destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Tamam elimizle kapattık falan Dartanlı bölümüde izledik daha durduramazlar bizi yakında bitiririm diziyi :A :A :A Ama bir süre Tavuk yemeyecem :F :F :F

3.Bölüm
Hayalet avcısıyım diye gitmiş bir iğrenç kurbağa yakalamış ıyyy :( :( :(

Son sahnede de Will in içine Ahtapot giriyor :eek::eek::eek:
harikasın hogatha 4. bölümüde atlatırsan gerisi kolay gelir :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

yigit_00

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,893
Puanı
205
nancy ile jonathan boş boş işler yapıyor kimseye bir faydalarıda yok bari bu olaya burunlarını sokmasalar kenarda oynaşıp dursunlar en iyisi :)

geçit kapandı ama upside down olduğu gibi duruyor, son sahneyi hatırlarsan balo salonunun üstünde zihin emici ahtapot gezinmeye devam ediyordu ,
yapmaları gereken tek şey geçidi yeniden açabilmek, bu nasıl olur? aynı eleven ın güçlerine eşit bir güce sahip aynı labaratuvardan çıkma başka biri tarafından kasten veya ahtapotun zihin kontrolüyle tekrar açılabilir, ama bunun gibi kırk türlü senaryo bulmak mümkün yani senaristin hayal gücüne bağlı geçidi nasıl açacağı :)
Acaba eğer dediğin gibi olursa orayı yeniden açacak kişi Eleven'ın ablası olabilir mi? Hani şu Hintli olan?

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Acaba eğer dediğin gibi olursa orayı yeniden açacak kişi Eleven'ın ablası olabilir mi? Hani şu Hintli olan?
olabilir kali yi diyorsun sanırım ? ama onun haricinde aynı labaratuvardan çıkan başka kardeşlerde olmuş olabilir yani diziye yeni elemanda katabilirler ..

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
2x7

Sanırım Stranger Things'in yayınlanan en kötü bölümü budur.

Eleven daha çok gösterilsin dedik ama bu şekilde değil. Koca bir bölümü ana hikayeden koparıp buraya ayırmaya gerek yoktu. Sonuç kısmı önemliydi sadece. Eleven'in diğerlerinin yanına dönmesi. Bunun için bir bölüm ayrılmış resmen.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
2x8

Harika bölümdü. Bir önceki bölümden sonra baya iyi geldi.

Demogorgon istilasında Superhero Bob'u şehit verdik :( Üzüldüm, iyi adamdı yazık oldu. Doktorun akıbeti ne oldu acaba? O da epey yardım etti, ilk başlarda günahını almışım adamın yardımcı olmaya çalışıyormuş gerçekten :D Normalde oradan kurtulamaz ama canavarlar bizimkilerin peşinden gittiği için orada kalıp kurtulmuş olabilir :D Sonraki bölümde gösterilir herhalde o da.

Will'in içindeki hayalet canavarda bir açığını bulup eve saldı demogorgonları. Neyse ki Eleven hızır gibi yetişti, o gelmese Lucas'ın sapanına falan kalmışlardı çünkü :A

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x7

Sanırım Stranger Things'in yayınlanan en kötü bölümü budur.

Eleven daha çok gösterilsin dedik ama bu şekilde değil. Koca bir bölümü ana hikayeden koparıp buraya ayırmaya gerek yoktu. Sonuç kısmı önemliydi sadece. Eleven'in diğerlerinin yanına dönmesi. Bunun için bir bölüm ayrılmış resmen.
burda elevenlı sahneler çok demişsin ama
2x8

Harika bölümdü. Bir önceki bölümden sonra baya iyi geldi.

Demogorgon istilasında Superhero Bob'u şehit verdik :( Üzüldüm, iyi adamdı yazık oldu. Doktorun akıbeti ne oldu acaba? O da epey yardım etti, ilk başlarda günahını almışım adamın yardımcı olmaya çalışıyormuş gerçekten :D Normalde oradan kurtulamaz ama canavarlar bizimkilerin peşinden gittiği için orada kalıp kurtulmuş olabilir :D Sonraki bölümde gösterilir herhalde o da.

Will'in içindeki hayalet canavarda bir açığını bulup eve saldı demogorgonları. Neyse ki Eleven hızır gibi yetişti, o gelmese Lucas'ın sapanına falan kalmışlardı çünkü :A
bu bölümde özlemişsindir kızı bir an önce gelsin diye beklentiye girmişsindir eminim :) gelmeseydi sümsükler hapı yutacaktı :)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
2x9

Bu sezonu da güzel bir şekilde noktaladık.

Üç taraftan yaptıkları operasyonla bu sezonluk kurtardılar durumu. Veletler artı Steve canavarları uzaklaştırdı. Nancy, Jonathan, Joyce da Will'i gölge canavardan kurtardı. O fikir de iyiymiş yalnız, madem soğuk seviyor o zaman biz de onu ısıtırız kaçar gider :A Eleven de uçarak halletti deliği kapattı :D

Son kısım da biraz normal çocukluklarını yaşadılar. Balo falan. Dustin tek kaldı yazık, Max Lucas'ı seçti. Mike'nin Eleven'i var zaten. Neyse en sonunda da bu iş burada bitmedi diyerekten gölge canavar tekrar gösterildi :D

2x9. sezon finali

harika bir final ...
eleven ın çığlığı kaç desibeldi öyle kızın ayakları yerden kesildi :) o çığlığa delik falan dayanmazdı zaten? hatta yanda duran jim in delikleri bile tıkanmıştır :)
mutlu sonla bitti jim eleven ı evlatlık aldı
finaldeki danslı balo muhteşemdi:)

@Harunnn60 bu da sana kapak olsun senden önce bitirdim diziyi :)

eleven dizide çok çekinik bir karakter dizi bitiminde oyuncularla dizi çekimleriyle ilgili bir kaç bölümden oluşan sohbetler gösteriliyor onlarıda keyifle izledim en çok şaşırdığım eleven karakterini oynayan millie bobby brown (eleven ) oldu... kız dizidekinin tam tersi çok dışa dönük konuşkan biri ,ayrıca kız hem dizide hemde gerçek hayatta sempatikmiş o kesin :)

sezon finalinden sonraki oyuncularla olan sohbetleri kaçırmayın @MasacRE- @Çiğdem- @Forumdash

eleven a itici diyen bizden değildir :) eleven olmasa dizi boş bir çuvaldan farksız :)
haa sıkıcı karakter yokmu var mesela nancy tamamen gereksiz bir iskeletor tüm sezon boyu en çok sıkıldığım sahneler nancy ile jonathan ın sahneleriydi olmasalardı dizide keşke :)
Benim izlediğim yerde çıkmadı sohbet falan. Nereden izledin sen?

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
burda elevenlı sahneler çok demişsin ama

bu bölümde özlemişsindir kızı bir an önce gelsin diye beklentiye girmişsindir eminim :) gelmeseydi sümsükler hapı yutacaktı :)
Eleven'in çok olması değil oradaki sıkıntı, ana hikayeden alakasız bir konuya bir koca bölüm ayırmaları. Diğer kısımlarla birlikte 10-15 dk'da işlenecek hikayeyi bütün bölüme yaymışlar gereksiz yere. O hoşuma gitmedi.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
2x4. Bölüm

will e ahtapot girdi :)
will in peşindeki ahtapot şeklindeki canavarın will e girişiyle birlikte willde tuhaf davranışlar başladı artık bilge oğlancık soğuk seviyor :)
jim le eleven kavğası güzeldi eleven annesine ulaşmaya çalışıyor asıl ismi sanırım jane miş?
will in çizdiği resimler jim in balkabağı tarlasının altındaki tünelleri keşfetmesine yolaçtı hayvancıklar o tunelleri kullanıyormuş kabak aşırmak için :)
@Çiğdem- in iribaşlı kurbağacığı dartanyan, waffle ı bıraktı artık kedi yemeye başladı yakında köpek, inek, deve aşırmaya başlar :)

bölümün başından sonuna kadar hatta diğer bölümdede var:) yani kurtulman imkansız, iribaşlı kurbağacık dartanyanı izlemek zorundasın :)

2x5. Bölüm

başları ve ortaları sıkıcıydı ama sonu iyiydi ..
şu iskeletor nancy ile jonathan kazmasının sahneleri çekilecek gibi değil resmen ızdırap , onlar olayları çözmeyi bırakıp lisede ergen ergen takılsalar çok daha iyi olur bu olaylara hiç bulaşmasınlar bence :)
eleven sonunda annesini buldu bulmaklada kalmadı annesiyle birlikte geçmişe yolculuk yaptı doğumunu ve nasıl kaçırıldığını annesinin nasıl kayışı kopardığına şahit oldu :)
will in haritası bob un katkısıyla işe yaradı.. jim yılanlar tarafından hapsolduğu labirentten kurtarıldı... ama son sahnede yılanlı labirent ateş aldığında will in çığlıkları ortamı inletiyordu sanırım will e giren ahtapot yılanların şefi gibi bişey :)

@MasacRE- @mrt-06 hanı sizin yorumlar nerde siz izlemiyormusunuz :)

2x4

Eleven ile Jim'in kavga sahnesi çok iyiydi. Evde kalmaktan kudurdu tabi artık Eleven :A Yalnız kız da çok iyi oynuyor, o sahnede devleşti resmen. Ayrıca sonra anasına da ulaştı. Jim kendisine dürüst davranmazsa bu bölümde yaptıklarının çok daha beterini yapabilir Eleven ona :D

Bizim ufak minnoş Dartanyan büyüdü bile hemen. Geçen sezonki yaratık gibi olacak galiba. Bu saatten sonra kurtulmak da zor olacaktır ondan, yılanın pardon kurbağanın ya da her neyse başını küçükken ezmek lazımdı tabi :A

Nancy ile Jonathan da ses kayıtlarını aldı laboratuvardakilerin ama bakalım ne yapabilecekler, arkası sağlamdır o adamların.

Geldi :D Şimdi bir bölüm daha izleyeceğim, belki iki izlerim. Diğerlerini de yarın tamamlarım muhtemelen :D

2x5

Bu sezon herkes nasibini alıyor canavarlardan. Jim kötü yakalandı da Will'in müthiş sanatsal haritası sayesinde ulaşıp kurtarabildiler adamı :D

Dustin Dartanyan'ı kapattı şimdilik bir yere ama kalıcı şekilde kurtulmaları lazım, onu da yapabileceklerini sanmıyorum.

Eleven de anasına ulaştı. Nasıl o hale geldiğini görmüş olduk. Kadını şok ile delirtmişler.

Son sahnede neydi öyle be. Adamlar canavarı yaktıkça Will'i kıvrandırdılar. Baya ele geçirmiş anlaşılan ona ne yapılırsa kendi de zarar görüyor bundan.

Max de Lucas'a inanmamakta haklı be, baya masal gibi gelir insana o anlatılanlar :A Ama bir yerde onun da karşısına çıkacak sonuçta ben o zaman göreceğim Max'i :A
4.Bölüm
Will ve Annesi sahneleriyle dolu bir bölümdü . Annesi ne güzel ilgileniyor çocuğuyla ,gerçek hayatta bir şey olmaz diyip geçerler:F 40.Dakıkaya kadar Daltalyanı görmedim ve seviniyordum bölümü görmeden tamamladım diye sonra karşıma çıktı papatya gibi açıldı kafası :A

destere bunu emrenin doğum gününde göstermişti ozaman korkmuştum baya , ama şimdi korkmadım oyüzden bir işe yaradı :F Son sahnede kovboy şapkalı bir adam çukur gibi bir yere girdi :A

5.Bölüm
Bölüm boyunca kovboy şağkalı adamı aramakla geçirdiler :F Çukurda olan ahtapotu yaktılar ve will elektirik çarpmış gibi titremeye başladı içindeki ahtapotta ölüp çıkarmı bakalım yada will e bir şey olurmu :A

Bu arada dizide tek ismini bildiğim ve rahat yazabildiim will var diğerlerini bilmiyorum :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Eleven'in çok olması değil oradaki sıkıntı, ana hikayeden alakasız bir konuya bir koca bölüm ayırmaları. Diğer kısımlarla birlikte 10-15 dk'da işlenecek hikayeyi bütün bölüme yaymışlar gereksiz yere. O hoşuma gitmedi.
elevenıma laf atma anında damlarım konuya :) orda işte kızkardeşi kaliyle tanıştık bir bölüm ayırmasalar kalinin hünerlerini nasıl görecektik :)
dediğim sohbet netflix de ? yoksa sen netflix abonesi değilmisin o ayrıcalığı yaşayamıyormusun :))

4.Bölüm
Will ve Annesi sahneleriyle dolu bir bölümdü . Annesi ne güzel ilgileniyor çocuğuyla ,gerçek hayatta bir şey olmaz diyip geçerler:F 40.Dakıkaya kadar Daltalyanı görmedim ve seviniyordum bölümü görmeden tamamladım diye sonra karşıma çıktı papatya gibi açıldı kafası :A

destere bunu emrenin doğum gününde göstermişti ozaman korkmuştum baya , ama şimdi korkmadım oyüzden bir işe yaradı :F Son sahnede kovboy şapkalı bir adam çukur gibi bir yere girdi :A

5.Bölüm
Bölüm boyunca kovboy şağkalı adamı aramakla geçirdiler :F Çukurda olan ahtapotu yaktılar ve will elektirik çarpmış gibi titremeye başladı içindeki ahtapotta ölüp çıkarmı bakalım yada will e bir şey olurmu :A

Bu arada dizide tek ismini bildiğim ve rahat yazabildiim will var diğerlerini bilmiyorum :A
papatya gibi açıldı lafına epey bir güldüm harika benzetme :) kovboy şapkalı adam kimdi ? :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
elevenıma laf atma anında damlarım konuya :) orda işte kızkardeşi kaliyle tanıştık bir bölüm ayırmasalar kalinin hünerlerini nasıl görecektik :)
dediğim sohbet netflix de ? yoksa sen netflix abonesi değilmisin o ayrıcalığı yaşayamıyormusun :))

papatya gibi açıldı lafına epey bir güldüm harika benzetme :) kovboy şapkalı adam kimdi ? :)
Hhaha aa öyle papatya gibi açılınca iğrenç görüntüsüde kayboldu aslında hep öyle dolaşsa :A :A :A @MasacRE-

Kovboy Şapkalı adam işte çukura düştüya ahtapottan kurtardılar :F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Hhaha aa öyle papatya gibi açılınca iğrenç görüntüsüde kayboldu aslında hep öyle dolaşsa :A :A :A @MasacRE-

jiim den bahsediyorsun sanırım :) o hanı kızını küçükken kaybeden bu sefer (eleven ) kulübesine alıp herkesten saklayan adam aynı zamanda joyce sa aşık ( joyce kim deme o da will ve jonathan ın annesi işte :) )

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Çiğdem'in kovboy şapkalı adam dediği Jim :A Dizideki ana karakterlerden biri koskoca polis şefi Jim Hopper'i kovboy şapkalı adam olarak kazımış belleğine hogatha :A

Destere evet Netflix abonesi değilim bize yok öyle ayrıcalıklar kaçak göçek izliyoruz işte :( Eleven'e laf ettiğimiz yok ben de seviyorum Eleven'i ama bölüm kötüydü işte. Bölümdeki sahneler de ucuz aksiyon filmlerinden çıkma gibiydi zaten.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
jiim den bahsediyorsun sanırım :) o hanı kızını küçükken kaybeden bu sefer (eleven ) kulübesine alıp herkesten saklayan adam aynı zamanda joyce sa aşık ( joyce kim deme o da will ve jonathan ın annesi işte :) )
Öyle kafam karışıyor benim Will dışında diğerlerine lakap taktım :A :A :A

Kovboy şapkalı adam , 3 numara oğlan traşlı kız , kıvırcık saçlı oğlan vsyle :F :F :F @MasacRE-

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Çiğdem'in kovboy şapkalı adam dediği Jim :A Dizideki ana karakterlerden biri koskoca polis şefi Jim Hopper'i kovboy şapkalı adam olarak kazımış belleğine hogatha :A

Destere evet Netflix abonesi değilim bize yok öyle ayrıcalıklar kaçak göçek izliyoruz işte :( Eleven'e laf ettiğimiz yok ben de seviyorum Eleven'i ama bölüm kötüydü işte. Bölümdeki sahneler de ucuz aksiyon filmlerinden çıkma gibiydi zaten.
ben önce bir şaştım dedim acaba @Çiğdem- başka bir diziyemi geçiş yaptı kovboy diyor çukur diyor :) sonra jeton düştü bende :) hogathanın huylarını bazen unutuyoruz bir will i hatırlıyor izlediği 5 bölüm içinde :)

Öyle kafam karışıyor benim Will dışında diğerlerine lakap taktım :A :A :A

Kovboy şapkalı adam , 3 numara oğlan traşlı kız , kıvırcık saçlı oğlan vsyle :F :F :F @MasacRE-
nancy e de kertenkele kız dersen tam olur ona bende kertenkele diyorum :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
ben önce bir şaştım dedim acaba @Çiğdem- başka bir diziyemi geçiş yaptı kovboy diyor çukur diyor :) sonra jeton düştü bende :) hogathanın huylarını bazen unutuyoruz bir will i hatırlıyor izlediği 5 bölüm içinde :)

nancy e de kertenkele kız dersen tam olur ona bende kertenkele diyorum :)

@destere nasıl abone olmuş acaba beleş falanmı :A :A :A

yigit_00

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,893
Puanı
205
olabilir kali yi diyorsun sanırım ? ama onun haricinde aynı labaratuvardan çıkan başka kardeşlerde olmuş olabilir yani diziye yeni elemanda katabilirler ..
Evet aynen Kali'den bahsettim dün de şey geldi aklıma. Acaba diyorum bu Hopper'ın (kovboy şapkalı adam) kızı ölmedi de onla da mı deney falan yaptılar. 1 numara falan o olabilir mi?

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
2x6. Bölüm

güzel bir bölümdü ..
will ahtapota casusluk yapıp doktorun adamlarını tuzağa düşürdü ..
max , lucas , steve ve portakal gafalı dustinin canavar avlama girişimi güzel gidiyorduki son anda canavarlar firar etti asıl hedefe :)
bölümdeki tek eksik eleven ın pek görünmemesiydi

2x6

Will dark side'a geçti. İçine giren şey iyice ele geçirdi onu. Onun vasıtasıyla laboratuvar askerlerini tuzağa çekti, gitti adamlar. Bir de hurdalıktan kaçanlar da oraya toplandı en son hücuma geçtiler bakalım ne olacak :D

Nancy ile Jonathan da sonunda sevişip rahatladı :A Diğer tarafta da Max Lucas'ı tercih etti. Steve'in Dustin'e verdiği müthiş taktik geri tepti. Tabi kendisinin şu anki durumunu düşününce çocuğa verdiği tavsiyenin de kötü çıkması normal :D Şimdi arkadaşlar arasında kız kavgası çıkabilir ama :A

Eleven hikayeden çok kopuk kaldı. Bu sezonun en kötü yanı o bence. Bitime 3 bölüm kaldı ve daha Eleven ana karakterlerle buluşmadı.
6.Bölüm
aa evet bu oğlan tıraşlı kızı bende seviyordum bu sezon yok gibi bir şey :A

Ahtapotun parçasını getirdiler hastaneye ıyy Dartanyan bitti dedim şimdi Ahtapot başladı :( :( :(

Son sahne umut verdi canavarlar çıktı ortaya :Z:Z:Z

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
6.Bölüm
aa evet bu oğlan tıraşlı kızı bende seviyordum bu sezon yok gibi bir şey :A

Ahtapotun parçasını getirdiler hastaneye ıyy Dartanyan bitti dedim şimdi Ahtapot başladı :( :( :(

Son sahne umut verdi canavarlar çıktı ortaya :Z:Z:Z
7. bölümde sevineceksin ::) her yer eleven :)