Çukur - 2. Sezon 2. Tanıtım

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Ön yargıyla konuştuğuna göre, bırak ben de ön yargıyla konuşayım. Pembe dizi gözümde. Arada denk geliyorum, tam da pembe dizi havasında. İnkâr da etme, pembe dizi hastasısın. Vurdulu kırdılı şeylere "kasıntı" olarak nitelendiriyorsun. :)
113 bölüm seyirciyi ekran başına kilitledik :A Sizin gibi kuru aksiyon peşinde koşmadık sezon finalinde herkesi öldürmedik :F

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Ezelin ikinci sezonu gibi bol aksiyonlu bir 2.sezon olacak sanırım tanıtımı 10 dan fazla izledim, bu sezon ayrı ilgi çekici olacak gibi Karakuzulara Yamaç ,Vartolu ,Cumali
:Z:Z:Z @Arslan Bey @MEnes @MasacRE- @Sherlock @serhatt @kerem @xemrexxx @Bully

İdris Baba , Paşa , Emmi ölmüşler gibi gözüküyor şu senaryoda da yerleri kalmamıştı zaten özellikle İdris babanın :( :( :(

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
113 bölüm seyirciyi ekran başına kilitledik :A Sizin gibi kuru aksiyon peşinde koşmadık sezon finalinde herkesi öldürmedik :F
Sezon finalinde herkesi öldürmek her yiğidin harcı değil, risk ister. Sıfırdan hikaye kurmak işte 113 bölümlük pembe dizilerine zor gelir. :)

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,934
Puanı
1,060

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Çukur asıl şimdi başlıyor klişesine girmeyeceğim çünkü olay öyle değil. Fragman her ne kadar çok iyi gözükse de kuru aksiyon sevmem. İlk sezonda kuru aksiyondan çok hikaye bazlı ilerleyiş vardı. Hatta aksiyon hikayede ana yer kaplamadığı için aksiyon sahneleri gerçekten kötü çekiliyordu. Biz de hikaye iyi gidiyor diye bir şekilde katlanıyorduk o bazı leş sahnelere.

Dizinin hikaye bazlı gidişini bozmamaları lazım. Olayın psikolojik yönünü güzel yansıtmaya devam etmeleri lazım. Bunu Aras Bulut zaten destansı şekilde yapıyor Erkan Kolçak'la birlikte. Fragmanda yine bir bukle vermişler bu konu hakkında. Bu Karakuzular kimdir neden katliam çıkardılar, neden Çukur'u ele geçirdiler, nerden türediler bir anda, sezon finalinde vurulanların hepsi gerçekten ölecek mi? Bir çok soru işareti var hala. Güzel bağlanması lazım. Merakla bekliyorum. :)

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Öldürdüğünüz kişiler herkes değil Yalnız figüran oyuncular :Fz
Figüran değil onlar, yan rol. :A

Ayrıca ikinci sezon başka bir konuya geçilecek, intikam teması olacak. Gerçi intikam yine vardı da, iyice artacak. :D

Ayrıca hiç izlemeyip, birkaç sahne görüp, yorum yapmak yanlış. Komik oluyor. :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Figüran değil onlar, yan rol. :A

Ayrıca ikinci sezon başka bir konuya geçilecek, intikam teması olacak. Gerçi intikam yine vardı da, iyice artacak. :D

Ayrıca hiç izlemeyip, birkaç sahne görüp, yorum yapmak yanlış. Komik oluyor. :)
Dizinin konusu tükenmiş hala zorlama çabaları neden yeni konu :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Dizinin konusu bitmese neden yeni konuya geçsinler onu diyorum. Bu şey gibi mağazamızı kapatıyoruz deyip yıllarca kapanmamak gibi. :F
Aynı konu üzerinden devam etmek mantıklı geliyor mu? Aynı konu üzerinden devam etmek demek, tekrara aşırı şekilde düşmek demek. Aynı karakterler de olacak ama yeni karakterler de olacak. Yani konuda ufak tefek değişikliklere gidilecek. Zorlama da değil bu. Kurtlar Vadisi'de bunu zaman zaman yaptı örneğin. Sıfırdan konuya geçti ve başarılı da oldu. :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Aynı konu üzerinden devam etmek mantıklı geliyor mu? Aynı konu üzerinden devam etmek demek, tekrara aşırı şekilde düşmek demek. Aynı karakterler de olacak ama yeni karakterler de olacak. Yani konuda ufak tefek değişikliklere gidilecek. Zorlama da değil bu. Kurtlar Vadisi'de bunu zaman zaman yaptı örneğin. Sıfırdan konuya geçti ve başarılı da oldu. :)
Kurtlar Vadisi'ne benzemeye çalışıyorsunuz demek. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Sanatı hayatımın merkezine koyarsam sizin gibi soğuk, yarı çıplak adamlardan olurum o yüzden az şey bilip çok şey söylemek daha güzel. :A
Hayatımın merkezinde sanat yok bunu nerden çıkardın. :A Hayatımın merkezinde ne olup olmadığını söylemen için benim kafamın içini bilmen lazım. Bu imkansız bir şey. :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Kurtlar Vadisi'ne benzemeye çalışıyorsunuz demek. :A
Benzeme yok, bu mahalle mafyası hikayesi. Kurtlar Vadisi ise, daha genel, içinde devlet var. Benim cümlelerinden benzemeyi çıkardın. Ben oysa ki Kurtlar Vadisi'nin zaman zaman konusunun değiştiğini söylemiştim, ki bunu anlamadın. :A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Benzeme yok, bu mahalle mafyası hikayesi. Kurtlar Vadisi ise, daha genel, içinde devlet var. Benim cümlelerinden benzemeyi çıkardın. Ben oysa ki Kurtlar Vadisi'nin zaman zaman konusunun değiştiğini söylemiştim, ki bunu anlamadın. :A
Hadi ordan pis çakma dizileriniz zamanla tarihe karışacak :A Minik minik kabadılar yetiştiriyor bu tarz diziler topluma çok kötü örnek yazıklar olsun.