oynadı. :A

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Bu polis kadın bir yerden tanıdık geliyor suratı tanıdık böyle :A Kesin geçmişte ünlü bir filmde oynadı. :A

Gıcığın teki ayoll :F 1.Bölümden beridir yorum yapan üyeler sitelerde hep bu polis kadına hakaret ediyorlar :A :A :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

kadın amerikalı değil yüz olarakta bayağı tipsiz hiç benlik değil ben içini sevdim kristinin:) daha önceki filmlerine falan bak öyle izlediğimiz bir yapımdada yokmuş kendi halinde bir ispanyol sümüklüsü :)

Gıcığın teki ayoll :F 1.Bölümden beridir yorum yapan üyeler sitelerde hep bu polis kadına hakaret ediyorlar :A :A :A
polis kadın için aynı fikirdeyiz tip olarak öyle :) ama içi güzel :)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
kadın amerikalı değil yüz olarakta bayağı tipsiz hiç benlik değil ben içini sevdim kristinin:) daha önceki filmlerine falan bak öyle izlediğimiz bir yapımdada yokmuş kendi halinde bir ispanyol sümüklüsü :)
Sarışın iyi ama :A
Yalnız suratına ne olmuş onun ya botox mu yoksa dudak dolgu mu ne artık. eskiden daha iyiydi yada makyajı mı fazla kaçırdı. :( @Forumdash @Çiğdem-

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Sarışın iyi ama :A
Yalnız suratına ne olmuş onun ya botox mu yoksa dudak dolgu mu ne artık. eskiden daha iyiydi yada makyajı mı fazla kaçırdı. :( @Forumdash @Çiğdem-
yaş olarak biraz ielrleyince mecburen estetik yapıyor :) diziye göre bilmem kaçyüz yaşındaymış o yıllara vücutmu dayanır çoktan toprak olması lazımdı ama teknoloji o derece ileriki kadın hem sempatik hem fingirdek duruyor :)